Šta je novo?

The Last of Us Part I

Nadjoh ovo za RTX 30XX seriju i 16GB RAM pa probajte:

Kod:
1. Install Nvidia latest driver hotfix if you have a RTX 30 series gpu's
531.58 [https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5455].

2. uncheck "read-only" from last of us game folder (includes all sub-folders and files).

3. go to properties of both "tlou-i-l.exe & tlou-i" in game dir. and check run this game as administrator.

4. go to nvidia control panel, then manage 3d settings, then program settings, then find "the last of us" game and Turn ON low latency mode (Helps little with stuttering issues).

5. Create a paging file if you have 16gb ram (Initial size: 24576 MB; Maximum Size: 49152 MB) [Fix most of the crashes].

6. Go to graphic settings of the game and set these optimized settings explained in this video (https://youtu.be/eqqgW_7hosY?t=865).

7. Wait for the shaders to built (Approx 45-60 Minutes)
 
kako pokrenuti igru kada izbaci da nema dovoljno memorije.Imam 8 gb ram-a i to me zeza
 
steta sto igra ne dozvoljava da se pokrene pa makar stavio sve na low cisto da je vidim :(
 
Ram barem nije skup, jos uvek. Mozes lako da dodas ako ti se bas igra.
 
1.0.2. patch, predao sam se i poceo da igram. Fora je sto sam osetio u nekim trenucima da igra radi onako kako treba, ali nisam siguran sta tacno dovede do toga posto sam vise stvari/podesavanja probao.

Smanjio refresh rate u windowsu pa vratio na 165hz, nakon toga igra je prodisala, na misu se oseca tih 90fps ingame. E sad, pre ce biti da sam na toj lokaciji bio neko vreme dok sam cackao podesavanja pa su se nivo i shaderi kompletno ucitali i stvarno je bilo pravo zadovoljstvo igrati do naredne sekcije gde je fps opet spao tu na 60ak uz taj uzasni mouse jittering i neki micro stuttering dok se kamera pomera.

Znaci moze, treba cekati jos zakrpa, ali ja licno necu cekati vec cu je u ovoj stanju zavrsiti i idemo dalje, na sledeci neoptimizovani port :cool:
 
Uz rizik da ispadnem glup, kako koristiti motku/palicu, tj melee napad ako i dalje imam metaka u oružju?

hteo bih da se branim od onih clicker-a kad već napadnu, da me ne ubiju iz prvog udarca/ugriza :D
Užasno me nekad smara da se šunjam i koristim šilo protiv njih.
 
^ sa slovom F, to je napad motkom, metalnom cevi, bejzbol palicom i rukama
 
@Lemaja
Tnx, znao sam da je nešto jednostavno, a ipak morao da pitam :LOL:

Inače, kad su se učitali shaderi, igra je postala igriva, osim nekih micro jittera u određenim prelascima iz jedne zone u drugu, za sada nemam većih bug-ova.
Naravno tu ne računam što na 3070 tuf grafici gpu usage zabode na 90 % i ventilatori rade punom brzinom pa imam utisak da će celo kućište da uzleti.
 
Uz rizik da ispadnem glup, kako koristiti motku/palicu, tj melee napad ako i dalje imam metaka u oružju?

hteo bih da se branim od onih clicker-a kad već napadnu, da me ne ubiju iz prvog udarca/ugriza :D
Užasno me nekad smara da se šunjam i koristim šilo protiv njih.
Jednostavnije ti je da ih ubijes sa silom, posto ne vide jedino sto treba da im dodjes sa ctrl da se sunjas jos tise i vrlo lako ih ubijes. Ne brini se za materijale ja sam ih toliko ostavio usput jer nisam mogo da ih ponesem. Imas onaj perk sto budzis onim tabletama valda da jedno silo mozes dva puta da upotrebis. kroz igru sam sve ubio jedino pred kraj nisam hteo da se cimam sa ona dva velika bloater-a jer su bili jedan do drugog.
 
@Lemaja
Tnx, znao sam da je nešto jednostavno, a ipak morao da pitam :LOL:

Inače, kad su se učitali shaderi, igra je postala igriva, osim nekih micro jittera u određenim prelascima iz jedne zone u drugu, za sada nemam većih bug-ova.
Naravno tu ne računam što na 3070 tuf grafici gpu usage zabode na 90 % i ventilatori rade punom brzinom pa imam utisak da će celo kućište da uzleti.
Sa 1.0.2 bi trebalo da zauzece bude još manje, posto si na 3000 seriji uradi undervolt i biće bolje performans koji % a dobićeš tisu i hladniju karticu.
 
Uz rizik da ispadnem glup, kako koristiti motku/palicu, tj melee napad ako i dalje imam metaka u oružju?

hteo bih da se branim od onih clicker-a kad već napadnu, da me ne ubiju iz prvog udarca/ugriza :D
Užasno me nekad smara da se šunjam i koristim šilo protiv njih.
Druže, koliko sam ja razumeo tebe zanima
kako se odbraniti od klikera KADA TE VEĆ NAPADNU, pa je odgovor da moraš imati shiv uz sebe, inače instant gineš.
 
^ na njih rešim prvo cigla i onda metalna šipka, ma milina kako ga izbatinjam 😀
 
Da, ali ako sam ga razumeo, on pita šta da radi nakon što ga već uhvate a tu šipka ne pomaže...
To je bio drugi deo, kao nastavak pitanja, prvenstveno me interesovao sam melee napad, vucaram onu motku na ledjima od početka, svrbi me opasno :LOL:
 
Da, ali ako sam ga razumeo, on pita šta da radi nakon što ga već uhvate a tu šipka ne pomaže...
Jedino onaj shive može tu pomoći. Ja volim da ih mlatim sa cevi gde se dodaju oni ekseri ili bejzbol palicom 😀
 
I ja volim da ih batinam :) Ljude rukama sa sve "dodji bre, ma dodji 'vamo" komentarima sa samim sobom u sobi.
 
^ kad si ovo napisao vidim sam sebe u istoj sceni pa žena pita jel sam poludeo 😂
 
Baš to, kad vidim clicker-a s onom otvorenom facom pa još kad krene da je širi, zrelo za dvoručni bekhend palicom :ROFLMAO:
 
^Njih takodje i strelama odvaljujes...
Elem, presao sinoć, vredi li ovaj DLC?
 
^ nema toliko akcije ali ima jedno 2h igranja ako se dobro sećam. Ne vredi dalje da pričam da ne bude spoiler
 
Posto imam navedenu grafiku, igra radi mnogo bolje
Nadjoh ovo za RTX 30XX seriju i 16GB RAM pa probajte:

Kod:
1. Install Nvidia latest driver hotfix if you have a RTX 30 series gpu's
531.58 [https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5455].

2. uncheck "read-only" from last of us game folder (includes all sub-folders and files).

3. go to properties of both "tlou-i-l.exe & tlou-i" in game dir. and check run this game as administrator.

4. go to nvidia control panel, then manage 3d settings, then program settings, then find "the last of us" game and Turn ON low latency mode (Helps little with stuttering issues).

5. Create a paging file if you have 16gb ram (Initial size: 24576 MB; Maximum Size: 49152 MB) [Fix most of the crashes].

6. Go to graphic settings of the game and set these optimized settings explained in this video (https://youtu.be/eqqgW_7hosY?t=865).

7. Wait for the shaders to built (Approx 45-60 Minutes)

Igra radi mnogo bolje na starijim drajverima, makar meni...neuporedivo, a inace sa ovim novim drajverom pucaju ili su neigrive igre, tipa uncharted, watch dogs legion...
 
^ koja ti je verzija igre?
 
Meni je bio neki jitter odvratni, ali kada sam ogranicio na 60fps, tece kao po loju, bas super radi.
 
Moram da kažem da je blagi undervolt karte ovde odradio solidan posao, temperatura je pala za nekih 4-5 stepeni a sledstveno tome i ventilatori manje bruje. Sve u svemu, igrivo je sada, nema većih stuttera, tu i tamo se javi neki jitter, kao da i dalje učitava shader-e, iako sam ga ostavio sat vremena da ih učita i učitao ih je, ali avaj, igraću je ovako kako je, polako čisteći sve prostorije, ne žurim. :D
 
Druga prica sa novim apdejtom, sad radi kako treba.
 
Meni je na 4090 ram pao na 15gb a vram na 10gb. Kad pogledamo da igram na 3440x1440 na ultra nije strasno zauzece
 
Nazad
Vrh Dno