Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije pravilo da se CMR vrednost Samsung-a i drugih proizvođača deli sa 2 i tako dobiju realni Hz.LED tv se prave na 50,100 ili 200Hz.
 
Iako sam pre neki dan pitao, niko mi nije odgovorio za prakticnu, vidljivu razliku 50Hz vs 100Hz.

Ovo je bila moja dilema:

1. 32EH5000, 270€ --Entry level od prosle god na 50Hz, 2xHDMI, 1xUSB, no LAN, wifi, namerno obogaljen u portovima.
2. 32EH5300, 320€ -- polu smart model od prosle god, 100 Hz, 3xHDMI, 2xUSB, LAN, wifi ready ( treba dongle), nigde ga vise nema.

Sad ide F serija iz 2013 koja je prakticno identicna, brzi CPU za smart funkciju (koju ne jurim), iako prodavci kazu da su EH i F "nebo i zemlja".

3. 32F5000, 320€ -- sve isto kao 1., samo 100Hz
4. 32F5300, 360-380€, pandan proslododisnjem

EH5000 je 100€ jeftiniji od F5300, s kojim dobijam 100Hz i vise portova i LAN koji mi nisu toliko presudni. Mislio sam da u TV ubodem Android TV Box USB stick i time da bude bezican, smart i podrzava DLNA. Nisam to nikad probao, ali ne volim kablove. Mogu li na taj nacin preko DLNA da pustam filmove sa notebookba, sa titlom, bez da fizicki spajam? Ili da pustim video klip sa moba koji ima DLNA na Samsung TV? Isto važi i za slike sa moba. Koliko je to jednostavno i upotrebljivo? Mozda pitam u pogresnoj temi.

Da li je EH5000 @ 50Hz ok izbor imajuci u vidu i dobru cenu (270€)? Kupio bih ga danas.

Hvala!


@svastika:
42F5300 ima 100Hz.
 
Poslednja izmena:
Pa ako je verovati tabeli koju je neko ovde okačio,a koja važi za Samsung panele..onda je to 50Hz-a.
Nego, ja se zatelebao u Samsung..a LG izbegavam zbog priče od ranije da ukoliko je AC3 kodek u kontejneru,da mora da se konvertuje u DTS,da bi ga reprodukovao.Nadjoh za 640evra LG 3D LED 47 LM 620 S:Ima sve..čak i 47'' dijagonalu.Planirao sam 520evra,bez 3Da i 42'', a LG za 120e više nudi 47'' + 3D (passive..koji je po mom mišljenju bolji od active 3Da),ima i smart..jedino mi se ne dopada GUI,ikonice su flat za razliku od Samsung-a.

Ima li neko ovaj TV?Ili možda neka preporuka,bolja, u tom cenovnom rangu?
 
^ na zvaničnom samsung sajtu pod tehničkim specifikacijama navedeno je 100 Hz.
 
42F5300 ima CMR vrednost od 100,bez oznake jedinice.Inače panel radi na 50Hz.
 
^ sad mi nista nije jasno - na koliko herca rade 32EH5000, EH5300, F5000 i F5300?

Koja je razlika između CMR i osvežavanja panela? Ako može kroz odgovor na moje pitanje. :)
 
Poslednja izmena:
I ja jurim nešto oko 32" i bio sam u SBB-u i Telekom-u i na njihovim televizorima slika je lošija 10x od starog debelog CRT-a, bilo da je u pitanju HD ili SD kanal. Sve je nekako mutno, proliveno, titlovi su loši/kockasti. Kada sam ih pitao zašto je slika tako loša, rekoše da je to velika dijagona ekrana i da ako kupim npr. 32" da će slika biti puno bolja. Da li im verovati pojma nemam. Inače kada gledam filmove (jednom nedeljno) gledam ili Blu-ray ~50GB (volim da malo gledam izbrisane scene, kako je snimano...) ili Remux ~25GB, volim čistu sliku i čist zvuk, tako da bilo koji Full HD TV biće ekstra rešenje. Problem je kod TV kanala i opravdanja (primer Comtrade) da TV ne služi samo za gledanje TV kanala, već da postoji SMART, filmovi preko USB-a, eksternog HDD-a...

Nigde nema u Beogradu/Srbiji nekoliko televizora sa uključenim kanalima da bi mogla da se utvrdi realna razlika između herca, između TV kanala (sportskih utakmica), već se sve svodi na to da se kupi tv na neviđeno pa ako je slika loša na TV kanalima da se ostavi od 500€ (32") za gledanje filmova.
 
^ Što se tiče analognog ili sbb kablovskog signala slika je lošija sa povećanjem dijagonale i u svakom slucaju lošija nego kod CRT televizora. moj burazer ima SBB HD na 37 inča i oni kanali koji se emituju u HD u zaista su izuzetno kvalitetni, tipa sport klub, Eurosport, history HD i slično, dok su ostali domaci kanali i drugi kanali koji su SD/analogni potpuna katastrofa - no, to je sasvim očekivano jer je dijagonala veća nego što je bila tehnologija proizvodnje programa tog vremena.

Međutim, kako je HD budućnost televizije u formatu 16:9 potrebno je da samo sve više i više kanala prihvati ovaj standard - što su oni najveći već i učinili. ;)
 
Pa ako je verovati tabeli koju je neko ovde okačio,a koja važi za Samsung panele..onda je to 50Hz-a.
Nego, ja se zatelebao u Samsung..a LG izbegavam zbog priče od ranije da ukoliko je AC3 kodek u kontejneru,da mora da se konvertuje u DTS,da bi ga reprodukovao.Nadjoh za 640evra LG 3D LED 47 LM 620 S:Ima sve..čak i 47'' dijagonalu.Planirao sam 520evra,bez 3Da i 42'', a LG za 120e više nudi 47'' + 3D (passive..koji je po mom mišljenju bolji od active 3Da),ima i smart..jedino mi se ne dopada GUI,ikonice su flat za razliku od Samsung-a.

Ima li neko ovaj TV?Ili možda neka preporuka,bolja, u tom cenovnom rangu?

Ja sam uzeo pre jedno mesec i po LG LM 620S i izašao me 680 što je bilo ubedljivo najjevtinije što samo mogao da nađem na kupujem prodajem, tako da sumnjam da ćeš za 640e bilo šta bolje naći.

Prvo, ne razmišljaj o tih 120e doplate, vredi. Koliko sam ja gledao, kod samsunga ne može da se nađe ništa ni blizu za iste pare. Model je od prošle godine, a prijatelj koji me je na njega uputio je dosta blizak tv svetu, i kaže citiram da je "prošle godine LG počistio samsung". Ako je on lagao mene, lažem i ja vas...

Drugo, meni je tv perverzno dobar, imam targo, slika je fenomenalna.

Treće, što se tiče audio kodeka... Ja imam blu ray player lg bd 390, i ON ima obrnut problem - **** ga dts i mora da se konvertuje u ac3. Retko mi se dešava da zabodem takav rip. Našao sam dobar programčić koji to jako brzo i jednostavno odrađuje. Nisam puštao ništa preko tv-a direktno, usb flešovi i sl, sve strimujem sa harda preko blu raya, pa ne znam kakva je situacija u tim uslovima.

Što se mana tiče, zvučnici zakrče ponekad, to mi se dešavalo i dešava i sa ranijom plazmom, ali volim da mislim da to ima veze sa signalom, nije na svim kanalima i na svim jačinama, verovatno ima veze i koliko je odpanjeno.

Prvi mesec mi je stajao u kutiji, nisam hteo ni da ga palim dok nisam sredio sobu koja je bila u renoviranju, tako da ga ne koristim dugo, ne znam šta bih ti rekao još. Što se tiče smart funkcija, povezivanje you tube app-a sa telefonom je preterano dobra stvar, i osim toga jedini smart capability koji sam koristio do sada je internet browser da bih pustio neki stream na tv-u, i to je to. Nisam puno ni čačkao, al verovatno ima još dobrih zajebancija.
 
Poslednja izmena:
Prvo, ne razmišljaj o tih 120e doplate, vredi. Koliko sam ja gledao, kod samsunga ne može da se nađe ništa ni blizu za iste pare.
I ja sam se iznenadio,kada sam video da za taj novac dobijam i 3D, PLUS veća (47'') dijagonala :)

Treće, što se tiče audio kodeka... Ja imam blu ray player lg bd 390, i ON ima obrnut problem - **** ga dts i mora da se konvertuje u ac3.
Onda sam ja permutovao,moguće da je ta opcija DTS2AC3.

Što se tiče smart funkcija, povezivanje you tube app-a sa telefonom je preterano dobra stvar, i osim toga jedini smart capability koji sam koristio do sada je internet browser da bih pustio neki stream na tv-u, i to je to. Nisam puno ni čačkao, al verovatno ima još dobrih zajebancija.
Ono što sam gledao na yt,uporedjujući Samsung vs LG, smart GUI je za tri klase lošiji nego kod Samsung-a.Ikonice su nekako flat,citav firmware kako je napisan ne ostavlja upecatljiv utisak.No..dobro.To su sitnice.
Kako si zadovoljan sto se 3D-a tiče..jer je na tom modelu 3D passive.Čitao sam razike izmedju akrivnog i pasivnog 3D-a,ono što sam pričitao za pasivni 3D mi puno više odgovara,jer ne bih da zamaram oči.To što 1920x1080,kod pasivnog 3D-a ne prolazi kroz oba oka, jaka stvar.Ali zato kod pasivnog se vide detalji,senke i sl.

Plus što LG 3D LED 47 LM 620S ima 3 USB porta.
Stvarno ne znam u čemu je vic, kad kod Samsung-a sve to možeš dobiti tek od modela preko 1000evra.
 
Tesko da ces da dobijes 47' dijagonalu za te pare, verovatno je neka greska ...a gde uzimas, KP ili nesto trece?
 
Pa ja sam taj tv uzeo za 680, dakle može, kp.

Što se tiče 3D, nisam nešto puno eksperimentisao. Čini mi se da varijanta 2d to 3d nije bog zna kako kvaltietna. Imam neki 3D kanal kod targa, tu je dobar kvalitet i kontam da bez pravog izvornog 3D-a mrka kapa... Nemam sa čime da uporedim pa ne znam koliko je zapravo dobro, i da li može nešto da se podesi bolje, i sl.
 
Ovaj Aliester sedi na ušima :D
Da 47'' (119cm dijagonala) je 660evra preko oglasa.Medjutim tip je neki iz Niša,priča kako je dobio TV na neki dug, inače ima fiskalni iz prodavnice iz Zemuna, sve full pakovanje, 4 para 3D naočara..hoće sutra da mi ga pošalje,a ja na brzinu ne volim ništa, pa makar bilo i džabe.Da li neko ima iskustva sa tim tipom iz Niša?
Poslao bi brzom poštom..a indijanci poput AKS,Bex i ostali..to teraju kao krompire..ali imaju opciju da otvorim paket i pogledam robu..problem je što nije samo to problem, već bih i da proverim da li sve radi..a nervozni kurir teško da će toliko da me ispoštuje..a ovi iz CityExpress-a i Post Express-a su sigurni što se slanja tiče, garantuju sigurnost, ali ne postoji opcija da otvoriš robu,a do Niša da putujem ne mogu i nemam vremena.

Gde ste uzeli taj model,a za taj novac, kod nas?.. od Madjara iz Subotice :) ili neka prodavnica..?

I u čemu je vic?
Sve te performanse 400HZa,47'', 3D,smart..3 USB porta,garancija validna u Srbiji,lično sam zvao LG servis,potvrdili su da garancija važi i ako ima evropsku garanciju..tako da ne razumem zašto bih platio Samsung 1000evra za iste te performanse?
 
MarcusS koju dijagonalu si uzeo 47' za 680e ?

Dao si sam sebi odgovor :D Ukoliko si mislio na model - ovaj što je Svastika naveo u njegovom postu.

Ja sam kupio moj od lika sa kp koji 2 puta nedeljno dovlači za bg i dalje, kada je meni donosio, dovlačio je još 5, 6 komada, toliko o tome koliko ima posla... ;) A kada sam gledao, bio je taj i za 690 na više mesta u oglasima.
 
Bas gledam sad na KP i cena je 47LA620s -910e, donosi isto za BG! ..daj mi link za tvog prodavca
 
Gledam na yt, postoji model isti taj LM 620S ali 42''.
Na LG sajtu stoji ovo
LM ili LA?

Ovaj na oglasu prodaje 47'' LM 620S.Pitao sam ga, kaze 47'' (119cm).
Sad mi ništa više nije jasno.
 
LA je 2013 model ima drugaciji spoljni izgled, a MarcusS verovatno ima LM 2012, mada i dalje mi je dosta to jeftino
 
LA je 2013 model ima drugaciji spoljni izgled, a MarcusS verovatno ima LM 2012, mada i dalje mi je dosta to jeftino

Tako je. I jeste jevtino, sa obzirom da je kod nas po radnjama od 93-105.000.
 
Znam da je kod nas u radnjama toliko, ali ja ne mogu da nadjem i dalje na KP, cenu od 680e za LM 47620S...
 
Samo searchuj 47lm620s, ima i ovaj iz niša za 660 :)
 
Ja ga vec kaparisao :) Imao je samo 1 TV.

btw,šala :)
Crowley,javi se na PM,daću ti broj lika iz Niša.Meni je rizik da iskeširam 660e + brza pošta za TV koji je on dobio u nekoj zameni.Teško ga i naći na kp/Search.
Kupi prvo ti,pa da podelimo utiske ovde na forumu.
Posle tebe ću kupiti i ja :D
 
Poslednja izmena:
Ako vas zanima LM iz 2012 serija od 620 modela pa nadalje ima DTS podršku. Ja imam LM615 koji je prepakovani 2011 model pa zato nema DTS ;), a što se Samsunga tiče EH serija, neko je spominjao, nije uopšte imala 42" modele. 42" su vraćeni tek sa F serijom. Sama činjenica da je F6100 u 40" dijagonali govori da je to ES6100 model sa novom Smart platformom. Čak se ni po dizajnu spolja nimalo ne razlikuje ;).
 
Ljudi uzimao bi ES5500 od 40", da li mozete da mi pustite na pm ili ovde, nekog proverenog za taj tv, jer iskreno nikad nisam uzimao ovako od ljudi iz madjarkse i nesigurno mi je nekako.
I ako moze neki predlog za TV do 400e preko ovih iz Madjarske. Bitno je da je smart LED, 40" i da je full hd
 
Poslednja izmena:
To ti je stari model, gledaj F seriju jer mislim da tu dijagonalu više niko i nema. Par njih prodaje 32" model.
 
Pa kupovao bi samo 40" 42". Koliko vidim po oglasima imaju ljudi ove stare modele samo me zanima ako je neko vec kupovao da me uputi od koga, jer ne bih da eksperimentisem za prvi put kupovine na ovaj nacin
 
Pozdrav društvo. Ja se baš oko ovih televizora i ne razumem baš, pa bih hteo da vas pitam.
Razmišljam se da uzmem jedan TV 32" za sobu, priključio bih ga i par puta na komp kad dođe društvo da se odigra neka igrica i za gledanje filmova. Ne daju mi se baš neke veće pare, gledam da prođem što bolje. Za oko mi je pao Samsung 32eh5000 a vidim i da ima 5020 samo ne znam koja je razlika u njima, a cena je ista. Našao sam ovaj TV za 270e, vredi li ovo tih para i ako možete da mi preporučite nekog ko provereno radi, da se ne opečem baš.

Pozdrav i hvala unapred :)
 
^ Juče sam kupio 32EH5000 i to je odličan TV za te novce. Jako puno komada je prodato u SRB i pokazao se kao izdržljiv. Model 5020 ima drugačije postolje i to je sve (nije ovalno, već četvrtasto kao u F-seriji).

Ovogodisnji model je F5000 i košta 50€ vise, razlika je u dizajnu i potrošnji, kao 100 umesto 50Hz osvežavanje slike.

Ako si iz BG mogu da ti pošaljem od koga sam kupio i zašto.
 
Iz Kraljeva sam, ali ako ti nije problem, pusti mi na PM kontakt od te osobe kod koje si uzeo, pa ću ovih dana da se čujem i to završim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno