Šta je novo?

The Elder Scrolls V - Skyrim

hm,,, imam 3770 k i gtx770 lightning sa 2 gb vrama i 16 gb sistemskog rama na 2400 mhz... mislim da to sve nije malo :)

moze li neki redosled instaliranja modova, sta prvo sta drugo itd...
 
hm,,, imam 3770 k i gtx770 lightning sa 2 gb vrama i 16 gb sistemskog rama na 2400 mhz... mislim da to sve nije malo :)

moze li neki redosled instaliranja modova, sta prvo sta drugo itd...

Meni sa 3GB ume da se zaglavi igra kad predje nekih 3.1 GB Vrama.

A sto se redosleda tice pogledaj ovde http://skyrim.nexusmods.com/mods/30936/?tab=1&navtag=/ajax/moddescription/?id=30936&preview=&pUp=1

Kratak izvod: ( i da ako koristis HD Skyrim texure overhaul modove onda iskljuci Skyrim Official HD texutre iz DLC liste)
If you want the same look as in my pictures and videos then install these recommended mods first in this install order:
Ruins Clutter Improved by raiserfx
Cinematic Fire Effects 2 HD by Ichibu (my preference, Cinematic Fire FX Legacy) >>FPS<<
Static Mesh Improvement Mod - SMIM by Brumbek
Skyrim HD - 2K Textures - Skyrim HD v1_5 FULL - Landscape, Dungeons, Towns, Misc by NebuLa >>FPS<<
Skyrim HD - 2K Textures - Skyrim HD v1_6 FULL - Riften >>FPS<< (use LITE instead of FULL for better FPS and stability!)
OR use Serious HD Retexture Skyrim by Z4G4 instead of Skyrim HD
Vivid Landscapes - Dungeons and Ruins by Aron (also install SMIM Compatibility patch and if using ELFX also Enhanced Lights and FX Compatibility patch!)
Vivid Landscapes - Volcanic Area by Aron (optional)
aMidianBorn Caves by CaBaL
aMidianBorn Landscape 1 - amidianborn landscape one -2k- Models and textures by CaBaL (optional)
aMidianBorn Whiterun by CaBaL (optional)
Detailed Rugs by raiserfx
Skyrim Flora Overhaul by vurt >>FPS<< (i'm using V171b, newer ones require also iMaxGrassTypesPerTexure=6 or 7 in skyrim.ini)
Lush Trees and Grass by SparrowPrince >>FPS<< (optional. be careful, hits performance. better use Grass on Steroids!)
Grass on Steroids by Skyrimaguas (use Natural Edition for SFO 2.0b, don't forget, SFO is needed to get GoS to work! )
Natural Grass Texture Floor by emd (optional, but my favorite)
Skyrim Bigger Trees by xweto and jonigts >>FPS<< (optional, Smaller Version SBT is the most realistic)
TreesHD_Skyrim_Variation by namotep >>FPS<< (use 2048x512 instead of 4096x1024 for better FPS)
High Definition Ivy - 2K by Josh Ezzell (optional, but recommended)
Pure Waters by Laast (my preference, also recommended to use optional landscape and parallax textures)
OR W.A.T.E.R. - Water And Terrain Enhancement Redux by SparrowPrince
OR Realistic Water Two by isoku (to choose water mod watch this comparison vid: here)
SkyFalls - Animated Distant Waterfalls by SjoertJansen
Vivid Landscapes - Rocking Stones and Mountains Parallax by Aron (my preference, classic-grey 2k) OR AOF Detailed Mountains by AnOldFriend
Vivid Landscapes - Cliffs and Creeks by Aron (also install Rocking Stones and Mountains Parallax - Compatibility Patch if you use his rocks!)
Moss Rocks by SparrowPrince (also install Rocking Stones and Mountains Parallax - Compatibility Patch if you use his rocks!)
Vivid Landscapes - Tundra Moss Revised by Aron (also use it's SMIM compatibility patch)
Dust Effects by HHaleyy OR Finer Dust by CptJoker
Realistic Smoke and Embers by isoku (my preference) OR Better embers by Dragonborn77
 
Poslednja izmena:

Vis da ga mrzi da skroluje stranicu i da procita. Ima u mom postu na predhodnoj strani link za isti stvar, da je samo skrolnuo na dole video bi sve sto ga zanima. :D
 
Poslednja izmena:
Nije teško ukucati, ali od kada je youtube search "poboljšan", kada ukucam, recimo, "Civilization Deity", prve dve strane rezultata su LP-evi koji nemaju veze sa mozgom. Zbog toga radije pitam nekoga ko zna, nego što traćim vreme prelistavajuće irelevatne rezultate. Ne mora *nužno* da bude na najvišem nivou težine zbog toga da bi bio na najvišem nivou težine. Radi se o tome da, kada već provodim određeno vreme gledajući nekog drugog kako igra, preferiram da gledam nekoga ko igra zaista dobro, po mogućstvu da je među najboljim igračima. Ako neko zna takvog igrača, pritom da ima kompletan LP/playthrough, neka podeli. Tebi fingon hvala, u svakom slučaju...
 
tracis vreme svakako. nema neke razlike izmedju nivoa tezine. i ne mozes igrati lose ili dobro. skriptovano je sve tako da igra kako mora. gledaj na igru kao neku avanturu...koliko ima smisla to gledati na yt
 
Ljudi kako manuelno ubaciti 2k textures,NMM ne radi par dana?
 
Pošto nisam naišao na pristojan LP, odlučio sam da probam malo da igram. Khajit, fokusiran na sneak, archery i alchemy, sve na Legendary. Sada sam lvl 20, i sve je teže i teže. Do sada sam ukupno poginuo oko desetak puta, mada dosta borbi ne bih mogao ni da dobijem da se nisam služio terenom (AI nije baš pametan kada treba da se popne uzbrdo :d). Nisam radio questove, već sam istraživao oko Whiteruna. Ako neko ima neki savet, slobodno neka podeli. Inače, sada bih još više voleo da vidim neki playthrough na Legendary (bez modova i exploita), čisto da se uverim koliko nemam pojma! :D
 
Gopher po meni ima ubedljivo najbolji LP za Skyrim ( i ostale Bethesda igre ). Uz to ima odlicne tutorijale za modovanje.
 
I ja igram sa Khajitom,sneak+archery. Ali na adept,mrzi me da se cimam. Mogu samo da te posavetujem da batalis alchemy jer nije ni izbliza jak kao u Morrowindu,na primer. Jedino što ćeš uštedeti zlato ne kupujući napitke. Bolje se fokusiranaj na smithing,enchanting,da bi mogao da praviš dobre iteme i enchantujes. Idi u onaj dwemer grad jugoistočno od dawnstara,skupljaj soul gemove tu iz rudnika, skupi su i biće ti baš potrebni ako recimo enchantujes iteme da više oduzimaju a imaju manji charge,što bi na legendary bilo pametno
 
Malo zmajeva, da razbijemo slova :p

1.
914094_381695935309207_668188127_o.jpg


2.
858567_381695925309208_852744507_o.jpg


3.
1294511_381695745309226_939818646_o.jpg


4.
1398661_381695728642561_1459184994_o.jpg


5.
1403491_381695731975894_669249161_o.jpg
 
Jel to 5Dmk2? :d

I ja igram sa Khajitom,sneak+archery. Ali na adept,mrzi me da se cimam.

Ja sam probao pre neki dan High Elfa sa fokusom (isključivo) na magiju, na adept. Adept + magija = easy mode. Sa druge strane, živo me zanima kako su mislili to da se izvede na Legendary. Problem sa ovim youtuberima, poput Gophera, je to što igraju sa puno modova, pa je to već nešto sasvim treće.
 
Slažem se, i ja sam igrao high elfa sa magijom kad je igra izašla (prvi karakter). Na težini za 1 većoj od adept bilo je mučenje igrati,a protiv bossova i na adept. Sa drugim karakterom koji te prati je lako,ali me nerviraju jer aktiviraju zamke,imaju loš sneak skill,itd. Ali što se modova tiče, igra je mnogo bolja sa par pametno odabranih modova - npr pregledniji meni. Bez toga više ne bih mogao da igram
 
Slažem se za to, SkyUI pod obavezno. To je jedini koji, za sada, koristim.
 
Izvinjavam se sto dizem temu iz mrtvih ali igra mi se Skyrim :) Zakleo bih se da sam negde video mod koji je skup svih boljih modova, ali nigde ne mogu da ga nadjem. Da li neko zna kako se zove ili sam, mozda, pogresio?
I da li neko ima listu must have modova, planiram da ih loadujem sa BOSS-om?

EDIT: snasao sam se u medjuvremenu :O)
 
Poslednja izmena:
Ima ih vise
Ono sto ja koristim, a mahom sa tih spiskova, i sto je najvaznije nema konflikta ( previse )
1.A Quality World MAp
2.Ambient Seagulls
3.aMidianBorn Book of Silence
4.Arrowsmith
5.Audio overhaul for Skyrim ( men pravi ponekad probleme, pusta preglasno zvuk talasa gde ne treba da ih bude )
6. Bellyaches Animal and Creature pack
7. Better Animal footsteps
8.Better Circles hq
9.Better embers
10.Better Turn Animation - only one pose
11. Better Weapon Wsing Sounds
12. Breezehome FullyUpgradable ( ovo najblje na fresh start da se ne bi ebavao sa stvariam u kuci )
13. Imroved Weapon Impact EFECTS Correct Metal
14. Cloaks of Skyri
15. College lights
16. Convinient horses
17. Deadly Spell imact
18. Detaled Faces
19. Detaled Lips
20 . Detaled Rugs
21 . Dust effects ( mnogo dobro )
22. Enhaced Blood Textures ( must have )
23. Enhanced Distant Terrain ( takodje )
24. EotW Mage Equipment Overhhaul
25. Equipment of extenal shine ( malo ciganski mod za elven armor )
26. Footprints ( meni vise ne rade zbog nekog od modova )
27. Gender and Race Heights ( must have)
28. Glowing ore Veins
29. Grass on steroids ( jedini mod za travu koji mi se svidja a ne zakolje fps na pola )
30. HD High Resolution Books
31. HD MICS ( must have )
32. Hearth of the beast
33. High definiton hay
34. High definition Ivy
35. High Quailty Eyes
36. High Quality Food and Ingridients
37 . High res Wood and Stonework
38. Hires Legible Roads Signs
39. horizon od Dreams ( po ukusu )
40. Horse armors for Skyrim
41. House decorations
42. Hunting in Skyrim
43. Ice of Skyrim
44. Immersive Saturation Boost
45. Improved Combat Sounds ( on preko svih sound modova)
46. Immproved NPC Clothing
47.Intro music replacent by Malaukah ( najss )
48. JaySus Swords
49. LUsh Grass
50. lush trees
51. Moss Rock ( realnije dosta, vanilla su nekako prazni )
52. Natural Grass texture Floor
53. No more blocky faces
54. Northborn Scars
55. Pets of Skyrim
56. Pinewoods Cottage
57. Populated Cities ( meni bas nesto i ne radi, plus bag da mi je grad ponekad prazan skroz )
58. Populated Forts
59. Populated Land Roads
60. Pretty Combat Idles - krs
61. Project Reality - Climates Of Tamriel
62. Pumping IRon - ( po ukusu )
63. Pure waters
64. Realn Arrow SFX ( must have )
65. Realistic Lighting Witouth postprocessing
66. RealVision ENB
67. ReProccer
68. Shootin stars ( nisam video ni jednu :D )
69. Skybirds ( gotivno )
70. SkyFalls and SkyMills ( MUST HAVE )
71. Skyrim flora Overhaul
72. Skyrim HD @K TEXTURES sva 4 komaTA
73. SkyUI
74. Splash of Rain
75. Static Mesh improvement
76. Superior Rock Textures 2K
77. Supreme Storms
78. The Asteria
79. TreesHD
80. Unique Booze Bottles HD
81. Visible Windows
82. Vivid landskapes - Cliifs and Creeks
83. Vivid Landskapes - Rocking Stones and Mountain Parallax
84. Vivid Landskapes - Volcanic Area
85. W.A.T.H.E.R
86. Weapons and Aror Fixes
87. Weariable Lanterms
88. Wet and Cold

Meni ova kombinacija dosta ulepsa igru, i sto je najbitnije sa asus 6850 dc imam od 30 do 60 fps, uglavnom oko 55, znaci min fps drop.
Pozz
 
Izvinjavam se sto dizem temu iz mrtvih ali igra mi se Skyrim :) Zakleo bih se da sam negde video mod koji je skup svih boljih modova, ali nigde ne mogu da ga nadjem. Da li neko zna kako se zove ili sam, mozda, pogresio?
I da li neko ima listu must have modova, planiram da ih loadujem sa BOSS-om?

EDIT: snasao sam se u medjuvremenu :O)

Pa što ne napisa kako se zove mod?
 
Ja mu ispisa, po sata piso i naso coek :D
 
haha, nema veze mozda ce nekom koristiti :)
nego kolko rama vam vuce skyrim ? ja sad gledam ako udjem sa 2 gig dodje do 5 posle po sata igranja ?
 
Zna li neko gdje mogu kupiti The Elder Scrolls Anthology? Pravu, sa kutijom i svime ostalim, a ne ovu samo steam verziju? Moze i nesto online, samo da me ne odere.
 
Zna li neko gdje mogu kupiti The Elder Scrolls Anthology? Pravu, sa kutijom i svime ostalim, a ne ovu samo steam verziju? Moze i nesto online, samo da me ne odere.

Imas online na G2A 26.99e i G2Play 23.99e. Ja sam uzeo sa G2A.

Dobijas jedan kljuc koji ti aktivira na steamu Morrowind GOTY, Oblivion GOTY Deluxe i Skyrim Legendary. Arena i Daggerfall se skidaju sa TES sajta.
 
Poslednja izmena:
Pa lepo ti čovek napisao da želi sa kutijom, a na samo cd key :)
 
kako u Skyrimu uz pomoc NPC editora podesiti da ti NPC pratilac bude smrtan i ranjiv,tj da mogu da ga ubiju?

ja tamo sta god da podesim za essential (da li true ili false) mog pratioca niko ne moze da ubije....kada mu se dva puta istrosi skroz energija,odjednom se pojavi sa punom energijom.....koristim ovakav npc editor

http://www.youtube.com/watch?v=xbxmk1c58Dk
 
Nazad
Vrh Dno