Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Koje brzine dobijaš u CrystalDiskMarku?
 
420/409

Ako je to to, a mislim da jeste i da nece biti benefita od 3.2 gen 2 nikako ne bih preporucio ovaj usb. Prvo zbog ovakvog kucista koje je jezivo tanko i ugiba se prilikom otvaranja pomocu palca, drugo sam se uvlaci kad se ubacuje u port, trece predugacak je uzivo.🤣
 
Biće benefita. To što sada vidiš je jer udaraš u limit standarda. Sa gen2 ćeš izvući maks.

Sve ostalo je nebitno i nažalost na neki način mora (ili slično) jer se takvi usbovi greju poprilično ako su u skučenom prostoru.
 
Ovaj je hladan kao spricer. Ali plastika ova jeftina je jeziva… znaci mislis da ce biti razlike sa gen 2 razmisljao sam cak da ga vratim 🤣 ali ako ce biti bolje sa gen 2 probacu na taichi z790 pa javljam 🤣
 
Hladan je kad ga voziš na 40% brzine. :)
Biće razlike naravno.

Ali zavisiće naravno i od veličine fajla kojeg kopiraš. Manji fajlovi će naravno ići sporije, veći brže kao i uvek.
 
TeamGroup 64GB C186 USB 3.1 BLACK TC186364GB01(mada na njemu pise 3.2) i na pakovanju i na usb-u .Uboden u USB 3.0 port , jel ovo normalno? Nemam USB 3.2 port da testiram , za 520 dinara i 200 dinara postarina mislim da sam mozda mogao neki bolji za 5 evra ali ajde neka mi ga za sada , da nije ovo USB 2.0 port:

Capture.PNG
 
Za te pare super si i prošao. Nije USB 2.0 port.
 
Dopuni sa h2testw i testiraj sa nekim fajlovima, velikim i malim, na papiru solidne performanse
 
Evo zavrsio je stavio sam 12000:

fkdsjfkdsj.PNG

A evo koji kontoler ima TeamGroup 64GB C186 USB 3.1 BLACK TC186364GB01 u pitanju je phison ps2251-19(ps2319) trebace nekom ako mu rikne i slicno pa da skida alate za popravku:

KONTROLER.PNG

 
Poslednja izmena:
To je to, realnije stanje ti je oko 10-15 MB/s i verovatno uzasno manje sa fajlovima manje velicine. Prosek za fleske tog cenovnog ranga.

Jedina solidna fleska koju imam je Kingston Kyson 128GB. Ono sto mi je apsolutno neshvatljivo je zasto UI kod kopiranja stalno glavi i izgleda kao da zabode i ne kopira nista a u stvari u pozadini radi bez problema.

1679572660303.png
 
Jedva cekam da probam maxa na gen 2 jer na 3.1 je prepolovio brzine…

Meni je kyson jezivo los fles 🤣 trokira konstantno ne daj boze da uzmem da editujem ime neko ne njemu potpuno zamrzne na 2-3 sekunde nakon 3 4 rinejma fajlova… uzasan fles… najgori koji sam ikad imao 🤣
 

Prilozi

  • D087BB5D-0820-4F32-AC01-00544E6DDDB6.jpeg
    D087BB5D-0820-4F32-AC01-00544E6DDDB6.jpeg
    131.6 KB · Pregleda: 76
E pa dok trokira on zapravo i dalje kopira, samo izgleda kao da stoji :D

I na h2testw stane brojac pa se odjednom pomeri 4-5-6 sekundi napred, dakle kopira on i dalje ali zabada prikaz :D E sad zasto to radi to mi je enigma.
 
Nije do kesa, tu situaciju gde ne upisuje uopste dok se ne isprazni kes imam na Sandisk Flair 32GB. Bukvalno write padne na 0 kad zabode ali na znatno duže pa skoči na 100 i kusur pa se vrati na 0 i ta fleska je definitivno tesko djubre.

h2testw za Flair bi mi trajao 20 i kusur minuta za istu kolicinu podataka jer se konstantno gusi, dok za Kyson ima realno vreme i stvarno kopira oko 50 MB/s (u h2testw).
 
TeamGroup 64GB C186 USB 3.1 BLACK TC186364GB01(mada na njemu pise 3.2) i na pakovanju i na usb-u .Uboden u USB 3.0 port , jel ovo normalno? Nemam USB 3.2 port da testiram , za 520 dinara i 200 dinara postarina mislim da sam mozda mogao neki bolji za 5 evra ali ajde neka mi ga za sada , da nije ovo USB 2.0 port:

Pogledajte prilog 382362
Nisi mogao bolji za te novce.
 
Nisi mogao bolji za te novce.
Vidi se da je fleska napravljena 2022 godine , kontroler je od te godine , vidim prodaju se sad neki sa 50% popusta a fazon su stare fleske sigurno oko 10 godina , ima ljudi koji se zaleci , vidi ova fleska fazon 400-500 dinara na akciji 64GB lupam USB 3.0 a ustvari model 10 godina star. A najjace je fazon fleska 400 dinara postarina 350 a ima i toga :)
 
Znaš kakvog krša ima da za te pare? Ima još gore, 5x gore od toga za iste novce. Probao sam ih dosta, taj TeamGroup je prilično dobar za ono što nudi.
Ono što mi nije drago da vidim jeste kao da su brzine nešto malo lošije nego kada sam je ja "testirao".

 
Jedna prodavnica u Srbiji prodaje neki Kingston 128GB 3.2 ili 3.1 za 570 dinara , pitanje je da li to ima garanciju.
 
Evo ga MAXA na ovoj konfi… neocekivano da matori 3.0 izbacije takodje iste brzine kao 3.1 g1 nisu bas bas iste ali tu su 🤣


https://valid.x86.fr/p1v9me evo je konfa
 

Prilozi

  • IMG_1899.png
    IMG_1899.png
    358.5 KB · Pregleda: 60
Zamolio bih za brzi odgovor,
šta mislite o ovim fleševima (da li vrede), Sandisk Ultra Dual Drive Go i Luxe, gledam ih u Gig....u,
Da li ga možda neko ima ili možda ima neku informaciju o njemu kakav je?
 

Prilozi

  • sandisc.jpg
    sandisc.jpg
    56.8 KB · Pregleda: 38
Djubre. Zavisi šta tražiš, ali bolje dodaj malo i uzmi Kingston USB 3.2 Gen.2 DataTraveler.
 
Jedino što imam usb-c fon, mislio sam za prebacivanje videa,fotki.... sa fona i da posluži kao fleš. Kakve su mu brzine upisa, mislim da li ima dropovanje ili ne?
 
Imaš dve verzije tog Kingstona, usb C i usb A type. Brzine su odlične, na sajtu piše 1000/900, e sada zavisi od uredjaja koji podržava tako velike upise i čitanja.
 
Djubre. Zavisi šta tražiš, ali bolje dodaj malo i uzmi Kingston USB 3.2 Gen.2 DataTraveler.
ovo sto si napisao nije model :)

Ja imam MAXA i fenomenalan je najbrzi usb flash trenutno :)

Ali:
Plastika ocaj
Cesto se zatvara sam kad ga ubacujem u usb
Brzine nisu ni 500mb/s na 3.1gen 1
Isto toliko ima i na 3.0
 
Nije potpun naziv, ali u Google izbacuje prvo taj model. :)
 
Svakako mogli mnogo bolje to da naprave…
Sto se zavrsne izrade tice… razmisljao sam da napravim sam custom kuciste..
 
Nazad
Vrh Dno