Šta je novo?

Tesla tablet L7

Dodje li na njega fabricki skrin protektor?posto nista sa ekrana nisam skidao a evo vidim da se pojavilo dosta sitnih ogrebotina??a samo 2 dana korostim tablet
I pod svijetlom se vide sitni baloncici pri dnu tableta...ali nigdje ne vidim trag da je zalijepljena folija,ili je odlicno zalijepljena ili je meni nema i imam fabricki baloncice na crnu "lajsnu" od displeja
 
Dodje li na njega fabricki skrin protektor?posto nista sa ekrana nisam skidao a evo vidim da se pojavilo dosta sitnih ogrebotina??a samo 2 dana korostim tablet
I pod svijetlom se vide sitni baloncici pri dnu tableta...ali nigdje ne vidim trag da je zalijepljena folija,ili je odlicno zalijepljena ili je meni nema i imam fabricki baloncice na crnu "lajsnu" od displeja
Ima foliju, ja se isto cudio kako se brzo ekran izgrebao, pa sam tražio i nasao po ivici jako sitne baloncice, i shvatio da ima foliju. :) neka je menjacu je kad se bas pohaba...
 
Prosto sjajno....
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1421627021993.png
    uploadfromtaptalk1421627021993.png
    152.7 KB · Pregleda: 308
Da li se nekom dešavaju random restarti? Znači udjem tipa u viber, ili coc, ili b92,i krene soft reset?
 
Pozdrav, jel ima neko problem da skajp nece da mu radi ?
Kupio sam kevu ovaj tablet odprilike samo zbog skajpa, i radio je dobro par dana ali sad stalno izbacuje poruku "unfortunately skype has stopped"

Reinstalacija i hard reset nisu pomogli
 
Jesi li skinuo poslednju verziju Skype-a sa Play Store?
 
Da,vise puta. Sad cu probam neku stariju verziju da nadjem.
Nista drugo mi ne pada na pamet
 
Probao sam 2 starije verzije, jedna isto izbacuje skype has stopped. Druga uspe da upali,ali zaglavi na sign in.

Ima neko ideju ?

Edit- uspeo sam,posle 5-6 verzija nadjoh jednu da radi
 
Poslednja izmena:
Kad već nađoh oko skajpa pitanje...Juče sam kupio ovaj tablet za roditelje. Rekoh da im instaliram skajp, ali se javlja isti problem. Ima li neko rešenje.
I recite mi nešto oko folije. Gledam, ali je ne vidim. Može li se skinuti da slika bude manje mutna?
 
ja se secam da je bila folija preko ekrana

ljudi se nesto zale da je slika mutna i na h7,bas me zanima koja je to tura i kakva

ono na pocetku je sve bilo odlicno,a sad kako se prica,blagi uzas
 
Ima folija, ali je baš dobro zalepljena...
 
Kad već nađoh oko skajpa pitanje...Juče sam kupio ovaj tablet za roditelje. Rekoh da im instaliram skajp, ali se javlja isti problem. Ima li neko rešenje.
I recite mi nešto oko folije. Gledam, ali je ne vidim. Može li se skinuti da slika bude manje mutna?
Treba ti starija verzija,probaj 5-1-0-58677
 
stefanan, hvala! Ta verzija radi. A foliju da ne diram, a ne vidim da je ima, pa da ne isparam ekran. Ako je tu, neka je dok se sama počne odlepljivati
 
Ja sam foliju ostavio,samo sam isekao u ćošku deo koji je virio za lakše odlepljivanje
 
ja se secam da je bila folija preko ekrana

ljudi se nesto zale da je slika mutna i na h7,bas me zanima koja je to tura i kakva

ono na pocetku je sve bilo odlicno,a sad kako se prica,blagi uzas

Evo kod mene u kuci igrom prilika zive ova dva modela vec oko 4 meseca. H7 je uzet u decembru. Ekran nema nikakvu foliju na sebi i odlican je. Nema nikakvih ogrebotina, muzgi itd.
L7 je uzet pocetkom januara. Njegov ekran je katastrofa. Unisten! Kao da je neki jeftin plegsiglas preko, sve se izgrebalo, gomila mutnijih mrlja na plastici, uzas! Jel se isplati uopste to reklamirati ili je to jednostavno tako?
 
Da li je neko od vas uspio da edituje build.prop?
Rutovao sam tablet sa nekom metodom sa xda developers-a ali nema sanse da mogu da sacuvam izmjene u build.prop(dzabe stavim mount as r/w)...
Koliko shvatih na androidu 4.4 je moguce samo otkljucavanjem bootloader-a?
 
Tablet je za tu cenu sasvim ok.
Primedba samo na autora specifikacije modela. Navedeno je da L7 ima GPS, a to apsolutno nije tačno!
 
Nakon "hvaljenja" zvanicnih servisera na temi za H7, da ih pohvalim i ovde. Riknula baterija na L7 posle godinu dana, odnesen u garantnom roku na servis, vracen sa novom baterijom koja drzi sat vremena. Znaci lol. Vracen na servis, cekam sledeci biser pa javljam. Inace, vratili su ga sa servisa sa novijom verzijom OS-a.
 
Poslednja izmena:
Koja je verzija u pitanju?
 
Kupljen je sa 4.2 cini mi se. Zatekao sam ga sa 4.4 posle servisa. Znam da ranije zbog verzije nije mogao da se instalira MS Word, a sada je moglo posto je 4.4 minimum sto se trazi.
 
Poslednja izmena:
L7 ti dolazi sa 4.4.2 kada ga kupis, tako da si se prevario. Nisu menjali OS u servisu.
 
Ja da u pravu si. Problem sa MS programima je pravio Intel Atom CPU koji nije bio podrzan. Sada je to verovatno sredjeno. Moja greska.
 
Е људи овако.

Ја сам мање више стара школа и навикао сам да користим десктоп рачунар.Имам телефон који има симбијан тако да је читава фурка око андроида за мене била поприлична непознаница док уз уговор са МТС-ом нисам добио Тесла Л7 квад.

Генерално справицом сам задовољан.Ради како треба и батерија фино држи.Мој проблем је следећи.

Нисам дуже вријеме радио апдејтове апликација бојећи се да не поједем интерну меморију пошто по некој логици кад раде апдејтове ново скидање буде веће од претходног уноса.После неких да кажемо мјесец ипо дана(читај прије четри дана)урадио сам апдејт појединих апликација(фејсбук,фејсбук месенџер и тамблер).Након тога почели су багови.Неочекивано апликације саме од себе престају са радом за чега добијам обавејштења од стране уређаја која могу да пријавим или потврдим.Апликације сам уклонио и инсталирао поново и проблем се даље понављао.Понавља се и дан данас.

Да ли је неко од вас био у сличној ситуацији и ако јесте како да ово рјешим јер ми добрано кида живце.Прије овога једном ми је баговао плејер за музику који је већ био у њему али сам ресетовањем тај проблем рјешио.И то сам покушао кад су ови багови почели али није уродило плодом.Да ли је ово проблем који могу сам да рјешим(за чега вас и молим да ми помогнете ако ко уме и зна)или треба да га носим на рекламацију?

Ако неко зна шта да радим реците.
 
factory reset i sve updatujes redovno
neces pojesti memoriju
 
Урадио сам.Саћемо да видимо учинак.Хвала братски.
 
Nazad
Vrh Dno