Šta je novo?

Thief 4

Poslednja izmena:
Suma sumarum, igra razocarala ?
Veliki sam fan serijala, al nisam pratio izlazak ove igre.
 
Od starta su otvoreno rekli da je reboot u pitanju, a reboot u rečniku gaming industrije znači da se zadržavaju samo neki delove priče, lore, naslov igre, ali da su podložni promenama gameplay, mehanika igre, u nekim slučajevima čak i žanr, i da događaji i gameplay iz ranijih naslova nemaju obavezu nikakvog značaja za novu igru koja dobija reboot. Ogromna razlika je između sequel-a i reboot-a, a ovaj Thief je od početka najavljivan kao reboot.

Tako da svaka rasprava koja vodi u tom smeru nema nikakvog smisla, ovo ne važi isključivo za gaming industriju, već i za filmsku industriju, za strip itd... Vredi raspravljati o tome u kojim segmentima je ova igra podbacila, jer je podbacila, ali priča o nečemu što je bilo pre 15 godina je besmislena, pogotovo ako ljudi koji su radili na prvobitnim naslovima nisu deo ovog projekta, što verovatno većina ljudi koji su radili na ovom naslovi nisu ni igrali prethodne igre (niti postoji razlog zašto bi to morali) i što naravno ne poseduju istu umetničku viziju koju je posedovao prethodni tim (kao što recimo Betmen od Nolana ne može biti isti kao Betmen od Bartona, ma koliko to neki želeli ili ne, čak je Nolan izjavio da nije ni odgledao sve ranije Betmene, pa mu nije smetalo da napravi tri najbolja filma na tu temu), tako nešto baš i nije moguće, pogotovo ako ne rade na projektu iz ličnog zadovoljstva, već zato što je rečeno od izdavača da bi bilo lepo da se iskoristi stara licenca...

Nije tacno.

Reboot koncept nema pravila. Ti ga radis kako hoces.
Vodja Thief projekta Stephane Roy je vise puta izjavio kako ce to biti to. Fanovi nema sta da se brinu.
Ja sam igru davno prije nego sto ce izaci popljuvao jer imam razvijen ability koji detektuje retardizam, gluposti, itd. Extremno sam osjetljiv po tom pitanju :)
Jos kad je u pitanju Thief serijal u kom je sve bilo na svom mjestu.
 
Da ljudi mogu da vrate igru i uzmu svoje pare nazad isto bi premasilo ocekivanja :)
 
Kakva prodaja i gluposti!

Thief je mozda presao 1,5 mil. do sada, na svih 5 platformi? Mozda?
 
Square Enix je izgleda mnogo smanjio svoja očekivanja. S obzirom da su do sada samo izlazile vesti kako su razočarani prodajom (skoro svih Eidos franšiza).
 
Igra je odlicna poceo sam da je igram i da je ne hvalim previse i ne cu da je uporedjujem sa nekim drugim igrama . Koje su strele najbolje za ubijanje strazara i koliko nivoa ima .
 
Zasto nisam zavrsio misiju kao "Ghost" kada nisam detektovan ni jednom niti sam podignuo "suspicion"???
 

Prilozi

  • thief.jpg
    thief.jpg
    424.6 KB · Pregleda: 93
Ne smeš da gasiš baklje i sveće, niti da gasiš sijalice, sečeš kablove itd. Za sve to dobijaš opportunist poene.:) To je mene bunilo kada sam prvi puta prelazio igru. Ideja je da ghost ne ostavlja nikakav trag svog prisustva - osim nestanka materijalnih dobara. Fina ideja i solidno diže težinu ali trebali su malo bolje da objasne kako to ocenjivanje funkcioniše.:)

Igra je odlicna poceo sam da je igram i da je ne hvalim previse i ne cu da je uporedjujem sa nekim drugim igrama .
Slažem se. Igrao sam prošle delove, i ovaj je stvarno odličan iako je dosta drugačiji.
 
Poslednja izmena:
Evo zveknuo sam igru drugi put sa R9 270x, ali ovaj put ukljucio sam novi amd drajver i amd mantle koji je neverovatno poboljsao sve detalje tako da igra deluje drasticno bolje .
 
Steta samo sto je igra prepuna bugova, pricom koja nema smisla, malim iseckanim nivoima, jadnom glasovnom glumom i repetitivnim gameplayom.... :D
 
Bug nijedan nisam imao, prica jeste malo da kazem glupa ali nije da nema smisla.
Glasovna gluma je meni licno ok, gameplay mi je bio dosta zanimljiv.

Sigurno je i ja predjem opet posto na starom kompjuteru nisam mogao na Max podesavanjima, jedina stvar zbog koje mi se ne prelazi igra je onaj "horor" level, ne zato sto je horor, nije, nego mi je dosadan.
 
Evo zveknuo sam igru drugi put sa R9 270x, ali ovaj put ukljucio sam novi amd drajver i amd mantle koji je neverovatno poboljsao sve detalje tako da igra deluje drasticno bolje .
Potraži Thief Deadly Shadows i Dishonored, odma ima da vidiš drastično poboljšanje u odnosu na ovaj mediokritet od igre.:D
 
Neko igra FRIZ-Sah , neko Thief , neko FIFU , neko BF4 u principu stvar ukusa , vremena , zadovoljstva. Zamislite kada bi svi sebe pronasli u Watch Dogs - u ?
Thief jednom dobra igra po mom ukusu .
 
Evo zveknuo sam igru drugi put sa R9 270x, ali ovaj put ukljucio sam novi amd drajver i amd mantle koji je neverovatno poboljsao sve detalje tako da igra deluje drasticno bolje .

Nije mi jasno sta si to dobio sa detaljima u odosu na nas koji nemamo "mantle" ? Trebalo bi da imas samo vise frejmova, nista drugo a detajli su jednaki na max setovanjima?

Igra je skroz ok, znaci nije losa i ne treba ocekivati ne znam sta od nje(a reklamirana ja kao AAA naslov :) ). Kraj je... :vomit:

P.S.
Da, naravno da sam startovao i SweetFX preset dok sam je igrao.
 
Poslednja izmena:
Bez mantle mogu da tokom igre pratim frejmove na monitoru , ali ako se igra sa ukljucenim mantle frejmova nema , a zasto neznam .Sa mojim racunarom nema gde da stucne nista , i u oba slucaja podeseno je na max detaljima , dok sa mantle lepse ,brze , kao da sam seo za nekim drugim racunarom .
 
Zato sto je taj OSD kojim gledas frejmove napravaljen da radi sa DX-om i/ili sa OGL, a ne sa Mantle-om.
 
Nazad
Vrh Dno