Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Kod mene je pola sata problem bio: selektivno gomilu sajtova nije otvarao. VDSL net 50, Novi Beograd.
Sad je sve u redu. IP adresa se nije promenila, nije se ni resetovao ruter.
 
Ne rade: youtube, fb, gmail

Probao da stavim drugi DNS radilo malo a posle opet prestalo.

Primetio sam pre par sati da počelo da zeza.
 
Meni je sve ok
 
Evo sad upravo seo za komp, kad ono YT nece da radi ni za lek :(
 
problemi beograd centar.
ipad i android "ne vide" google, google play, youtube.
windows 7 ne radi google talk preko pidgina, youtube radi u browseru.
wtf?
edit: 100% je aca naredio slini da zaustavi internet
 
Poslednja izmena:
Kod mene nece youtube i google play na mobu(wifi) ali radi youtube na kompu.
 
Kod mene radi preko Telenora ali neće preko Telekoma (vdsl).

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Isto ne radi YT.
Zaječar

Sent from mTalk
 
kod mene youtube na androidu radi u chromu, a na ipadu ni u chromu ni u safariju.
 
I kod mene je isto ko kod mlogih od vas (okolina KG)

Послато са Coolpad A8
 
Uradite ipconfig /flushdns, izmenjen je IP YT-a izgleda.
Ako i tada ne radi, promenite DNS server u Google-ove.


Pre ovoga mi i sa Google DNSom nije radilo na kompu i mobilnom, ali radilo je na mobile netu. Radi sa Google DNSom posle ipconfig /flushdns.
 
potvrdjujem da flushdns radi na windowsu. na ipadu se resava tako sto udjes u airplane mode pa izadjes. android sam resetovao :)
 
Ima on pppoe user i pass,dali mu u nekom pismu jos dok je imao HG520c,e sad dali ce taj pppoe user i pass da se menja kad ga prebace na vdsl,ako on zeli da se prebaci na vdsl,ili mu taj user i pass za pppoe ostaje uvek isti? njegov tipa izgleda ovako: [email protected] i pass ima mesano i brojeve i slova,e sad dali ovo .yu promeniti u .rs ili da stoji u .yu ova adresa od usera?

Svaki uređaj Telekoma dolazi sa novim setom username/password (i ne, ne treba da čačka .yu i kod novih rutera je i dalje yu domen), kod ozbiljnijeg operatera po vraćanju starih rutera taj PPPoE set bi trebalo da se "ukine"/"izbaci iz sistema" ali kod Telekoma u praksi to očigledno nije slučaj (ja i dalje mogu uspešno da autorizujem PPPoE konekciju sa podacima sa Huawei rutera koji sam im vratio pre godinu dana :D, a sad imam ZTE).
 
Aman ljudi, svakih 2 stranice ove teme ima identičnim komentara, pročitajte malo ili uradite search.
Etar je prezasićen WiFi signalima na 2.4 GHz zato ne može niko više da ostvaruje velike brzine preko WiFi. Brzina varira i zavisi pre svega koliko njih u komšiluku emituje WiFi signal na istom kanalu, tako da promenom kanala na kojem emituje tvoj ruter na onaj koji je najmanje opterećen možeš dobiti neko poboljšanje na neko vreme. Da bi utvrdio koju channel je najbolji skineš WiFi Analyzer na Android telefon... ali skoro svuda je channel 13 najmanje zauzet.

Džabe smaraš Telekom tehničku, koji god ruter da ti daju nećeš nikad imati stabilne WiFi brzine. Rešenje je da kupiš sam svoj ruter sa podrškom za 5GHz WiFi jer je ta frekvencija manje "zasićena", ili da Iaptop povežeš kablom.
Ne znam koja to radnja na telefonu ili tabletu zahteva više od 10-ak Mbps. A laptop kad torentuješ lepo na žicu i na sto, ako nemaš para ili nećeš da daš za 5 GHz ruter.

Ako na kablu izvlači manje od 18 Mbps onda smaraš tehničku službu da čačkaju po centrali. A WiFi performanse nisu Telekomov problem.

A za novi ruter: svi VDSL ruteri Telekoma podržavaju i ADSL2+ signal, i VDSL.
Kako da promenim kanal na modemu ZTE ZXHN H168N V3.1?
 
@Huawei
Koliko sam ja probao, i sa admin nalogom, nisam uspeo naci deo u kome se menja kanal na kojem radi WiFi.
Ako neko zna, zamolio bih ga da postavi odgovor!
 
Pa u Basic->WiFi, kanal je tamo :)
 
ZTEkanta.jpg
Aj postavi printscreen, na mojem ZTE nema...
 
Donno, na huaweiu ima ;)
Ali lici mi da trebas na WLAN Advanced?
 
@Huawei: Eto vidi screenshot. Ako ti fali ta sekcija verovatno se loguješ sa telekom/telekom, ne kao kao admin (= admin/ztponk ili admin/tzlkisonpk).

Edit: @LostInTime: Sad videh da si demonstirao kako izgledaju podešava kad se neko loguje sa "user" nalogom telekom/telekom. Loguj se kao admin...
 

Prilozi

  • Screenshot_20161030-223129.png
    Screenshot_20161030-223129.png
    100 KB · Pregleda: 907
Poslednja izmena:
@shamanNS
hvala, mala ispravka: admin/ztonpk je login za admin nalog.
Znam sigurno da sam i ranije gledao, garant sam prevideo deo za podesavanje kanala.
Mnogo je glupo sto nisu stavili u opciju da se moze sa korisnickim nalogom podesavati...
Izgleda da su nesto zbudzili u Telekomu, radi YT!
 
@LostInTime: Permutavao sam slova u kucanju na mobilnom, (ne pamtim samu skraćenicu nego ono za šta stoje slova: "zaštita telekoma od neovlašnjenog pristupa korisnika") . "tzlkisonpk" nikako da zapamtim pošto mnogo ređe naletim na ruter kod kojeg je to password, nego svaki put moram da otvaram Evernote belešku i kopiram :D
 
Ja sam promenio pass i zaboravio ga.
 
Ja sam odma promenio na admin/admin [emoji2]

Sent from my Sony Xperia Z5 Compact
 
Nazad
Vrh Dno