Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sva infrastruktura pripada telekomu, a telekom pripada drzavi, a ova najava adsl-a je jedna cista predizborna kampanja da bi se privukla populacija 18-40 godina da glasa posto je upravo taj deo populacije najnezadovoljniji, inace danas sam bio u tekekomu da pitam za adsl i imam mnogo "pozitivnih" :mad: utisaka, dobicemo adsl 2025. godine :mad:

На основу члана 9. став 1. тачка 1), члана 87. став 3., а складу са чланом 3. став 1. тач. 1), 2), 3) и 4) Закона о телекомуникацијама:

1. У циљу рационалног коришћења инфраструктурних објеката сви јавни телекомуникациони оператори и друга лица која поседују или по другом основу располажу кабловском канализацијом намењеној за постављање телекомуникационих каблова су дужни да на захтев за закупом места од стране јавних телекомуникациоих оператора одговоре у року од 30 дана. Одбијање захтева је неопходно детаљно образложити.

2. У случају да на захтев за заједничко коришћење није одговорено у року или одбијање није образложено, Републичка агенција за телекомуникације (у даљем тексту: Агенција) ће по утврђивању чињенице да постоје техничке могућности, у року од 60 дана донети одлуку којом се налаже заједничко коришћење кабловске канализације.
 
Da ne bi ova tema isla u offtopic jednostavno necu objasnjavati takve stvari ko ne shvata i ne mora, jednostavno je...
 
Slazem se brate sa tobom, ja toliko lose mislim o Telekomu da ne smem ni da kazem ovde. I o ljudima koji rade u njemu. Ali vazno da je danas Drasko Petrovic u Blicu proglasen za pobednika zato sto uvodi 3G mobilnu telefoniju. Wow, a to sto nam je telekomunikaciona infrastruktura na nivou kamenog doba, to nema veze. I nema nikakve sanse da se to u skorijoj buducnosti promeni. Pa ja bih tog Draska obesio na Terazijama zajedno sa ministrom telekomunikacija, ako takvog uopste imamo. Ne mogu da shvatim sta ti ljudi rade, u stvari mislim da su oni tu samo pioni, kao i svi ostali direktori/ministri/predsednici u nasoj drzavi.
 
evo , ja danas okrenuo 9813 čisto da proverim šta se dešava , i pitam ljubaznu operaterku koja se javila za približan termin kad ću biti pozvan da potpišem ugovor i preuzmem opremu , jer kad sam prošli put ostavio sve potrebne podatke rekli su da će to biti uskoro , a ona je odgovorila da NEZNA , a na moje INSISTIRANJE , onako uz osmeh je rekla da će to teško biti do kraja ove godine ... rekla mi još i da je valjda oprema postavljena , ali se verovatno čeka TEHNIČKI PRIJEM ...
 
I ja sam danas okrenuo 9813. Inace, na centrali Zarkovo sam (2395***) i imam pcm, pa sam zvao da proverim kako idu stvari...kada sam pitao jel se radi nesto na skidanju sa pcm-a da bih dobio adsl covek mi reche da kod njega stoji da sam jos uvek na pcm-u i da u informacionom sistemu ne pise da su otpoceli radovi za skidanje sa pcm-a na ovoj centrali :d
Jel ima neko ko je blize upucen sa stanjem na ovoj centrali, jer verujem da njihov IS i nije bas azuran :)

p.s. Gde se tacno nalazi ova centrala? Mozda odem da proverim sta se radi...
 
Ali vazno da je danas Drasko Petrovic u Blicu proglasen za pobednika zato sto uvodi 3G mobilnu telefoniju. Wow, a to sto nam je telekomunikaciona infrastruktura na nivou kamenog doba, to nema veze. I nema nikakve sanse da se to u skorijoj buducnosti promeni.

I 3G je, ruku na srce, deo telekomunikacione strukture pa je, u tom smislu, uvodjenjem 3G ova unapredjena. Ono sto je, po meni, najveci problem jeste to sto se telekomunikacije potpuno neravnomerno i bez ikakvog plana razvijaju, u korist visokokomercijalnih servisa, a na stetu onih usluga koje Telekomu donose malo profita.

Telekom se ponasa 100% profiterski, kao da su 100% privatna, profitabilna kompanija, a ne, prakticno, javni servis bez koga se ne moze. Tako se usluge mobilne telefonije razvijaju znatno brze od usluga fiksne telefonije jer ce, opet ruku na srce, xy puta vise ljudi da snima svoja jaja ili novi bmw (svako ima necim da se pohvali) i pokazuje, zahvaljujuci 3G,svom sagovorniku, od nas, sacice jadnika, kojima treba brzi internet. Nema nikog ko ce da postroji Draska Petrovica i da mu kaze: "Ove godine da nema vise telefonskih dvojnika i da se uvede toliko i toliko adsl prikljucaka i 'ajd sad na posao, ako mislis i ubuduce da budes generalni direktor Telekoma.Nisi los da zgrnes pare, ali si poceo da zapostavljas ove klince sto vise na internetu, programiraju, izradjuju sajtove, pisu i objavljuju i slicno."

Zbog toga smo dosli do telekomunikacionog apsurda. Ljudi ne mogu da izadju na internet jer imaju dvojnika, a istovremeno im je na raspolaganju 3G tehnologija!?

Ali, to je nasa stvarnost. Nema planiranja, nema ideje, samo gomila pohlepnih tasna-masna likova.
 
Poslednja izmena:
Tek danas sam dobio informaciju o tome kada krece instalacija ADSL modema u Zrenjanin-u...cim stignu modemi !!! :D
Naravno, svaki korisnik ce potom potpisati ugovor i biti odgovoran za ugradnju tog modema...to je sve sto mi je receno !!!
 
Evo vam u celini teksta iz danasnjeg COM-a.

Internet u Japanu.
Spor vam je ADSL?

Mucite se sa dial-upom? Niste zadovoljni brzinom ADSL-a koju nude domaci provajderi? Mislite da je internet skupa igracka? E pa, evo vam jos malo materijala za nerviranje. Prema podacima Japanskog ministarstva za unutrasnje poslove i telekomunikacije tamosnji korisnici su oberucke prihvatili servise bazirane na koriscenju optickih vlakana. Cak cetvrtina od 25 miliona korisnika broadband pristupa prikljuceno je na opticke konekcije. Konkurencija na trzistu internet provajdera je izuzetno zestoka, pa se na svakog novog korisnika gleda kao na "malo vode na dlanu". Uvodjenje opticke konekcije se izvodi maksimalno dve nedelje, a vrlo cesto prvih meseci se usluge uopste ne placaju. Pri tome su cene smesne, da smesnije ne mogu biti. Tako Japanci mogu od operatera fiksne telefonije NTT East Corp. da dobiju takozvani Hyper Family paket po mesecnoj tarifi od 5.200 jena (ukljuceno i rentiranje opreme), sto iznosi malo vise od 33 evra, odnosno oko 2600 dinara. A za tu cenu pretplatnik dobija prikljucak na opticki link brzine 1 GB/s, dok su pojedini prikljucci unutar stana ili kuce podeseni na brzini od 100 MB/s (sto vazi i za upload i za download).
Tako sve vise Japanaca napusta ADSL kod kojeg maksimalna brzina dostize cifru "samo" 47 MB/s, i to po ceni od 1000 jena (oko 6,5 evra). Posle ovih podataka svaka prica o navodnom razvoju interneta u Srbiji je potpuno besmislena.
 
Ova informacija ima malo veze sa ADSL-om a jos manje sa firmom Telekom Srbija a najmanje veze sa tim kad ce ADSL biti uveden kod korisnika koji su vec podneli zahtev...
 
Meni su danas rekli da su modemi stigli u Beograd (oni Kineski sto im naziv pocinje na H :D ), i da ce po zavrsetku praznika (polovinom januara) da posalju te modeme u ostale gradove. Tako da su mi obecali da ce da me pozovu sredinom januara. :)

Nadam se da ce da ispune obecanje. :D
 
Da nisu Hentai? A ne, izvini, to je japanski :)
Kol'ko vidim, od cele te frke jedino vrede ljubazne operaterke :)
A aDSL-a nigde na pomolu...

Screw you guys, I'm going home.
 
I ja sam danas okrenuo 9813. Inace, na centrali Zarkovo sam (2395***) i imam pcm, pa sam zvao da proverim kako idu stvari...kada sam pitao jel se radi nesto na skidanju sa pcm-a da bih dobio adsl covek mi reche da kod njega stoji da sam jos uvek na pcm-u i da u informacionom sistemu ne pise da su otpoceli radovi za skidanje sa pcm-a na ovoj centrali :d
Jel ima neko ko je blize upucen sa stanjem na ovoj centrali, jer verujem da njihov IS i nije bas azuran :)

p.s. Gde se tacno nalazi ova centrala? Mozda odem da proverim sta se radi...

ja sa isto 2395*** sa pcm-om, mislim da je centrala u ulici iznad ibarske, tamo gde su one dve pupme
 
E, ajd malo da se iskulira sa postovima tipa - cuo sam da treba da krene, zvao sam i rekli mi samo sto nije i sl. Ko god je imalo zelje imao mogao je da skonta na predhodne 33 strane da svima to kazu.
Ostavite mesta za malo pravih informacija, neka se javi neko ako dobije ili nesto novo sazna.
 
Ja sam nesto nezvanicno saznao da ce u ZR-u, ADSL poceti tek negde u martu.
 
Koje godine ? :d
 
Istekao je i poslednji radni dan pre nove godine a od ADSL-a nista. Sta reci osim:
Telekom Srbije nas je prevario.
 
pa ljudi ja sam vam odmah rekao cim smo usli u decembar da cemo da cekamo da telekomovi radnici proslave sve praznike.
sto se tice 3g-a, stize i to cudo posle 2 godine rada + jos malo dodatnih investicija + postotak u dzep direktorima. stize i treci operater, kakva koincidencija da se bas sad ubrzaju radovi. inace telekom je rekao "nema sanse da smanjujemo cene, iskustva su pokazala da treci operater ne moze da uzme vise od 15% trzista". zbog ovog ja odmah kupujem mobilkomovu karticu.
a kada ce adsl? pa jedino sto nas bednu raju izvlaci je cinjenica da su 21 januara izbori. ne postoji teoretska sansa da jedan debeli krmak kao sto je drasko petrovic propusti priliku da se uslihta svojim stranackim kolegama stavljajuci u svoj rezime adsl-izaciju srbije i tako preporuci svoje debelo dupe za sledeci mandat. tako da su moje prognoze da ce januar biti srecan mesec za vecinu, osim ako ovdasnji politicari nisu jos gluplji nego sto izgledaju.

ps. koga zanima ima nesto dokumentacije o buducnosti nasih telkomunikacija na sajtu bande lopova ovde.
 
Poslednja izmena:
NOVO OBECANJE, NOVO LUDO RADOVANJE

Ponovo sam danas, po ko zna koji put, bio do Telekoma, da mi objasne prevaru. Rekao sam curi sa saltera, da mi je obecano uvodjenje ADSL-a do kraja decembra, i da mi objasni zasto nije ispunjeno. Rekla mi je, da joj je vrlo neprijatno zbog laznog obecanja, da ne zna zasto je sve odlozeno, i da je jutros iz centrale dobila obavestenje u kome se navodi da su modemi (prvi put je izgovorila rec modem od kako dolazim) stigli u BG, i da ce realizacija biti bez ODLAGANJA u januaru. Reci "BEZ ODLAGANJA" je vise puta ponovila.
Usput sam trazio ponovo da proveri moj zahtev. Kaze, sve je u redu, na mom nalogu pise: RADOVI U TOKU..
Da li je na pomolu nova prevara...videcemo
A sto kaze drgrozozo, samo nas izbori mogu spasiti.
 
Poslednja izmena:
Sto se tice toga "radovi u toku" to su isto i meni rekli na 9813 a moje centrale uopste i nema na onom telekomovom spisku centrala koje ce imati adsl u narednim mesecima. Zakljucak je jasan..
 
Da, nema vise popusta za nas. Mozda smo preterali u uvredama i kritikama, pa se naljutili i resili da nam uskrate popust.. he.. he
 
I meni je receno preko broja 9813 da su modemi stigli u BG i da se ceka da se oni posalju ostalim gradovima po Srbiji takodje preko istog broja mi je receno da ce u Smederevu biti dodeljeno 1000 modema u prvi mah, a da ce ostali morati jos malo da se "strpe" kada sam pitao sta je sa mojim gradom (koji inace pripada opstini Smederevo) rekla je da tih 1000 modema vazi za grad Smederevo i ostale gradove koji pripadaju pod ovim gradom, kada sam pomenuo da mog grada nema na sajtu ona je rekla da to nikakve veze nema i da ne gledam to sto pise tamo bas tim recima, jedno sto mi jos uliva nadu su izbori...
 
Poslednja izmena:
Da li ste primetili na telekomovom sajtu nema informacije o popustu za prva tri meseca
"Ukoliko podnesete zahtev do 01.01.2007, ne plaćate setup od 5.000 dinara (modem uključen u cenu), i stičete pravo na popust od 15% na prva tri meseca korišćenja usluge."

Kako nema?
 
Doceka smo i Novu Godinu i dalje pricamo o apstraktnim cinjenicama.SRECNA nam bila ova 2007 valjda ce se zavrsiti u njoj nase muke i cekanje povodom ADSL-a.
Ziveli!
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno