Šta je novo?

[TROSTRUKA PREVARA] Umesto GTX 970 karte Ga-K8VM800m ploča i prljava jakna.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Auuu pa taj bi pokrov sa majcinog groba ukrao. Koji olos raspali.
 
Ovo za l.k. je stvarno neozbiljno. Ja nikome na uvid, osim policiji i banci ne bih dao, a kamo li skenirao nekome sa KP :D. Ljudi msle da se krađa identiteta dešava negde tamo ..... u Americi
I posle da neko prodaje cepanice umesto komponenti, a kupcima salje moju licnu I posle da me zaskacu ispred kuce. Neka hvala
 
kafanamarkovic se ponavlja...
 
Takodje molio bih kolege forumasa da mu niko ne preti niti bilo sta slicno. Niti da pokusate samostalno da saznate gde zivi i sl.
Krivicna prijavi svih nas koji smo osteceni pa idemo korak po korak. Takodje njegova porodica nista nije kriva.
cena inace nije preniska bas toliko,da izazove sumnju, jer su 1060 nove 30+ hiljada a mozda su malo slabije od 970 kojih vise nema...jesta povoljna ali ne preniska.

ovo je meni inace prva veca kupovina preko kurira ikada .Svi koji me znaju- znaju da insistiram licno bgd, insistiram uvek i na fiskalnog i garanciji (cak su me i ovde neki pitali sto insistiram na fiskalnom)...ali eto desi se prevara..javljam kad mi posta vrati pare....

No vracanja para nije dovoljna finansijska kompenzacija za juce:
pola dnevnice jer sam oko 4 sati izgubio
oko 3000 din za cargo i taksi prevoz koliko me juce kostalo
dusevni bol

--------------------------

ja sam krivicnu prijavu podneo u trecem osnovnom sudu u Beogradu. A vise osnovno javno tuzilastvo u Katanicevoj 15 mi je donelo odluku juce da mi posta vrati pare, a da ne daje pare osumnjicenom.

On je svakoko samo osumljiceni dok sud ne donese presudu pa u skladu sa tim bez ikakve hajke na sada vec neaktivnog clana foruma:)
 
Meni i tebi onda ne govore isto...
Meni su rekli da se ne može stopirati i da mora da se čeka... šta da se čeka... da nestane...

Imam informaciju da je još nekog pokušao prevariti, više detalja uskoro...

edit: Ako je isti lik, tu sam, da uradimo što je do nas. Ako nas ima još, pa pored ovoga i zajednička tužba....
 
Poslednja izmena:
ne moze da stopira AKO javni tuzilac ne donese takvu odluku. Meni je javni tuzilac tu odluku doneo juce...ali su rekli da zavisi i kod kog javnog naletite...

upravo sad su me zvali iz poste da preuzmem pare...posta bez odluke suda ili javnog tuzioca ne moze nista..tj mora da isplati pare coveku...zovi postu jos jednom i kazi da je drugoj osobi vec stornirano ..ista prevara od istog coveka
 
nisam siguran da ces uspeti ista posto nemas odluku javnog tuzioca ali probaj barem
 
Ne treba oglasi da se gase. istina ja od sad se vracam na svoje.samo licno i samo sa fiskalnim racunom.ako je skuplje nesto.jeftinije ok moze i bez..oglase ne treba gasiti :) cekam vozaca car:go da dodjepo mene pa idem po svoje pare u postu
 
isti je lik naravno.ista adresa i covek iz zemuna.meni je stigao duks prljavi, polomljen kisobran,rukavica prljava, krpa i stara maticna ploca..nesto tako pentium 4 754...nisam ni gledao sta..paket mi stoji na poslu ..u posti su rekli da ce vratiti pare ali da im paket ne treba
 
Ako ga nekim čudom uhvate, nadam se da te mogu zvati da potvrdiš sve ovo.
Hvala.
 
Udruzite tuzbu sto pre, policija bi trebalo brze da reaguje kad ima vise ostecenih.
 
Ukinuti mogucnost postavljanja oglasa za neredovne korisnike foruma, staviti da se oglas moze postaviti posle ostvarenog odredjenog broja postova na forumu. Jeste da ni ovo ne garantuje savrsenost u ovakvim slucajevima, ali se suzavaju mogucnosti za prevaru. Ne verujem da bi neko lupao 100 postova samo da bi nekoga prevario, da se ja pitam inace, ta cifra bi mozda bila i 200.

Eventualno taj neko moze da se uloguje sa necijim profilom koji ima vec tu cifru postova, jedino to. Mada, opet kazem, manje mogucnosti za prevaru sa ovim sistemom.

Kao sto vidimo na ovom primeru, "spavac" je posle 10 godina staza zloupotrebio forum, tako da nema nikakvog pravila.
 
@solomnbg
Ne bilo ti zapovedjeno, napisi proceduru za podizanje za podizanje krivicne. Meni tu nista nije jasno. Otisao si u policiju, prijavio prevaru, oni ti dali potvrdu prijave, pa sa tim u Okruzni sud ili kako to f-se?
 
Ali ovo je prvi ozbiljniji slučaj posle 15 godina.
A na ostalim sajtovima gde newcomeri mogu da postavljaju oglase imaš prevare na dnevnom nivou.
Definitivno sam za ograničenje pristupa podforumu oglasi svima koji nemaju barem 200 poruka i 2 godine staža.
 
isti je lik naravno.ista adresa i covek iz zemuna.meni je stigao duks prljavi, polomljen kisobran,rukavica prljava, krpa i stara maticna ploca..nesto tako pentium 4 754...nisam ni gledao sta..paket mi stoji na poslu ..u posti su rekli da ce vratiti pare ali da im paket ne treba
Dobro je da si uspeo da povratis pare.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Stormbringer_bg
Ali ovo je prvi ozbiljniji slučaj posle 15 godina.
A na ostalim sajtovima gde newcomeri mogu da postavljaju oglase imaš prevare na dnevnom nivou.
Definitivno sam za ograničenje pristupa podforumu oglasi svima koji nemaju barem 200 poruka i 2 godine staža.

Ja sam svoju 200tu poruku ispucao tek pre 2-3 godine. Ne komentarisem ja sve i sto znam i sto ne znam pa da se pravim najpametniji. Nije to resenje. Mora se stati na put ovakvim olosima, pa mene zahebao prosle godine lik na K.P. koji je imao preko 500 pozitivnih a samo 2-3 negativne i to za 2.5" hdd poslao mi ga je neispravnog sa healt-om 3% a perfomance 5%. Naravno negativnu nije dobio jer me blokirao cim sam mu rekao da sam dobio neispravan HDD!!! Neka prolazicu ja pored njegove radnje nekad-ne gine mu cigla u izlog!!!
 
Koji haos :( Ovo sa vracanjem/blokiranjem novca mi je totalno nelogicno. Nemojte pogresno da me razumete, ja cisto gledam ovo sa jedne tehnicke strane stvari, jednom ostecenom se kaze jedna stvar a drugom ostecenom se kaze potpuno druga. Ne znam nacin funkcionisanja pravnog sistema niti imam neko duboko poznavanje zakona nase zemlje ali na koju foru je tuzilac dao odobrenje solomonbg da uzme novac natrag? Odnosno kako taj tuzilac zna da je on ostecen a da ne pokusava on da osteti nekog drugog? Zar ne bi trebao da bude sproveden citav proces gde bi se dokazivalo ko je ostecen a ko je kradljivac? Meni je nekako najlogicnije da je naredjeno da se novac blokira do okoncanja sudskog procesa kojim bi se dokazalo sta se tu desilo. Opet, kao sto rekoh, mozda ja to konceptualno zamisljam potpuno drugacije a praksa pokazuje da nisam u pravu.

Jos jednom da napomenem da ne optuzujem niti pretpostavljam bilo sta u vezi lica uvucenih u ovaj nemili dogadjaj posmatram citavu stvar sa nekog tehnickog laickog/pravnog aspekta.
 
Ne možeš da staneš na put ovakvim ološima nikako, sem prevencijom. Ako prevarant vidi da mora da bude na forumu 2 godine, i da kucka 200 poruka, instant će se smoriti i otići na kp, limun, kupinu i slično.
 
Pa ovaj je bio 10 godina i imao vise postova od tih 200 pa je opet prevarant...
 
Opet kažem, ovo je JEDINI veći problem otkada postoje oglasi za membere. Prevaranti nikada neće moći da se potpuno iskorene, zato gledamo da ih svedeno na najmanju moguću meru.
 
Koji haos :( Ovo sa vracanjem/blokiranjem novca mi je totalno nelogicno. Nemojte pogresno da me razumete, ja cisto gledam ovo sa jedne tehnicke strane stvari, jednom ostecenom se kaze jedna stvar a drugom ostecenom se kaze potpuno druga. Ne znam nacin funkcionisanja pravnog sistema niti imam neko duboko poznavanje zakona nase zemlje ali na koju foru je tuzilac dao odobrenje solomonbg da uzme novac natrag? Odnosno kako taj tuzilac zna da je on ostecen a da ne pokusava on da osteti nekog drugog? Zar ne bi trebao da bude sproveden citav proces gde bi se dokazivalo ko je ostecen a ko je kradljivac? Meni je nekako najlogicnije da je naredjeno da se novac blokira do okoncanja sudskog procesa kojim bi se dokazalo sta se tu desilo. Opet, kao sto rekoh, mozda ja to konceptualno zamisljam potpuno drugacije a praksa pokazuje da nisam u pravu.

Jos jednom da napomenem da ne optuzujem niti pretpostavljam bilo sta u vezi lica uvucenih u ovaj nemili dogadjaj posmatram citavu stvar sa nekog tehnickog laickog/pravnog aspekta.

Ne znam, ne bih da izvodim zaključke...


Inače, prodavac šeta zemunske adrese s istim imenom...
Više detalja kasnije, kad dobijem slike...
 
Eto šta ti je forum i zajednica. Ne mogu ni lopovi više da rade svoj posao "pošteno".

Meni su samo nevjerovatne izjave policije da ne mogu ništa da urade. Da su kojim slučajem ojadili onog brata što mu falsifikuju LK taj bi u roku od 2 sata bio u mardelju.

Pa onomad ukradoše Japancu biciklo sa parkinga. Nakon 48 nađoše i lopova i biciklo.

Ovdje imamo čist trag novca poreskog obveznika i to se ne može pronaći?!?
E koje smo mi ovce.

Može naša policija mnogo, ali ih mrzi ili je početak smjene, pa gdje odmah da rade, ili je kraj smjene, pa ko tada da sastavlja zapisnik, ili ono najgore u sred smjene (odmah nakon pauze), pa ko da radi punog stomaka,...
 
Pa ovaj je bio 10 godina i imao vise postova od tih 200 pa je opet prevarant...

Ali on je jedan vrlo redak slučaj koji će zloupotrebiti svoj veliki staž na forumu da učini prevaru.

Moramo znati da je nemoguće 100% se zaštiti od prevara bilo koje vrste, ako jedna strana ulazi u posao sa namerom da učini prevaru. Možete posle preko suda/policije da vadite štetu, ali da do štete i ne dođe, ne postoji garantovana zaštita. Imate li predstavu koliko je samo u NS npr. bilo prodaja nepostojećih stanova, prodaje istog stana po 3-4 puta, i ništa. Bankroti, nepostojeće firme, likvidacije, bla.bla.bla, nema način da se zaštitite, ako preverant odmah ide sa namerom da vara. Imam dva slučaja iz prve ruke, neposredno oko sebe, to, za stanove.

Mi možemo ili određenim sistemima posrednika da otežamo prevarantu (ali ga ne možemo 100% sprečiti ako se dobro pripremi) ili čistom intuicijom da izbegavamo potencijalno sumnjive poslove.

.
.
.

Preterana opreznost?!? Prodavao ja nov HTC, koji mi je dat u garantnom roku, jer je original crk'o. Kupio ga ja lično u Mađarskoj, meni dali zamenu. Sebi sam uzeo neki treći dok sam čekao rešenje reklamacije. I? Kupac sa KP ispizdeo što mu kurir nije dao da raspakuje pre plaćanja, te mi se vratila pošiljka, naravno, uz troškove transporta koje sam ja morao da platim. Zatim me njakao "zašto nisi kurirskoj službi napomenuo da sme da se otvori?!?" (gledali me tamo u čudu kada sam ih pitao za tu "opciju"). Onda mu bilo sumnjivo, "zašto tako jeftino?!?" (Prodavao sam u eur koliko je mene izašao, a uzeo sam u HU na akciji, te povratio PDV). Zvao me 4-5x. Tražio da mu dam lične podatke i da pošaljem ponovo, "ali sada reci kuririma da dozvole otvaranje pre plaćanja..."

Sve vreme je komunicrao sa mnom tonom k'o da smo na kvantaškoj pijaci, a ja ga prevario na kantaru.

Sledećeg dana sam prodao kupcu koji je lično došao po telefon, a ovaj na KP mi lupio negativnu ocenu, jer "nisam ispoštovao dogovor". Mislim, WTF!

Ovi sa KP su mi skinuli tu lošu ocenu nakon što su pregledali konverzaciju, i nakon što sam slao scan kuriske službe da je primalac odbio paket.

Na kraju. većinu tehnike sam prodao na Bench-u ispod realne cene, jer prodajem da se rešim nepotrebnih stvari, a ne da zaradim neke pare.
Sličnim nastupom sam na KP odmah sumnjiv jer je cena niska, i imam jako malo ocena.

Bla.bla.bla, uz ser'nju sa jedne od strana, ni prodavcu nije lako. Ne postoji 100% zaštita.
 
Poslednja izmena:
vratili su mi pare sad. sem 1300 koliko je posta uzela sebi jer je naravno ona uredno isporucila paket. treba da zapakujem paket i da mu posaljem na istu adresu. to su mi u posti rekli.i da navedem da on placa troskove prijema.

Evo hronologija od juce posto me je neko pitao:

1.
cim sam video ovo, odmah sam trazio kojem sudu da se obratim.
u trecem osnovnom sam podneo krivicnu prijavu. Iako sam mogao i u Visem osnovnom u katanicevoj odmah da to uradim (direktno u visi osnovni je i najbolje)

2.U posti su trazili da bude napisano od strane javnog tuzioca da se pare ili vrate meni ili barem da tuzioc stopira isplatu para Osumljicenom(svakako nije covek kriv nista dok sud to ne utvrdi)

3.Otisao sam u vise osnovno tuzilastvo i dobio od njih tu Odluku Posti. Gde pise da tuzilac zbog tuzbe o prevari(koju sam vec podneo) trazi da posta meni isplati pare. Dakle odmah da mi vrate pare.

4. Opet sam isao juce do poste i sada su u posti na osnovu ove odluke stopirali isplati. i rekli mi da pare ocekujem za dan ili dva

5.Danas su me zvali iz poste da dodjem i podignem pare.Troskove transporta su zadrzali jer su oni paket isporucili sto je njihova obaveza

6.U pusti mi je upravnica rekla da spakujem paket koji sam dobio i da posaljem nazad osumljicenom. I da navedem da ce on platiti troskove transporta. Ako ne podigne posiljku sto je verovatno, posiljka ce ostati u posti.

To cu da uradim sutra.I to je dakle gotovo taj deo..

Drugi deo je da naravno postoji moja krivicna prijava i prijava(e) ostalih koji se jave eventualno. to bi mogli da vidimo da objedinimo u jednu prijavu ili sta vec..savet nekog pravnika sa foruma je dobrodosao?

Meni je ostao duzan sledece:
-juce sam izgubio oko 4 sata a danas oko 2 sata na poslu dakle 3/4 dnevnice
-za car:go i taksi sam juce i danas dao oko 3.500 din
-posta je uzela oko 1300 din za troskove svoje
-pretprpljen stres i ostali nematerijelni troskovi
-bice mi duzan i za troskove pakovanja paketa sutra koji mu vracan
-ostale eventualne troskove koje u ovom trenutku ne mogu da se setim

Dakle realno ostao mi je jos solidno duzan. Ali glavno da pare nije dobio od mene.
 
@ arcibalde

pa mislim da je ovo u redu. i da mi vrate pare ili da eventualno zadrze sto je odluka na osnovu procene javnog tuzioca. Takodje ako kupac prevari nekog prodavca(govorimo o nekom hipotetickom dogadjaju a ne ovde) - sve se to na sudu dokazuje.

Ovo logicno je da u mom slucaju odluce da vrate pare pa da idemo na sud..nego da Osumljiceni dobije pare pa da idemo na sud.. Mozda je vec tuzilac i imao informacije da je jos ljudi potencijalno prevario...Meni su rekli da tuzilac ili nalozi da se vrate pare ili nalozi da se pare blokiraju. VErovatno procena od slucaja do slucaja. i opet to mora biti malo veci iznos inace nece da se bakcu
 
Ako nema pare da plati, neka odleži u zatvoru.
.

Ne, nego ako nema para da plati da okopava krompir po zatvorskoj tarifi dnevnice dokle god ne vrati sve što duguje. Kako ljudi ne shvataju, da dokle god neko ne mora nešto da nadoknadi oštećenom ovako će biti.
 
Izvini, druze ali ne razumem kako su ti vratili pare! Uopste nema logike. Na osnovu kojih dokaza? Hipoteticki ti si mogao dobiti predmet koji ste dogovorili a reci da si dobio stari duks itd... Tebi se vrate pare, ti njemu posaljes taj stari duks i sta jos a tebi ostane karta koju je on ustvari poslao? I ti njega odrao za 27000 din na kuluran nacin? Ne tvrdim ja da nije onako kako ti kazes samo mi nema logike da tuzilac na osnovu tvoje tvrdnje vrati tebi pare i to sve za dan dva?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno