Šta je novo?

TotalTV Mix (TV+ 16Mbit/s Adsl)

@GoranIT Znam, ali isto tako imaš i ruralni i relativno-urbanizovana sela koja imaju katastrofalan 4G+. Naravno zavisi i od mobilnog operatora. Poenta je - 4G nije rešenje za sve probleme, i osim toga kvalitet može drastično da propadne u bilo kom trenutku, a može i trajno da se degradira ako dosta korisnika krene da koristi 4G mrežu. Sve zavisi od konkretne lokacije. Ali u poslednje vreme sve veća degradacija postoji i po selima jer dosta ljudi počinje da koristi 4G internet.
Upravo zato jer optika nije stigla, a alternativa nema pa im preostaje samo 4G
Mada u budućnosti trebalo bi da se šire kapaciteti sa dolaskom nove generacije 5G mreža.
Jer verujem da provajderi nikada neće imati računicu da vuku optičke kablove u brdske razbacane predele.
Veći je problem što u takvim sredinama jedan operater nudi poslednju generaciju mreže, a ostala dva 3G (nema ni 3.5G) ili 2G tek za pozive. To je loše
 
Jer verujem da provajderi nikada neće imati računicu da vuku optičke kablove u brdske razbacane predele.
Naravno.

Međutim, problem je i loše planiranje mreže, konkretno planiranje je rađeno 2015. kada nije postojao fenomen "kućni internet" (tj. fixed mobile substitution paketi sa 100-200GB na 4G mreži i WiFi 4G modem sa LAN portovima), i onda imamo problem da su postavljane makroćelije gde god se stiglo a u realnosti trebalo bi postavljati mikroćelije. Naravno, rađeno je iz razloga budžeta, ali isto tako i jer je bilo neopravdano bacati pare na mrežni pokrivenost koja nije bila u upotrebi.

U današnje vreme nam trebaju ćelije sa agregacijom i terminalna oprema koja podržava agregaciju, kao i bolja modulacija (QAM256 za downstream i QAM64 za upstream), i naravno moderniji mikrotalasni linkovi za backhaul. Trenutno Telenor ima najviše lokacija sa 3CA (B3+B20+B1 ukupno 40MHz) i A1 na manjem broju lokacija na jugu i u Beogradu (B3+B20+B30 isto 40MHz), ali Telekom ima najveći broj ćelija sa QAM256 modulacijom i ako ima samo 2CA.

Svakako to je smešno u poređenju sa drugim državama gde operatori imaju 4CA sa 60/80 MHz propusnog opsega (npr. Hrvatska - Telekom).

Dolazak 5G tehnologije će pomoći da se obezbedi bolji QoS ali samo ako se deployment kombinuje sa uvođenjem outdoor CPE u ponudu sa usmerenim antenama koji se montiraju na zid/krov kod korisnika. Nažalost, za ruralna područja će se koristiti 700 MHz na 5G jer ~3 GHz ima jako lošu prodornost i relativno veliki free path loss. Tako da će se dobiti +25% bolji kvalitet zbog efikasnosti NR radio interfejsa i new packet core koji treba da zameni lte evolved packet core. E sad pitanje je da li će naše legacy mreže da pređu na new packet core ili će da koriste 5G u NSA režimu i da koriste LTE core za signaling i data kao i za pozive. I pitanje je kako će se snaći kad još nisu ni prešli na VoLTE a na dosta lokacija se koristi čak 2G za pozive!
 
Imam u mojoj ulici i korisnike wifi i mobilnog interneta pa cu proveriti ping a wifi mi je 1500 din 24/4 kod tog provajdera tako da nije nista skuplji od mobilnog
 
@morskababa Pošto si potpisao ugovor za Total pošalji mi screenshot ADSL parametara iz modema pre nego što potpisuješ još jedan ugovor i daješ 100€ za opremu.
 
Sa ovim parametrima bi 20/4 na VDSL-u 100% mogao da imas. Mozda uspeju i 30/4 da ti puste (postoji takav profil na VDSL-u).
 
Da opet aktiviramo temu pa ako se neko bolje razume kakva je procedura oko "delimicnog" raskida ugovora tj. odustanka od ADSL, a ostanka samo na Total TV. Iskreno bas nisam zadovoljan netom a ugovor za Total mix mi traje jos nekih godinu dana.
 
Ja sam to pokušao pre jedno 7-8 meseci i oduvali su me. Nije nešto ni bio loš ADSL. Imao sam neke popuste prilikom potpisivanja ugovora i nisam imao matematiku da plaćam penale za raskid.
 
Znaci samo da se ceka istek ugovora..
 
Da li može da se traži još neka povoljnost za total tv extra, neka iskustva? Prelazak sa Polarisa
 
Da li je neko možda provalio administratorski user i pass za iskratel innbox v45?
Ili neki drugi načina za izvlačenje PPPoe podataka?
 
Imam jedan problem sa TotalTV... Kad krene da pada kisa ili grmi, izgubi se signal... Jel to normalno???
 
Imam jedan problem sa TotalTV... Kad krene da pada kisa ili grmi, izgubi se signal... Jel to normalno???
Isti slucaj i kod mene... Mada meni rekose da je to normalno kada je nevreme
 
A sta ce biti na zimu kad bude oblacno i padala kisa/sneg 4meseca?
 
A sta ce biti na zimu kad bude oblacno i padala kisa/sneg 4meseca?
Posto imam vec godinama i total tv i msat i jedni i drugi su jako slicni kada je nevreme, ili se signal izgubi skroz ili konstantno secka slika pa i ne moze da se gleda. Opet kada je slabija kisa i sneg radi sve okej.
 
Standardan problem (da ne kažem stari) satelitske antene su gusti tmurni oblaci gde zbog gustine vazdušne mase signal pada i na 0%.
Nema tu pomoći to je najveća prepreka satelitskom signalu samo da se sačeka da se razvedri.
Naravno podrazumeva se da je takvo vreme češće zimi nego leti.
 
Planiram android tv, koristim total, da li se moze kartica ubaciti u tv, ili mora preko risivera?
 
Uz total tv ide samo EON za browser ili mobilne uredjaje. Ne i za smart tv.
 
Nije covek pitao to.
Planiram android tv, koristim total, da li se moze kartica ubaciti u tv, ili mora preko risivera?
Ne moze se ubaciti kartica u tv. Svakako mora da se koristi risiver.
 
Ili da se skroz otkači od TotalTV i priključi putem net-a na EON OTT box ili smart TV aplikaciju.
Kada već kupuje smart TV.
A antenu pošto je već ne vraća da poveže kablom u sateliski priključak na TV-u i pored EON-a ima i satelitske slobodne kanale
 
Jel ima neko iskustva sa novim sat. risiverom sto daju - Irdeto tehnologija bez kartice u risiveru - model CHANGHONG GSH-6960 ? Ovaj prosli sto mi je crkao (model NS 1040 HD DVB-S2 sa karticom u risiveru) me je jako dobro sluzio dobrih 5 godina, a posle mi zamenili za novi Irdeto (u odnosu na prosli, ovaj ima narandzaste menije)... sad muku mucim jer malo-malo pa se freez-uje, ne reaguje na komande, nestaju kanali (i ne vrate se), postane crn ekran total-no i jedino pomaze na kratko cupanje strujnog adaptera iz struje, nakon cega se sve vrati u normalu i tako u krug... Zvao ih, podrska mi preko telefona rekla kako da resetujem na fabricka podesavanja i ponovo podesim risiver/LNB opcije, i kao to je resenje... Medjutim evo opet isto, blokira se nicim izazvano, ponovo cupaj iz struje i tako u krug... Sad pokusavam da mi zamene risiver sa drugim (po mogucstvu onim sto sam ranije imao), ali nisam siguran dali cu uspeti da ih ubedim jer je ovo "zaglupljivanje" risivera tesko dokazivo, a i pitanje je dali imaju modele starih risivera....
 
Verovatno je neispravan risiver, ja taj novi na jednoj lokaciji imam od kada se pojavio, i nikada nije pravio nikakav problem
 
Bili serviseri iz Total TV-a zbog moje reklamacije... zamenili risiver novim istim modelom (kazu nemaju vise stare modele sa karticom)... uradio je i update firmware-a... valjda je sada problem trajno resen...
P.S. Nije bas odmah pristao da zameni risiver... Hteo je da flesuje originalni firmware na ovom mom uredjaju i ponovo uradi update bez fizicke zamene... Na moje insistiranje i to sto imam bezbroj prijavljenih istih problema koje ni tehn. podrska preko telefona nije uspela da resi, jedva je pristao... Kada je risiver zamenio novim, zvao je nekog da "pusti" signal za novi risiver... sagovornik ga je dobro izribao sto je menjao risiver novim, maltene mu se serviser pravdao, ali vidim da mu nije bilo prijatno. Na kraju je pusten signal i uspeh na jedvite jade da dobijem novi. Zahvalan sam serviseru u svakom slucaju, ispao je fer iako je on sam izriban od nadredjenog. Ispade da sam imao srece da je ovaj dobar covek.
 
Poslednja izmena:
kada sam kod mojih uvodio total tv, instalater je rekao da se ovaj novi mora restartovati kada zabode... ali ne desava se toliko cesto kao sto ti navodis... zabode jednom u 4-5 dana, mozda i redje (po recima mog oca)... mislim da je u pocetku svakih dan - dva morao da restartuje... sad vec mislim da je redje...
 
To je tačno. Meni zabode jednom u 4-5 dana. Kao čeka se novi firmware.
 
@CarnX @scouser Po meni je neprihvatljivo da risiver ikada "zabode" ili "baguje", jer mi je onaj "stari" model NS 1040 HD DVB-S2 sluzio bez ijedne mane punih 5 godina, a maltene je non-stop preko dana neko u kuci gledao Total TV... Kada je zamenio risiver, uradio je update firmware-a i receno mi je da vise nece biti problema... Taman posla da se smatra normalnim da risiver "zabode jednom u 4-5 dana, mozda i redje", ma ljudi jel se vi salite? Ja sam svako "zabadanje" proslog risivera prijavljivao tehnickoj podrsci, sve je zavedeno... Mene ne interesuje kako ce oni to da rese, i sta tu treba da se "popravi" kao sto ni Total TV ne interesuje kako cu ja da zaradim pretplatu za njihovu uslugu... Sve dok im ja placam uslugu bez dana kasnjenja, oni treba da mi obezbede uslugu bez ijednog problema. Da budem iskren, nikad nisam imao problem sa signalom, cak i po nevremenu, sve sljaka jako dobro, slika je vrh.

Iako mi je zamenjeni prosli risiver bio isto Irdeto model GSH-2721 kako pise na kutiji na oba uredjaja (mada na Total TV sajtu postoji samo pdf uputstvo za GSH-6960 uredjaj koji je taj "novi" model) ovaj trenutni novi zamenjeni risiver fizicki nije isti kao prethodni iako su identicni modeli! Fizicki se razlikuju jer onaj zamenjeni (prosli) uopste nije imao dugmice napred (pored sata), sat napred je svetleo narandzasto, a sada je zelena boja (i cini mi se da su cifre sada neznatno vece). Dimenzije risivera su ostale nepromenjene, kao i izgled samog menija i software-a sa upadljivo narandzastim menijima u odnosu na stare verzije risivera Coship i NS koje su ranije imali (sa plavim menijima)...
Evo sta sam pre neki dan dobio - trenutni risiver GSH-2721... Za sada sljaka sve OK, ocekujem da vise nema zabadanja i/ili bagova, videcemo...
 

Prilozi

  • Total TV Risiver.JPG
    Total TV Risiver.JPG
    244.9 KB · Pregleda: 23
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno