Šta je novo?

Thermaltake Contac 21 misljenje?

AMD Gamer

Cenjen
Učlanjen(a)
03.06.2013
Poruke
428
Poena
169
Zanima me kako se pokazao ovaj hladnjak da li ga neko ima i kako radi posto planiram da ga stavim na x2 250 zbog relativne buke koje ostali clanovi moje porodice "cuju"...?
 
E ovako posto vidim da niko nema misljenje o njemu odlucio sam da ga kupim...U winwin-u je oko 1900 din...Razmisljao sam izmedju njega i tx3 ali odlucio sam se za ovaj i bio je malo jeftinije no to nije bitno....
Evo nekih karakteristika:
Compatibility:Intel-lga 1366,1156,1155,1152 i 775.
Amd-am2,am2+,am3,am3+,fm1,fm2.
Heatpipe-6mm x 4
Fan-92mm 1000-2400rpm (pwm)
Air flow-17.2-2400 cfm
Noise-19-30 dBA
Zivotni vek-30000 sati
Connector-4pin
Tezina-425g



Kuler dolazi u maloj kutiji...Sa strane su ispisane specifikacije na raznim jezicima,sa druge strane nalazi se slika o propratnom paketu i slika samog kulera...
Prilikom otvaranja nalazimo backplate,intel/amd prikljukci,uputstvo za kacenje,mala knjizica i pasta koja dolazi u maloj kesici...I naravno sam kuler...
Sam kuler ima po 4 heatpipe-a sa obe strane i aluminijumsko telo,kontakt izmedju cpu-a i kulera su bakarne cevi,povrsina baze je zadovoljavajuce izradjena i nema neravnina,sam kuler podrzava procesore do 140w ja sam ga stavio na amd athlon ii x2 250 i temperatura i normalnom radu (surf,youtube,word...) je 35c dok u full opterecenju ne prelazi 44c pritom je fan necujan (92mm)...Kuler je visok 15cm i morao sam bocni kuler od stranice da sklonim inace kuciste je blueberry bc-g51 i siroko je 17cm,samo su cevi malo udarale ventilator i zato sam sklonio i nema problema sa ubacivanjem stranice...Kuler je odlican za one koji nemaju previse para a zele ok kuler...Montaza je bila prilicno laka i zabavna,za amd postoji opcija da ventilator duva gore i sa strane dok kod intela samo sa jedne strane...
Evo nekih slika malo su slabijeg kvaliteta jer su slikane telefonom koji sam po sebi ima losu kameru ali smatram da se najbitnije vidi...Ako ima nekih pitanja tu sam!...
 

Prilozi

  • Image0549.jpg
    Image0549.jpg
    119.1 KB · Pregleda: 106
  • Image0550.jpg
    Image0550.jpg
    109 KB · Pregleda: 119
  • Image0551.jpg
    Image0551.jpg
    119.7 KB · Pregleda: 130
  • Image0552.jpg
    Image0552.jpg
    79 KB · Pregleda: 106
  • Image0553.jpg
    Image0553.jpg
    141.9 KB · Pregleda: 126
Poslednja izmena:
Evo jos slika:
Image0554.jpg
Image0555.jpg
Image0556.jpg
Image0557.jpg
Image0558.jpg
 
Poslednja izmena:
jos:
Image0564.jpg
Image0565.jpg
Image0566.jpg


Znam verovatno vam je oduzela paznju ova kocka sa slovima ali nisam imao izbora jer mi se chipset strasno greje :D...
 
Ma kocka je najbolji deo u celoj priči :)
 
Bas sam danas gledao ovaj kuler, deluje mi ok, puno mi je da dajem 3300 za 212 evo a ovaj mi se cini taman za moj i3 2120 koji je inace po meni ok hladjen stock kulerom(idle 38 full load 65-68) ali je bucan tako da mislim da bi contac 21 sa push&pull bio odlican :)

Da li ima mogucnost montiranja drugog ventilatora?
 
da ima hteo sam danas bas da kupim f9 ac pwm ali nije imao :/...
 
jos da napomenem da su ove temperature na sobnoj temperaturi od 27c!...Stvarno svaka cast tt.
 
Jel mozes samo da mi kazes koje temperature su ti bile sa stock(box) kulerom? I kada bih stavio jos jedan fan pa da bude push&pull sistem, gde bih taj drugi fan nakacio pod uslovom da nemam vise 4pin fan konektora na ploci?
 
pa bile su ekstra jer sam imao box kuler od phenom 955 i on je bas bio dobar ali je bio bucan pa sam ga zbog toga menjao...pa mislim da ima verzija i sa 3pin konentorom ali nema veze i ako nemas jos jedan 4pin imas sigurno jos jedan 3pin konektor i na njega nabodes mada mozes i na fan controler ako ga naravno imas...ali iskreno mislim da nema potrebe za push-pul sistem pogledaj sta je napisao jedan lik na it svetu:
citiram "Contact 21 sam kupio da mi hladi AMD-ov FX-8350 koji je dosao sa katastrofalnim stock coolerom koji osim sto je pravio uragansku buku isto tako je pri Full load opterecenjima (Prime95, VRay rendering)(stock brzine) uspevao da drži temperaturu od preko 70 C u dobro provetrenom kućištu. S druge strane TT-ov Contact 21 pri istim opterećenjima i istoj konfiguraciji drži maksimalnih 55 C. Vrlo je tih. Instalacija je razumno laka pa čak i zabavna. Potrebno je izvući matičnu ploču iz kućišta, odšraviti postojeće postolje za cooler (možda počistiti prašinu :)), zašrafiti brakete za cooler i nakon toga zašrafiti ceo cooler za donje postolje koje takođe dolazi u pakovanju. Ne zaboraviti termalnu pastu i poželjno je skloniti ventilatiore sa coolera tokom instalacije. Vratiti matičnu i sve ostale komponente nazad u kućište i to je to. Trebalo mi je laganih pola sata. Preporučujem."....Pa izvuci poruku iz ovog mislim da zaista nema potrebe za tim ali to je tvoj izbor...
 
Poslednja izmena:
Bas sam malopre procitao taj komentar :) no, svejedno, push&pull mi ne gine :) btw imam jos jedan slobodan 4pin konektor na maticnoj al sam samo pitao jer nisam bio siguran, mislio sam da se mozda nekako oba kace na cpu fan konektor na ploci :D

Znaci to je najbolji budzet kuler :) do sada mi je 212 evo bio odlican, ali sada kada sam video ovaj za 1800 din da odlicno hladi, 212 evo je pao u vodu :D

Verovatno cu da ga uzmem! Javljam utiske i temperature cim uzmem!
 
Evo da vidite kako ga hladi TX3 taj isti procesor
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    281.3 KB · Pregleda: 157
Na kojoj sobnoj temperaturi,to mnogo zna da utice...
 
Da, sobna temp, pasta, provretrenost kucista itd...

bas sam danas na celeronu e3400 sa box kulerom stavio pastu noctua nt-h1 i smanjio temperaturu za citavih 5 stepeni, a prethodno je tu bila titan nano grease :)

Mislim da contac 21 push&pull kida :D
 
Da kulere je moguce uporedjivati samo pod istim uslovima posto ima mnogo faktora koji uticu na temperaturu...Pazi za tvoj cpu je dovoljan i jedan i drugi jer nista ne overklokujes mada bili bi i tada (ali i ovako ne mozes da klokujes taj cpu :D )...Contac 21 je mozda malo bolji od tx3 evo test:http://www.*****.com/hardver/hladjenja/cooler-master-hyper-212-evo-i-hyper-tx3-evo/strana-10
Nadam se da mi admini benchmark foruma nece zameriti zbog objavljivanja linka od konkurentnog sajta jer nemam nikakvu losu nameru...
 
Da, znam za taj test :) clan sam tog foruma vec duze vreme...

Ma mislim da je Contac 21 za 1700din + Arctic F9 PWM za 400din best buy :) procesor necu skoro menjati, a i ako budem menjao, nisam kloker, tako da je Conac full! Ali ipak, sacekacu do kraja septembra jer bi trebali da se pojave neki Rajintek kuleri pa cu da vidim...
 
Da bas sam gledao na youtube-u unboxing i review radio ga je alen pejic (kanal mu se zove techxpose) i kazu da su za svoju cenu super...
 
Ne znam da ti kazem bilo je to davno ali gledam na sliku 02.09 negde oko 13 sati sigurno je bilo oko 25c.u sobi kod nas celi septembar zna da bude bas topao
 
Imam bas athlon x2 250 I ovaj cooler već skoro 2 godine i za overclock ovog procesora je vise nego dovoljan. Jedino sto će vas ograničavati kod overcloka jeste memorijski kontroler. Inače ja moj vozim overklokovan od prvog dana i nikada nije bilo problema ,a buke skoro I da neka, hardovi mi se vise čuju :D.
 
Evo kako sam ga ja vozio nekad 200 na sat :D
 

Prilozi

  • Capture_020.jpg
    Capture_020.jpg
    254.7 KB · Pregleda: 174
evo i da kazem da sam dodao jos jedan vent u push-pull i spustilo je temp za 2c...
 
Ja kad sam pre par nedelja kupovao novi komp sto se tice kulera razmisljao sam se izmedju Thermaltake Contac 21 i Cooler Master TX3 Evo.

Sad kad gledam ove slike mogu reci da nema skoro nikakve vizuelne razlike izmedju ta dva kulera osim sto CM ima jednu bakarnu cev manje.

Kod mene je presudilo da uzmem CM zato sto je jednostavnija montaza (montira se isto kao i box kuler).

Kod mene CM odlicno obavlja hladjenje AMD FX 8350 i posle nekoliko sati igranja zahtevnijih igara kuler na dodir skoro da je hladan,tako da sam sto se tice CM prezadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Ja cekam trenutno da izadje raijintek aidos pa cu onda da se odlucim uzmedju aidosa i contaca 21 :) tx3 je preskup za ono sto pruza
 
Pogledao cim je objavio :D

Nema ih jos kod nas a aidos mi deluje bolje od contaca 21 pa cekam neki test itd :)
 
Sad sam video temu , samo da se javim. COntac sam nabudzio sa dva Noctua ventilatora. Moram da priznam da je za tu kintu bio odlican kuler, ali ja sam stavio noctue zbog tisine.
 
Pozdrav opet ja. Kao sto znate dobio sam Altos Gamer X4 medjutim "uvalili" su mi lose hladjenje i napajanje kao sto ste rekli. Znam da ste pricali i ja sam hteo da uzmem konfiguraciju koju sam sklopio ali nazalost nisam ja uzeo racunar vec moja rodbina mi ga je kupila za rodjendan :) Da se vratim na temu. Posto su mi uvalili losi kuler razmisljao sam da uzmem ovaj Thermaltake Contac 21, i kuler a uzeo bih kuler Arctic F12 PWM medjutim ne znam dal moze da stane na moje kuciste ? A i vidim RAIJINTEK hladjenja medjutim jel imaju da se kupe negde u Srbiji posto nigde ne vidim zeleo bih da uzmem Adios ili Ereboos medjutim nigde ih nisam video.
 
Raijinteka jos nemas u srbiji, ne mozes da stavis F12 na Contac 21 jer je F12 120mm a Contac 21 prima 92mm fanove, mozes da mu stavis F9...

Ereboss ti je po meni overkill za to kuciste :D
 
Nazad
Vrh Dno