Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Kod tebe je ZTE H168N V3.1, shora92 i ja imamo ZTE H267H i nema novog fw sem ovog koji je u njemu V1.0.0T4_SRB.
 
A pa to sam uzeo još dok je bio upload booster za 300 din mesečno negde 2013, a za 600 din je bilo 10Mbps uploada, pa sada plaćam 2300 mesečno bez uo. Meni je za sada ok 50/5. Vidim i ja da je nešto kalkulator pobrljavio čim mi puca konekcija na 24h :D Nadam se da će kada završe sa tom optikom ponuditi malo veći upload sa tim paketima do 1000 Mbps :D
 
Moja sifra ima 16 karaktera i sadrzi brojeve i mala i velika slova.
 
Bogami jako zadovoljan sa 50, moram da potpišem ugovor i da iskoristim ono 5 meseci po dinar. Uzeo bez ugovora pa ima vise od 3 meseca, nikada stucnuo nije. pu pu...
 
Cepaj ga naleee :D
 
Ljudi ako moze savet ovo tipa "na misisce sam izvukao 50/2" i slicno .Na koji mail da posaljem zahtevg molbu sta vec vec sam slao na [email protected] cini mi se . I tu mi samo napisu ne moze i kraj . Zvao od jednog do drugog nista. Da bude jos veci crnjak komsija ima iako je 5 metara od mene. Evo moje slike i kako mogu da vidim ljudi i sa gorim parametrima imaju 50/2 mene jednostavno otkace i kazu ne dozvoljava sistem . Sistem te izbacuje itd nemam iptv samo vdsl. za mail.png
 
Probaj da pošalješ primedbu Ratel-u gde ćeš da uključiš taj screenshot kao i text mailova tj prepiske između tebe i Telekoma. I to da komšija je dobio naravno.
 
Ma daj, stvarno imaš mogućnost a oni ne daju, garantujem da bi bila druga pesma da malo počastis tehničare, nažalost....
 
Kako na ZTE H267N može da se ograniči protok na wi-fi konekciji?
3 korisnika isključivo koriste wi-fi pa bi mi trebalo ograničenje protoka, npr. da se 2 korisnika ograniče na po 5 megabita a treći da ima 15 megabita.
Znam ta se to radi u opciji QoS ali na ovom uređaju mi to deluje malo komplikovanije.
 
Nista ljudi hvala Vam za info , izgleda da ovde nista ne moze bez veze cak ni internet :p Moracu nekako da nadjem nekog iznutra ako moze da mi "sredi" .
 
Zdravo svima, da li je moguce sa ovim parametrima dobiti vdsl 20/2 paket posto mi je istekao ovaj ugovor 10/1 pre par nedelja. Ispitivajuci ove prametre po netu izgleda da ne moze... Nisam cak ni video da su mi stavili interleaved umesto fast jer dugo nisam igrao online igre da primetim :p
Sta vi mislite?
 

Prilozi

  • dsl.jpg
    dsl.jpg
    165.1 KB · Pregleda: 157
Zdravo svima, da li je moguce sa ovim parametrima dobiti vdsl 20/2 paket posto mi je istekao ovaj ugovor 10/1 pre par nedelja. Ispitivajuci ove prametre po netu izgleda da ne moze... Nisam cak ni video da su mi stavili interleaved umesto fast jer dugo nisam igrao online igre da primetim :p
Sta vi mislite?
Auuu na granici si, probaj! :d
 
Probacu, ali kad vidim koliku su borbu vodili ljudi na predhodnim stranama cenim da nema šanse :d
 
Poslednja izmena:
A koji su parametri koje gledate? :)

Ово је послао 6п!
 
Nije mi jasno zašto su ti toliko loši parametri, nisi daleko. Deluje kao da je parica u užasnom stanju....
 
bs je napisao(la):
Zdravo svima, da li je moguce sa ovim parametrima dobiti vdsl 20/2 paket posto mi je istekao ovaj ugovor 10/1 pre par nedelja. Ispitivajuci ove prametre po netu izgleda da ne moze... Nisam cak ni video da su mi stavili interleaved umesto fast jer dugo nisam igrao online igre da primetim :p
Sta vi mislite?
Nećeš moći VDSL 20/2, downstream SNR margina ti je 7.4db i po trenutnom stanju linije je nemoguće imati 20 megabit-a.
Po ovim parametrima si oko 1.400 m od centrale, očigledno ti je parica jako loša jer teoretski na toj daljini bi trebalo da šljaka 20 megabit-a.
 
Poslednja izmena:
Hvala za info, pretpostavljao sam da je tako ali rekoh za svaki slucaj da pitam...
 
CRC i pucanje veze

Namera mi je da predjem sa Oriona ( IPTV + net 15mb ) na Telekom, medjutim ne bih htela da sa mnom migrira i problem koji imamo. Dakle, vec duze vreme veza puca redovno od 18h na dalje i to tako sto krene maratonsko pakovanje CRC gresaka od po 1000 svake 4 sekunde ne bi li dostiga 13.000 CRC gresaka a nekad i 20.000. Napominjem da se to pakovanje CRC desava i kad niko u kuci ne koristi net. Telefonske zice u kuci su skroz promenjene od juce i nema nikakvog šuma na telefonu, medjutim problem sa CRC je potpuno isti. Inace nalazim se nekih 3km od Arandjelovca...

Ne vidim svrhu da se zalim Orion-u jer cekam migracioni kod (vec 12 dana) ali isto tako ne bih da problem krene dalje da se siri jer nameravam da uzmem 20mb u Telekomu (receno mi je od njih da, navodno, ne moze vise)...

Screen Shot 2016-10-14 at 22.15.18.png

Ovu sa parametri veze sa TP Link-a... u tom trenutku je broj CRC bio pristojan...

U iscekivanju vase ekspertize :)
 
Poslednja izmena:
Zna li iko da li se ista menjali na infrastrukturi i brzinama u Kuli? Istekao mi je stari 2 year ugovor, ne vredi vise da placam 1900din za 20/1 [u realnosti je 13.5/0.7].
 
...i spliteri su menjani nekoliko puta

Sacekaj da predjes kod Telekoma. Onda vidi situaciju. Ako se nastavi, prijavi kvar njima. I insistiraj da dodje njihov tehnicar.

Ja sam godinama bio na Veratu/Beotelu i pevali su pesmu da ne moze vise od 6 MBps. Cim sam presao kod monopoliste moglo je 16, pa i vDSL 20/2 (iako sam na 1.5km od centrale) iako kablove do mene menjali nisu, nisu uveli nikakav mini IPAN (blizu centralu), eventualno su centralu "doradili" da ima vDSL portove i to je to

+ je dosao tehnicar i sredio zice po stanu (doduse, bunio se malo sto mora i to da radi; moja sreca je u tome sto sam imao vise telefonskih zica vec provucenih tj infrsastrukturu za dve linije - iako koristim samo jednu -- al tih zica je bilo 4 seta-pitaj boga zasto-to samo investitor zna, pa je tehn. samo morao da ih ocita sve i prespoji na onu koja mu daje najjaci signal na njegovom mernom instrumentu), i od tad izvlaci celih 20/2.

Izmerio covek i pre nego sto je usao u stan na ulazu u zgradu (saht + razvodna kutija u prizemlju) i tu je max 35MBps (super je sto i to mogu! time znaju precizno koliko infrastruktura u stanu utice "lose", jer se tacno zna signal na prvom sledecem koraku do centrale), a kod mene, posle njegove intervencije, max 30 (pre je bilo 16; a odmah su me stavili na 20, pa su profil spustili na 16, pa je ovaj sredio i digli su nazad na normalu, 20/2, posle jednog njegovog telefonskog poziva)... tako da, sredio je najbolje sto je mogao, potpuno besplatno, Im happy with it (20/2, paket 50 nikad nece biti moguc, sto je i u skladu sa 1.5 kilometrazom)

problem su def. pravile instalacije po stanju... koje ne-Telekom ISP ne bi pipnuo, nikad! Jedino Telekom ima tu terensku ekipu
+ de facto imaju monopol nad svim sto je vezano za a/v-DSL, uz direktant kontakt sa covekom u centrali. Videces: cim predjes, bice bolje sve sto pre nije.

Sto je sr4nje, naravno! Tako se ubija konkurencija!
(koja je i sama kriva. koja takodje moze da ima tehnicara koji dodje u stan sa mernim instrumentom i bije bolju bitku sa Telekomom za svoje korisnike. Mislim da Beotel terenske tehnicare ima, i da kostaju 30e. Takve stvari bi morale biti besplatne, ali oni se drze mejl sistema - sto mogu da rese mejlom Telekomu, to je. To sto ih Telekom od****, cak i kad nesto moze bolje, to je javna tajna. Cesto mora da se nesto odradi na terenu, u samom stanu. Cak i da prezalis 30e nemaju direktan deal sa Telekomom tj tel. kontakt sa centralom. A Telekom je oduvek bio okrenut samom sebi, i pravio podelu po tome ko ti je ISP. Znas kad bi dali pristup sahtu nekom ko nije njihov tehnicar? Nikad. A imaju i pokrice za to, jer je u ovoj zemlji privatno nesto sto bi moralo da bude javno... ta infrastruktura od centrale do stana, to je sve - Telekomovo. Ovo u stanu je tvoje. I onda tu ne-Telekom ISP nema sta da trazi... nazalost)
 
Poslednja izmena:
Sacekaj da predjes kod Telekoma. Onda vidi situaciju. Ako se nastavi, prijavi kvar njima. I insistiraj da dodje njihov tehnicar.

Hvala ti mnogo na odgovoru!

Pretpostavila sam da tako stoje stvari medjutim s obzirom da sam kod istog provajdera jos od ere Sezampro-a, nemam bas mnogo iskustva. Do sad smo sve probleme uglavnom volšebno resavali sami smatrajuci, kao sto kazes, da nece hteti da se petljaju u kucnu instalaciju. Medjutim, sad smo ucinili sve sto je bilo maksimalno moguce i jedino preostaje cekanje migracionog koda. Receno mi je da se ceka od 7 do 30 dana...

Na zalost, svesna sam monopola telekoma... Orion nudi iskljucino ADSL od 10/1 i 20/1, ocigledno nisu u mogucnosti da predju na VDSL. Njihov Wifi me ne interesuje ali zato kad sam trazila Premium mrezu (optiku) koja je dostupna u Arandjelovcu, receno mi je da ne moze jer tel zice nisu njihovo vlasnistvo...
 
Imam jedno pitanje pa ako neko može da mi pomogne sa nekim savetom itd bio bih mu zahvalan. Naime koristim vdsl od februara 2013 godine, bilo je nekih sitnih problema ali je sve radilo perfektno. Medjutim u poslednjih 10ak dana mi se javljaju problemi u vidu pucanja veze na manje od 24 sata, ima mnogo grešaka a ništa nije dirano od instalacije. Pa me zanima da li je možda modem počeo da crkava, u pitanju je HG630 koji je do sada radio savršeno. Evo i screen shotova, kao da nešto brljavi i kad se vrati u normalu sve bude ok do max 24 sata. Screenshot_2016-10-17-20-31-53.jpgScreenshot_2016-10-17-20-32-51.jpgScreenshot_2016-10-17-20-47-05.jpg
 
Stigao vdsl 50/2 bratu danas... Brzina na kablu oko 6-8mbps/2mbps... Na wifi jos gora, a na telefonu jedva da moze i da izmeri, bude 0.26... Restartovan ruter vise puta, na kompu se nista ne skida, sve normalno... Lokacija Novi Sad, Detelinara... U podesavanjima rutera pise da je pustena ta brzina koju i treba da ima, evo kacim sliku od malo pre (slao mi preko messengera,zato je foto)... Sada je kasno, morace sutra nekog da zove... Ili mozda neko zna resenje?

14628182_1089740334480562_708160769_n.jpg
 
Nazad
Vrh Dno