Šta je novo?

Vodič: Kako poboljšati hlađenje u kućištu

Da, bukvalno lopatice na A15 izgledaju kao na TR-u :) Ako nabavim jos jedan TY-140 ima da idu oni na D15, a A15 da 'lade sa strane :p
A taj Phanteks PH-F140MP izgleda odlicno! Uklopio bi mi se uz kuciste, samo treba naci to... :)
Sutra eksperimentisem sa pozicijama ventilatora pa javljam da li ima neke razlike :)
 
Mislim da mozes preko Madjara, pitaj i usera Micri da li moze da nabavi.
 
@Slash
Stavi 3xTY-143 i ne treba ti 4-ti vent da ti izbacuje,tako sam ja stavio dok sam ima fantexa i sistem je ledio :D
 
Poslednja izmena:
2500rpm, koliko to buke proizvodi? :D
 
Nije opasno veruj mi,cuje se huk u kucistu i ako ti je kuciste lako hoce da poleti :D
 
Opasno je na 2500rpm...i vise nego opasno,cuje se kao avion... :D Ja sam imao jedan,pa je bio strasan zvuk kad krene na 2500.... A uzivo sam cuo najvise 3 odjednom,u bitfenix prodigy.... e to stvarno izgleda/zvuci kao da ce da odleti sa stola... :)
 
JetFlo na 2400rpm je besan i najbucniji od svih, a imam samo jednog, a tek delta 70mm na 9000rpm XD To i kada je Trooper bio htelo je da poleti :D Mogu da zamislim kako samo 3x140mm na 2500rpm zvuci.
 
Pa gledaj,kad bi fantex radio na 2500grn bio bi mnogo bucniji od TY-143,imam 2 fantexa i 3 TY-143,fantex na 1250 se cuje,ne mnogo ali ipak se cuje dok 143-jka je skoro besumna na 1250grm...
 
Zato i rekoh, TR ventovi su najbolje 14-ice. Samo steta sto nemaju kockaste varijante.
 
Okrenuo sam jedan gornji ventilator da ubacuje vazduh pre NH-D15 i dobio neki iritirajuci zvuk, temperature iste, vratio kako je bilo i ne diram nista :D
Bolje od ovoga na vazdusnom hladjenju ne mere :)
 
Odlican video, koji sve lepo objasni za 10ak minuta :) https://www.youtube.com/watch?v=8OmkmluAYAQ
Ispade najbolji balans su dva ventilatora napred i jedan pozadi. Odlicne temperature daju. Ali ako bi se ubacio overklok u to, mozda ipak da se popune sva mesta za ventilatore :d
 
Ja cekam adaptere,sve sto imao popunio fale mi jos :),samo na rad-u 8 kom,inace kad zavrsim sve kuciste ima da bude ko bozicna jelka :D
 
Ono sto mene baguje je sto nigde ne navodi koliko dugo je vrteo testove pre merenja temperature. Imam neki osecaj da je radio kratke testove..
Morao bi da radi barem 15 min da se normalizuje temp pa da saceka par minuta da se ohladi.

Onda montiranje oba venta u krovu kao exhaust!? Ispred tower coolera?
 
Da, kaze da je vrteo oko 10 minuta testove. I naveo je da nece moci sve da testira, vec je okacio anketu na Twitter-u i onda od toga poceo sta ljudi koriste, sta je najcesce.
 
Sta znam, 10 min mi nije dovoljno bas, ali nije ni toliko malo.
Aj videcu bas da uradimo mi jedan inhouse test u studiju, u kontrolisanoj okolini sa istom temperaturom.
 
Poslednja izmena:
U kakvom studiju ? :D
 
Postavio bih jedno pitanje, crklo mi je napajanje pa sam vent iz starog napajanja iskoristio i dodao od pozadi na kucistu tj. skinuo stari vent (postavio sa prednje strane kucista da ubacuje vazduh) prosirio rupu i dodao njega pozadi da li ventilatori mogu da funkcionisu na ovaj nacin, mislim na samo strujanje?
Capture2.PNG Capture.PNG 20151107_100138.jpg
 
I ja sam potpuno zbunjen jer je svaka slika razlicita.
Ako je 3. slika najnovije stanje, ja bih ostavio tako ako nemas nijedan drugi vent da ubacuje vazduh. Jer ako okrenes naopacke taj vent iza, napajanje i vent se otimaju za vazduh, a otimaju i procesoru. Sto bas i nema poente.
 
Ovako, prva slika je staro stanje, druga slika i treca su novo stanje.
20151109_143736.jpg
vent sa prve slike je prebacen (vidi se, ispred prvog HDD odozdo) na prednju stranu kucista i postavljen da ubacuje vazduh, vent koji je postavljen pozadi (znaci prosirena rupa i ubacen vent sa starog napajanja) okrenut je smerom da izbacije vazduh iz kucista (turok@ nisi u pravu vent je posavlje da izduvava van a ne unutra), vent od novog napajanja izduvava cini mi se u kucistu onako slabije ali duva u kuciste, da li je to dobro - ispada da napajanje izduvava u kucistu a da taj vazduh uzima vent koji je ispod njega i izbacuje ga napolje, da li je ova konstatacija tacna i ispravna ako je tako, nazalost to je staro kuciste i nema napajanje sa donje strane.
 
Ne, tvoje napajanje radi isto sto i taj vent pozadi, izduvava iz kucista napolje. Problem je sto taj jedan mali vent napred ne donosi dovoljno svezeg vazduha da bi ova dva mogli da izduvaju.
Plus se otimaju sa coolerom od procesora. Ja bih iskreno obrnuo taj pozadi vent da uduvava unutra, a napajanje ce da izbacuje. Nije idealno, ali u ovakvoj situaciji sa starijim kucistem mislim da je to najbolji nacin.
 
Ali pazi, na tom mestu je bio vent (samo manji) koji je imao funkciju da izduvava jednostavno konstrukcijski je tako predvidjeno jedino sto je bio manji vent, a sto se tice vent-a koji ubacuje vazduh ja nikada nisam ni imao sada sam prvi put to postavio.
Jedino da probam da ostavim ovako jedno nedelju dana i da pratim temp pa druge nedelje da ga okrenem da uduvava pa da ispratim temp, a sta da radim sa onim vent-om koji stavio da ubacuje vazduh?
 
turok je u pravu. na trecoj slici ti je vent postavljen da uduvava. a na novoj koju si sada postavio izduvava.
i opet bih ga ja okrenuo da izduvava, a manjak vazduha ce kuciste samo pokupiti kroz ostale otvore. nije pametno u tom kucistu praviti pozitivni pritisak, a da ne govorimo o tome sto ce napajanje da ti gori.

Prvo da se izvinim, upravu si, na slici je vent postavljen tako da uduvava, moja greska ako pogledasa na trecoj slici se vidi vrh prsta koji drzi vent zbog slikanja jer u tom trenutku nije bio usrafljen, kasnije kada sam ga usrafio namestio sam ga tako da izduvava van kucista.
da te citiram na sta mislis kada ovo kazes i opet bih ga ja okrenuo da izduvava,, da li mislis na vent koji je postavljen na kucistu pozadi treba da izduvava ili uduvava vazduh u kuciste?
 
taj vent pozadi, suprotno od slike br. 3. tj, onako kako je na ovoj poslednjoj slici koju si postavio, suprotno ovome sto erik011 govori. tj., ostavio bih upravo tako kako je na ovoj poslednjoj slici.
to sto on predlaze ce biti trunkicu bolje za tvoj procesor, ali znatno losije za napajanje i ostatak komponenti u kucistu.
samo moje misljenje. na kraju krajeva, mozes da probas, pa ako ti se nesto pregreva- lako ces okrenuti ventilator...
 
Upravo, najbolje da probas. Turok, ne ciljam na pozitivni pritak, vec na to da se ne bi 3 razlicita venta borila za isti vazduh.
 
OK, videcu kako se ponasa tj. vreme ce pokazati svoje, javicu se kako sam prosao, hvala drugari na savetima.
 
Upravo, najbolje da probas. Turok, ne ciljam na pozitivni pritak, vec na to da se ne bi 3 razlicita venta borila za isti vazduh.

znam. ali nece se 3 boriti (jer ovaj sa cpu-a samo vrti taj iz kucista), vec samo dva.kad zatreba- povuci ce kroz ove otvore ndole sa slotova, ili odakle vec, gde kuciste ima rupice...
ako zadnji vent okrene na uduv- napajanje ce pola tog vazduha odmah da povuce, a ostatak ce da udari po vrelom sa proca i da gura pravo na onaj gornji hdd i optiku... i tu ce da se zadrzava vreo vazduh predugo.
just my two cents.
 
Nazad
Vrh Dno