Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Kako si povezao ?

Zovi podršku za net, odmah. Oni što čitaju to sa mesengera, to je posebna priča.
 
Kako si povezao ?

Zovi podršku za net, odmah. Oni što čitaju to sa mesengera, to je posebna priča.

ako meni kazes, brat mi je poslao sliku preko mesindzera...nije se cuo sa njima tako :D a povezan je normalno, spliterom... uzeo je box, ima i iptv ali ga jos nije ni povezao... znaci samo ruter i fiksni...

zvao je danas jednom da mu puste signal,nisu odmah...onda pustili, i od tad je takva brzina... zvace ih sutra,tesko da ce mu pomoci sad ona pitanja "jel ste restartovali ruter,jel ste proverili kablove..."
 
Da, tebi, sorry nista skontao nisam.

Iskreno, kad čitam neke stvari nista mi nije jasno_On uzeo modem, potpisao, a oni nisu pustili signal ?

Kod mene stvari malo drugačije funkcionišu...
 
Da, tebi, sorry nista skontao nisam.

Iskreno, kad čitam neke stvari nista mi nije jasno_On uzeo modem, potpisao, a oni nisu pustili signal ?

Kod mene stvari malo drugačije funkcionišu...

jesu,ali posle par sati... to je nebitno,uglavnom... bitno je da mu je download OCAJAN...
 
WiFi ili utp kabl daje takvu brzinu? Preko wifi dzabe meriti, ako ima smetnji.
 
ne znam sta bi moglo biti, najlakse je pozvati telekom da to resi ali vidi se da je parica dobra

Poslato sa Note 3
 
Stigao vdsl 50/2 bratu danas... Brzina na kablu oko 6-8mbps/2mbps... Na wifi jos gora, a na telefonu jedva da moze i da izmeri, bude 0.26... Restartovan ruter vise puta, na kompu se nista ne skida, sve normalno... Lokacija Novi Sad, Detelinara... U podesavanjima rutera pise da je pustena ta brzina koju i treba da ima, evo kacim sliku od malo pre (slao mi preko messengera,zato je foto)... Sada je kasno, morace sutra nekog da zove... Ili mozda neko zna resenje?

Pogledajte prilog 212449
Jedino sto meni pada na pamet je da ti neko koristi net, vide se parametri i ta brzina je pustena. Nadam se samo da si do sad kontaktirao korisnicku sluzbu...
 
Zvao je i rekli mu da saceka koji dan da vidi sta ce da bude... Glupi majmuni...
Ne koristi mu niko, samo sto je povezao, stavio je sifru na wifi... I tesko da mu neko bez prestanka vuce pun protok :-D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Izgleda da je počeo da mi crkava ovaj HG630. Imam ga od februara 2013 i sve je super radilo, međutim u poslednjih 15ak dana konekcija retko traje duze od 12 sati. Evo i parametara Screenshot_2016-10-17-20-31-53.jpgScreenshot_2016-10-17-20-32-51.jpgScreenshot_2016-10-17-20-47-05.jpg
 
Od februara? Pa ti medju prvima dobio znaci ;)

Meni lici da nesto cackaju u centrali?
 
Poslednja izmena:
Pa da,tada je bila neka akcija ono Net 50 po ceni 10,a bas tada je sbb digao pretplatu za 100 i nesto din,pa sam se ratosiljao njih jer je svako vece bilo zagusenje u cvoristu od 18 pa do 01h i progledao sa VDSL-om . Pa i meni isto to lici,ali ranije mi je downstream max rate bio uvek oko 140000 kbit/s jer sam blizu isturenog stepena,medjutim sada pise da je max tu negde oko 60000 kbit/s,i cini mi se da ima puno ovih gresaka. A da ne govorim o tome kada je navodno pokazao downstream max rate 4294963820 kbit/s :D Ranije mi je konekcija trajala i po mesec dana bez problema. Uzecu od drugara zte,pa ako mi je sa njim uptime tipa 2-3 dana znaci da brljavi HG630 :D A kako i ne bi,radi 3,5 godine bez prestanka :)
 
Moj isto, ali nesto tipa od aprila 2014. :)
 
Evo kako se ponaša zte na istoj liniji, a kako HG630
Ne razumem se baš u ove greške i šta je, tj koliko je normalno da ih ima za neko vreme. Zte Screenshot_2016-10-19-12-26-06.jpg A ovo je HG630 Screenshot_2016-10-19-12-33-23.jpg
 
Nije do toga 100%, utičnica je nova u zidu netaknuta, zgrada stara 10 godina tako da nije do toga nego HG630 crkava. Kada ga upalim pokaže max bitrate 135000 i nešto kbit/s, međutim posle sat vremena rada pokaže max 55000 i nešto, dok zte konstantno drži max downstream oko 140000 kbit/s. Nego sam čuo da više nemaju ovaj HG630, sada imaju samo glupi zte. Evo ponovo screen shota HG630 Screenshot_2016-10-19-13-30-43.jpg nakon sat vremena rada je primetno opao max downstream u odnosu na onaj iz prethodnog posta kad sam ga isključio i uključio.
 
U pravu si. idi odmah i zameni ruter. Zar je taj ZTE tako losiji?
 
Jel' imas i padove brzine, probleme u radu? Osim sto se resetuje na 12h?
Pozovi i prijavi to, i dalje mi se cini da nesto rade, i da nisu dobro konfigurisali nesto u centrali kada su menjali, pa umesto za tvoj kao da je za ZTE. Ipak ti nemas nesto gresaka na njemu. A ako nemas inace prekide, pre ce biti nesto do centrale.

Da se ne pregreva mozda?:)
 
Kod mene zte, radi bez greške.
 
Izvlači on punu brzinu, ping je i dalje 5ms, ali me nervira što konekcija traje max 12 sati a nekada i manje. Onda kada se ponovo poveže ta konekcija traje max 2 min jer pokaže max downstreamm kao 33000 i nešto kbit/s i onda pukne veza. Pa onda opet uspostavi konekciju sa max downstream od 130000 i nešto kbit/s i onda postepeno pada, i kada dodje do 55000 kbit/s onda pukne veza i tako u krug.Prijaviću im pa ću videti šta će mi reći. Nekada je dsl up time bio i po 50 dana.
 
sredili su brzinu, sada cepa na kablu oko 46Mbps, dok je wifi ocekivano slab, oko 16Mbps... Zgrada je prezasicena wifi signalom, sta preporucujete kao resenje? Mozda neki 5GHz ruter...?
Ping je oko 20 na kablu, preko 30 na wifi... Da li da im se trazi da prebace na FAST, msm da li ce uopste to uraditi ako se zahteva korisnickoj sluzbi?
 
Samo 5GHz ruter rešava problem.
 
Na fast nece prebaciti ako ima IPTV.

Najjeftiniji 5ghz ruter koji super radi iz mog iskustva je Xiaomi wifi router 3. I na 2.4ghz se odlicno pokazao a 30$ plus shipping je. Nema nista u tom rangu a da nije low end slabiji of Telekom rutera sem njega.
 
Poslednja izmena:
Ja iman iptv i pre 2 meseca su mi bez problema prebacili na fast
b6cf78b4b0f202796fcfd4739cc580d4.jpg


Послато са Coolpad A8
 
Naravno da ce da prebace na fast ali sta je onda sa download brzinom, imas oko 46, plus da imas HD pa ti saberi.
Iskreno ja nisam hteo da idem na taj kompromis posto imam dva STB uređaj+HD...
 

Prilozi

  • ZTE.jpg
    ZTE.jpg
    153.8 KB · Pregleda: 118
Izvlači on punu brzinu, ping je i dalje 5ms, ali me nervira što konekcija traje max 12 sati a nekada i manje. Onda kada se ponovo poveže ta konekcija traje max 2 min jer pokaže max downstreamm kao 33000 i nešto kbit/s i onda pukne veza. Pa onda opet uspostavi konekciju sa max downstream od 130000 i nešto kbit/s i onda postepeno pada, i kada dodje do 55000 kbit/s onda pukne veza i tako u krug.Prijaviću im pa ću videti šta će mi reći. Nekada je dsl up time bio i po 50 dana.

Indentican problem sam i ja imao dok sam bio na adsl-u, menjali modem, spliter vise puta.... Kod mene je tada bila parica problem, max downstream je setao gore dole.... pucala veza.
 
U pravu si ranije sam izvlačio 49mbs a sada 46 max 47. To sam uradio zbog dece jer im je veliki ping smetao za igrice

Послато са Coolpad A8
 
TO je super, ako budem nekada imao potrebu za IPTVem da znam da moze da bude na Fast. Tih nekoliko MB mi nisu toliko bitni, koliko bi ping bio.

Dakle, ne vazi ono sto su ranije pricali da ne moze Fast channel zbog IPTVa, nego su prosto lose odlucili koje profile da prave za brzine.
 
Nazad
Vrh Dno