Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Potvrdjujem da je stigao.
 
hmmmm i kod mene je bio ovaj prekid, u sremu... sinoc posle ponoci je nestao a jutros se vratio oko 8 cini mi se... vec sam mislio da je neki kvar kod mene pa sam zvao da prijavim... redovno zabelezili reklamaciji, nisu rekli nista na fazon da su upoznati sa problemom i da nije samo kod mene.. jos sam ja juce neke kablove menjao pa sam mislio da je tu neki problem...

Poslato sa Note 3
 
To je sigurno zbog ovog unapređenja što provlače optiku i što će svi u Srbiji do 2020te imati minimum 30 Mbps a u gradovima i 1000 Mbps :D
 
Zooro je clan koji ima cesto takve egzoticne rutere.

A za porucivanje sa Amazona.. sta bi objasnio osim da je sigurnk skuplje :)
Hvala na lepim informacijama, obaveštenju i uljudnosti koju si pokazao (što se nije moglo reći za korisnika shamaNS)!!! Danas sam realizovao posredstvom korisnika Zooro-a kupovinu modem rooter-a TP Link Archer VR 900 najnoviji model sa vrhunskim performansama!!! Podešen na Telekomovu mrežu i funkcioniše savršeno bez grešaka i zastoja, i neuporedivo bolje nego Telekomov ZTE!!!.
 
Može li mi neko reći koliki je upload ovog neta 50mb/s od 1799 dinara,i da li vredi nešto taj net?

29-10-2016 001.jpg
 
Vredi brale 1899 dinara novih.

Sent from ass
 
Kada dovedu optiku do svakog treceg ulaza,bakar vise nije ni potreban.
 
Opšte poznata stvar, "promocija"/akcija postoji već godinu dana. Ta 5 meseci za 1 din, pre toga je isti ovaj 50/2 po istoj toj ceni išao uz tablet (ili beše 100 din manje bez tableta).
 
Poslednja izmena:
Pa i sad to imas, i sad mozes da uzmes tablet, ali nema 5 meseci po dinar, tako ne bilo i ranije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve znam :p Pratim redovno na času.
Ali ja sam uzeo (tj produžio ugovor) net u novembru 2015. :p Prijavio se u septembru dok je bila "tablet akcija" (koja se završila u oktobru 2015. čini mi se) a posle kad ih je kanačno naterao Ratel onda sam dobio ugovor za "5 meseci po 1 din". Nedavno su ponovo dodali i tablet varijantu kad se uzima samo Net, ne da mora Box. Naravno da neće da može i tablet i dž meseci. Čak ni ti krš tableti :D

A ove godine su konačno ponudili Box pakete sa netom bržim od 10 Mbps. I sad naravno na ne daju da se pređe na Box (ko je koristio dž mesece i ima još godinu i kusur ugovora za Net). Pošto su ukinuli neograničen fixni time je otišla i jedina eventualna motivacija zašto uzeti Box 3 (bez IPTV)-a, kad popusta u odnosu na ovako svaka usluga posebno nema.
 
Poslednja izmena:
Treba mi pomoc,brat mi se preselio u bolec, i tamo ima telekom adsl,imao je onaj ruter HG520C,i ima paket net 20,znaci do 20mbs brzina,medjutim on bude sa mobilnim pored rutera ali bukvalno pored njega signal full i kad ide na speed test dobije brzinu od 13.80/0.90 ,dali moze da mu download barem bude 18?Posto ima paket do 20mbs?evo ovo mu je pisalo u ruteru:


on prijavio to telekomu ,oni odmah sutradan dosli ispitali liniju kazu da je linija cista ,i zamenili mu ruter za ovaj:




medjutim on i dalje dobija brzinu od 13 do 14 preko wifi,preko lan jos nije testirao,ali cisto sumljam da ce biti brze.

Dali i dalje da juri tehnicku da mu podignu iz centrale nesto ili je to max sto moze da izvuce?
 
Ne može to bez kabla...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I zasto su mu dali opremu za vdsl2 ,kad je on koliko mi rece na obicnom adsl 20/1?
 
Aman ljudi, svakih 2 stranice ove teme ima identičnim komentara, pročitajte malo ili uradite search.
Etar je prezasićen WiFi signalima na 2.4 GHz zato ne može niko više da ostvaruje velike brzine preko WiFi. Brzina varira i zavisi pre svega koliko njih u komšiluku emituje WiFi signal na istom kanalu, tako da promenom kanala na kojem emituje tvoj ruter na onaj koji je najmanje opterećen možeš dobiti neko poboljšanje na neko vreme. Da bi utvrdio koju channel je najbolji skineš WiFi Analyzer na Android telefon... ali skoro svuda je channel 13 najmanje zauzet.

Džabe smaraš Telekom tehničku, koji god ruter da ti daju nećeš nikad imati stabilne WiFi brzine. Rešenje je da kupiš sam svoj ruter sa podrškom za 5GHz WiFi jer je ta frekvencija manje "zasićena", ili da Iaptop povežeš kablom.
Ne znam koja to radnja na telefonu ili tabletu zahteva više od 10-ak Mbps. A laptop kad torentuješ lepo na žicu i na sto, ako nemaš para ili nećeš da daš za 5 GHz ruter.

Ako na kablu izvlači manje od 18 Mbps onda smaraš tehničku službu da čačkaju po centrali. A WiFi performanse nisu Telekomov problem.

A za novi ruter: svi VDSL ruteri Telekoma podržavaju i ADSL2+ signal, i VDSL.
 
Poslednja izmena:
Sto znaci da ako on predje na vdsl. A time ce dobiti samo 20/2,ce morati da kupi neki novi TP Link ruter,posto bi on da izbaci ovaj telekom vdsl2 ruter?Dok je imao adsl ruter HG520c on je njega sklonio sa strane i kupio neki kvalitetniji TP link ruter,ne znam tacno oznaku.On je valjda sad na adsl 20/1, prelazak na vdsl dobija samo 20/2,videce sutra koliko izvlaci preko lan kabla,pa ce se odluciti.Koji onda tp link vdsl ruter preporucujes da se kupi?
 
Ne isplati se kupovati uređaj koji je istovremeno i xDLS modem i ruter. Bolje je kupiti kvalitetniji uređaj koji je samo ruter, a Telekomovu opremu koristiti samo kao modem (= prebaciti Telekom uređaj u Bridge mode). Tako ne mora da kupuje novi uređaj svaki put kad se promeni tehnologija internet pristupa, isti ruter koristi bio na kablovskom netu ili ADSL/VDSL.
U obe varijante trebaju ti PPPoE username i password koje sad već izgleda Telekom ne daje na zahtev/molbu korisnika. Naročito ako ima ambicije da stavi custom firmware tipa DD-WRT, Open-WRT jer oni u 99% slučajeva ne podržavaju xDSL "kombo uređaje" (= modem + ruter).

Nemam preporuku šta da kupi, ne pratim te stvari. Važi kao i za sve koliko para toliko muzike. I ne mora da znači da je TP-Link najbolja vrednost za količinu para... to je samo omasovljen stvar kod nas u Srbiji.

p. s. To što je dobio VDSL ruter ne mora da znači da će uskoro (ili uopšte) da ga prebacuju na 20/2 paket...
 
Ima on pppoe user i pass,dali mu u nekom pismu jos dok je imao HG520c,e sad dali ce taj pppoe user i pass da se menja kad ga prebace na vdsl,ako on zeli da se prebaci na vdsl,ili mu taj user i pass za pppoe ostaje uvek isti? njegov tipa izgleda ovako: [email protected] i pass ima mesano i brojeve i slova,e sad dali ovo .yu promeniti u .rs ili da stoji u .yu ova adresa od usera?
 
Jel VDSL ruteri koje daje MTS za NET 50 i NET 100 poseduju gigabitne LAN portove?
 
Не знам да ли има 20 или 16, на рутеру је писало да има 16 а са том брзином и не може више од 13,8 па је све ово било губљење времена. Ако линија не може брже, то је то.
 
Jel zeza nekog internet trenutno da particijalno ili nikako ne otvara YT ?
 
Nemam internet vec sat vremena. Beograd centar.

Jos neko?
 
I nas iz Sombora zeza net!

Послато са SM-G900F
 
Nazad
Vrh Dno