Šta je novo?

Tidal-konacno u Srbiji! (Pravila u prvom postu)

… zavisi na čemu slusas… ako je bluetooth i nije neka razlika… iako mnogi tvrde da je u tom slučaju .aac na Apple music-u bolji, meni je to tu negde… za ios i Apple ekosistem, bolji je i dovoljan Apple music… ko ima sve one hi res varijante, veći je izbor na Tidalu… ali, dovoljno dobar lossless je u većini slučajeva taman…
Onda sam miran lossless imam na apple musicu!
 
мало оф-топик ал што се тиче лослеса, ја сам једно пола сата код десет различитих песама на блајнд тесту покушавао да чујем разлику у звуку између лослес и 320кбпс и успео сам само код једне песме и то на срећу а имам квалитетне жичане слушалице... тако да мислим да није битно да ли ћеш слушати у лослес формату или 320кбпс/256 аац јер је скоро немогуће чути било какву разлику
 
… uglavnom se oseti različita dinamika, ali jeste subjektivno… kakav god da je mp3, on uvek ‘pršti’ fali mu frekvencija u višim i nižim opsezima…
 
Poslednja izmena:
мало оф-топик ал што се тиче лослеса, ја сам једно пола сата код десет различитих песама на блајнд тесту покушавао да чујем разлику у звуку између лослес и 320кбпс и успео сам само код једне песме и то на срећу а имам квалитетне жичане слушалице... тако да мислим да није битно да ли ћеш слушати у лослес формату или 320кбпс/256 аац јер је скоро немогуће чути било какву разлику
Uz rizik nastavka offtopica… Zavisi mnogo od toga na čemu se sluša i kakav je originalni snimak (master). Ja npr. veoma lako čujem razliku između tih formata u svom glavnom hifi sistemu (Hegel H300, NAD C658, Neat Motive 1 zvučnici) gde je veoma čujna razlika, a i na slušalicama ubodenim u dac ili pojačalo za slušalice (AudioQuest Dragonfly Red / Marantz HD-DAC1), dok npr. na bežičnim slušalicama (Airpods Pro / Bose QC25) moram baš da se potrudim da čujem razliku (to je naravno do bluetooth tehnologije gde objektivno lossless nema svrhe, Bose npr. mnogo bolje zvuči, i bolje se čuje razlika u formatu kad se utakne u Dragonfly npr.). Sa druge strane, mali Sonos zvučnik u spavaćoj sobi (koji inače jako dobro zvuči obzirom na veličinu), 0 razlike između tih formata.

Ali master snimka je podjednako bitan, mp3 320 od dobrog mastera može zvučati bolje od hi-res lošeg mastera.
 
… iskreno, meni Tidal .mqa nije nešto ubedljiv…. Kao što reče, kvalitetan .flac je za svakodnevno slušanje i više nego dobar… hires je bonus, ali mi dodje kao 3D na Tv- sa naočarama - skoro pa nepotrebna ‘mamipara’…
 
MQA, iako u teoriji ima dobre strane sa stanovišta verifikacije kvaliteta, je pre svega marketinški gimmick. Predstavlja dobar lossy format ali van toga malo šta. Daleko je od flac-a i od hires-a ako pričamo o prostoj reprodukciji zvuka. Čak se i Tidal distancirao od njega, i skoro sve sad pušta kao flac.

On-topic, zato se apsolutno ne isplati uzimati hifi+ paket kod Tidal-a, em im je cd-quality flac na hifi paketu, em imaju tako malo hires sadržaja u odnosu na ceo katalog da je to zanemarljivo, a mqa svakako (po meni) ne poboljšava ništa u odnosu na flac. Stoga, save your money :)
 
… upravo tako, većini je dovoljan standardni paket… HIFi paket, Individual ili Family u našem slučaju pokriva većini potrebe za kvalitetnim zvukom… mana aplikacije za AppleTv je to što ne tadi Frame match u spotovima i video materijalu uopšte… to na AppleMusicu radi savršeno, ako nekom znači poredjenje…
 
Neko na forumu reče da će možda SBB da izbaci Tidal iz ponude.
Ima li neko info u vezi toga?
 
Ja imam Tidal preko SBB-a (Total TV) ali nigde nisam video niti dobio informaciju da ukidaju, Mada mislim da dođeš na isto da li plaćao preko SBB ili direktno.
 
Daj link, ja nigde ne mogu da nađem.
IMG_3437.jpeg

TIDAL HiFi servis neće predstavljati dio ponude EON Premium i EON Premium Duo paketa nakon 31.03.2024. godine. Trenutno ne raspolažemo informacijema da li će TIDAL servis ostati dijelom Telemach ponude uz dokup. Nakon što budemo raspolagali sa navedenim informacijama, iste ćemo rado podijeliti sa Vama. Za sve dodatne upite Vam stojimo na raspolaganju.
 
Ali to je vest iz septembra 2023-e. Kako se do sada to nigde nije pojavilo van tog portala?
A ovo drugo je link ta klix.ba forum. Nigde nisam ZVANIČNO video potvrdu. No u svakom slučaju, videćemo. Kao što sam i pre napisao, ja ga plaćam pa plaćam, bilo preko SBB ili direktno, razlike u ceni nema.
 
Poslednja izmena:
Da li to znači da ga samo neće imati u ponudi novih paketa, ili ga gase 31.3 i nama koji ga sad imamo preko njih?
 
Da li to znači da ga samo neće imati u ponudi novih paketa, ili ga gase 31.3 i nama koji ga sad imamo preko njih?
I postojeći korisnici gube pristup usluzi nakon 31.03. Međutim, još uvek ne znaju da li će uopšte Tidal biti dostupan nakon tog datuma kao dodatna opcija (za dokup).

Ovo je i TM HR objavio pre 3 dana u svom novom cenovniku:

Nakon 31.3.2024. predmetnu uslugu moći će (ali nije obvezno) ugovoriti kao dodatnu opciju po cijeni koja će biti definirana važećim Cjenikom i pod uvjetom da će Telemach predmetnu uslugu nastaviti pružati i nakon navedenog datuma.
 
Dal ce i na najjačem paketu da naplaćuju Tidal?
 
pa da li ce smanjivati racun za nas premiumase? i za koliko?
 
Neće, jer je uvedeno kao besplatno u paket, bez korekcije cene. A sad, od marta, još nam je sve dodatno poskupelo, za sve nas sa isteklom ugovornom obavezom.
 
Znači ipak ga neće ukinuti svima. Nadam se da se ovo "koji su potpisali ugovor nakon marta-aprila prošle godine" odnosi na nove ugovore :) Ja ga koristim od juna 2021. u okviru EON Premium paketa.
 
Interesantna formulacija, produzio sam ugovor u aprilu 2023, nisam dobio nikakvo obavestenje! Ali ako ga ukinu sigurno cu raskinuti ugovorenu obavezu, jer ne koristim besplatni nego placam porodicni!
 
Mislim da ovaj odgovor SBB podrške znači da korisnici koji su sklopili UO pre više od godinu dana imaće free TIDAL do kraja UO, što je u najboljem slučaju do marta 2025 i onda ćao. Ostali ga gube sada.
 
Upravo tako.
 
U svakom slučaju Tidal u SBB se ukida. Fazno, ali se ukida. Nekom pre a nekom kasnije.
 
Nazad
Vrh Dno