Šta je novo?

TWS slušalice

Ima li neko iskustva sa ovim slusalicama? Na akciji trenutno.
Treba mi za gejming iskljucivo (nista profi), ali jurim neke bubice ili bez ‘rajfa’ tj. da nisu over ear.
Koristim trenutno neke Roccat, ok su, i zvuk i sve, ali ubi me glava nakon sat vremena, spadaju, nisu prakticne kad ih skidam pa sam mislio neke in ear da pazarim.
 

Prilozi

  • IMG_2887.jpeg
    IMG_2887.jpeg
    105.2 KB · Pregleda: 97
Jel ima neko iskustva sa Amazon Echo Buds, kakve su?
 
Kakva su iskustva sa Galaxy Buds 2 pro?

Pocastio bih se sa slusalicama, a koristim S23U.
 
Kupi Sennheiser ili Sony, uloži novac u prave stvari. Samsung bubice su dobre samo i ako samo ih dobiješ besplatno uz uređaj.
 
Odobrili mi zamenu slusalica u gigatronu (vrednost 13000), treba da izaberem neke slušalice a nemam pojima koje da uzmem u tom cenovnom rangu, po ceni mi se uklapaju ove:
Imate li neki predlog (ali samo iz gigatrona, pa i da doplatim neki dinar)
 
Stigle su mi danas SoundPEATS Capsule3 Pro, kvalitetan zvuk, čuju se baš i neki sitni detalji koje npr na anker p2mini ne čujem, za moj ukus fali mozda mrvicu basa i malo da su glasnije, ali sve u svemu fina kupovina.
 
Da li kuciste za bt slusalice sme da se puni obicnim ili brzim punjacima?
 
Svejedno
 
Uzeo sam Lenovo XT80 slušalice za nekih 15tak€

Za tu cenu dosta dobre slušalice. Kuke ne žuljaju na ušima čak ni posle dužeg nošenja, lepo leže u ušima i skroz izoluju spoljašnji zvuk čak i na nekoj srednjoj jačini, razgovori dosta čisti, lepo se čuje i sagovrnik i ja njega, i može samo jedna slušalica da se koristi za razgovor što mnogo znači u kolima npr.

Jedina mana što je kućište malo veće.
 

Prilozi

  • IMG_20240209_133550.jpg
    IMG_20240209_133550.jpg
    289.5 KB · Pregleda: 40
  • IMG_20240209_133609.jpg
    IMG_20240209_133609.jpg
    297.8 KB · Pregleda: 28
  • IMG_20240209_133617.jpg
    IMG_20240209_133617.jpg
    221.7 KB · Pregleda: 30
  • IMG_20240209_133707.jpg
    IMG_20240209_133707.jpg
    313.5 KB · Pregleda: 49
SoundPeats Air3 Deluxe HS su stigle za tačno 3 nedelje sa Alija.
Na prvu loptu odlične, udobne su(volim klasične bubice, in-ear modeli mi smetaju), sagovornici me dobro čuju. Senzori za komande lepo rade, aplikacija ima pristojan ekvilajzer. Detaljnije ću ih tek probati, na prvih par pesama ništa ne drastično ne odskače, ima dovoljno basa, vokali ne paraju bubnu opnu, videćemo posle malo više maltretiranja.
 

Prilozi

  • IMG_20240212_103043.jpg
    IMG_20240212_103043.jpg
    67.2 KB · Pregleda: 31
  • IMG_20240212_103027.jpg
    IMG_20240212_103027.jpg
    138.1 KB · Pregleda: 29
  • IMG_20240212_102633.jpg
    IMG_20240212_102633.jpg
    134.7 KB · Pregleda: 31
Jel imao neko iskustva sa

soundcore Liberty 4 NC ?​

I sta bi ste preporucili do nekih 90e ?
 
Za 6000 din (u radnjama 10000 din) moguće je naći Redmi Buds 5 Pro ili HONOR Choice Earbuds X5 Pro.
 
Jel koristio neko slušalice koje su dobre za razgovor telefonom , da dobro čuje sagovornika, ali isto tako da i sa druge strane bude isti jasan glas , bez bureta , pozadinskih glasova itd.

do skoro na Versus sajt , app, redmi buds 4 pro je dominiro sa 100 bodova i bio daleko bolji po raznoraznim kriterujima od ostalih i mnogo skupljih, sad su izasle i redmi buds 5 pro , koje sam i probao danas, iako po versus , imaju manje bodova od redmi buds 4 pro, koji sad vise nema tih 100 bodova ko prosle godine, jer izasli su novi modeli .

Probao ih danas u Mi store, i ja sam i čuo kolko tolko dobro sagovornika , ali sam ja njemu bio ko u bunaru, zamenili smo uloge da bi se i ja uverio u isto. Malo sam brzinski pročačko u earbuds xiaomi po podesavanjima , ali nisam dobio nista, al videcu da jos jedanput detaljnije prodjem kroz app.


 
Jel koristio neko slušalice koje su dobre za razgovor telefonom , da dobro čuje sagovornika, ali isto tako da i sa druge strane bude isti jasan glas , bez bureta , pozadinskih glasova itd.
Jabra Elite 7 Pro. Do sad se niko nije žalio da me loše čuje.
 
Jel koristio neko slušalice koje su dobre za razgovor telefonom , da dobro čuje sagovornika, ali isto tako da i sa druge strane bude isti jasan glas , bez bureta , pozadinskih glasova itd.
JBL Vibe Flex
 
Jel koristio neko slušalice koje su dobre za razgovor telefonom , da dobro čuje sagovornika, ali isto tako da i sa druge strane bude isti jasan glas , bez bureta , pozadinskih glasova itd.

do skoro na Versus sajt , app, redmi buds 4 pro je dominiro sa 100 bodova i bio daleko bolji po raznoraznim kriterujima od ostalih i mnogo skupljih, sad su izasle i redmi buds 5 pro , koje sam i probao danas, iako po versus , imaju manje bodova od redmi buds 4 pro, koji sad vise nema tih 100 bodova ko prosle godine, jer izasli su novi modeli .

Probao ih danas u Mi store, i ja sam i čuo kolko tolko dobro sagovornika , ali sam ja njemu bio ko u bunaru, zamenili smo uloge da bi se i ja uverio u isto. Malo sam brzinski pročačko u earbuds xiaomi po podesavanjima , ali nisam dobio nista, al videcu da jos jedanput detaljnije prodjem kroz app.


Čini mi se da su ove Realme Buds Air 5 Pro najbolja kupovina u tom rangu oko 55-60 evra. Duuugo nisam ništa sa Alija poručivao, pa ne znam da li i dalje važi pravilo da se sve preko 50 evra oprezuje ili su to digli sobzirom koliko je novac devalvirao za sve ove godine.

Opet i ove basic koje je neko pominjao Moondrop Spacetravel jesu best buy za 15-20 evra i pitam se da li bih primetio neku bitnu razliku slušajući Floyde, Sabbath, Zeppeline pored nekih potcasta.

Inače, još sam na starudiji zvanoj Redmi Note 8 Pro, pošto je to model star preko 4 godine, nadam se da podržava sve ove nove modele bubica.
 

Ako je ovome verovati, ove neke qcy ht05 su čak za nijansu i bolje nego Moondrop 🤔 Meni je maximum koji želim da dam za sluške tih 60ak evra ali ako ove tri puta jeftinije, po kvalitetu zvuka i trajnosti ne zaostaju, može i to.
 
Jel koristio neko slušalice koje su dobre za razgovor telefonom , da dobro čuje sagovornika, ali isto tako da i sa druge strane bude isti jasan glas , bez bureta , pozadinskih glasova itd.

do skoro na Versus sajt , app, redmi buds 4 pro je dominiro sa 100 bodova i bio daleko bolji po raznoraznim kriterujima od ostalih i mnogo skupljih, sad su izasle i redmi buds 5 pro , koje sam i probao danas, iako po versus , imaju manje bodova od redmi buds 4 pro, koji sad vise nema tih 100 bodova ko prosle godine, jer izasli su novi modeli .

Probao ih danas u Mi store, i ja sam i čuo kolko tolko dobro sagovornika , ali sam ja njemu bio ko u bunaru, zamenili smo uloge da bi se i ja uverio u isto. Malo sam brzinski pročačko u earbuds xiaomi po podesavanjima , ali nisam dobio nista, al videcu da jos jedanput detaljnije prodjem kroz app.


SOUNDPEATS Air 3, 4, Pro, a verovatno i ostali modeli su im dobri za pozive. Ja ih koristim od 2jke za te stvari.

Imaj u vidu da nijedna slušalica sa mikrofonom u uhu nije za bučna okruženja, nadam se da ti je jasno zašto. :)
 
Ako je ovome verovati, ove neke qcy ht05 su čak za nijansu i bolje nego Moondrop 🤔 Meni je maximum koji želim da dam za sluške tih 60ak evra ali ako ove tri puta jeftinije, po kvalitetu zvuka i trajnosti ne zaostaju, može i to.
Pre par meseci sam imao prilike da svoje Hayloy sluške dam čoveku koji ima apsolutni sluh. Jako su mu se dopale. To ga je potaklo da se malo pozabavi TWS modelima.
Nakon toga je išao u inostranstvo i isporbavao i Moondrop i QCY i nove Hayloy i još gomilu njih. Moje GT6 je svrstao u najbolje od njih, nakon toga QCY T13
Interesantne su bile zamerke koje je upućivao svakom do novijih modela, Sa Moondrop nije uopšte bio zadovoljan. Isprobavao je i Apple modele.
Govorim o čistom kvalitetu reprodukcije, da se razumemo, defolt podešavanja, samo upareno. Ima neki od novijih telefona, plus službeni iPhone, muziku sluša samo u najvišem kvalitetu ...
 
Da li neko ima preporuku za aux slusalice do 30e?
 
Za to postoji druga tema :)


Zapravo, i više njih, npr
 
Poslednja izmena:
Za to postoji druga tema :)


Zapravo, i više njih, npr
Moja greska, listao i nisam isao za tim da pise u naslovu TWS.
 
Pre par meseci sam imao prilike da svoje Hayloy sluške dam čoveku koji ima apsolutni sluh. Jako su mu se dopale. To ga je potaklo da se malo pozabavi TWS modelima.
Nakon toga je išao u inostranstvo i isporbavao i Moondrop i QCY i nove Hayloy i još gomilu njih. Moje GT6 je svrstao u najbolje od njih, nakon toga QCY T13
Interesantne su bile zamerke koje je upućivao svakom do novijih modela, Sa Moondrop nije uopšte bio zadovoljan. Isprobavao je i Apple modele.
Govorim o čistom kvalitetu reprodukcije, da se razumemo, defolt podešavanja, samo upareno. Ima neki od novijih telefona, plus službeni iPhone, muziku sluša samo u najvišem kvalitetu ...
Iphone ima samo AAC valjda, mada kažu da je reprodukcija ok. Nema neke koristi od najvišeg kvaliteta, jer čak ni Apple Music loseless nema način da isporuči. Jedino na žicu ako sluša.
 
Kada je muzika u pitanju, svakako je najbolja reprodukcija zvuka sa ploča. Većina nas koristi nekakve mp3 formate, i što reče moj drugar muzičar još ako su remastere radili kako ne valja a obično je tako, džabe sluške od tisuću evra. Jedino ko zaista ima kvalitetne izvore muzike, onda vredi dati više novca i uživati u zvuku.

Možda neki od rih qcy modela na kraju i poručim, bar me neće dodatno oljuštiti za porez.
 
Izgubih Samsung Buds 2 Pro levu slusalicu, ima li leka ili ode 20k kroz slivnik? 😅
 
Nazad
Vrh Dno