Šta je novo?

Usluga pomoći na putu

Goyakla

Slavan
Učlanjen(a)
07.03.2005
Poruke
2,655
Poena
405
Ne znam koliko je tema za forum mada vidim da se u poslednje razne teme otvaraju. U svakom slučaju ako nije u skladu sa pravilima brišite.
Koju uslugu pomoći na putu preporučujete, interesuje me Srbija+inostranstvo? Vidim da ima AMSS, Tesla, Atlas, Vozzi... Ima li neko konkretno iskustvo?
 
Ja vec drugu godinu koristim Vozzi, ali jos nisam imao prilike da se uverim koliko je dobra podrska kad dodje do problema. Generalno mislim da sam cuo pozitivne stvari o njima, ali nista vise od toga ne bih mogao da kazem.
 
I ja sam sa AMSS prešao na Vozzi ali nisam ni jedne ni druge nikada koristio iako godinama uplaćujem.

Godišnje pretplate su niske tako da mi znači da budem opušten, da znam da mogu da računam na pomoć ukoliko zatreba.

Prednost Vozzi je jednostavna aplikacija i vrlo lak i jednostavan način uplate.

AMSS je za to još u prošlom veku, prodajna mesta, članske karte, pošta, telefonski poziv itd...
 
Atlas, drugarovo iskustvo. Šlepanje iz Mađarske do Beograda sa Atlasom.

Stao auto na 200km od naše granice. Došao neki lik sa Mercedes "SUV-om" i prikolicom koju vuče. Naš lik, prešao granicu i dovezao njega i suprugu do Beograda (oni sedeli na zadnjem sedišta, auto na prikolici).

Inače, za njih radi bilo ko. Dođe ti AMSS lik sa AMSS šlepom. Čovek valjda završio svoj posao, pa radi dodatno. :)
 
Atlas, drugarovo iskustvo. Šlepanje iz Mađarske do Beograda sa Atlasom.

Stao auto na 200km od naše granice. Došao neki lik sa Mercedes "SUV-om" i prikolicom koju vuče. Naš lik, prešao granicu i dovezao njega i suprugu do Beograda (oni sedeli na zadnjem sedišta, auto na prikolici).

Inače, za njih radi bilo ko. Dođe ti AMSS lik sa AMSS šlepom. Čovek valjda završio svoj posao, pa radi dodatno. :)
Vise nego korektni sto se usluge tice
 
Naravno, ali drugar uzeo i evropski paket pa je valjda i red da ga ispoštuju. :)
 
AMSS je za to još u prošlom veku, prodajna mesta, članske karte, pošta, telefonski poziv itd...
Radi online placanje i oni su clanovi medjunarodnih asocijacija a ove ostale firme da li su clanovi?
 
Koje su cene evropsih paketa?
Npr placam nemacki ADAC family sa premium lekarskom negom 130€ godisnje.
 
Vozzi paket Srbija+EU1 je oko 3500, ali često imaju i neke popuste. Oni jedini ne uslovljavaju sa šlepom do Srbije tj vraćaju auto gde želiš, ne moraš da plaćaš popravke u inostranstvu ako ne želiš. Mislim da oni jedini vezuju paket za vozača, auto je nebitan. Za sve putnike vazi osiguranje, prenoćište ili troškovi daljeg puta Nisam koristio usluge i što se mene tiče neka tako ostane :).
Amss vezuje za vozača i za auto i jedno vreme je bilo da ostalim putnicima nisu pokriveni troškovi, ne znam sada kako je kod njih. I u inostranstvu se podrazumeva samo šlep do prvog servisa. Zato sam i prešao na Vozzi.
Atlas je najskuplji i bili su najdosadniji sa njihovim call centrom (baram sam tako mislio) dok se deo njih valjda nije odvojio i otvorio novu firmu (trrbalo bi da je naziv Kontinental) E oni su bre dosadni u pm sa njihovim call centrom.
 
Koje su cene evropsih paketa?
Npr placam nemacki ADAC family sa premium lekarskom negom 130€ godisnje.
Ovo je VOZZI:

EU1(ja sam ovaj uzeo) je 3699rsd;
EU2 je 4999rsd;
EU3 je 8499rsd.

A pokrivaju sledece:
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-01-25-23-45-28-217_co.cvik.user.jpg
    Screenshot_2022-01-25-23-45-28-217_co.cvik.user.jpg
    93.8 KB · Pregleda: 341
  • Screenshot_2022-01-25-23-45-41-498_co.cvik.user.jpg
    Screenshot_2022-01-25-23-45-41-498_co.cvik.user.jpg
    95.9 KB · Pregleda: 256
  • Screenshot_2022-01-25-23-45-50-026_co.cvik.user.jpg
    Screenshot_2022-01-25-23-45-50-026_co.cvik.user.jpg
    94.8 KB · Pregleda: 305
Ovo je jako dobra tema. Da li se plaća mesečno, ili jednom godišnje ?
Jednom godisnje clanarina, koliko vidim iznosi se logicno razlikuju jer veci paketi podrazumevaju obuhvat vise drzava, veci paket pomoci servisa, hotela i sl.
Pritom sve ide kroz aplikaciju(sto mi bilo super jer sam uzeo paket u petak, a putovanje bilo vec u nedelju).
Ono sto je glavni benefit kod njih, sto rece kolega iznad, je da se paket ne veze za auto, nego za vozaca.
 
Pa onda je nemacki ADAC jos ok, generalno poredjenje sa nasima.
Isto ne vezuje za vozilo, vazi za celu familiju tj bilo ko od clanova da vozi, vazi world wide + special health care u slucaju tezih nesreca tipa hitan prevoz do Nemacke helikopterom i sl.
Posto nemam rezervni tocak u autu, u slucaju busenja gume zovem njih i oni sve resavaju na licu mesta.

Iznenadilo me ovo za prevoz od Madjarske do Bg, svaka im cast.
 
Све је то скупо. Ја већ годинама уплаћујем за два аутомобила пакете код ДДОР Нови Сад. Убедљиво су ценовно најповољнији, а нуде малтене исто што и тако популаран Воззи, али верујем да људи не знају или не обраћају пажњу, пошто се не рекламирају. За 15€ можете имати комплетну помоћ на путу у целој Европи.

Capture.PNG
 
Све је то скупо. Ја већ годинама уплаћујем за два аутомобила пакете код ДДОР Нови Сад. Убедљиво су ценовно најповољнији, а нуде малтене исто што и тако популаран Воззи, али верујем да људи не знају или не обраћају пажњу, пошто се не рекламирају. За 15€ можете имати комплетну помоћ на путу у целој Европи.

Pogledajte prilog 332827
Ne uspevam da pronadjem, ali koje su im zemlje zelene karte? Nadam se da ne misle na zeleni karton koji samo jos Makedonci traze.
 
Godinama koristio AMSS, pokusao jednom da ga iskoristim bezuspesno - na Kopu mi je umro akumulator i lik koji je trebao da dodje mi je savetovao da se bolje iscimam sam da nadjem nekoga sa kablovima nego on da dolazi ko zna odakle. Od ove godine koristim Vozzi EU2 paket posle vise jako pozitivnih iskustava procitanih na auto forumima, nadam se da se necu razocarati. Inace, vise mi odgovara posto se vezuje za vozaca i postoji opcija slepa neograniceno km...
 
Vozzi jedini bezuslovno šlepa auto za Srbiju ako ostane u kvaru i ako vlasnik/vozač tako želi. Ostali do prvog servisa ili do cene koju navode 50-80-100km zavisi od paketa, tu je razlika.
Recimo Ddor će odšlepati do prvog servisa za tih 15e, a Vozzi do kućne adrese za 30e.
 
Zemlje zelene karte su sve zemlje u kojima važi zelena karta. U prevodu, skoro sve zemlje Evrope, osim San Marina i možda još neke.
Pozdrav
 
Sa sajta AMSS: "Posedovanje zelene karte osiguranja obavezno je kada se ulazi na teritoriju sledećih zemalja: Rusija, Belorusija, Ukrajina, Moldavija, Turska, Izrael, Iran, Makedonija, Albanija,Tunis, Maroko."
Ovome bih dodao i Kosovo, koje naša zemlja ne vidi kao državu, ali ti na ulazu traže zelenu kartu.
E koje su to "zemlje zelene karte" pojma ne znam.
 
Sa sajta AMSS: "Posedovanje zelene karte osiguranja obavezno je kada se ulazi na teritoriju sledećih zemalja: Rusija, Belorusija, Ukrajina, Moldavija, Turska, Izrael, Iran, Makedonija, Albanija,Tunis, Maroko."
Ovome bih dodao i Kosovo, koje naša zemlja ne vidi kao državu, ali ti na ulazu traže zelenu kartu.
E koje su to "zemlje zelene karte" pojma ne znam.
Pise na istoj stranici gde i to :)

Zemlje potpisnice sporazuma u kojima više nije obavezno posedovanje zelene karte su:

Austrija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Belgija, Češka Republika, Kipar, Nemačka, Danska, Španija, Estonija, Francuska, Finska, Ujedinjeno Kraljevstvo Velike Britanije i Severne Irske (uključiv Kanalska ostrva i ostrvo Man), Grčka, Mađarska, Italija, Irska, Luksemburg, Litvanija, Letonija, Malta, Holandija, Portugalija, Poljska, Rumunija, Švedska, Slovačka, Slovenija, Hrvatska, Švajcarska (uključiv Lihtenštajn), Andora, Norveška i Island.
 
Ne znam koliko je tema za forum mada vidim da se u poslednje razne teme otvaraju. U svakom slučaju ako nije u skladu sa pravilima brišite.
Koju uslugu pomoći na putu preporučujete, interesuje me Srbija+inostranstvo? Vidim da ima AMSS, Tesla, Atlas, Vozzi... Ima li neko konkretno iskustvo?
Samo Vozzi. Ja njih koristim, nisam imao problema da su mi trebali, ali kolege mije jesu. Jedan je u Grčkoj iskoristio, zvao ih i nakon sat vremena čuje neko svira ispred apartmana, zvoni mu u tom trenutku WhatsApp i kaže operater molim vas izađite na terasu da vidite dal je ono vaša Astra da je oteraju na popravku :)
Koje su cene evropsih paketa?
Npr placam nemacki ADAC family sa premium lekarskom negom 130€ godisnje.
Vozzi Evropa 1 paket+ plaćen smeštaj za slučaj bećih kvarova oko 25 evra godišnje. Za svakog ko skine aplikaciju kome si ti šerovao link imaš 5% popusta, max 8ljudi i skunu ti 40%, bude oko 2500 din sa 3600 tako nekako. Ja sam tako uradio
Screenshot_2022-01-27-03-32-11-587_co.cvik.user.jpg
 
AMSS ima popust za OSI od skoro 50%.
Jednom sam koristio pomoc na putu, na zalost (razbio kola pa morao, godina 2013. ), iz BiH od mesta Nova Kasaba do BG, oko 180km, doslo vozilo AMSS iy Loznice do mesta udesa, natovarili kola, odvezli kola do limara u BG, morao ja biti na granici radi kola koja nisu bila u voznom stanju, taxi me odvezao preko Drine u Mali Zvornik gde sam sacekao brata, prebacio se u njegova kola, stigao šlep na naplatnoj rampi u Šimanovcima, naplatili prevoz ako se dobro secam oko 150e a iznos umanjen za neku kilometrazu koja je tada bila besplatna...
Nije bilo jeftino ali u situaciji u kojoj sam se nasao platio bi bilo sta da ne pitam i ne razmisljam uopste.
Imajte neku pomoc na putu obavezno i da vam nikad ne zatreba.
 
Poslednja izmena:
Deset godina placam amss i nastavicu da placam njih. Jednom vratili porodicu i mene kuci iz djevdjelije nakon sto sam pocepao karter i rezervorar, 0 dinara. Drugi put vozili do majstora nakon raspadanja lagera na zadnjem tocku. 0 dinara. Prvi put u sred noci dosli iz preseva, cekali smo 4h. Po meni razumno vreme. Drugi put stigli bukvalno za 15min.
Savest mi nece biti mirna ako ih izdam i predjem kod drugih. :)
 
Ja sam oduvek imao AMSS, preko 15 godina, i po Srbiji su mi nekoliko puta pomogli, manjali točkove (kad su mi skinuli felne), palili zimi kršinu, šlepali TEK kupljen auto na konto višegodišnjeg članstva... Divno! Ali........
Ove godine prvi put verujem da auto može da me izda u Grčkoj, čudni zvukovi pod haubom, na malom servisu pre 10 dana - sve ok, veliki urađen pre 6 meseci... Tako da ovaj put čitam i mala slova, zovem call centar i imam šta da čujem! AMSS će šlepati auto u Srbiju samo ako u Grčkoj ne može da se otkloni kvar U ROKU OD 7 DANA!? Dakle, ako zvizne poslednji dan, a nema nekog dela, npr, ja moram ostati još 7 dana u Gr! Neka hvala.
Eto, obratite pažnju na detalje, svako nudi nešto drugačije. Ja ću ove godine prvi put kupiti Vozzi, čini mi se najudobnije rešenje za inostranstvo.
 
AMSS definitivno sve gori svake godine, smanjuju paket i ja sam poslednje 2 godine bez ikakvog paketa - za Srbiju mogu da se snadjem, za inostranstvo je AMSS skoro pa beskoristan u osnovnom paketu - a skuplji namerno ne zelim da im placam, jer srozavaju usluge u osnovnom. Nisam znao da je konkurencija tako povoljna, verovatno cu uzeti nesto uskoro, dobra vam je tema.
 
Znači najbolji je Vozzi ? Uskoro mi ističe AMSS nisam ih koristio,srećom, ali kako ovde čitam baš su loši.
 
@Mitrovski Igor nije zabranjeno da uplatiš "pomoć na putu" kod nekoliko pružaoca iste :) na taj način nećeš izdati AMSS
 
Nazad
Vrh Dno