Šta je novo?

The Last of Us Part I

Aj chill sa spojlerima (van spoiler taga) braćo.

Izašao je novi patch doduše...

The Last of Us Part I v1.0.1.7 Patch Notes for PC​


A new hotfix for The Last of Us Part I is now live.

A note to players using NVIDIA 30-series graphics cards: please be sure to update to the GeForce Hotfix Driver Version 531.58.

  • Directly from NVIDIA: “[The Last of Us Part 1] Game may randomly crash during gameplay on GeForce RTX 30 series GPUs [4031676].” To read more about this update, please read here.
The remaining updates for this hotfix include fixes for UI/UX, unintended character behavior (both playable and NPC), and more. It also features additions to diagnostic support.

  • Fixed an issue which could cause the Xbox controller stick inputs to erroneously read as zeros for brief periods of time
  • Fixed an issue where the 'Reset to Default' function in the Graphics menu under Settings could make improper selections
  • Fixed an issue where the HUD performance monitors could impact performance when enabled
  • Fixed an issue where a crash could occur when using [ALT+ENTER] to toggle between Fullscreen and Windowed modes
  • Fixed an issue where a memory crash could occur during the transition from the end of the game into the credits sequence
  • Fixed an issue that could cause a crash while the game launched
  • Added additional crash report logs to provide further insight for developers
  • Added a new feature where users will be prompted to enable additional GPU diagnostic tooling following a GPU-related crash (optional and only enabled for the current gameplay session)


We at Naughty Dog and our partners at Iron Galaxy are closely watching player reports to support future improvements and patches. We are actively optimizing, working on game stability, and implementing additional fixes which will all be included in regularly released future updates.

For other issues we are currently tracking or investigating, please refer to our Known Issues. If you encounter any of these problems, please contact support to help us gather more data and insights..
 
Prvi test, oko 1GB manje zauzece VRAM i RAM u 1440p ultra detaljima. Ovo je onaj prvi patcha koji je najavljen za danas (utorak) do kraja nedelje ocekujemo veliki patch. Ide polako u dobrom pravcu. Cini se da je ustada ostvarena u onom delu OS+Apps kojie je bio nepotrebno velikog zauzeca i koji budimo iskreni i dalje nije gde treba da bude.

Meni posle zadnje verzije drivera i novog patch-a igre radi fino na RX6600 sa i5 9400...
Moze li jedan screenshot gde se vidi ona skala sa memorijom u 190x1080p bez upscalinga i sve na high presetu? To je nekada bilo bukvalno na granici 8GB.
 
Upravo zavrsio glavnu pricu. Dobra prica i lepo zaokruzen gameplay i grafika. E sada sto se tice problema nije da ih nije bilo, najvise to ispadanje iz igre. Ostaje mi da zavrsim jos dlc pa da je to to.

I pored svih problema koje igra ima ne zalim sto sam je odigrao. Bilo bi jos lepse da je gameplay bio ispeglaniji ali dobro.
 
1080p, sve na High, najnoviji patch i driver:
vram.png

Kakav fail, kada se promeni Environments Texture Quality sa HIGH na MEDIUM pokazuje procenu da treba više VRAM 😂 tako da se ne bih previše oslanjao na ovo.
Mada, stvarno zauzima celih 9GB VRAM na uvodnom ekranu na ULTRA (krastavac, onaj prozor sa pocepanom zavesom i drvo su jako zahtevni...)
 
Poslednja izmena:
Meni dosadilo ovo izbacivanje na desktop,..Mozda cu ja nju da izbacim uskoro, pre kraja...
 
Ne bih reko dosadno nego iritantno, mislim da je to prava rec. Taman nesto se dogadja i ono puf ajmo na destop.

Kad kazem iritantno, mislim na to sto dosta duze se ceka posle da se udje u igru. Ali vredi odigrati igru. E sada ko nema zivaca za ovo ispadanje neka saceka taj veliki update pa neka zavrsi igru. Ja sada zavrsavam dlc i to je to, on nije dugacak. Mada meni svaka igra je dugacka jer ja se svuda zavlacim da nadjem sve i svasta.

Za budzenje oruzija za poslednji lvl treba lvl 6 ja sam imao 5 a gde sam jednu kutiju sa alatom omasio ne znam jer sam bukvalno svuda bio. Ali nije ni bitno.
 
Presao sam main game + dlc, samo jedan crash sam imao u toku celog prelazenja igre. 1440p, sve na ultra. Manje vise ista igra koju sam prelazio i na PS4, uz veci nivo vizualnog prikaza i malo izmenjenih likova. Sve u svemu, nema se mnogo sta reci za ovu igru, sa aspekta gameplay-a i price, ili ce se nekome svideti odmah i pustiti da ga prica vuce i uvuce u sebe i posmatra ovu igru jednim delom kao i na neki film, u tom slucaju igra postaje duplo zanimljivija. Tu najvise doprinose raznovrsni likovi koji su predstavljeni odlicno u igri, od same glasovne glume do dobrog pisanja. Jedina zamerka od mene je combat koji moze da postane monoton u smislu izvodjenja, cover combat sistem ili izbor stealth-a kao opcija.

@KovacTibor Max level alata je 5, ne moze vise od toga. Tako da nisi nista propustio. :D
 
Vi kojima crashuje, imate li 30xx kartice?
Meni sa 2070S nijednom nije krešovala, ali smara stuttering do zla boga.
 
Ja imam rx 6600 xt. Mozda me zato igra sprda i pravi tolike ispade iz iste i sto mi cesto pravi please wait u nekom trenutku kada predjem iz dela mape u novi deo. Ali neka jos malo da predjem dlc pa sam zavrsio sa ovim.
 
Pucala mi igra nakon "please wait", cim sam se "rastao od braće (filmica)... Danas update (1.7 valjda) mi resio "please wait" , dodao nekoliko FPS i nema izletanja - u igri sam bio oko sat vremena... Opet mi se sad igra, koliko ima jos nakon "rastanka"? :)
 
Vi kojima crashuje, imate li 30xx kartice?
Meni sa 2070S nijednom nije krešovala, ali smara stuttering do zla boga.
izgleda da crashuje na AMD 8GB kartama i na Nvidia 3000 serije sa 8GB. Video sam slucaj Digital faundry u testu na 2 kof. i PS5 da pukne igra na 12900k+32GB+4090 sto je zaista u okviru VRAM ali eto pukne. Jedino zajednicko sto mogu da vidim u 3000 i 4000 seriji i AMD 8GB kartama je resizable bar. Na 2000 seriji ga nema pa eto, mozda tu nesto nije najbolje odradjeno. Kome puca a ima Resizable bar moze probati da ga iskljuci u BIOSU pa mozda proradi.
 
Crashuje svima, odakle vam ta povezanost odredjenih karti!? Jos nije mi npr izletela na desktop nakon UPDATE-a!
 
Meni sada igra radi jos gore sa ovim zadnjim update. Koristio luk ili pistolj cim opalis igra kresuje i pravo na destop.
 
Zavrsih igru prekjuce. Odlicna priča, atmosfera i tempo. Uzeh i ps5 pa nastavio danas drugi deo.
Podseća me sve ovo na Days Gone koji je meni iskreno za sada na mestu iznad TLoU.
 
Upravo zavrsih dlc, sto je neko reko ovo vam vise dodje kao da gledate film sa povremenim ucestovanjem u njemu.

Ceokupan utisak jako odlican sto se tice price i gameplay-a, utisak bi bio jos bolji da igra nije bila ovoliko ubagovana.
 
Zato sto na medium texturama imas sve texture izuzetno niske rezolucije, deluju totalno isprano, kao da je materijal svuda "istopljena masa" i "crtan vodenim bojama".
Kao da su texture iz 2008-2009, a ne 2023. Ako texture kojim slucajem stavis jos nize na low, ozbiljno se moze zapitati da li texture u Quake 3 iz 1999 izgledaju bolje od toga, a veruj da izgledaju. Ako ovo nije problem i cisto NEZNANJE programera i bol u k*rcu ja ne znam sta je drugo u pitanju. 8GB memorije, hej 8GB!. S3TC jos 1998 doneo resenja po tom pitanju na kartama sa 8MB, u ostalom sta ja pricam bilo kome sta, dosle neke nove generacije, novi klinci, sve misle da znaju... samo "cepajte" nek vas lazu da vam treba 12+ GB za texture.

THE LAST OF US 2023:

Pogledajte prilog 383987

Quake 3 1999
https://images.gamewatcherstatic.com/image/file/2/af/72152/q1.jpg



1999. Karte od 4-8MB ja ne bi dalje polemisao.

Pogledajte prilog 383986
Ako su teksture nikakve, onda se slažem.
 
Crashuje svima, odakle vam ta povezanost odredjenih karti!? Jos nije mi npr izletela na desktop nakon UPDATE-a!

Zato što je Nvidia izjavila da za 30xx serije postoji povezanost crash-eva i njihovog drajvera, pa su izbacili hotfix specijalno za ovaj problem. A ja govorim iz svog iskustva jer kao što rekoh, na 2070S nijednom nije krešovalo ali takođe ni ne radi najsjajnije, iako je to kartica koja je stajala za 60fps high u preporukama od njih.
 
Zato što je Nvidia izjavila da za 30xx serije postoji povezanost crash-eva i njihovog drajvera, pa su izbacili hotfix specijalno za ovaj problem. A ja govorim iz svog iskustva jer kao što rekoh, na 2070S nijednom nije krešovalo ali takođe ni ne radi najsjajnije, iako je to kartica koja je stajala za 60fps high u preporukama od njih.
read me je jedno...praksa je drugo...
 
Zato što je Nvidia izjavila da za 30xx serije postoji povezanost crash-eva i njihovog drajvera, pa su izbacili hotfix specijalno za ovaj problem. A ja govorim iz svog iskustva jer kao što rekoh, na 2070S nijednom nije krešovalo ali takođe ni ne radi najsjajnije, iako je to kartica koja je stajala za 60fps high u preporukama od njih.
Svaka cast 2070S, ali 98% ljudi ima problem... I nVidia i AMD. Mada ako je nVidia to izjavila, ok... :sneaky:
 
Poslednja izmena:
^ zahtevnost igre za neki min, midle i max postavi proizvođač igrice a ne proizvođač hardvera
 
Evo kod mene sa mašinom iz potpisa u narodnoj verziji 1.0.7 zauzece vrama sa 18 pada na 11 i ram sa 25 pao je na 16. Još koji patch i biće kako treba
 
Meni i sa 1.0.6 je radilo bez problema i jednog izbacivanje ali više opterećenja. Za 5.5h igranja ni jedan problem
 
Nazad
Vrh Dno