Šta je novo?

Tidal-konacno u Srbiji! (Pravila u prvom postu)

Koja je razlika izmedju Spotify-ja i Tidal-a ? Prvenstveno kad je kvalitet zvuka u pitanju.
Vec placam spotify a dobio sam besplatno tidal hifi preko sbb-a.
 
Koja je razlika izmedju Spotify-ja i Tidal-a ? Prvenstveno kad je kvalitet zvuka u pitanju.
Vec placam spotify a dobio sam besplatno tidal hifi preko sbb-a.
Tidal je bolji. Tidal ima lossless audio, dok plaćeni Spotify koristi lossy na maksimum 320 kbps.
Ako hoćeš malo detaljnije. evo...
 
Tidal je bolji. Tidal ima lossless audio, dok plaćeni Spotify koristi lossy na maksimum 320 kbps.
Ako hoćeš malo detaljnije. evo...
Hvala na odgovoru.
Evo u Tidalu koji kvalitet mogu da biran
 

Prilozi

  • IMG_2248.png
    IMG_2248.png
    85.1 KB · Pregleda: 99
High je sasvim dovoljno, čak i da imaš opremu (DAC i slušalice) koji mogu da iskoriste maksimum od 24-bit zvuka i MQA papazjanije, nije kao da možemo da čujemo ikakvu razliku. High je i dalje bolji od Spotify kvaliteta drastično. Iako i tu može da se polemiše oko razlika, nekad je prosto drugačiji master. Ali je bolje imati losless fajl nego kompresovan.
 
Apple Music takođe ima HiFi, lossless kvalitetu zvuka. Radi na svim Apple i ne-Apple uređajima. Cena preko turske 0.67€ individual, 1€ Family.
Imam i to, platio sam vaučerom od 200 lira godišnju pretplatu na apple store-u, ali mi nisu baš najbolje legli ni interfejs, ni zvuk koji isporučuje, ni predlozi za slušanje koje daje, i dalje tvrdim da takav kvalitet zvuka kakav ima tidal nijedan drugi striming servis ne može da ponudi
 
… iskreno, alac lossless meni ne zvuči sjajno… definitivno najbolje zvuči Tidal HIRes, zatim Deezer FLAC , pa tek onda Apple Music sa svojim ALAC…
 
Jel zabranjeno ovde pitati da li neko ima slobodno mesto u grupi ili da li ima zainteresovanih za formiranje porodice? Pitam čisto informativno jer vidim da su obrisane poruke, ali ne vidim da postoji takvo pravilo.
 
Nije sramota. Treba i meni slot :)
 
Nije sramota, ali su moderatori iz nekog razloga obrisali moju prethodnu poruku i poruku još jednog člana.
Jel radi još preko Argentine?
 
Imate na z2u oko 1usd mesec, pa prema tome i odlučite da li vredi na dalje… po meni, Tidal je odličan, možda najbolji od servisa koji kod nas mogu da se uzmu…
 
Probala sam da napravim nalog preko Argentine i dođem do dela za unos kartice, ali mi onda izbaci grešku Something went wrong. YouTube uredno plaćam preko Argentine našom Mastercard karticom, pa sam mislila da će moći i ovo sa Mastercard-om, ali izgleda da Tidal blokira nove pretplate.

Ako neko ima slobodno mesto u grupi, nebitno da li je argentinski ili srpski nalog, pišite mi u pp.
 
Probala sam da napravim nalog preko Argentine i dođem do dela za unos kartice, ali mi onda izbaci grešku Something went wrong. YouTube uredno plaćam preko Argentine našom Mastercard karticom, pa sam mislila da će moći i ovo sa Mastercard-om, ali izgleda da Tidal blokira nove pretplate.

Ako neko ima slobodno mesto u grupi, nebitno da li je argentinski ili srpski nalog, pišite mi u pp.
Imaš na prethodnoj i ovoj stranici... Od 1. septembra je Tidal blokirao naplatu i novim i postojećim korisnicima koji nemaju argentinsku karticu. Niko van Argentine više nema argentinski nalog.
 
razmišljam se za ovaj servis pa imam par pitanja:

jel negde garantovano da su ti flac ripovi originalnih mastera ili treba da im verujemo na reč? I drugo bitno pitanje, jel ima da se isključi loudness normalizacija, ako je uopšte uključena? Hoću da slušam onako kako je mastering inženjer odlučio, ne da mi platforma spušta na njihov "standard".
 
sve je kako treba, hires flac odlično zvuči… još uvek se doounjuje da sve ili veċina bude u ovom formatu… mqa onako, zavisi od vrste muzike i verujem da će nakraju biti potpuno zamnejen… normalizacija ima on-off… evo opcija u ios app…
 

Prilozi

  • IMG_6119.jpeg
    IMG_6119.jpeg
    59.9 KB · Pregleda: 38
razmišljam se za ovaj servis pa imam par pitanja:

jel negde garantovano da su ti flac ripovi originalnih mastera ili treba da im verujemo na reč? I drugo bitno pitanje, jel ima da se isključi loudness normalizacija, ako je uopšte uključena? Hoću da slušam onako kako je mastering inženjer odlučio, ne da mi platforma spušta na njihov "standard".

Ima opcija za loudness normalization, takođe - od nekog skorijeg apdejta uveli su opciju da vidiš da li ti je fajl MQA ili FLAC, takođe i bitrate, primer skrinšot dole.
Već dugi niz godina koristim Tidal, najpre preko Turske jer nije bio kod nas, onda Argentine, jer je bilo najjeftinije. Sad sam uzeo domaću, skupo plaćam (8e ebiga), ali u poslednjih 6 meseci zaista su poradili na mnogim stvarima koje su ranije bile problematične.
Veća transparentnost, odlazak od MQA besmislica, unapređenje servisa itd.


1700750362255.png
 
  • Like
Reagovanja: kVu
Tu sam.
 
Ko ima Tidal u sklopu EON-a,šta im znači ovo da je promotivno do marta 2024?
 
… da li postoji moguċnost da se skupi 6-oro za hifi+ family…?
Može da računa i na mene na duži period onaj ko se reši da kreira nalog, imajte u vidu da je nigerijski HiFi plus family trenutno najjevtiniji 7 evra mesečno. Prethodni post na ovu temu mi je obrisan, možda zbog malog broja poruka koje sam do sad ostavio na forumu.
 
Takođe zainteresovan, posebno na duži period.
 
Takođe zainteresovan, posebno na duži period.
Ja već koristim nigerijski free trial koji ističe za 10 dana, mogu već sad da se prešaltam na family, cena je dosta povoljnija od naše, ako nije protiv pravila da organizator grupe bude neko sa tridesetak postova.
Pogledajte prilog 414949
Verovatno znaci da od marta korisnici počinju plaćati punu cenu.
Treba razlikovati Tidal Hifi koji nudi SBB, CD kvalitet zvuka od Tidal HiFi plus, Master kvalitet zvuka, za audiofile, za koji se pretpostavljam ljudi ovde interesuju Screenshot_10.jpg
 
Eto, ima nas već šestoro, možemo da pravimo grupu. 😀
 
Ja već koristim nigerijski free trial koji ističe za 10 dana, mogu već sad da se prešaltam na family, cena je dosta povoljnija od naše, ako nije protiv pravila da organizator grupe bude neko sa tridesetak postova.

Treba razlikovati Tidal Hifi koji nudi SBB, CD kvalitet zvuka od Tidal HiFi plus, Master kvalitet zvuka, za audiofile, za koji se pretpostavljam ljudi ovde interesuju Pogledajte prilog 414955
S tim da je HiFi Plus kod SBB-a 3.80€, a Family HiFi Plus 7.80€.
 
Upravo sam prešao na family plan, da ne bi otezali stvar u nedogled, pozivam članove koji su izrazili zainteresovanost da mi se jave.Screenshot_11.jpg
Nalog je nigerijski što znači da nalozi koje već koristite verovatno neće proći ni uz pomoć VPN-a, već će biti potrebno da kreirate nove.
 
Nazad
Vrh Dno