Šta je novo?

Tesla Tablet H785

Тако сви раде, не само CT. Ако би наручио неки директно из Кине, не би имао гаранцију оствариву код нас.
 
http://goo.gl/lU8NsK

25k dinara. Alavo, srpski san uloziti 1e a zaraditi 10 ili jos lepse uloziti nista dobiti dosta. Sjajno, za ove pare ovaj prozvoid ce da propadne, bas steta.
U Srbiji sve moze, moze covek svasta da umisli ovde, da pariramo svetskim proizviodjacima ili pak da sutra odemo na Mesec i dalje ko zna. MOzda sa ona 2.5 olupana mig-a na Batajnici na kojima ce se u cockpit ugradjivati ovi tableti.
Da su stavili normalnu cenu lepo bi prosli ovako tesko. Max 150e
 
Poslednja izmena:
http://goo.gl/lU8NsK

25k dinara. Alavo, srpski san uloziti 1e a zaraditi 10 ili jos lepse uloziti nista dobiti dosta. Sjajno, za ove pare ovaj prozvoid ce da propadne, bas steta.
U Srbiji sve moze, moze covek svasta da umisli ovde, da pariramo svetskim proizviodjacima ili pak da sutra odemo na Mesec i dalje ko zna. MOzda sa ona 2.5 olupana mig-a na Batajnici na kojima ce se u cockpit ugradjivati ovi tableti.
Da su stavili normalnu cenu lepo bi prosli ovako tesko. Max 150e

U potpunosti se slazem sa prethodnim clanom. Mozda se vecina nece sloziti sa tim, ali prosecnom korisniku kome tablet sluzi za surf i eventualno da pogleda neki film, cena od 25k je previsoka. Slazem se da performanse opravdavaju cenu, ali uvek moze da se napravi kompromis i da sa malo slabijim performansama (koje bitno ne uticu na koriscenje istog) cene ne bi smela biti veca od 150e.
 
pa ti nadji kod nas tab s 2k rezolucijom,2gb rama za 150e..:D
pogotovo posle poslednjih poskupljenja
 
Ima već previše jeftinih tableta za "surf i ponekad film". Svako smeće od 50tak evra ispunjava taj kriterijum.
 
Taj fazon...od 6000-9000 koliko hoces tabova.
Upravo se zbog performansi i kupuje bolje i skuplje, inace niko ne bi kupovao neksus, samsung, sony, lg, lenovo, ipade, skuplje win tablete, nego bi svi uzeli ove za 50e.Niko ne bije po usima da mora da se kupi ovaj ili onaj, kupuje ko sta hoce i sta moze da priusti.

Nego da mi lepo sacekamo da se ovo pojavi pa da vidimo uzivo, valja li cemu, za sada imamo samo sliku.[emoji2]
 
Specifikacije su super. Licno imam TT785 i ok radi, voileo bih da imam i ovaj H785 ali smtram da je cena bezobrazno naduvana i to je to.
BTW da je cena korektna ovo bi bio hit na nasem trzistu, ovako ne verujem.
 
Poslednja izmena od urednika:
Iz ovoga što čitam problem je jedan i jedini - nema se keša. Ništa novo, isti slučaj je sa većinom koji živimo u Srbiji.
I onda se ceni, procenjuje i ocenjuje gde možeš da uštediš, kako jeftinije da prođes za sve što ima veze sa IT-jem. Zato se besni kada je cena bilo čega u pitanju. Dolar je skočio u nebo, cena HW-a je otišla u nebo.
Na stranu ovaj jedan što ne voli Android i veliča apple. Porediš kompaniju od 700 milijardi $ sa domaćom kompanijom u razvoju. Trebaju ljudi koji rade Teslu da budu ponosni zbog takvih poređenja.

Meni H785 deluje ok za te novce, kao odličan odnos cene i kvaliteta. Šteta što nismo zemlja sa boljim standardom siguran sam da bi bilo manje primedbi vezanih za cenu, a više pitanja kada će još neki bolji model.
Ako bi najavili mogućnost upgrade-a na Lolipop mogao bi da bude i best buy za ovu klasu.
 
Iz ovoga što čitam problem je jedan i jedini - nema se keša. Ništa novo, isti slučaj je sa većinom koji živimo u Srbiji.
I onda se ceni, procenjuje i ocenjuje gde možeš da uštediš, kako jeftinije da prođes za sve što ima veze sa IT-jem. Zato se besni kada je cena bilo čega u pitanju. Dolar je skočio u nebo, cena HW-a je otišla u nebo.
Na stranu ovaj jedan što ne voli Android i veliča apple. Porediš kompaniju od 700 milijardi $ sa domaćom kompanijom u razvoju. Trebaju ljudi koji rade Teslu da budu ponosni zbog takvih poređenja.

Meni H785 deluje ok za te novce, kao odličan odnos cene i kvaliteta. Šteta što nismo zemlja sa boljim standardom siguran sam da bi bilo manje primedbi vezanih za cenu, a više pitanja kada će još neki bolji model.
Ako bi najavili mogućnost upgrade-a na Lolipop mogao bi da bude i best buy za ovu klasu.

U pravu si, Kinezi zaista mogu biti ponosni na svoj rad, lepo su ga napravili. Standard je takav kakav jeste. Mozda su im ljudi sa dubljim dzepom ciljna grupa ko zna, ali takvil judi nece gledati da kupe TESLU kad budu birali sebi tablet.
Sto se tice skoka dolara, to se desilo svuda. Nije Srbija jedina zemlja u kojoj je dolar skocio, da nismo mi izdvojen slucaj? Skocio je i u Nemackoj pa cene nisu tako podivljale. Kako god da okrenes i koliko god da se trudimo da objasnimo zasto su cene u Srbiji takve kakve jesu, cinjenica je da su one 20-30% vise na te uredjaje u odnosu na EU. Ovi siromasi sa Zapada imaju drugaciju strategiju za razliku od ovih nasih Mega-Dance experata.
 
Poslednja izmena:
Kakav ste to uredjaj "napravili" tj stavili nalepnicu TESLA i kako to funkcionise u praksi nadam se da cemo uskoro imati testove.
Imam predhodnika TT785 sa kojim sam zadovljan nadam se da ce biti i neki update uskoro, H785 deluje odlicno na papiru verujem da ce biti tako i na testovima.
Sto se cene tice alava jeste , uredjaj bi mnogo bolje prosao sa cenom od 20k dinara kao sto rekoh par puta. Ali dobro CT smatra da mu je to malo para. OK
Sto se mene tice dizajn odlican, verujem da ce i kvalitet iozrade biti odlican, specifikacije odlcne, politika probijanja na trziste losa.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja i dalje mislim da je cena korektna, mada sigurno da je moglo koju hiljdu nize, ako im prodaja ne bude isla kako su planirali tako ce verovatno i biti. Sad tek vidim da ima i aluminijumsko kuciste, tesko da se moze naci konkurent bar kad je specifikacija u pitanju. Kako ce to sve izgledati u praksi ostaje da se vidi. Meni licno jedino velicina ekrana deluje neubedljivo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja i dalje mislim da je cena korektna, mada sigurno da je moglo koju hiljdu nize, ako im prodaja ne bude isla kako su planirali tako ce verovatno i biti. Sad tek vidim da ima i aluminijumsko kuciste, tesko da se moze naci konkurent bar kad je specifikacija u pitanju. Kako ce to sve izgledati u praksi ostaje da se vidi. Meni licno jedino velicina ekrana deluje neubedljivo.

Tablet je odlican videcemo kakav ce biti kvalitet ekrana i baterija, ako je jos aluminijum onda ce biti stvarno vredan paznje. Cena mora ici dole, ako hoce da budu konkurentni.
 
Dobar dan,

Da parafraziram Paradigmu i meni je drago da ima ovoliko komentara, da se o ovoj temi pise i da postoji zdravo interesovanje.

Komentari su uvek znacajni kako bi se unapredio customer expirience do nivoa koji je prihvatljiv za vecinu. Zato hvala svima koji su napisali komentar na ovu temu, nama znaci svaki vas feedback.

Licno jedva cekam da stigne H785 kako bih mogao da ga propisno testiram. Imao sam prilike da ga probam i za to kratko vreme mi se dopao. Pogotovo zbog boljeg ekrana, novog Intelovog procesora i vise RAM memorije.
 
Извини на знатижељи, само ме интересује да ли ти радиш у CT-у или си некако другачије повезан са њима? Претпостављам да радиш јер имаш доста информација о уређају. Ако је тако, било би лепо да падне и неки видео клип новог таблета. Ето предлога за читав канал на YT (рецимо Тесла или CT), где би били присутни видео клипови рецензија свих Тесла уређаја, планова за будућност итд. Није лоша идеја морате признати. :)
 
Извини на знатижељи, само ме интересује да ли ти радиш у CT-у или си некако другачије повезан са њима? Претпостављам да радиш јер имаш доста информација о уређају. Ако је тако, било би лепо да падне и неки видео клип новог таблета. Ето предлога за читав канал на YT (рецимо Тесла или CT), где би били присутни видео клипови рецензија свих Тесла уређаја, планова за будућност итд. Није лоша идеја морате признати. :)

Slazem se u potpunosti da je dobra ideja i hvala na predlogu. :)
 
Нема на чему. :)
Само нисмо добили одговор на прво питање, имамо ли сада ексклузивно човека који ради у CT-у и преко којег увек можемо да сазнамо све потребне информације први? :D
 
Upravo tako. Imate u meni osobu koja radi direktno sa Tesla timom. Nisam fake i zato se potpisujem sa potrebnom "titulom" u postovima.

I da, na ovom forumu imate potreban ekskluzivitet, koliko god je to moguce u digitalno doba :)
 
Upravo tako. Imate u meni osobu koja radi direktno sa Tesla timom. Nisam fake i zato se potpisujem sa potrebnom "titulom" u postovima.

I da, na ovom forumu imate potreban ekskluzivitet, koliko god je to moguce u digitalno doba :)

Лепо, лепо. :) Тек сада видим потпис па сам због тога питао. :)
n1tr0, мислим да се Тесла продаје у неколико земаља у региону. За БиХ не знам, знам да се продаје у Хрватској и Црној Гори. Колега CosmicDawn може да ти да тачну информацију.
 
Upravo tako. Imate u meni osobu koja radi direktno sa Tesla timom. Nisam fake i zato se potpisujem sa potrebnom "titulom" u postovima.

I da, na ovom forumu imate potreban ekskluzivitet, koliko god je to moguce u digitalno doba :)
Zahvaljujemo, s obzirom da je tako ja imam par pitanja:

1. Hoce li konacno izaci neki update za TT785 ?
2. Kada se ocekuje H785 u prodaji i koja je cena definitivno u pitanju ?
3. Hoce li biti modela sa windows sistemom. i kada ce se pojaviti na trzistu ?
4. Da li je moguce da nasi ljudi osmisle dizajn i koncept (isprojektuju) buducih modela, a Kinezi to odrade po nasim standardima i dizajnu koje smo im dali?

Meni najvise smeta kod Tesle sto osim imena nema neki nas potpis u celoj prici, da li se to moze promeniti?
TT 785 koristim i zadovoljan sam ali za 12999din koliko je kostao ako se ne varam.
H 758 ne treba u Srbiji da bude vise od 21000din, mislim da bi se za ovu cenu prva serija raprodala jako brzo. 25k nije realnost za nase trziste, a sa druge strane Tesla kao brend mora da se probije.
Svi Telsa tableti su solidno dobri, zamerka je neodmerena cena tj skok cena, i azuriranje softvera.
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujemo, s obzirom da je tako ja imam par pitanja:

1. Hoce li konacno izaci neki update za TT785 ?
2. Kada se ocekuje H785 u prodaji i koja je cena definitivno u pitanju ?
3. Hoce li biti modela sa windows sistemom. i kada ce se pojaviti na trzistu ?
4. Da li je moguce da nasi ljudi osmisle dizajn i koncept (isprojektuju) buducih modela, a Kinezi to odrade po nasim standardima i dizajnu koje smo im dali?

Meni najvise smeta kod Tesle sto osim imena nema neki nas potpis u celoj prici, da li se to moze promeniti?
TT 785 koristim i zadovoljan sam ali za 12999din koliko je kostao ako se ne varam.
H 758 ne treba u Srbiji da bude vise od 21000din, mislim da bi se za ovu cenu prva serija raprodala jako brzo. 25k nije realnost za nase trziste, a sa druge strane Tesla kao brend mora da se probije.
Svi Telsa tableti su solidno dobri, zamerka je neodmerena cena tj skok cena, i azuriranje softvera.

BRAVO!
3. pitanje! izlazi windows model imas otvorenu temu, i imas specifikacije.
 
BRAVO!
3. pitanje! izlazi windows model imas otvorenu temu, i imas specifikacije.

VIdeo sam to vec davno. ali mene interesuje kada i da li ce to biti 100% ili je na nivou koncepta jos uvek. Po ovome sto pise ocekujem dosta, a nestrpliv sam, jer mislim da ce tablet biti odlican.
 
neko je pitao da li ce s tableti prodavati i van,pa bih da dodam da bi to stvarno bilo dobro,meni se na yt javljaju u inbox ljudi iz inostranstva i pitaju stalno kada ce izaci u njihovoj zemlji....ja sam recimo u grckoj sad i oni imaju firmu turbox koja radi na slican nacin kao tesla kako mi se cini,samo sto postoje vec dug niz godina pa prave i laptopove,racunarsku periferiju i ostalo,imaju preko 20 modela tableta sa cenama od 40 do 300e i bas im dobro ide u grckoj i bilo bi lepo da i tesla za koju godinu ima takav uspeh...najbolja stvar od svega je sto je turbox dirt cheap,a garanciju ostvaruju u roku od dan do dva,sto me je podsetilo da su i na tesla tablete garancije ostvarivane u najkracem roku...upravo gledam tv na turbox televizoru od 55 incha koji je kostao 300e i koristim tablet 9,7inca sa 2k ekranom,3g,2gb rama i quad procesorom koji je placen 180e i nadam se da ce i kod nas jednog dana tesla imati tako siroku ponudu i dosta korisnika
 
Zahvaljujemo, s obzirom da je tako ja imam par pitanja:

1. Hoce li konacno izaci neki update za TT785 ?
2. Kada se ocekuje H785 u prodaji i koja je cena definitivno u pitanju ?
3. Hoce li biti modela sa windows sistemom. i kada ce se pojaviti na trzistu ?
4. Da li je moguce da nasi ljudi osmisle dizajn i koncept (isprojektuju) buducih modela, a Kinezi to odrade po nasim standardima i dizajnu koje smo im dali?

1. Tesla assistant je napravljen kao ideja da se azurira postojeci softver koji poseduje TT785 na poslednju verziju. Ukoliko je nekome potreban, moze mi se obratiti na adresu [email protected];
2. Uskoro. Rekao bih da je to ta cena (iz kataloga);
3. Hoce. Uskoro. Javicu vam kada i sam budem znao vise;
4. Moguce je. Zapravo, to se vec cini.

Da ne bude zabune, ne posedujem odgovore na sva pitanja. Ako nesto preskocim to je zato sto ili nemam odgovor ili nisam kompetentan da o tome pricam.
 
dodjem u thread da se informisem o uredjaju i doceka me 50% spam postova o ipadu mini i donosenju u ljabini istog iz HU, povracaja poreza, porucivanja robe sa alija, otkrovenja kako je rec o kinezu sa srpskom nalepnicom i slicnih ******stina.
diskutujte konstruktivno o tabletu, specifikacije su takve kakve jesu, (pocetna) cena je takva kakva jeste, ako ne bude odziva vrlo verovatno ce se korigovati itd...

mene konkretno zanima autonomija i kvalitet ekrana. specifikacije su dobre, verovatno i izrada i tu nema neke nepoznanice.
kada se ocekuje tablet na policama maloprodaja?
 
1. Tesla assistant je napravljen kao ideja da se azurira postojeci softver koji poseduje TT785 na poslednju verziju. Ukoliko je nekome potreban, moze mi se obratiti na adresu [email protected];
2. Uskoro. Rekao bih da je to ta cena (iz kataloga);
3. Hoce. Uskoro. Javicu vam kada i sam budem znao vise;
4. Moguce je. Zapravo, to se vec cini.

Da ne bude zabune, ne posedujem odgovore na sva pitanja. Ako nesto preskocim to je zato sto ili nemam odgovor ili nisam kompetentan da o tome pricam.

4. To je onda odlicno, mislim da ce se time vec odlican kvalitet dosta unaprediti, i ne samo to time bi se napravio jako dobar imidz samog brenda.
 
@CosmicDawn:

imam pitanje nevezano za ovaj tablet ali cu ga postaviti ovde umesto na PM iz razloga sto verujem da i druge zanima slicna stvar..
da li imate u planu ponovo neki sweet spot tablet, dakle nesto tipa 8", 19x12 rez, neki QC cipset, 2GB, 8/16GB, Lollipop i solidna baterija? verujem da ako biste izbacili tako nesto do 20k da li islo kao alva. ja bih ga prvi kupio.
 
1. Tesla assistant je napravljen kao ideja da se azurira postojeci softver koji poseduje TT785 na poslednju verziju. Ukoliko je nekome potreban, moze mi se obratiti na adresu [email protected];

Да ли је то онај софтвер који имају у сервису и који отклања неке недостатке као што је тзв ghost touch?
Ако је то то, можеш ли ми послати на ПП линк где бих могао то да скинем као и упутство како то да одрадим? Хвала унапред. :)
 
@CosmicDawn:

imam pitanje nevezano za ovaj tablet ali cu ga postaviti ovde umesto na PM iz razloga sto verujem da i druge zanima slicna stvar..
da li imate u planu ponovo neki sweet spot tablet, dakle nesto tipa 8", 19x12 rez, neki QC cipset, 2GB, 8/16GB, Lollipop i solidna baterija? verujem da ako biste izbacili tako nesto do 20k da li islo kao alva. ja bih ga prvi kupio.
+1
ja bih takodje rado podedovao opeisan model, a takodje i ovaj sto dolazi H785.
Mene to isto zanima.
 
Nazad
Vrh Dno