Šta je novo?

The Elder Scrolls V - Skyrim

Koliko se secam ta grupa Stormcloaks-a je bila na jednom brdu iznad puta koji je isao ka tom brdu.

A mozes i jednostavno konzolom da zavrsis posao:
completequest CWMission07
 
Hvala ti. Bauljao sam okolo i nikako da ih nadjem. Ako ništa pašće preko konzole.
 
Bilo bi vreme da izbacuju VI, ljudi su im sve moguce izmodovali i dogradili.
Samo da to lepo skupe i upakuju u neku dobru pricu.
 
Skyrim je "zagrabio" ogroman broj igraca konzola. Povecao jako prodaju TES igara.

ESO je privukao PC igrace MMORPG igara. OK, mozda se igra nije svidela jednom delu igraca. Ali, sad su okusili Elder Scrolls.

Kad se ove dve stavke saberu, sledeci TES, VI, ce imati jos vece trziste. Pljuvali ESO ili ne, u svakom slucaju ce doprineti popularnosti Elder Scrolls-a ako nista bar zbog toga sto ce oni razocarani sa tom igrom "skociti" na TES VI.

Jedino cega se plasim je da se trend pojednostavljivanja i olaksavanja nastavi. TES mora da se izleci od Conzolitisa pod hitno! Ako treba i Biblijom i svetom vodicom, ja placam popa.
 
Poslednja izmena:
Tesko. Usao je "u raju", evo sad je Skyrim uvek medju 10 najigranijih igara na Steamu. Da naprave tezu/komplikovaniju igru, izasli bi iz mainstreama, sto znaci manji prihod. Niko ne zeli da pokriva nishe malih grupa fanova, svi AAA naslovi gadjaju sto sire, a to se moze samo zaglupljivanjem,jer su siroke narodne mase glupe.
 
Bethesda Games nema nikakve veze sa sramotom zvanom TESO.

Ne znam, mene ne zanima da li je bethesda ili zenimax, znam da se igra zove the elder scrolls (online), i sigurno je ne bi kupio da se zove drugacije jer sam ljubitelj serijala. Da li sad ima veze? Btw, upravo videh bethesda logo na ESO sajtu, ne verujem da su ga slucajno tamo stavili :p
 
Najbitnije je da nastave sa dobrom podrskom za modere i u sledecem delu. Sto se price tice mogu da biraju jer zaista lore je odlicno napisan i ima toliko desavanja i lokacija koje mogu da prikazu. Na njima je da prica bude dobra a moderi ce kao i u slucaju skyrima srediti igru na kraju
 
Samo da naprave zanimljivu pricu, interesante NPC likove i originalnije questove. Muka mi je vise od smornih questova ( yo dowg, zagubio sam mac u pecini X, help me dowg ) i genericnih likova. U Skyrim-u sam ulozio oko 100h ( mozda i vise ) i ne pamtim da sam sreo nekog lika sa zanimljivom pricom ili dijalozima. Niko mi nije ostao u secanju. Dok npr. za Star Wars: Knights of the Old Republic ( koji sam igrao pre 10 godina ) se i dalje secam svakog companiona i njihovepozadinske price... Znam da nisu isti tip RPG-ova, ali ipak... RPG bez zanimljive price, likova i questova... koja je poenta?

Gameplay mi i ne smeta takav kakav je, a ostalo se moze srediti modovima.
 
Poslednja izmena:
Najbitnije je da nastave sa dobrom podrskom za modere i u sledecem delu. Sto se price tice mogu da biraju jer zaista lore je odlicno napisan i ima toliko desavanja i lokacija koje mogu da prikazu. Na njima je da prica bude dobra a moderi ce kao i u slucaju skyrima srediti igru na kraju

To mi kod Bethesde u stvari najviše i smeta - izbace poluproizvod a onda puste modere da ispravljaju njihove brljotine i dovode igru da bude onakva kakva bi trebala da bite out of the box... A kajmak ipak kupe sami...
 
Zmajevi su prigrabili veliki broj raznih mentalnih sklopova! Zmajevi!

Ali, avaj, sta cemo za slijedeci TES!? Nema Zmajeva vise! To se djecak pod imenom Todd Howard sada pita!

I da, kada se samo sjetim rasprave ovdje s nekim o Zmajevima, kako ce to biti nesto nevidjeno. Vrhunski AI i slicne gluposti.
Ne mogu se sjetiti ko je u pitanju?
 
Poslednja izmena:
Lol,nevidjeno, jos sa zmajevima. Ima li sta vidjenije u FRP zanru od toga, ne racunajuci vilenjake i patuljke.
 
Napisati nesto na ovom forumu a da ti neko ne kontrira - nemoguce!

Zmajevi nisu nista novo, mada uvijek pale. Stvar je u implementaciji i hajpu.

Naravno, Todd Howard se opet koristio taktikom laganja kao i u slucaju Obliviona.
 
Napisati nesto na ovom forumu a da neko nema predstavu sta si napisao iako misli da zna - nemoguce! ;) uopste se nisam bavio proucavanjem tvog posta niti ga osporavao,vec se nadovezao pricom koja ga do nekle potvrdjuje. Sledeci put citaj pazljivije, jer su pretpostavke majke svih zajeba :p
 
Nesto slicno si trebao napisati u prijasnjem postu. Budi konkretniji.

Bilo koji post se moze protumaciti na vise nacina.
 
Zmajevi su prigrabili veliki broj raznih mentalnih sklopova! Zmajevi!

Ali, avaj, sta cemo za slijedeci TES!? Nema Zmajeva vise! To se djecak pod imenom Todd Howard sada pita!

I da, kada se samo sjetim rasprave ovdje s nekim o Zmajevima, kako ce to biti nesto nevidjeno. Vrhunski AI i slicne gluposti.
Ne mogu se sjetiti ko je u pitanju?

Nije iskljuceno da nece biti zmajeva, meni licno oni nisu bitni ali recimo mod deadly dragons je odlicno poboljsao zmajeve.
 
Ko zna šta će sledeće biti. Mogu opet da skoče 500 godina napred ili nazad. Iskreno, meni bi prijalo da se malo odmaknemo od Imperiala, i da naredni Elder Scrolls bude posvećen nekoj od manjih rasa, nalik na Morrowind. Recimo, Wood Elfovima ili High Elfovima. Ili Orkovima. Kome god, samo da ne budu Imperijali u centru zbivanja :)
 
Ko zna šta će sledeće biti. Mogu opet da skoče 500 godina napred ili nazad. Iskreno, meni bi prijalo da se malo odmaknemo od Imperiala, i da naredni Elder Scrolls bude posvećen nekoj od manjih rasa, nalik na Morrowind. Recimo, Wood Elfovima ili High Elfovima. Ili Orkovima. Kome god, samo da ne budu Imperijali u centru zbivanja :)
Ima dosta lore i desavanja pre price u skyrimu tako da ne verujem da ce pisati novo. Licno bi voleo da bude u doba Akavira ili neka perspektiva sa high elfovima jer mi svidja njihova arogantnost i dominantna priroda.
 
Slažem se, ima dosta lore-a, ali bilo je i pre Skyrima pa su skočili 500 godina u budućnost sa njim :) Zato kažem da me ništa ne bi iznenadilo.

Inače, ja preferiram Wood Elfove i Valenwood. Voleo bih da se to obradi, jer su mi High Elfovi isti đavo kao i Imperiali, a ovde bi bilo i potencijala za sumanute arhitekture baš kao što smo videli u Morrowindu, samo umesto na vulkanskom ostrvu ovde bi se to oslanjalo na šumetine. Ah, pusti snovi.
 
^Bosmeri FTW! Elem kako ste došli na ovu priču? Jel se spominje nastavak?
 
Ja nekako imam osećaj da naredni, VI deo Elder Scrolls serijala, ne možemo očekivati pre leta 2016. godine.

Nadam se da će se uvesti nova priča ali da se ta priča drži, a ne da se neštop sasvim novo izmišlja. Trebalo bi u priču mnogo više uvesti onu Kajjit rasu (mačka rasu) i oko njih da se izgradi priča.
 
Ako SLUCAJNO bude najava na leto 2015 onda ce izaci do 2016. Ako najava tek tad dodje... onda stvarno nece skoro.

Problem price koja bi bila centrirana oko Khajiit-a, Orkova ili Argonian-a je sto su dosta daleko od ljudskog izgleda dok su ostale rase manje vise skoro iste. Tako da bi igra postala igra Macaka, Orkova ili Gustera. A za nekog menadzera prodaje je to jedno veliko NO, NO.

Tako da po mojoj proceni sledeca igra moze da se dogadja sa Elfovima u Summerset Isle ili Redguardima u Hammerfell-u. Sto je tice Bretonaca previse su obicni da bi bila zanimljiva prica, mozda neka invazija Orkova pa bi i proslo.
 
Problem je sto je igra postala suvise popularna medju pogresnom rajom, istim onim americkim klincima koji se prze na CoD. Zbog toga ce Imperijali da budu glavni u narednih milion nastavaka jer se Ameri prze na Rimljane, anticku Grcku i slicno. Prirodno bi bilo da se prica vrti oko Khajita ali avaj. Tu bi mogla mnogo kvalitetnija prica se izvuce na temu ropstva i ljudskih prava nego sto je smaracka iz Skyrima sa vikinzima, high elfovima i imperijalima.
 
Mislim da sam nacuo negde da su Argonian mocvare sledece po redu. Mada ko zna, mozda nije bio info, nego samo necija zelja, ali sam to bio usvojio kao setting za naredni TES. Videcemo, oni ili Khajiti bi bili najzanimljiviji po meni. Imaju li orkovi svoj deo kontinenta ili zive rastrkani kao u Skyrimu?
 
Nazad
Vrh Dno