Šta je novo?

Telenor Smart HD

Bitno je da si uspeo. :)
 
Pozz ja sam instalirao CM10.1 na moj telefon ali na zalost trosi mnogo baterije i RAM. Moze li mi neko reci kako da podesim mctweaker i SetCPU da skinem nemam ja na GPlayu. Hvala unapred za pomoc !
 
Obavezno joj uradi root,preko zip-a iz CWM Recovery se najbrže radi na ISC-u.I naravno mora da se instalira "mcTweaker Root" za tweak,(oslobađanje) memorije,jer ISC osim što više drain-uje bateriju,zahteva i više RAM-a.Podesi i scheduler na "noop" iz odeljka "Memorija",isto.Active CPU managment u ovom programu nemoj da uključuješ,(sem ako znaš kako se postavljaju CPU profili).Ali opet lakše je i bolje to uraditi iz "SetCpu".
Pogledajte prilog 118776 Pogledajte prilog 118777 Pogledajte prilog 118778 Pogledajte prilog 118779 Pogledajte prilog 118780

Hvala na svemu,ali vec sam uradio skoro sve od ovoga,nije prvi telefon koji sredjujem ovako.Koristim narodnu verziju RomToolboxa umesto tog mc,ili sta vec...

@Pablo: Nisam znao posto nikad nisam updejtovao telefon preko zvanicnog toolkita,mislio sam da rade wipe sdcard i da nije klasicni factory reset - hvala i tebi :)
 
Hvala na svemu,ali vec sam uradio skoro sve od ovoga,nije prvi telefon koji sredjujem ovako.Koristim narodnu verziju RomToolboxa umesto tog mc,ili sta vec...

@Pablo: Nisam znao posto nikad nisam updejtovao telefon preko zvanicnog toolkita,mislio sam da rade wipe sdcard i da nije klasicni factory reset - hvala i tebi :)


Upravo dobio od telenora:

Poštovani gospodine XXXXX,

Ukoliko Vam se u toku procesa preuzimanja nove verzije Android platforme za Telenor Smart HD dešava da se preuzimanje „zamrzne“ tj. zaustavi na određenom postotku (najčešće 99%), molimo Vas da ispratite uputstvo u nastavku:

1. U podešavanjima izabrati opciju „Aplikacije“;
2. U podopcijama izabrati „Podešavanje aplikacija“;
3. Nakon toga izabrati tab sa svim aplikacijama;
4. Na listi pronaći aplikaciju pod imenom „FotaApp“ i izabrati je;
5. U podopcijama izabrati taster „Izbrisati podatke“ i potvrditi izbor (ovo ne briše korisničke podatke);
6. Nakon toga ponovo pokrenuti preuzimanje nove verzije softvera.

Nadamo se da ćete lako ispratiti priloženo uputstvo i za sve dodatne informacije stojimo Vam na raspolaganju.
 
Ja ga baš izvadih danas iz telefona. Hteo sam da ga postavim za vas. Samo da uploadujem i postavljam link.

Edit:

Današnjom analizom ovog update-a sam video da update neće biti uspešan ukoliko ste uklonili neke aplikacije koje već postoje u Telenor ROM-u. Iz tog razloga puca update većini ovde. Ukoliko vam izbaci grešku u toku update-a, morate preko One Touch Update programa uraditi update svog telefona. Najverovatnije tada nećete dobiti update na ICS, već će vam vratiti 100% fabrički 2.3.6 ROM. Nakon toga, možete instalirati ovaj update.

Link do ICS update-a koji sam danas izvadio iz telefona (100% ispravan, update uspešno izvršen):

Stavite na memorijsku karticu, uđete u fabrički recovery (Volume Up+Power) i odaberete flash update.zip, a potom sdcard. I on će odraditi upgrade na ICS.

Sve to uradio i kad pocne instalacija, stane i pise instalation aborted. Ne mogu da skapiram zasto.
 
Probaj da skineš iz About Phone - software update pošto sad skida solidno brzo. Pre je skidalo baš polako ali sad im serveri nisu toliko opterećeni.
 
Evo ja da javim utiske.
Ažurirao na 4.0.4 preko samog telefona.
Za sada mi deluje da dosta brže troši bateriju. Mada imam to malo još da ispodešavam.
Brzina mi se čini približna.
Sve u svemu, nije loše, samo da se ja još malo naviknem na četvorku.
 
pozz svima, citam sve pa reko da i ja podelim svoje iskustv(lose), uradio update na 404 sa 236 i pokajao se jer mi sad telefon sporo radi i zakucava i strasno se greje u donjem delu ekrana a bat se brzo trosi, kako da se vratim na 236 tj fabricki ili da nekako drugcije resim proble vec sam ga hteo par puta otresti od beton, nisam neki strucnjak za racunare pa ako moze jednostavan odgovor
 
Ponovno ažuriranje putem oficijalnog Alcatel-ovog softvera Alcatel One Touch bi trebalo da ti automatski ponovo instalira stariju verziju 2.3.6 iz razloga što Telenorova verzija 4.0.4 nije zvanično podržana od strane Alcatela.
 
moze malo objasnjenje a bio sam na sajtu njihoom nisam nasao tu instalaciju fabricku, hvala
 
Skini odavde One Touch Upgrade Q2.7.1 aplikaciju za ažuriranje, instaliraj je na računar i pokreni. Ako sam u pravu vratiće ti staru verziju androida.
 
Poslednja izmena:
a sta ako nisi :) , salim se, skinuo na racunar :type: a koji je postupak povezem tel preko usb upaljen i samo pokrenem apl. ili nekako drucagije, nadam se da ne smaram ali ne bi da nesto zeznem pa da mora cekic da radi :smash:
 
To je oficijalna Alcatel-ova aplikacija i ne bi trebao da imaš nikakvih problema sa njom. Pokreni je i samo prati upustva na ekranu (mislim da se telefon priključuje nakon što pokreneš aplikaciju kada ti se na ekranu pojavi poruka da ga priključiš).
 
Poslednja izmena:
e ovako, ja imam sledeci problem......
koristim telonorov smart hd telefon ili alcatel 995 sa androidom 2.3, pre mozda mesec dana instalirala sam novu verziju androida 4.0 nakon toga telefon je u opstem haosu, kamera skoro da nije radila, sve je mnogo bagovalo. pre nedelju dana sam instalirala 2.3 verziju i malo je bolje radilo. zatim sam skidala neke programe i igrice i tel se napunio virusa. sinoc sam pokusala opet da mu uradim ovaj 2.3 sistem i instaliranje bas i nije islo, onda sam prekinula instalaciju. posle par minuta sam opet isto pokusala i idalje nije islo. posle toga vise nisam mogla da upalim telefon. samo izlazi plava linija i pise ona telenorova reklama i nista vise. onda sam izvadila i memorijsku i sim karticu i do danas ga nisam dirala. jutros sam ga stavila na punjac i pokazuje da je prazna baterija i puni ga, sve dok ne izadje ona telenorova reklama i posle se skroz ugasi iako ja na punjacu.
e sad moje pitanje je sledece, sta se to dogodilo i kako ga uopste resiti. ili mi preostaje da ga nosim u telenor ili mogu to i sama da resim. i jos jedno pitanje kolika bi bila cena popravke obzirom da sam radila sistem i vrv garancija vise na vazi, iako nije jos uvek istekla.
 
Uđi u recovery i uradi wipe data factory reset. Ako neće ni tako probaj još jednom da flash-uješ 2.3 sistem sa onim Alkatelovim programom.

I garancija mora da važi ako je na njemu stock rom i ako nije rootovan.
 
I ja sam isto završio nakon "update" preko OTU sa stock Telenorovim GB. Izgleda da ćemo morati da čekamo svoj red.

Edit. OTA je nakon toga pokazala update na 2.3.6 veličine od oko 220mb, ali nakon tog update, instalirao se u stvari ICS.

Ja sam izgleda jedini maler kome i sad ( kraj septembra ) preko OTU instalira GB....preko fona zabode na checking firmware....
 
pozz, jel moze neko resenje za moj problem, neki dan mi izbaci na ekranu ostecena sd kartica, sta da radim kako da sacuvam slike i da li moze uopste da se nesto spasi sa nje, naravno tel je telenor smart hd
 
nema to više veze sa telefonom... izvadi karticu, stavi je u card reader i probaj da na kompu nekim od programa za čupanje podataka nešto uradiš...
 
To je do kartice i ja sam imao ako imas stavi u neki drugi telefon i formatiraj je...
 
Pokušao sam da ažuriram telefon na 4.04, ali mi je stalno zakucavo na 100% (nikako da mi da dugme instaliraj), pa sam preko OTA vratio telefon na fabrički softver (vratio ga je na 2.36), ali opet ista stvar. Onda sam ponovo pokušao da vidim hoće li preko OTA da mu ubaci 4.04 ali mi je u pola instalacije nestalo struje na kompjuteru i sad telefon upali ali ne ide dalje od one pozdravne poruke "Dobre stvari pokreću svet"... OTA ga naravno ne vidi, iako win prijavi da je našao telefon.
Postoji li način da ovo sredim u kućnoj radinosti ili da ga nosim u telenor.
 
Pokusaj uci u fastboot, i flesuj cwm potom mu flesuj neki ROM, ako ti nije jasno kako cimaj me na pm daj mi neki kontakt da te add da lakse to odradimo...
 
Pokusaj uci u fastboot, i flesuj cwm potom mu flesuj neki ROM, ako ti nije jasno kako cimaj me na pm daj mi neki kontakt da te add da lakse to odradimo...

HVALA LEGENDO!!! Spasio si me!!!
Instalirao fastboot, pa našao image, i pomoću uputstva za fastboot , ubacio image na telefon i on proradi!!!!:d:D:d

Mogu li sad instalirati telenorov 4.04?
Mogu li preko ovog fastboot-a ubaciti neki custom ROM (Cynogen mod ili sl.)?
 
custom rom ide iz custom recoveryja. još je lakše :)
 
Hvala ljudi, vratio sam pomoću recoverija 2.3.6, skinuo telenorov update i pokušao da ažuriram pomoću recoverija, ali to nije htelo da prođe, pa sam našao na netu (na istom forumu za koji si ti dao link) ICS image, ali bez bloatware-a, i instalirao njega preko recoverija, sa njim sam za sada prezadovoljan ( ko da sam kupio novi telefon)...
 
Ne mogu naci temu za Alcatel OT 995, a posto je isti fon, ovdje cu pitati. Naime, jutros mi je mob bio ugasen i kako sam ga steknuo na punjac, on je krenuo u bootloop. Stigne do bootlaoder-a, iliti Alcatel OT screen-a i onda se ugasi i stalno tako. Do tad je sve bilo OK. Ima li ko ideju sta da mu radim? Probao sam da drzim Vol min, ali nece da ostane na bootloader, nego ga gasi.
 
Jel si probao preko kompa sa alcatel one touch update?

Ja imam frku neko sa kamerom. Resetovao sam fabricki software na sim free 995 i sad kad pokrenem kameru non-stop sam fokusira i ne dozvoljava da slikam. Nekad cak i sam slika.
 
Jel moze neka pomoc, savet ili sta vec.Telefon je poceo u zadnje vreme mng sporo da mi radi, pre nije bilo bas toliko, jeste da imam i facebook, viber i whatsup posto sam primetio da jedu mng rama, ali da li je moguce da toliko usporovaju telefon? :S
Koristim i cleanmaster i advance task killer, ali sve je to smesno i ne pomaze toliko.Inace imam oficijalni sistem 4.0.4 vec duze vreme i pre je sasvim solidno radio .Ima li neko neki savet,predlog ili sta vec?
 
Ja nekoristim nista od tih dodatnih programa, jel bez roota slabo pomazu, a i sa njim nije bas perfektno. Kad se uspori restartujem ga, povrati se i tako u krug. Disejblovao sam sve zivo sto nekoristim. Facebook, twiter, mape itd. pa mi se retko to desava. Ranije mi se desavalo i da jednom dnevno moram da ga res kad je sve bilo enejblovano, koristio ih ili ne.
Naravno probaj da mu osvezis sistem.
 
Nazad
Vrh Dno