Šta je novo?

TotalTV Mix (TV+ 16Mbit/s Adsl)

A što mene počeo nervirati ovaj net, preko dana a pogotovo ujutru brzine se konstantno menjaju i stalno mi nestaje neta, znači preko k...a su mi sad i oni i njihov net!!
 
To je do centrale, a ne do SBB-a/Totala.
 
Zdravo,

Da li neko moze da mi kaze iskustva sa total mix-om?

Ja planiram da uzmem total mix 20/1 Mb/s +tv

http://www.totaltv.tv/Total+TV/1430/MIX.shtml
http://www.totaltv.tv/Total+MIX/1423/Cenovnik.shtml/nav_start=0/nav_start2=0

Interesuje me kakva je brzina neta kod ostalih jer kako kazu 20/1 Mb/s nije 100%,uglavnom meni su rekli da brzina zavisi i to koliko sam ja udaljen od centrale itd,ja zivim u naselju pored kragujevca koje je udalljeno otprilike 5km mozda manje.

Da li da potpisem ugovor sa njima ili ne,dzabe je meni tv itd ako net zeza...?

U svakom slucaju box paket je tu i ove nove net brzine.
 
To je do centrale, a ne do SBB-a/Totala.

Ok kontam ja to da sam daleko i sve ali taman se uspostavi jedna brzina i čim se konektuje opet se restartuje na drugu brzinu i tako ceo dan a onda kasnije uveče sve ok, da li postoji mogućnost da ja postavim brzinu da bude manja tj kolika ja hoću?
Samo da napomenem da do pre nekog vremena sam imao konstantnu brzinu i nikad ali nikad mi nije ni zaštekao ni promenio brzinu.
 
sta im to znaci do 5 mbs , pa od 5-10, od 10-20 npr. uzmes ovaj od 20 mbs i bude ti recimo 12 i nikom nista? :smackbum:
 
Zdravo,

Da li neko moze da mi kaze iskustva sa total mix-om?

Ja ga imam već 8 meseci, i nema nikakvih problema, brzina, stabilnost, solidan ruter sa dobrom wifi vezom. Centrala je od mene udaljena oko 1500 metara i imam brzinu oko 16Mbs, to što si ti 5km od Kragujevca, ne znači da ti je tamo najbliža centrala gde se montira ADSL priključak.
 
Danas sam dobio totaltv mix i sve sam poveao po uputstvu.Dobio sam TP-LINK TD W8951ND .Kad sam blizu njega down ide oko 16 mbps,od centrale sam udaljen oko 1200 metara i to je ok.Medjutim kako se udaljavam brzina opada.Imam stari TP link wirelles ruter na kojem bezicna mreza radi mnogo bolje nego na ovom adsl ruteru.Pitanje:Kako mogu i da li mogu da ih povezem da bih dobio bolji wireless u kucnoj varijanti?
 
FireShot Screen Capture #001 - '' - 192_168_1_1.png Ne znam kako je kod vas ali kod mene neprestano varira.Zvao sam podrsku i rekli su da je sve u redu.Da li mogu da vratim internet kao nezadovoljan korisnik,imam ga 5 dana?
 
Spoji taj Tp link router na modem lan kablom. Modem stavi u bridge mode. To bi trebalo da radi i da imas isti signal kao sto si imao i pre.

Ako dobijaš 16 mbps to spada pod taj paket što je definisan DO 20mbps.
 
Na crc imas 16000 to je mnogo gresaka, a inace linija moze da ti podrzi brz net. Znaci greska je do tebe, proveri kablove, u podesavanjima portova brzina ide 9600 podesi na 12800 i smanjice ti se broj gresaka a samim tim i problemi sa netom. Kod mene je barem to bio slucaj.
 
2.png Zvao sam porsku irekli su da ce da jave telekomu da mi smanje brzinu jer mi linija ne podrzava ovu brzinu.Sada imam download oko 8 Mbps up 0.8.Operater mi je obecao da ce down ici oko 14,ali ovo je dosta manje,ali je bar konstantan protok.Ovo ide preko adsl rutera,pa sad ne znam da li da pokusam da ga opet povezem na ovaj wireless TL-MR3420 da opet ne pobrljavi?
 
ako neko slucjano zna :) danas mi nakacili total tv dobio hd dvb-s2 i sve radi super ali uopste nemam opcija za snimanje sadrzaja, live pause i sl. Dok u korisnickom uputstvu uredno stoje sve te opcije... provalio sam da mora externi hd da se snakaci, probbao sasm da ga formatiram i nfts i fat32 ali opcije nikako da dobijem. Ima li neko ideju ?:)
 
te opcije treba da priusti novi softver

on je vec bio pusten na prolece jedno 2-3 dana probno pa je povucen na doradu

kad zavrse imacemo i te funkcije
 
Tnx bar da se ne mucim dalje:) al nije im fora na sajtubreklamiraju uveliko opciju..
 
pusten novi softver i sve nove usluge koje on pruza :)
 
^ jel sam treba da povuce novi sf ili ima neka fora za update manualno ?:)
 
^ naso sam :) Ako nekom zatrebba restujete resiver kad izbbaci boot sliku brzo na teljincu pritisnete dugmice back back 2485
 
Zasto mi pise da mi dvr opcija nije dostupna iako sam malopre azurirao softver? Jel zbog eksternog hdd, nemam ga trenutno? Kad ga nakacim bice sve ok?
 
moras hdd ili flesku da gurnes, obavezno praznu jer ce ti traziti format diska .
 
U super ako moze i flesh,imam jedan prazan od 8gb. Hvala momci.
 
Crk'o mi risiver. Kakva je sad procedura? Da li dobijam novi na korišćenje ili moram da kupim ? Radi se o običnom njihovom risiveru "echolite"
 
Posaljes im postom i postom dobijes drugi sto moze potrajati i nedelju dana...ili kao ja,platis 1000din da ti njihov diler donese i aktivira drugi a uzme pokvareni...
 
Isti naravno, a ako je tvoj bio ocuvan onda dobijes gori...
 
Nazad
Vrh Dno