Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
^ Mnogo njih prodaje, ali samo jedan daje zamenski TV u slucaju kvara, dok je TV u servisu. Sem toga, doneo je TV u stan i instalirao sve. To mi je daleko bolje nego da nepoznaga osoba posalje kurirskom postom - sta ako ne radi? Na žalost, ovaj čovek ne isporučuje van BG, bar ne lično. Ne znam kako da pomognem u vezi sa preporukom prodavca.
 
Ma lako ću ja da pokupim TV u BG ili neko za mene da uzme. Čim si mi ovo rekao, nije mi problem da dođem do BG po tv. Ako ti nije problem pusti mi kontakt na PM. Pozdrav :)
 
^ Juče sam kupio 32EH5000 i to je odličan TV za te novce.
Ja sam se isto nameracio na taj model! :)
Je l' imas neku zamerku kao novi vlasnik?
Ovogodisnji model je F5000 i košta 50€ vise, razlika je u dizajnu i potrošnji, kao 100 umesto 50Hz osvežavanje slike.
Je l' mislis da vredi doplatiti 50€ za F5000?
Koliko je lose osvezavanje 50Hz?
 
osvezavanje pokretnih slika na lcd/50hz je posve neprimetno .

dakle slobodno možeš da daš svoje pare za to. dolar, dva ... pa i više.
 
@Bane:
Prekratko sam vlasnik da bih sagledao sve. I prosečan sam korisnik. Sve što sam probao radi ok, nisam posebno zahtevan i to je vrlo ok TV za te novce. Imaju u vidu da su modeli 5000 serije "entry level" modeli, nisu smart, nisu 3D, nemaju kameru, promenu kanala rukom, detekciju pokreta, WiFi, LAN, DLNA, kao ni puno portova (2x HDMI i 1x USB).

No, ako u taj USB port staviš Android TV Box USB stick o kojem se piše u drugoj temi, dobijaš smart TV koji ima WiFi i gomilu novih opcija. ;)

TV lepo pušta sve video formate kojih sam se setio da probam u FullHD. Nisam trenutno imao MKV, njega još nisam probao. Imam malu zamerku: kada pustim film sa titlom sa USB-a, titl je previše sitan i kada se izaberu najkrupnija slova.

Što se tiče 50Hz osvežavanja, ne mogu to da primetim sve dok ne stavim jedan do drugog TV koji je na 50Hz i na 100Hz. Neki mi kažu da se to uopšte ne primećuje u 99% slučajeva, već samo kad postoji objekat koji se brzo kreće a ostatak slike je statičan, pa ostaje trag za brzim pokretnim objektom (nisu "duhovi"). Primer je žuta teniska lopta na šljaci. Ili kretanje svemirskog broja u fullHD filmu. Nisam video svojim očima još.

Imaj na umu da na ekranu od 32" nema razlike između HD Ready (720p) i Full HD (1080p). (Ovde će sad da me demantuju!) Prosto, previše je mali ekran da bi se to videlo, a ne gleda se sa udaljenosti manje od 1m, tako da je isto. Testirao sam davno kod burazera na 37" trejler na 360p, 420p, 720p i 1080p i između dva poslednja ni on ni ja nismo videli razliku.

Mali off-topic:
Imam SGS3 telefon koji je 720p i još jedan koji je full HD (na 5"), kad ih stavim jedan kraj drugog prosto ne vidim razliku, koliko god pokušavao. To je marketing. Nafurane specifikacije. Ljudsko oko ne može da vidi razliku preko 300ppi kad gleda izbliza (moj fon ima 450ppi, što je dvostruke više od Retine). Ovo pišem zbog jurenja rezolucije. Da mi je neko ponudio isti Samsung TV samo HD Ready za 50€ manje, njega bih uzeo (model EH4000).

Što se tiče spajanja kompa na TV, potpuno je isto kao kod svih drugih 37+ inča TV-ova koje sam koristio, Sony, LG, Samsung... -- slika je dobra na 720p ali je čudno oštra i neprijatna na 1080p (kao da postoji interlace, treperi). Pretpostavljam da je to jer (namerno?) ne postoji 1:1 pixel mapping. Stoga sam uvek koristio 720p kada bih gledao svoj desktop na svim velikim ekranima i sve je izgledalo krupno ali oštro i prijatno. Imam bežičnu tastaturu i miša, udaljim se 2-3 metra i onda ne bih ni video desktop opcije na 1080p, bilo bi sve sitno, čak i da je prijatno za oči.

Korisno za kraj: čak i ako si u 720p rezuluciji na kompu koji je spojen HDMI-em, kad pustiš film koji je fullHD video plejer će preći u full HD rezoluciju kada uradiš full screen (barem VLC i Media Player Classic), što je vrlo cool.

Nadam se da nisam ugnjavio. :smoke:
 
koju prodavnicu da ukucam da bih video neke televizore za kupovinu iz madjarske?
 
@Owim;
Hvala na odgovoru, ni ja nisam neki prezahtevni korisnik TV-a.
@blabla;
100Hz premasuje cenovni rang, koji sam isplanirao! :)
 
Što se tiče LG 47LM620S, saznao sam da su to remontovani i rashodovani i korišćeni televizori.To je uostalom prošlogodišnji model koji niko nema na stanju.
Čovek iz Niša ga je prodao, ali ne znam da li je Aliester kupac?
:D
Ako jeste,bilo bi korisno da podeli mišljenje i utiske.
 
Poslednja izmena:
Pogresno spelujes moj nick i insinuiras na pogresnu stranu;) nisam kupio TV
 
Pa dobro, ti to po 'Vuku', a ja navikao na spelling :p
Mislio sam da si ti, bio si najbučniji kada se govorilo o kupovini dotičnog modela.
Ovogodišnji model je 47LA620S i u prodavnicama košta preko 100hiljada,a Madjari ga daju za 850€,uz validnu LG dvogodisnju garanciju.
Uporedjivao sam features LM vs LA, LM je edge LED, dok bi LA trebalo da je full.Ima još nekih manje više značajnih razlika izmedju ta dva modela, ali je i razlika 190evra u ceni.

Ako bi neko mogao da potvrdi,ko ima taj LM model, da li se razlika od 190€ isplati, jer od ponedeljka cu,najverovatnije,uzeti taj LM model.
Čovek je potvrdio da to nisu remontovati i popravljani televizori, dok opet ,njegov kolega (konkurencija) tvrdi da jesu, jer mi nudi isti takav NOV, za 20€ skuplje :D
 
Poslednja izmena:
Znas kako, ja sam se nesto predomislio pa gledam Samsung i to ova dva modela, Samsung 46F6400 ili Samsung 46F6500 ...moram samo da nadjem nekog ko ima i da pogledam u kucnoj varijanti kakav je tv.
 
Vidim da je cena za 46F6400 840€, toliko je i LA620s, koji ima 1'' vecu dijagonalu.Nisam uporedjivao ostale karakteristike.
 
Pa dobro, ti to po 'Vuku', a ja navikao na spelling :p
Mislio sam da si ti, bio si najbučniji kada se govorilo o kupovini dotičnog modela.
Ovogodišnji model je 47LA620S i u prodavnicama košta preko 100hiljada,a Madjari ga daju za 850€,uz validnu LG dvogodisnju garanciju.
Uporedjivao sam features LM vs LA, LM je edge LED, dok bi LA trebalo da je full.Ima još nekih manje više značajnih razlika izmedju ta dva modela, ali je i razlika 190evra u ceni.

Ako bi neko mogao da potvrdi,ko ima taj LM model, da li se razlika od 190€ isplati, jer od ponedeljka cu,najverovatnije,uzeti taj LM model.
Čovek je potvrdio da to nisu remontovati i popravljani televizori, dok opet ,njegov kolega (konkurencija) tvrdi da jesu, jer mi nudi isti takav NOV, za 20€ skuplje :D

FullLED za te pare možeš samo da sanjaš ;). U pitanju je totalno isti televizor sa updateovanim softverom i nikakvom promenom u kvalitetu prikaza, plus ima malo više zaobljeno postolje. Imaš test na HDtelevizija sajtu.
 
Lud i zbunjen ovde treba mi malo veca pomoc:) odlucio sam da kupim Tv od ovih kolega sa KP e sad sobzirom da o TV nemam pojma a budzet mi je do 400 eura jedan lik mi nudi 2 modela prvi je samsung UE40EH5000cena 360 eura drugi je LG 32LN575s cena 380 eura pa sad ne znam sta je bolje da uzmem od ta dva ili naravno neki drugi predlog do vrednosti 400eura!
 
^ Ako zelis ekran 40" uzmi Samsung 40EH5000 za 360€, ako pak želiš 32" uzmi Samsung 32EH5000 za 270€. Nema greške, provereni modeli.
 
Moje predlog je uvek veci televizor. Ja sam uzeo 40eh5000 za 350e pa ako mi bude trebala smart funkcija dokupicu neki android tv box ili chromecast (35$), koliko sam citao smart na LG-u nije bas najbolje uradjen, ali bolje neko drugi to da potvrdi.
Inace, ima (bar na sajtu) 40EH5000 za 52000din u jednoj nasoj poznatoj prodavnici, i moze da se uzme na kredit pa ako ti odgovara...
 
^ Lud i zbunjen je rekao da mu je ok i 32 i 40", njegov izbor. Mozda nema prostora za 40". Svakako bih uzeo Samsung 40EH5000, sjajna cena, odlican TV.
 
Pretpostavio sam da ako su mu oba ok, tj da ima mesta za 40". Realno meni je i 40" malo, ali kad sam video tvoj odgovor na drugoj temi da ima 40eh5000 za 355e odmah sam zvao i naručio jedan, s obzirom da se za vece televizore daje i dosta vise para. U svakom slucaju best buy 40eh5000 ako nema mesta onda neka 32ojka ali jeftinija (eh5000 opet?).
 
Imam mesta i za 32 i za 40 tako da mi sa te strane nije problem! Ono sto sam laicki procitao na nekim sajtovima je da je taj samsung neki low model ili ne znam ni ja sta tacano:) kao sto rekoh ne baratam materijom i video sam da je model iz 2012 pa rekoh isplaitili se to uzimati!Eventulano bih povezivao racunar sa njim i to je to od nekih varijanti koje su meni potrebne!
 
^ 40EH5000 jeste low-entry model (najslabiji u klasi, nije smart, nema 3D, PiP, itd.) ali veoma dobar. Za sve sto si naveo da ti treba s njime, ima da pevaš! Kupi ga pocev od 355€. I uzivaj. :)
 
^ 40EH5000 jeste low-entry model (najslabiji u klasi, nije smart, nema 3D, PiP, itd.) ali veoma dobar. Za sve sto si naveo da ti treba s njime, ima da pevaš! Kupi ga pocev od 355€. I uzivaj. :)

Reci mi samo jos koja je razlika izmedju tog 40EH5000 i 40EH5020 tamo pise da je isti predpostavljam da je u pitanju samo za drugo trziste!
 
^ Razlika je samo u postolju. 5020 je cetvrtasto, dok je 5000 malo zaobljeno.
 
Ok shvatam!E sad od koga od ovih frajera sa KP uzeti TV ima li neko nekog proverenog ako to uopste moze biti provereno?Sta je bitno da dobijem od "papira" sta je bitno da gledam kada ga dobijem da li je koriscen repariran i slicno svega sam se nacitao ovih dana na raznim mestima pa bi voleo da znam na cega posebno treba da obratim paznju?!
 
^ Pogledaj samo moje postove u poslednje 2 sedmice. Pise od koga sam kupio, zasto, sta sam dobio od papira, garancija. Imaš odgovore na sva pitanja koje si postavio. Ja sam kupio pre tacno 7 dana.
 
Kolika je doplata za kameru uz F seriju otprilike? I da li imaju jos neki korisni dodaci?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno