Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Tebi DSLAM u kupatilu maltene :D
Skoro :). DLAM je u podrumu zgrade gde zivim. Od mene, na 4, spratu do njega, ne verujem da ima vise od 20-30 metara. Iako od njega dalje ide optika, Telekom i dalje tvrdi da nemam uslova :ROFLMAO::ROFLMAO: A koristio sam Targo optiku godinama, a i dalje koristim SSB optiku. :)
 
Da, radim od kuce. Barem jos neko vreme. Pocinju da nas cimaju da se vratimo u kancelarije.
 
Centrala je od mene udaljena nekih 1500 metara. Da li bi imalo uopšte svrhe tražiti neki VDSL paket od mts-a? Da li bi VDSL uopšte mogao da radi kako treba zbog velike udaljenosti centrale?
 
20/4Mbps - bez bilo kakvog IRIS TV-a i sličnih stvari. Samo internet 20/4 bi mogao da radi.

Naravno telefonska instalacija mora da bude idealna u kući - što kraći telefonski kabl do rutera (od mesta gde tlf kabl ulazi u kuću). Od rutera dalje možeš kako hoćeš, ali savet, telefonski kabl skrati na minimum i priključke za telefon u kući proveri u kakvom su stanju.

Ja sam dolazni kabl sa bandere u priključak za telefon stavio (jedan jedini u kući), tu povezan preko splitera ruter i jedna baza za bežični (DECT) telefon i to je to. Ništa drugo nemam na telefonskoj liniji.
 
Da li neko zna šifru za admin nalog za ZXHN H168N V3.5 ?
Nije ni jedna od one 4 mogućnosti.
 
ztonpk ili tzlkisonpk. Meni je prva radila. Ako nije,onda je neko promenio sifru. Probaj da restujes ruter na fabricka podesavanja.
 
Hvala na odgovoru, ali kao što rekoh nije ni jedna od 4 opšte poznate mogućnosti uključujući i te navedene. To su najnoviji modemi koje daje Mts v3.5, promenili su kombinaciju.
 
Zdravo svima.
Tek sam uveo ADSL
Paket 20/4 sa tri IPTV-a

Pre dve godine mi je sve radilo kako treba ali tek nakon što sam pismeno tražio da raskine ugovor zbog male brzine.
Sada imam problema sa prekidima. Puca net pa resetujem ruter često.
Prebacio sam modem na utičnicu gde ulazi kabal. Nemam priključen ni jedan tel. Trenutno su mi i IPTV uređaji raskačeni.
Kako vam se čine ovi parametri. Vidim da ima puno grešaka?
Neki savet?
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-04-25-13-56-26-654.jpg
    Screenshot_2022-04-25-13-56-26-654.jpg
    93 KB · Pregleda: 115
Kao da imas neki problem sa paricom. Treba pregledati sve spojeve, sve gde prolazi parica, prvo u kući, pa ako utvrdiš da je sve ok, cimaj telekom i budi dostadan dok ne provere celu trasu tvoje parice.
 
Kao da imas neki problem sa paricom. Treba pregledati sve spojeve, sve gde prolazi parica, prvo u kući, pa ako utvrdiš da je sve ok, cimaj telekom i budi dostadan dok ne provere celu trasu tvoje parice.
Ruter je direkt na kablu koji ulazi u kuću. Nema ni spliter.
Promenio sam i utičnicu, nema poboljšanja.
Definitivno moram cimati dok im dobro ne dosadim...
 
U 2. zgradi imam Telekomovu liniju za fiksni telefon i VDSL koji se koristio u okviru radnje koji je trebao za POS terminal, oba glase na ime mog oca. Korisnici VDSL-a iz radnje su odlučili da im on više ne treba, a otac smatra da nam više ne treba i veza za fiksni telefon, što bi džabe plaćali pretplatu ako se ne koristi.

Ugovornom obavezom otac više nije vezan ni za internet ni za fiksni, dovoljno je samo da on ode sa opremom do mts poslovnice i da podnese raskid ugovora i da plati šta bude bilo potrebno (pretplata za internet za taj i taj period, slilčno i za fiksni)? Nikakav drugi preduslov ne postoji?
 
U 2. zgradi imam Telekomovu liniju za fiksni telefon i VDSL koji se koristio u okviru radnje koji je trebao za POS terminal, oba glase na ime mog oca. Korisnici VDSL-a iz radnje su odlučili da im on više ne treba, a otac smatra da nam više ne treba i veza za fiksni telefon, što bi džabe plaćali pretplatu ako se ne koristi.

Ugovornom obavezom otac više nije vezan ni za internet ni za fiksni, dovoljno je samo da on ode sa opremom do mts poslovnice i da podnese raskid ugovora i da plati šta bude bilo potrebno (pretplata za internet za taj i taj period, slilčno i za fiksni)? Nikakav drugi preduslov ne postoji?
Ne, mora da najavi raskid ugovora (ugovorna obaveza jeste istekla, ali mora da se najavi svakako vracanje opreme) onda ce oni da nazovu jos jednom da ponude neke benefite kako bi vas zadrzali (tipa 7 meseci 50% popusta na sve to sto placate) i ako se ne javite ili ih odbijete (a javite se) oni vam salju sms da mozete da razduzite opremu u bilo kojoj poslovnici i tek onda nosite opremu na razduzenje.
 
Uzeo kod MTS-a box2, fiksni i intenet, vdsl 20/4. U praksi izgleda ovako, wifi konekcija je u pitanju. Meni je ovo ok brzina.
 

Prilozi

  • telekom vdsl.png
    telekom vdsl.png
    96.1 KB · Pregleda: 108
Ovde procitaj kombinacije

 
admin/ztonpk ili admin/tzlkisonpk

Ne znam koji model imaš, ako je Iskra INNBOX onda je drugi user/pass
 
Ovde procitaj kombinacije

Pročitao, neće nijedna, ZTE ruter je u pitanju.
admin/ztonpk ili admin/tzlkisonpk

Ne znam koji model imaš, ako je Iskra INNBOX onda je drugi user/pass
Pročitao, neće nijedna, ZTE ruter je u pitanju.
 
Koji model ZTE, slikaj nalepnicu gde piše model.
Mislim da je Telekom na novim verzijama menjao user/pass login.
 
telekom , telekom bi trebalo da bude dovoljno da bi se video status linije
 
Vrh Dno