Šta je novo?

Televizori iz Madjarske?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li uz ove 3d televizore dolaze i 3d naocare konkretno mislim na Samsung plasma 43 ili ps51e490 posto je kod njih aktiva I nisu bas jeftine
 
I za koliko na kraju moze da se pazari taj 50st50 i koji prodavac
 
Ljudi, kad krecu praznicna snizenja u HU?
Gledam da li ce biti jos nize cene, ili vec sada mogu da gledam da pazarim...
POZ
 
Da li uz ove 3d televizore dolaze i 3d naocare konkretno mislim na Samsung plasma 43 ili ps51e490 posto je kod njih aktiva I nisu bas jeftine

Mislim da uz Samsung dolaze, uz Panasonic ne, ali pašu te Samsungove.
 
Jel može neko da objasni veliku razliku u ceni LG televizora modeli 42LM640 i 42LM660. Ovaj drugi je kod trgovaca sa KP dosta skuplji. Gledao sam cene na Madjarskom pretraživaču ArGep tamo su cene ova dva modela iste čak je ovaj 660 i nešto malo jeftiniji. Zašto je kod nas i do 100€ skuplji?
 
Dobijes i Wi-Fi dodatak kao i onaj magic daljinski. Ippod 660 ide samo priprema za wi-fi
 
Netacno. LM640 ima ugradjen WiFi ali nema magic daljinski.
 
Osim daljinskog LM660s ima i micro dimming control a LM640s nema!
 
@jovanov s
Šta mu je taj
micro dimming control, vredi li 100€ razlike ? Meni je taj 660 malo lepši al ne bacaju mi se 100€ zbog te lepote. A i dalje mi je nejasno što je tako velika razlika cene kod nas kad su u Madjarskoj skoro iste cene tih modela. Možda to naši KP trgovci idu na varijantu bolji model pa ću da ga prodajem skuplje i ako im je nabavna cena ista. Jel može neko da mi odgonetne o čemu se tu radi.
 
Poslednja izmena:
To ti je kao pitanje: "Zasto nas narod voli da jede vruc hleba?" :)
 
To je otprilike neka razlika u ceni i u maloprodajama.
 
@c-p-r
Nisi u pravu. Ne bi ja pisao bez veze ova dva poslednja posta da je tako kako ti pišeš. Kucaj u pretraživaču ArGep.hu
ova dva modela
LG 42LM640
LG 42LM660
i uveri ćeš se da je ovaj 660 čak jeftiniji od
640-ke kod većine prodavnica u Madjarskoj. A kod nas 660-ka puno skuplja.
ZAŠTO ?
 
Zbog halapljivosti domaćih trgovaca i nezasitom gladju za nenormalnim maržama... Verovatno je zato.

Nemoj mnogo da se oslanjaš na argep.hu, jer ovi naši "Mađari" donose neke modele i za solidno manje para nego što stoji na tom sajtu.
 
^^ Ne, nisam, sasvim je logicno da model koji nudi vise, lestvicu vise pozicioniran kosta manje. To sto je ta cena tamo i sada moze biti samo suva slucajnost, kao sto je recimo sada kod nas jeftiniji od modela 640 isti taj 660, na akciji je nekoj i jeftiniji je oko 5 hiljada plus se dobije neki poklon. Ali to je akcija, ja ti govorim o standardnom stanju stvari. Sta je u pitanju, da li je neki iz izloga ili slicno pozovi pa proveri. Bilo je jos slicnih situacija za neke plazme skorije kod nas.
 
Poslednja izmena:
Micro dimming control je mogućnost lokalnog zatamnjenja ekrana (npr. kada je pozadina crna na tom delu ekrana se smanji osvetljenje - dobijaš bolju crnu boju).
 
Micro dimming control je mogućnost lokalnog zatamnjenja ekrana (npr. kada je pozadina crna na tom delu ekrana se smanji osvetljenje - dobijaš bolju crnu boju).

I manjak detalja... mislim da je bilo kakva vrsta dimminga jedna obična glupost... isto koliko i digitalni kontrast i slične marketinške cake... Mislim da nijedan televizor trenutno nema uspešno odrađenu tu funkciju. To zatamnjenje će gotovo uvek kasniti i samo ubijati detalje u tamnijim scenama, a rezultat će biti očajan u rangu "soap opera" efekta kad se uključi interpolacija frejmova na modelima koji to podržavaju.

Ja se lično ne bih uzbuđivao zbog te funkcije, ali možda taj magic daljinski vredi... mada tu i nisam baš nešto dobro upućen, pa ne bih da lupetam bezveze.
 
Poslednja izmena:
Slažem se da micro dimming ne treba da utiče na izbor. Koliko sam video razlika u ceni je 50-tak evra između dva pomenuta modela (a ne 100 kako je neko naveo) a to je taman taj magic remote za koji neki kažu da je stvarno super stvar!
 
Otprilike je toliko, zavisi gde gledas, u nekim firmama ga nije bilo ni za nabaviti iako su drzali nize cene... sada je eto jeftiniji 660 od 640 kao sto rekoh. Ne znam koliko je kod ljudi koji uvoze, govorim o nasim maloprodajam (Beograd). Bila je i skoro 20k razlika... Cimao sam se oko tog 660 odnosno nabavke istog...
 
Poslednja izmena:
@Kobayashi Maru
Hvala za objašnenje. Predpostavljao sam da je neka glupost taj MDC. Sad je izbor sužen i pao je na LG 42LM640. Ostaje da vidim hoće li biti nekih akcija posle Nove Godine preko u Segedinu. Da iskalkulišem dal da sam idem po njega il da poručim kod ovih naših Madjara KP.
Što se magičnog daljinskog tiče njega ću kupiti naknadno kad budem išao po kobasice, sir,meso i blu rey plejer u Segedin. Ima ju ga u eDigitalu bez afe je oko 31€.
 
Čini mi se da ti se više isplati da uzmeš od Mađara s KP, jer ti moraš da platiš i carinu i pdv, a oni gotovo sigurno ne. :d

Mislim da bi te izašlo nekih 10-15 posto okvirno jeftinije kod njih nego da uzimaš sam. Plus, što oni možda te televizore nabavljaju i jeftinije, da l' imaju dilove s nekim prodavcima zbog količine ili šta... ne znam... ali recimo panasonic st50 od 50 inča, koji ja merkam, na argep.hu mu je najniža cena danas oko 915 eura http://www.argep.hu/main.asp?suche=panasonic+p50st50e&x=26&y=7, a jedan Mađar s KP traži samo 850 eura za njega. Konkretno za ovaj model sumnjam da bi mi se isplatilo da ga dovlačim sam, a tu čak nisam računao ni troškove puta...

Mada, treba svakako uzeti digitron u ruke pre kupovine, jer se možda za neki model i isplati, pogotovo ako neko već ide tamo, pa mu troškovi puta nisu vezani samo za TV.

Tako da... ko već ide, možda mu se čak i isplati, ali sumnjam. Mislim da bi u najboljem slučaju moglo da dođe na isto ili nekih 20-30 evra skuplje u odnosu na preprodavce.
 
Poslednja izmena:
@Madjija

42LM640, izašao me 710e, preko "Mađara". Čisto da imaš neki uvid u cene. Kod nas je dosta skuplji. Slobodno svrati ako želiš da vidiš TV pre kupovine.
 
Ima li razlike u kvalitetu televizora koji se donose iz Austrije u odnosu na televizore iz Madjarske?
 
640 nema magicni daljinski?
 
Ne. Ali zato miš Logitech M345, radi kao singerica.
 
Ma mora daljinski, sestri se bas svidelo... Hvala na odg :)
 
Uzeh od the Mađara (pošto sve preko jednog uzimam Andija jelte :D) 42Lm670s za 750€, super je tv :D odmah sam povezao mini ipad sa njim preko LG Remote i dosta je lakše za unos teksta kada se "surfuje" preko tva nego preko magic daljinskog
 
lm670s, kod njega je ista cena i 660s i 670s, ili barem tog primerka jer ga je imao odmah na stanju, ne znajem :) Sve u svemu jedina je razlika u boji postolja i donjeg rama i možda u kvalitetu istog, ostalo je isto
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno