Šta je novo?

Usluga pomoći na putu

Odakle ti ideja da mešam obavezno osiguranje, samo sam povukao paralelu sa troškovima i funkcionisanjem sistema.
 
Pročitaj ponovo početak moje poruke. "ne mešaj u ovu priču".
Nisam napisao da mešaš dve vrste osiguranja, već da je loše poređenje.
 
Slično kao i prošle godine, paket Atlas Euro+ sa dodatkom za Srbiju 3 meseca. Popust preko grcka info.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240425_163448_Viber.jpg
    Screenshot_20240425_163448_Viber.jpg
    120.7 KB · Pregleda: 234
evro plus paket , jel ga iskoristio nekad neko u Atlasu24 ? Planiram dam uzemem ovo
 
Evo da se javim sa iskustvom sa AMClubom, dosao momemat da i ja koristim usluge pomoci na putu.
Imao sam paket region premium na jmbg, sinoc u povratku iz Madjarske imao sam kvar na autu, stignem do granice, pozovem ih, odmah se javili, dao im podatke i kazu javice se vozac. Vozac zove bukvalno u roku od 5 minuta, spreman kaze da krene iz Subotice (a bilo nesto posle 22h,posle ponoci smo presli granicu) , dogovorimo se da me ceka kad predjem u Srbiju, da me ne bi bezveze cekao posto bila guzva sa madjarske strane, rekoh zovem te kad bude bliže prolasku, oko pola sata mu treba da dodje, i tako i bi. Natovarili, i vrati nas 4 kuci, i auto kod majstora.

Eto jedno veoooma pozitivno iskustvo sa AMC, ma koliko god oni mozda delovali mnogima ovde, a i samom meni nepouzdano, neprovereno.... I sam vozac potvrdjuje da jesu oni mali, nepoznati, ali sasvim korektni. Moje poverenje su svakako stekli!
 
Ne mogu javno, firma je u pitanju.
Ugovore još nisam dobio... valjda ih praznici uhvatili.
 
Ma ddor mi je smesan, cim vidim 200eur Srbija, Evropa 300eur usluga vuce, to je presmesno, paket ako nema neogranicenu kilometrazu slepanja ne treba uzimati.
200eur u Srbiji cete pokriti u malo sirem lokalu, dok ce 300eur u Evropi samo da te sklone sa recimo auto puta... Racunaj da ti je kod nas oko 150din/km.
 
Uzimao sam ja prošle godine za porodicu zdravstveno osiguranje DDOR i kod kupovine ponudio je pomoć na putu.

11 dana izašlo 272 dinara za auto. :ROFLMAO:

Srećom nije trebalo ni jedno ni drugo...
 
Najrealnije bi bilo i za osiguranje i za klijenta da se veze za jmbg i vozila koja se na taj jmbg vode. Ja recimo imam 3 auta na svoje ime, i bukvalno eci peci pec sa kojim cemo na koji put, gledam da ih vrtim zbog samog motora da svi protegnu noge i malo se produvaju...

Tesla me je pre nekoliko godina zvala, i ja bas pitam jer ne znam sa kojim cu konkretno na prvi sledeci put, kaze vezuje se za tablicu, reko hvala nista.

Prihvatljivo je i na jednu tablicu ako su uslovi bez mnogo ucenjivanja, kao sto su bili kad sam ranije gledao.

Sad opet gledam kod koga uplatiti, opet mi se svodi na Atlas i Teslu, a naginjem ka Atlasu...
 
Mene je AMclub kupio, u junu mi istice, nema razloga da ga ne produzim...u suprotnom bi izbor pao na Altlas, koji je cca duplo skuplji od njih, jer eto imao sam priliku da se uverim na svojoj kozi koliko znaci pomoc na putu.

Sama cinjenica da ne moras da razmisljas koga da zoves, da trazis sam slep koji ce biti voljan da izadje u nedelju u 22h uvece, a to ce svaki iskoristiti maksimalno da te odere....
 
Mene je AMclub kupio, u junu mi istice, nema razloga da ga ne produzim...u suprotnom bi izbor pao na Altlas, koji je cca duplo skuplji od njih, jer eto imao sam priliku da se uverim na svojoj kozi koliko znaci pomoc na putu.

Sama cinjenica da ne moras da razmisljas koga da zoves, da trazis sam slep koji ce biti voljan da izadje u nedelju u 22h uvece, a to ce svaki iskoristiti maksimalno da te odere....
Očigledno je da u slučaju kvara ne nude neograničen šlep iz inostranstva do Srbije. Već za to imaju ovaj šlep 2x do 400e što neće pokriti to. Lepo su to smislili.
😉
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    96.8 KB · Pregleda: 102
Ja imam njihov Multi region, taj za Evropu nisam ni gledao... A eto kvar mibse desio u EU 40km od Srbije, al sam dovezao auto i natovarili u Srbiji.
 
Ja imam njihov Multi region, taj za Evropu nisam ni gledao... A eto kvar mibse desio u EU 40km od Srbije, al sam dovezao auto i natovarili u Srbiji.
Dovoljno je što su mi obrisali sliku i sasvim pristojan komentar na fb i reakcije ljudi na istu. 😉 Nema se šta tu više reći (napisati)...
 
Vozim mali gradski auto star 23 godine i redovno uplacujem AMSS onaj Super paket koji mi je do sad bio okej jer vozim samo po Beogradu i malo po Srbiji. Sad paniram put do Grcke, pa bih zbog toga da uplatim dodatno neku bolju pomoc na putu. Jel ima neko preporuku?
 
Podeli slučaj i sa nama?.
Svako neka radi kako smatra.

Evo i citat jednog člana:

"U slučaju kvara u regionu(mne, hr, mk) kao i evropi nema šlepa do kuće (srb) osim ako imate saobraćaju nezgodu. Onda vas dovoze. To nisam znao, iako sam bio član!"

E sad, očigledno da i drugi konstatuju isto pa ću navesti još jedan:

"Dovodite potencijalne potrošače u zabludu, paket Evropa standard, u opisu paketa su, između ostalog 2 stavke, šlep do 300 eura i šlep do kuće iz Evrope, kada sam pozvao da pitam u kojim slučajevima se šlepa do kuće, službenica mi je rekla da šlepanje do kuće do 300e pokriva osiguranje, a ostalo plaća korisnik, znači ne postoje dve usluge šlepanja, već samo jedna ,do 300e!"
Vozim mali gradski auto star 23 godine i redovno uplacujem AMSS onaj Super paket koji mi je do sad bio okej jer vozim samo po Beogradu i malo po Srbiji. Sad paniram put do Grcke, pa bih zbog toga da uplatim dodatno neku bolju pomoc na putu. Jel ima neko preporuku?
Preporuka većine ovde je za Atlas i Teslu, ali je i cena jača. Ja sam prošle godine uzeo Tesla Srb+Evropa i koštala je sedam hiljada, sada je taj paket 8500. Iskreno, nisam koristio pomoć, nije mi trebala pa ne mogu da podelim iskustvo te pomoći.

Pročitaj malo unazad pa odluči.
 
Jel ima neko preporuku?
Ja sam uzeo AMSS “Evropa Premium” paket dok je bilo sniženje za vreme sajma automobila.
Zvao sam ih za objašnjenje u vezi šlepanja iz Evrope i ovo je odgovor njihovog operatera:
U slučaju kvara, šlepa se vozilo do partner servisa i ukoliko se vozilo ne može popraviti u roku od 7 dana besplatan je šlep do prebivališta. Da bi bio beslplatan šlep, od partner servisa do prebivališta, partner servis treba da izda potvrdu da se vozilo ne može popraviti u roku od 7 dana. Ukoliko se vozilo može popraviti u roku od 7 dana, trošak popravke snosi vlasnik vozila.
Ukoliko se odbije popravka (npr.: visoka cena u odnosu na popravku u SRB), tretira se kao odbijanje pomoći i osiguranik plaća trošak šlepanja do prebivališta.

U slučaju saobraćajne nezgode, šlep do prebivališta je besplatan.
 
Ja uplacujem AMSS vec par godina, u Srbiji imam pozitivno iskustvo (jednom mi je zatrebalo) dok u Ino sam imao slucaj u Grckoj, imao sam sudar, pozvao sam ih i operater me je pitao da li imam u blizini hotel da se smestim jer moram cekati vozilo iz Srb da me slepa. Rekao sam da moram da vidim sa policijom da li ce me pustiti dalje da vozim jer nisam imao vremena da cekam pa cu im javiti. Policija me pustila da vozim dalje jeer su vitalne funkcije na autu bile ispravne iako je bio zguzvan gepek i zadnji branik te sam put nastavio svojim autom. A u Srb kad me slepao decko koji je vozio zalio mi se kako je isao po nekog lika koji se slupao sa puntom na Peloponezu, posto je bio sa porodicom morao je da ide po njega kombijem i prikolicom. Eto to je neko moje iskustvo.
 
Svako neka radi kako smatra.

Evo i citat jednog člana:

"U slučaju kvara u regionu(mne, hr, mk) kao i evropi nema šlepa do kuće (srb) osim ako imate saobraćaju nezgodu. Onda vas dovoze. To nisam znao, iako sam bio član!"

E sad, očigledno da i drugi konstatuju isto pa ću navesti još jedan:

"Dovodite potencijalne potrošače u zabludu, paket Evropa standard, u opisu paketa su, između ostalog 2 stavke, šlep do 300 eura i šlep do kuće iz Evrope, kada sam pozvao da pitam u kojim slučajevima se šlepa do kuće, službenica mi je rekla da šlepanje do kuće do 300e pokriva osiguranje, a ostalo plaća korisnik, znači ne postoje dve usluge šlepanja, već samo jedna ,do 300e!"

Preporuka većine ovde je za Atlas i Teslu, ali je i cena jača. Ja sam prošle godine uzeo Tesla Srb+Evropa i koštala je sedam hiljada, sada je taj paket 8500. Iskreno, nisam koristio pomoć, nije mi trebala pa ne mogu da podelim iskustvo te pomoći.

Pročitaj malo unazad pa odluči.
I jeste tako... Meni je to i odgivaralo, a i u startu sam shvatio da je tako, nisam dovodjen u zabludu. Cesto sam u BiH na relaciji 100-300km od kuce, i svejedno mi je taj paket igrao ulogu, u nekim slucajevima moze da pokrije sve, u nekim bi morao doplatatu, svakako ublazi troskove, na kraju krajeva, prebacim auto u Srbiju o svom trosku, dalje neka ga oni preuzmu...

Inace taj paket prosle godine platih nesto malo jace od 4000,sa popustom, vidim ove godine je 6990... Prilaze i oni polako Atlasovom nivou cena.
 
Nazad
Vrh Dno