Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Prešao na beli box, cepa 90Mb samo tako. Al' ne dade mi đavo mira pa pogledah parametre u ruteru 😁
Na prvoj slici je crveni boks (20/4 + 10 rezervisanih za TV). Na drugoj je TV ugurana u 100Mb. Cepa 90 bez problema. Zanima me da li je onaj ko je setovao parametre napravio previd ili tako treba. Rekao bih da ima teoretskih dvadesetak lufta. Ne žalim se, i ovo je super.
 

Prilozi

  • Screenshot_20221102_122509.png
    Screenshot_20221102_122509.png
    39.6 KB · Pregleda: 211
  • Screenshot_20221110_121121.png
    Screenshot_20221110_121121.png
    39.7 KB · Pregleda: 149
Poslednja izmena:
Nema lufta… dobro je setovano, opusti se…
 
Hihihi, komšija na istom spratu, druga vertikala, otkazao... Na istom paketu kao i ja je imao maksimum 24Mb. Zgrada stara 50 godina. Svi smo na istoj centrali udaljenoj 30m. Izvinjavam se zbog trolovanja! 😁
 
24Mbps je maksimum za ADSL 2+, možda on nije ni imao VDSL nikada...
 
Imam telekomov modem Huawei HG630,.interesuje me da li je moguće da limitiram brzinu wifi protoka? I ako je moguće kako to odraditi?
 
Uzmeš drugi ruter sa tom mogućnošću i tako napraviš wifi sa ograničenom brzinom...
 
Koji dns za ovaj raspali vdsl?Ucitava strane nekad po tri dana.
 
Hello! Sorry for English, but I will try to translate it into Serbian.

I live in Belgrade, in a not very new house (probably old), I am connected to MTS internet. At first it was 20 mpbs per download and then increased to 50 for me.
I have studied the last 10 pages of this thread, but I still do not understand how it is possible to understand the maximum possible speed on this equipment from the parameters of the VDSL connection.

The question is - can I use 100 Mbps with these features?

If I understand everything, then I can - but at the same time, the speed can be reduced to 90 Mbps on the provider's side. Is it correct that I understand that?

 
I don't think that 100Mbps will work on that VDSL copper line.

The state of your DSL line is a bit wired. I think that the VDSL modem overestimates capabilities of the line. Noise margins must stay above 6dB in order for the connection to work.

As I can see, you are using mts iris TV service along with the internet, and it requires it's own chunk of the bandwidth available. For SDTV service it's about 4Mbps per STB, and for HD service it's about 6-8Mbps per STB.

I wouldn't expect any higher speeds than what you have.
 
Бука - нисам размишљао о томе. Хвала вам пуно на одговору!
 
Pre oko mesec dana su mi prebacili sa SD paketa na HD paketa na tv-a i ujedno sa ADSL-a na VDSL-a. O tome sam pisao u ovom postu i jedno dve-tri nedelje je radilo okej, bez nekih većih prekida, eventualno se slika zamrzne na par sekundi, ali nastavi da radi normalno, ali u poslednje vreme tv prekida nenormalno, dešava se da tv na oba uređaja ne radi nekoliko sati pa nekad i ceo dan. Pre nego što sam prebačen na HD na SD-u se nikad nisu dešavali ovakvi prekidi.

Da li je problem u ovim parametrima i da li oni mogu da izvuku dva HD uređaja ili je neki drugi problem na mreži?
Screenshot_1.jpg
 
Prijavi prekide.
Trebalo bi da ti podignu net u delu za iptv (pretpostavljam da imaš 20mb/s). Onaj deo u Actual Rate down bi trebalo da bude bar 28000 za dva TV-a.
Pregledaj malo utičnicu i kontakte kod splitera i modema. Puno ti je to greški za malo vremena. Možda je i do njih.
U svakom slučaju bi morao da ih zoveš.
 
Da, zaboravio sam da pomenem, nemam internet preko mts-a, samo dva tv-a. Uglavnom prijavim gresku i srede je, nekad za 15 minuta, nekad po nekoliko sati ne radi...
 
Proveri instalaciju kod tebe.
Ako je kod tebe neki kontakt oksidovao ili slično (imao sam problem sa utičnicom, žabicama što od telefonskog, što od mrežnog kabla) onda je tvoj problem. Mrdalo se to kod mene, gazilo... 🙂
Ako je sve ok kod tebe onda moraš njih da gnjaviš da srede liniju, paricu... Gde im je već loša linija.
Mnogo je to greški i zato ti ne radi kako treba. Meni se toliko nije nakupilo mesecima.
 
Nije to mnogo greski za interleaved profil i tu dubinu... To je sasvim normalno, prosto tako funkcionise...

Sto se tice konkretnog problema, po tvom opisu veoma je verovatno da je negde problem sa linijom i da u odredjenim trenucima padne nivo signala i onda imas problema. To je relativno resiva varijanta ukoliko ima jos slobodnih parica, prosto prebace na neku koja ima bolje parametre ali to opet moras sa njima da proveris, pozoves podrsku, oni posalju tehnicara koji ce doci da proveri sa relevantnim mernim uredjajem, proveri na DSLAM-u itd. Ali ukoliko je ploca defektna i nemaju portova slobodnih onda nema resenja...

Podaci sa korisnickih uredjaja su cisto informativni i cesto potpuno netacni.
 
Da, zaboravio sam da pomenem, nemam internet preko mts-a, samo dva tv-a. Uglavnom prijavim gresku i srede je, nekad za 15 minuta, nekad po nekoliko sati ne radi...
Мораш проверити инсталацију, све каблове од улаза у кућу до рутера. Имао сам исти проблем, звао подршку, променили рутер, повећали мб за други ТВ и ништа није помогло. Звао поново, дошли, заменили каблове од утичнице и није помогло. Изнервирам се, купим утичницу и поново превежем све каблове од улаза у кућу до утичнице. Сад ради без грешке на оба ТВ, решен проблем. Два пута су долазили за ништа
 
Jel Telekom promenio način autorizacije za internet?
PPPoE user/pass iz Telekom modema ne prolazi pri konfiguraciji drugog rutera.

"The Internet connection check failed.The Internet service provider is not responding to PPPoE packets.Repeat the test at a later point in time"
 
Rešeno, drugar kojem sam konfigurisao FRITZ!Box ruter pre godinu dana, poslao mi screenshot da mu ne radi net........ali je zaboravio da napomene da je prešao sa ADSL-a na VDSL i da mora da unese i VLAN ID🙂
 
Imam par pitanja u vezi VDSLa i box paketa.
Tast je u jednom selu u Aleksinačkog kraju i ima već dugo box 4 paket sa 20/4 ADSLom i dva ona stara set top boksa.
U zadnje vreme kad se okupi više nas oseti se da zafali mbps, još i kad se koriste oba TVa, baš zaškripi.
Vidim da za Box4 plavi Lite, stoji da je brzina 50 preko bakarnih parica, to znači da bi mogao tj. da ima pravo da traži da se ispitaju tehničke mogućnosti da se podigne brzina, tj uvede VDSL?
I drugo pitanje je ima li nekih iskustava sa VDSLom po selima južne Srbije?
Da ga teram da zove ili da se ne mlati uopšte?
 
Ako sad ima 20/4 (a ne 20/1, što je max za ADSL) onda već ima i koristi VDSL.
Otvori http://192.168.1.1, uloguj se i proveri DSL parametre signala tj napravi screenshot i okači ovde u temi da vidimo.
 
Drugar narucio neki asus ruter zbog upgrade na wifi6, bio sam kod njega i pogledao sta ima od opreme.

Ima VDSL ZXHN H168N V3.5. Kako da mu izvucem podatke za PPPoE?

Nema u opcijama da se sacuva configuration file a u telnet kad udjem i kad ukucam komandu sa ip adresom rutera trazi mi standardno: username i password.

User name prolazi i izadje mi da ukucam password ali tu se nista ne desava kad kucam na tastaturi.

Kao da su zakljucali ove opcije na ovoj verziji,ovde na forumu za verziju V3.1 ima upustvo kako je moglo da se izvade podaci.
 
Ovo su parametri od tastovog rutera. Da ga teram da vidi za povećanje brzine, sad je 20/4, ima plavi box4 Lite?
Screenshot_20230101-150053.png
 
Poslednja izmena:
Čudi me da mu nisu ponudili veću brzinu kad ima mogućnost sa ovim parametrima.
 
50Mbps + IPTV vrlo opusteno moze da radi.
 
Pozdrav društvo
Da li bi sa ovim parametrima mogao da izboksijem nešto veću brzinu?
Da napomenem da sa ovom brzinom nisam imao nikakvih problema(brzina stabilna i konstantna,ping uvek izbeđu 9-11)
 

Prilozi

  • Screenshot_20230110_111334_Brave.jpg
    Screenshot_20230110_111334_Brave.jpg
    111.2 KB · Pregleda: 119
Nazad
Vrh Dno