Šta je novo?

The Witcher Remake

Remake Witcher keca igramo tek kad izađe Witcher 4 :cry:

Naime, na nedavno održanom finansijskom izveštaju CDPR je potvrdio kako će remake prve igre doći tek kad krene nova Witcher trilogija, i kako je to objasnio CDPR Adam Kicinski, te dve igre će se razvijati paralelno, ali će novi Witcher “probiti led” sa Unreal Engineom 5, a remake će svakako imati koristi od onoga što će pripremiti za novu igru.
 
Kako su se samo razbacali na W3 update, W1 remake, W4, 2077 nastavak u UE5.. a ja upalim 1.61 update za 2077 i ljud prolaze kroz auta. Hajd neka oni prvo izbace jednu cestitu igru pa cemo onda kukati kako kasne.
 
Kako su se samo razbacali na W3 update, W1 remake, W4, 2077 nastavak u UE5.. a ja upalim 1.61 update za 2077 i ljud prolaze kroz auta. Hajd neka oni prvo izbace jednu cestitu igru pa cemo onda kukati kako kasne.
Uletece Sony kao sa Calisto Protokolom ako zaskripi. Poslace ekipu za peglanje stvari i resiti. Suvise profitabilna fransiza, i ovo razbacivanje je verovatno dirigovano.
 
@Glenn
Pusti Dovketa I njegove eseje tj hvalospeve na račun CDPR...
On je to konstantno radio na komšijskom forumu u W3 i Skyrim temi...
Nije bez razloga prinuđen da "emigrira" ovde, pritom I ovde mu je već drugi nalog..
 
Ja se plasim da su postali "that's good enough". Ne da ne mogu sastaviti jedu cestiti vec zasto jednu kada mozemo u istom roku njih 5.- A na to i one recenice: ne mora svaka igra imati ________ [fill the blanks].
 
Ja se plasim da su postali "that's good enough". Ne da ne mogu sastaviti jedu cestiti vec zasto jednu kada mozemo u istom roku njih 5.- A na to i one recenice: ne mora svaka igra imati ________ [fill the blanks].
Ja onda nešto nisam dobro ispratio... Zar će stvarno u isto vreme izbaciti novi Witcher (verovatno oko 2026) i novi Cyberpunk??? Valjda mora postojati neki razmak pa da će biti par godina.
Inače, niko više ne zna šta može očekivati od CDPR, to je sad druga politika, druga priča... Postali su još veći, otvorili novi studio u USA, a dobar deo veterana osnovao neki Wolf Rebel studio (čini mi se da sam ranije negde pomenuo) koji će razvijati neki kvazi Witcher RPG (i to u UE5).
 
Ja onda nešto nisam dobro ispratio... Zar će stvarno u isto vreme izbaciti novi Witcher (verovatno oko 2026) i novi Cyberpunk??? Valjda mora postojati neki razmak pa da će biti par godina.
Inače, niko više ne zna šta može očekivati od CDPR, to je sad druga politika, druga priča... Postali su još veći, otvorili novi studio u USA, a dobar deo veterana osnovao neki Wolf Rebel studio (čini mi se da sam ranije negde pomenuo) koji će razvijati neki kvazi Witcher RPG (i to u UE5).

CD Projekt Red announces five new Witcher games, a new Cyberpunk game and a new IP​



Razvoj na 2077 je zapocet 2012te tako da su oni vec startal isa svim igrama, pa sad, kako koja bude izlazila, tak oce biti prioritet. Osim remak faila, R* je pokazao kako se pravi dobra igra. Fokus na jednu i cekaj sedam godina opet.

Da CDPR tako radi, 2077 2.0 bi izasao 2050te.
 
2077 je zapocet kada je TW3 zavrsen sa zadnjom B&W ekspanzijom.
 
Još će se generalno 2077 od blata praviti, kako izbacuju sve nedovršenije naslove.

Čitam (i zlobna duša mi pomalo uživa) koliki fail je ovaj Callisto protocol day one, a ovi remake trendovi su mi bukvalno odvratni.

Izvinite za OFF...
 
2077 je zapocet kada je TW3 zavrsen sa zadnjom B&W ekspanzijom.
Ako je ovaj trailer radjen 2012te znaci da je zapocet rad na igri. Sta su radili deceniju je druga stvar. Mogu napraviti za 3m igru kao sto je napravljen PUBG a mogu gledati u plafon sedam godina kao Anthem developeri. Nije to poenta. 2012 je koristen sorce material, radjen je koncept art i samim tim pocetak radova na samoj igri.

 
Ako je ovaj trailer radjen 2012te znaci da je zapocet rad na igri. Sta su radili deceniju je druga stvar. Mogu napraviti za 3m igru kao sto je napravljen PUBG a mogu gledati u plafon sedam godina kao Anthem developeri. Nije to poenta. 2012 je koristen sorce material, radjen je koncept art i samim tim pocetak radova na samoj igri.


Ma nije!
Nema CDPR dva tima koja bi istovremeno radili na tako velikim projektima.
2017/18 su trazili dodatne developere jer su mnogi napustili tim nakon sto je TW3 zavrsen. Ja sam trebao ici raditi quest dizajn za CP 2077.
 
Mrsko mi je trazit ali je 2012, prije nego sto je 2077 najavljena u Maju te godine, 50 ljudi je zapocelo posao na istrazivanju i sakupljanju source materijala Mike-a. U isto vrijeme je ulupano $$ u kreiranje tog trailera i za autorska prava od IP-a do placanja Bulltes pjesme. A prije trailera je dizajniran koncepopt art. To je sve prije Januara 2013 kada je trailer bio finaliziran. Niko ne kaze da je prije deset godina bila igriva ali je to pocetak koji je naznaka "rad na igri". Nije day one kada ubacis u engine asete i gledas kako radi.

Zato kazem, nerealno je da rade na pet igara odjednom kao i to da na svakoj rade po 7-8 godina koliko je i potrebno za kvalitetan AAA naslova. Mislim da im je para udarila u glavu od 2077 i W3 pa se razbacali i izgubili realnost. Vrijeme se pokazati ali je meni licno, kao konzumeru, odvratan takav gest kada svi znamo da je 2077 nedovrsen i u kakvom je stanju izasla igra, koliko su sakrivali old gen port i kako su grabili youtubere da hajpaju igru 3 godine prije izlaska. Npr, JeeseCox je hajpao 2077 par godina preije izlaka, zajedno sa bog zna koliko jos njih, i govorio koliko je revolucionarna.

Poslije se vidjelo da je i sam Jeese bio dio propagande jer Jeese zapravo i lik u igri.

image.png


Ja licno ne vidim W CDPR i 2077 CDPR isto.
 
Prije 10 godina igra uopce nije postojala! Koncept art nije igra.
Prva stvar koju moras izmjeniti je engine, jer CP je drugacija igra nego li TW3. Recimo za kvest dizajnere moras napraviti novi alat/editor sa kojim ce dizajnirati kvestove. Ono sto je sada drugacije je to sto ce koristiti UE5, znaci ne moraju praviti ili unaprijedjivati novi engine.
Mozda su probali raditi istovremeno dvije igre, ali sumnjam jer CDPR postaje veliki tek nakon TW3, zaradjuju ogromne pare, itd. A sto se tice hajpa, to je upalilo jer ako se ne varam CP je igra sa najvise preordera ikad.
7-8 godina treba za AAA open world naslov. Medjutim TW3 je napravljen za 5-6 godina, nepunih 6 godina. I ono sto svi znamo je da te dvije igre nije radio isti tim, zbog odlaska velikog broja ljudi.
Btw, tih 5 igara nece raditi sam CDPR. Ali, jedno je planirati i najaviti igru, a drugo je dovrsiti je.
 
Bilo bi lepo kad bi bilo ovako :)
 
Mogu se zakleti da je Witcher 3 Wild Hunt bio skoro par dolara svega na PSN store-u, sad kako se ovaj remaster približava - 49.99$ :)
 
Ma ko ga nije kupio do sad treba da ga plati toliko.

price history.png
 
Slažem se mada čisto ako ga neko nije uzeo, imate za PC preko Epica "preko Ukrajine" za 15e, Complete Edition.
 

Prilozi

  • 37412926.jpg
    37412926.jpg
    34.3 KB · Pregleda: 49
Pa za one koji posle 7 godina nisu kupili ovu igru, i treba da platite punu cenu, jer realno toliko i vredi.
Ali opustite se, bice to opet 10e za GOTY verziju. :D
 
Slažem se mada čisto ako ga neko nije uzeo, imate za PC preko Epica "preko Ukrajine" za 15e, Complete Edition.
Ja ga imam na GoG-u, Steam-u i za PS4...
Mislim da je par puta samo ove godine bio na GoG-u za 9.99e i to bez potrebe da se poteze za VPN-om...
Sto rece neko, ako ga do sada nisu uzeli za 10e i 15e, koliko je bio zadnjih par godina, i treba da plate punu cenu...
 
I ja sam je neki dan uzeo za PC, 10$ GOTY a imam je i na konzoli. Platio je tad nekad 15$ mozda. Ne znam nakon upgrade ali se stalno vrti na popustima.
 
9.99€ GOTY na Steamu do 12. decembra. Sad već stvarno nema nikakvih opravdanja :)
 
Ma ko ga nije kupio do sad treba da ga plati toliko.

Pogledajte prilog 366816
Ja imao za ps4 na nalogu ali zaboravio sifru uzeo je tad za desetak dolara. Sad vidim stavili je 50$, e sad glavno pitanje ako kupim na KP disk verziju za 10€ dal cu dobiti apdejt za istu, mislim ako tako radi bice to dobra “rupa” u sistemu, svakako za toliko godina ima brdo polovnih diskova?
 
Ja imao za ps4 na nalogu ali zaboravio sifru uzeo je tad za desetak dolara. Sad vidim stavili je 50$, e sad glavno pitanje ako kupim na KP disk verziju za 10€ dal cu dobiti apdejt za istu, mislim ako tako radi bice to dobra “rupa” u sistemu, svakako za toliko godina ima brdo polovnih diskova?
Dobićeš update. Jedini uslov je da poseduješ igru.
 
Nazad
Vrh Dno