Šta je novo?

USB 3.0 Flash stikovi

Meni neko zivotno iskustvo govori da je bitno i koje komponente imate u kompu, pogotovo kod laptopova. Tj ako imate jeftiniji laptop u odnosu na neki skuplji i renomiraniji, veca sansa da je dizajn elektronike losiji iki da se stedelo na zastiti ili napajanju i sl. Pa otud i problemi sa kompatibilnoscu i crkavanju.
 
Samo prestanu sa radom i to bas patriot uredjaji …. Na zalost imam veoma lose iskustvo sa njjima dok kingston bez premca… ssd hyperx iz 2011 radi i dan danas :) do sada kingston koji mi je crkao bio je kingsron dtr3.0 jedini…
 
Samo prestanu sa radom i to bas patriot uredjaji …. Na zalost imam veoma lose iskustvo sa njjima dok kingston bez premca… ssd hyperx iz 2011 radi i dan danas :) do sada kingston koji mi je crkao bio je kingsron dtr3.0 jedini…
Zato ima garancija ;)
Ko zna kako si ti to koristio..
Pa taj Savage jeste bio legendaran ali i legendarno skup po cijeni nvme uredjaja..
Ja imam 3 stika razlicitog imena od Patriots rade ko svicarski sat.. Tajvan je Tajvan brale...
 
Uglavnom
I uzimam skuplje za sebe inace da reklamirao sam 3x covek je treci put rekao uzmi pare vidis da je losa serija…
 
Ima, Kingston DTE
tkome ustreba ovako nešto (tj. fleš sa activity LED), uzeo sam teamgroup C211 64 GB, u dŽenTLemEnSkoJ SIVOJ boji majko mila ko piše ove ludačke opise; predloženi elite košta više no 240 GB SSD + USB kablić sa lampicama.

performanse, paaa onako... ima ih. sobzirom da se razmerno retko piše po nj, radiće posao. GPT, 8 particija (macOSovi razni + ventoy za windows i linux ISOe). lampica smisleno blinka, nije DOA nit mi zapalio kuču. za 1000 din - topčider.
 
Ne znam ali dte ima
Daleko bolje brzine od ovog iznad, kako u pisanju tako i citanju … ali za 1100 din zaista smesna cena
 
Zbog čeega neki flešići,uglavnom 3.0,ne mogu da se formatiraju u FAT32 već samo u exFat sistemu?Treba mi FAT32 za prenos mapa za navigaciju u automobil,exFAT automobil ne vidi...
 
Blagi oftopic, nadam se da ce modovi oprostiti. Trazim neki USB 3.0 ali ne stick vec eksterno 2.5" kuciste koje ima dobre performanse jer bih stavio 2.5" SSD u njega. Iznervirao sam se jer nisam detaljno trazio neke testove (koje verovatno ni nema) vec naslepo kupio Silicon Power A30 kuciste koje jedva prebacuje 200MB/s citanja.
Imam i LC-Power 2.5" 3.0 (ne znam model) gde je citanje oko 400MB/s, ali HDD koji je trenutno u njemu ne staje (previse debeo) u pomenuti Silicon Power... blago receno da sam se iznervirao.
Ima li neko da je pravio DIY USB 3.0 pa da iz prve ruke okaci neke rezultate da znam sta se OK pokazalo.
 
Narucio novi "up to 10Gbps" LC-Power LC-25U3-C2, kacim poredjenje sva tri koje sam skupio. SSD u pitanju je Kingston HyperX Savage 240GiB
 

Prilozi

  • CrystalDiskMark_20220707145202.png
    CrystalDiskMark_20220707145202.png
    23.4 KB · Pregleda: 41
  • CrystalDiskMark_20220706232756.png
    CrystalDiskMark_20220706232756.png
    23.6 KB · Pregleda: 21
  • CrystalDiskMark_20220706231746.png
    CrystalDiskMark_20220706231746.png
    23.3 KB · Pregleda: 29
Narucio novi "up to 10Gbps" LC-Power LC-25U3-C2, kacim poredjenje sva tri koje sam skupio. SSD u pitanju je Kingston HyperX Savage 240GiB
Znaci c2 je brzi u citanju ali jako sporiji u pisanju u odnosu na shockproof ?
 
Tako je. Potvrdjeno i na laptopu.
 
Na oglasima ima vise modela LC-25U3 koji nisu C2 USB-C.
Ovaj tvoj shockproof je skoro 30e, dok ista sifra ali drugi izgled i nije shockproof su i duplo jeftiniji.
Jel mislis da ce biti iste brzine ?
 
Ovaj moj Shockproof je kupljen 2019te za 2000rsd u dobro poznatoj domacoj prodavnici, cudi me da je sad 30e.
Na zalost izgleda da je lutrija od modela do modela, a svi se ogradjuju "up to" specifikacijom za brzinu.
 
Otrcao sam u gigatron u NS i nasao poslednju eksternu fiokicu LC-25U3-BECRUX (po preporuci Danila989) i dobio iste brojeve kao i on u gornjim postu.
U fioku sam ubacio Samsung Evo 860 (ili 850) ssd 512gb, a moj laptop ima USB3.0 a ne 3.1 (stariji je malo).

Brzina kopiranja jednog fajla velicine 460gb sa glavnog ssd u laptopu (samsung evo 870 1TB) na ssd u externoj fioci je u proseku bila 286MB/s.
Kada koristim USB flash SanDisk Extreme PRO 256GB dobijam brzine od 300MB/s sto je manje vise slicno.

E sad, malo sam smoren sa ovim rezultatom jer kada ubacim taj samsung evo ssd unutar laptopa preko sata3, dobijam prosecnu brzinu od cak 434MB/s !!!
Vreme kopiranja je 17min (flash) za razliku od 27min (fioka), sto nije bas malo.

Gde je ovde bottleneck ? USB3 interfejs ili fiokica ????
Jako bi mi znacio odgovor nekog ko ima licnog iskustva.
 
Poslednja izmena:
Otrcao sam u gigatron u NS i nasao poslednju eksternu fiokicu LC-25U3-BECRUX (po preporuci Danila989) i dobio iste brojeve kao i on u gornjim postu.
U fioku sam ubacio Samsung Evo 860 (ili 850) ssd 512gb, a moj laptop ima USB3.0 a ne 3.1 (stariji je malo).

Brzina kopiranja jednog fajla velicine 460gb sa glavnog ssd u laptopu (samsung evo 870 1TB) na ssd u externoj fioci je u proseku bila 286MB/s.
Kada koristim USB flash SanDisk Extreme PRO 256GB dobijam brzine od 300MB/s sto je manje vise slicno.

E sad, malo sam smoren sa ovim rezultatom jer kada ubacim taj samsung evo ssd unutar laptopa preko sata3, dobijam prosecnu brzinu od cak 434MB/s !!!
Vreme kopiranja je 17min (flash) za razliku od 27min (fioka), sto nije bas malo.

Gde je ovde bottleneck ? USB3 interfejs ili fiokica ????
Jako bi mi znacio odgovor nekog ko ima licnog iskustva.
Kad kopiras sa ssda stavljen u to LC ext kuciste onda si ogranicen brzinom kontrolera na stampanoj plocici od tog ext kucista.
Ovako kad je spojen direktno na plocu tvog laptopa uvijek ce brzina biti viša.
 
Kad kopiras sa ssda stavljen u to LC ext kuciste onda si ogranicen brzinom kontrolera na stampanoj plocici od tog ext kucista.
Ovako kad je spojen direktno na plocu tvog laptopa uvijek ce brzina biti viša.
Posto imam na laptopu esata prikljucak onda sutra uzimam esata->sata adapter pa cu postaviti kakve sam dobio brzine.
Jel postoji neko eksterno usb3.0 kuciste koje provereno moze da dobije vece brzine od ovih koje imam sa lc kucistem?
Kao sto je Danilo gore postavio ispalo je da lc sa 3.1 ima manje brzine od 3.0. Tako da mi je proveren podatak jako bitan.
 
Esata standard je jako star ne znam koje bi brzine dobio.
Uglavnom rekao sam ti uvijek ces biti ogranicen brzinom kontrolera.
Ja bih probao uzeti nvme ssd i ubacio u nvme kuciste tako bi znao da preko usb 3.0/3.1 imas max brzinu prenosa.
Imas isto skupe USB stickove koji su priblizno brzini SSD diska ali to je privremeno dok kontroler ne pocne da throtla.
Ne zamaraj se time, zaboravi.
 
Esata standard je jako star ne znam koje bi brzine dobio.
Uglavnom rekao sam ti uvijek ces biti ogranicen brzinom kontrolera.
Ja bih probao uzeti nvme ssd i ubacio u nvme kuciste tako bi znao da preko usb 3.0/3.1 imas max brzinu prenosa.
Imas isto skupe USB stickove koji su priblizno brzini SSD diska ali to je privremeno dok kontroler ne pocne da throtla.
Ne zamaraj se time, zaboravi.
Posto me je kopkalo morao sam kupiti esata adapter.
Dobio sam losije rezultate od USB3.0 LC eksternog kucista koje sam gore naveo.
Jedan fajl od 460gb je kopirao 35min iliti 220MB/s write, za razliku od LC koji je radio 286MB/s.

Gledajuci specifikacije za esata na internetu kazu da je sve identicno tj isti protokol i nema nikakvog kontrolera (posto moj laptop dolazi sa vec ugradjenim esata portom), ali pise da je esata ogranicen na 6Gb/s dok sata3 ide do 16Gb/s. E sada kada pretvori tih 6Gb/s u MB trebalo bi da je max brzina 750MB/s, ali ocigledno je ne dobijam.
Bas sam se smorio.
 
tkome ustreba ovako nešto (tj. fleš sa activity LED), uzeo sam teamgroup C211 64 GB, u dŽenTLemEnSkoJ SIVOJ boji majko mila ko piše ove ludačke opise; predloženi elite košta više no 240 GB SSD + USB kablić sa lampicama.

performanse, paaa onako... ima ih. sobzirom da se razmerno retko piše po nj, radiće posao. GPT, 8 particija (macOSovi razni + ventoy za windows i linux ISOe). lampica smisleno blinka, nije DOA nit mi zapalio kuču. za 1000 din - topčider.

aaand.jpeg

pa dugo je i izdržao; izvršio crkavanje, bez povoda i maltreta i vidi se samo SMI USB MEMORY BAR, ne mož se particioniše ni formatira.

vidim da ima da se flešuje sa nekim recovery softverom sa ruskih sajtova al će to malo da preskočimo. ništa, nazad na 2.5" HDD + USB kablič.
 
Dajte neki predlog za stik koji ima ok read, bice korisceni za instalaciju sistema. 16gb,32gb sta god.
 
Može i neki predlog 64 ili 128Gb da ima neku normalnu brzinu upisa, treba mi za kopiranje filmova, odnosno većih fajlova. Kupio sam nekog Kingstona od 128Gb,toliki je krš da je završio u kolima.
 
Dajte neki predlog za stik koji ima ok read, bice korisceni za instalaciju sistema. 16gb,32gb sta god.
Od jeftinih a da se mogu naci kod nas ja sam uzeo sebi Silicon Power SP016GBUF3M02V1S piše na pakovanju"SP Marvel M02 USB3.2 Gen 1 flash drive" a na nalepnici uvoznika slovno brojčana oznaka.
Cita 140Mb/s a win je bas brzo stavljen na njega...
 
Živ bio, baš tako nešto mi je trebalo.
 
jel moguce da zadnjih 10 godina sandisk extreme jedini brzi flash usb pored milion proizvodjaca i modela?
 
HyperX je isto brz, a bio dostupan i u domaćim radnjama. Onda Corsair GTX onaj njihov je isto brz.
 
Pozdrav, kupio sam DT MAX-A 256 imam usb 3.1 standard na desku AORUS Z390 Elite i max speed na ovom usb ne prelazi 420 mb/s da li bi mozda sa novim hw koji ima podrsku za 3.2 gen 2 izvukao deklarisanih 1000mb/s?
 

Prilozi

  • 62EAE2EC-DE4E-4204-985A-A13760B38D1F.jpeg
    62EAE2EC-DE4E-4204-985A-A13760B38D1F.jpeg
    181.7 KB · Pregleda: 25
Nazad
Vrh Dno