Šta je novo?

Telenor Smart HD

Znaci da ga vratis na stanje u kakvom je bio kada si ga kupio.
 
Screenovi su sa "CM10.1" i/ili "ISC +". :type:
 
Uradio sam update na 4.0.4 (ICS) sto je oficijalno pustio telenor i za sada sam zadovoljan, telefon brze radi, lepse izgleda i popravili su neke bagove od ranije.
 
Sad sam pokušao drugaru da odradim update na phonu - skinulo je prvi update onaj mali od nekilo MB i instaliralo uspesno a kad je na rad dosao onaj od 229 MB nece ni da krene da skida. Doduse i onaj mali od nekoliko MB je skidao veoma dugo. Server im je u rasulu.
 
Može li neko da mi pomogne?
Imam Telenor smart HD telefon i pokušao sam da ažuriram sistem, pošto mi je Telenor poslao SMS sa obaveštenjem da je omogućen prelazak sa 2.3.6 na 4. Telefon mi javlja da je moguće podići sistem na 2.3.6-010 03. To je paket od samo 4Mb. Međutim, instalacija se svaki put odmah na početku prekine - pojavi se android čovečuljak iznad koga je beli trougao sa žutim uzvičnikom. Ne znam u čemu je problem.
Zvao sam Telenor i operater mi je rekao da moram da instaliram taj manji paket, pa posle njega dolazi neki veći. Rečeno mi je, takođe, da oslobodim što više prostora na internoj memoriji telefona. Ipak, iako mi je sad na telefonu slobodno oko 600Mb, od 990Mb, android čovečuljak sa žutim uzvičnikom se ponovo pojavljuje kad pokušam da instaliram paket za prelazak na 2.3.6-010 03.

Pošto vidim da ovde ima ljudi koji se u ove stvari razumeju, hteo sam da vas pitam:
1. Vredi li prebacivanje sa 2.3.6 na 4? U čemu su ključne razlike?
2. Ako vredi, znate li kako da rešim problem sa žutim uzvičnikom?
 
1.) Vredi a za razlike konsultuj se sa Google.
2.) Uradi factory reset pre update-a. Ova akcija će obrisati sve aplikacije, podešavanja, account-e, listu poziva i poruke. Ako ne check-iras da želiš i format SD kartice neće je dirati ali ipak ti preporučujem da uradiš backup slika, muzike, videa i ostalog što ti je važno na komp.
 
1.) Vredi a za razlike konsultuj se sa Google.
2.) Uradi factory reset pre update-a. Ova akcija će obrisati sve aplikacije, podešavanja, account-e, listu poziva i poruke. Ako ne check-iras da želiš i format SD kartice neće je dirati ali ipak ti preporučujem da uradiš backup slika, muzike, videa i ostalog što ti je važno na komp.

Da se konsultujem sa guglom, ;) Ok, hvala na savetu.
Nego, kako se radi taj fabrički reset? I zbog čega misliš da je to potrebno. Vidim na Telenorovom fejsbuku da su neki ljudi uspeli i bez toga, pa bih voleo da znam gde je problem. Ako neko ima ideju, bilo bi mi drago da podeli sa ostalima.
U svakom slučaju, hvala ti, imenjače, na vremenu koje si odvojio.
 
Da se konsultujem sa guglom, ;) Ok, hvala na savetu.
Nego, kako se radi taj fabrički reset? I zbog čega misliš da je to potrebno. Vidim na Telenorovom fejsbuku da su neki ljudi uspeli i bez toga, pa bih voleo da znam gde je problem. Ako neko ima ideju, bilo bi mi drago da podeli sa ostalima.
U svakom slučaju, hvala ti, imenjače, na vremenu koje si odvojio.

Za ovo prvo sam ti zato napisao nek nemoram ja da nabrajam sta je sve promenjeno.

Factory reset se pravi iz settings>Back up and reset>factory reset. Ispravka moras backapovati sve bitne podatke sa sd kartice posto factory reset iz telefona brise i sd karticu.
Mnogi su uspeli tako da urade update a tebi je nesto zabagovalo pa ne prolazi. Ali ionako je uvek preporucljiv factory reset prilikom velikog update-a ( prvensveno mislim 2.3>4.0 i 4.0>4.1 ) cisto da izbegnes probleme i da ti naprimer neka aplikacija ne zabaguje i ne usporava telefon i srce bateriju.
 
Da se konsultujem sa guglom, ;) Ok, hvala na savetu.
Nego, kako se radi taj fabrički reset? I zbog čega misliš da je to potrebno. Vidim na Telenorovom fejsbuku da su neki ljudi uspeli i bez toga, pa bih voleo da znam gde je problem. Ako neko ima ideju, bilo bi mi drago da podeli sa ostalima.
U svakom slučaju, hvala ti, imenjače, na vremenu koje si odvojio.

Ja sam uradio sledece One Touch Upgrade Alcatel aplikacija preko desktopa, dobio cist Telenor (stari) i onda uradio update preko wi fi.Istina poceo download tek negde oko jedan ujutru i sad je sve OK sa novom verzijom
 
ISC je mnogo napredniji i bolji od GB androida.
Npr. razlika između ISC i JB nije ni približno toliko.jedini problem je što više srče bateriju(za oko 30%) i troši više memorrije.Ali zato ja svima kažem,da mora da se rootuje telefon (tj.instalira Superuser i SuperSU).Sa tim se otvara mogućnost tweak-ovanja memorije i CPU režima rada.I opet kažem da se ne gubi garancija,jer se trajni unroot može uraditi i iz same aplikacije,(naravno ako treba da telefon nosite na reklamaciju u zvanični servis).:smash:
 
Ajde ako neko ima ovaj img od 229 MB sto se skida ota nek ga okaci negde. Ovo je mucenje skidati ota.
 
Ja ga baš izvadih danas iz telefona. Hteo sam da ga postavim za vas. Samo da uploadujem i postavljam link.

Edit:

Današnjom analizom ovog update-a sam video da update neće biti uspešan ukoliko ste uklonili neke aplikacije koje već postoje u Telenor ROM-u. Iz tog razloga puca update većini ovde. Ukoliko vam izbaci grešku u toku update-a, morate preko One Touch Update programa uraditi update svog telefona. Najverovatnije tada nećete dobiti update na ICS, već će vam vratiti 100% fabrički 2.3.6 ROM. Nakon toga, možete instalirati ovaj update.

Link do ICS update-a koji sam danas izvadio iz telefona (100% ispravan, update uspešno izvršen):

Stavite na memorijsku karticu, uđete u fabrički recovery (Volume Up+Power) i odaberete flash update.zip, a potom sdcard. I on će odraditi upgrade na ICS.
 
Poslednja izmena:
Ja imam 2.3.6 u telefonu uradjen OTU , update mi zakocio. znaci samo ovo uradim ? inace mi je rootovan tel i imam cwm . jel cu posle imati cwm ? hvala
 
Poslednja izmena:
Najverovatnije moras prvo da odradiš flash preko One Touch Upgrade-a. Neces imati ni root, ni CWM. Kada odradiš upgrade, moraćeš da rootuješ ponovo.

Edit: Evo i kako se rootuje ICS: http://www.youtube.com/watch?v=YXo0dR-SL7w
 
Poslednja izmena:
Hteo bih još nešto da vas pitam.
Nisam još postavio android 4 na telefon, dakle još uvek sam na 2.3.6 (telefon je Telenor Smart Hd). Danas se dok sam fotografisao odjednom zablokirao i prijavio da nema SD kartice. Ugasio sam ga i upalio, ali telefon prijavljuje da je SD kartica oštećena.
Pokušao sam da povratim fotke preko programa iCare Date Recovery na kompjuteru, ali nisam uspeo.
Ima li neko neki predlog kako da pre nego što ponovo formatiram karticu povratim fotografije? Uopšte mi nije jasno šta se dogodilo.
 
Skini "Get Data Back for FAT" i ubaci karticu u čitač na kompu i trebalo bi barem 90% fotografija da oporavis ako kartica nije umrla skroz.
 
Stavite na memorijsku karticu, uđete u fabrički recovery (Volume Up+Power) i odaberete flash update.zip, a potom sdcard. I on će odraditi upgrade na ICS.

Ajde druže mala pomoć: skinuo sam ovaj update ubacio ga na root sd kartice i kad udjem u revovery pojavi se samo Android robot i pored znak sa uzvičnikom. Nema nikakvih opcija a znam kako treba da izgleda recovery :D
 
Probaj više puta da uðeš u recovery. Nekada drži Volume-Up malo duže. I meni je tako bilo, pa iz par pokušaja uspe da pokaže Recovery sa opcijama.
 
Ajde druže mala pomoć: skinuo sam ovaj update ubacio ga na root sd kartice i kad udjem u revovery pojavi se samo Android robot i pored znak sa uzvičnikom. Nema nikakvih opcija a znam kako treba da izgleda recovery :D
Ma ne pokušavaj da flashuješ CWM Recovery ako ti telefon iz nekog,meni stvarno nepoznatog razloga neće da ga snimi.Koristi samo opciju "boot recovery".I savaki put ćeš morati tako da ulaziš u CWM meni,(barem za sada).
Ovo radi 100% :smash:
 
Poslednja izmena:
On i ne želi da flashuje CWM, već da uðe u običan recovery kako bi uradio upgrade sa GB na ICS pomoću ZIP fajla koji sam postavio.
 
Upravo sam sestri uradio apdejt (morao sam prvo factory reset preko One Touch Upgrade ,jer sam joj pre par nedelja uradio root i pobrisao bloatware i nije mogao da se apdejtuje OTA),kaze da je zadovoljna i da joj malo brze radi.Naravno,opet sam rootovao i opet pobrisao bloatware.Ne znam koji bekap joj je spasao muziku i slike,jer ja nisam (zaboravio),inace bi me ubila.To je to,hvala Corvus za info da ne moze OTA bez built-in aplikacija :)
 
Pa update ne brise sadrzaj sd kartice zato su ostale sve slike i muzika.
 
Upravo sam sestri uradio apdejt (morao sam prvo factory reset preko One Touch Upgrade ,jer sam joj pre par nedelja uradio root i pobrisao bloatware i nije mogao da se apdejtuje OTA),kaze da je zadovoljna i da joj malo brze radi...
Obavezno joj uradi root,preko zip-a iz CWM Recovery se najbrže radi na ISC-u.I naravno mora da se instalira "mcTweaker Root" za tweak,(oslobađanje) memorije,jer ISC osim što više drain-uje bateriju,zahteva i više RAM-a.Podesi i scheduler na "noop" iz odeljka "Memorija",isto.Active CPU managment u ovom programu nemoj da uključuješ,(sem ako znaš kako se postavljaju CPU profili).Ali opet lakše je i bolje to uraditi iz "SetCpu".
6jff.png 2653.png rfxa.png e9n0.png fol4.png
 
Poslednja izmena:
Probaj više puta da uðeš u recovery. Nekada drži Volume-Up malo duže. I meni je tako bilo, pa iz par pokušaja uspe da pokaže Recovery sa opcijama.

Samo da javim da nisam uspeo da uđem u recovery. Probao sam minimum 10 puta. Posle sam slučajno uradio factory reset pa sam uradio update iz telefona. Zanimljivo je to što je update skidao dosta brzo posle factory reset-a, mora da mu je neka aplikacija smetala.

Update je prošao bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno