Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hahahahahahaha obavestice te i dobices besplatan ADSL telekom prvi u Srbiji. :)
 
Evo cisto da pitam za Cacak...

Pre 2-3 sedmice su me zvali iz Sezama za ubacivanje u primarnu grupu korisnika za dodeljivanje ADSLa.

Interesuje me jedna stvar Telekom i Sezam mi tvrde da im je stepen agregacije NULA, da li je to moguce?

PS
EUnet priznaje da im je 20:1 i/ili 30:1.

Da li neko zna datum kada pocinje? Ja sam cuo 5 ili 6 januara.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da nas je iskustvo do sad naucilo da Telekom ne ume da postavi sebi datum za nesto tako da sve sto cujete, slobodno zaboravite. Kad bude bice, ako neko dobije konkretno od Telekoma ADSL neka napise ovde, do tad, nemojte da spamujete uzalud :p
Ono sto ja znam konkretno za moju centralu (Svilajnac) je da je DSLAM povezan, ima 128 porta (znaci za 128 brojeva/kuca) i da je to sve vezano na centrale ali se jos ceka softver.
 
Ja mislim da nas je iskustvo do sad naucilo da Telekom ne ume da postavi sebi datum za nesto tako da sve sto cujete, slobodno zaboravite. Kad bude bice, ako neko dobije konkretno od Telekoma ADSL neka napise ovde, do tad, nemojte da spamujete uzalud
Pa ne moze se bas tako razmisljati, kad bude , bice. Sta, da vam je neko obecao svojevremeno pejdzer, pentium 386 ili jedan od prvih mobilnih aparata. I da vam te stvari sada pokloni. A vi sad treba da budete zadovoljni, jer je obecano ispunjeno. A sta ce mi sad. Sad mi ne treba. Da sam imao dobar auto sa 18 godina(a imao sam krntiju), imao bih puno vise lepih trenutaka, boljih cura,dozivljaja i vise lepog da se secam. Sad imam dobar auto ali vreme je proslo i vise ne uzivam u njemu kao da sam ga imao sa 18. Jednostavno kad neke stvari stignu kasno, gube smisao. Razmislite koliko smo izgubili u poslednje dve godine (kad smo realno mogli da budemo na ADSL) vozeci modem umesto ADSL-a. Znaci, svaki dan produzenja agonije sa ADSL moze da ima samo nenadoknadiv gubitak.
Takodje mislim da treba pricati sto vise, jer neko ipak ovo cita. Pa se ljudi (ucesnici foruma, i gosti koji prate ovu temu) animiraju, pitaju, raspituju,zale, kukaju... sto u celini stvara utisak pritiska(u ovom slucaju na telekom), i moze da ima samo pozitivne efekte.
 
Lepo si napisao ^.
Meni su obecali do Nove godine da ce biti pusteno, ako ne ispune obecanje, prelazim kod drugog provajdera, definitivno.
 
U Knjazevcu tek posle Nove godine. Vise mi se smucilo. Doslo mi je danas da ih napsujem, ali nisu sluzbenice krive. Najveci krivac je onaj pe*****.
O majko sto me nisi rodila u Avganistan, da neznam za ADSL.
 
!

Ne vredi vise sedeti i cekati. Ne j**u oni nas 2%. Zato imam jedan predlog. Hajde da Telekomu uputimo jedno zajednicko protestno pismo, da im kazemo sta nam lezi na srcu. Da neko, ko je recitiji, oblikuje jedan tekst, gde cemo mi ostali da dodamo nesto ako je potrebno, pa da ga uputimo ne samo Telekomu nego i redakcijama citanijih novinskih izdanja.

a njih ce bas da zabole :banana:

Nista od svega dok neka strana (ozbiljna) kuca ne udje na ove prostore i ponudi ADSL
 
Ehhh, Telekom nece od mene dobijati kintu, na to sam mislio.... posto nekima nije jasno, da razjasnim. Drugo, ne koriste svi provajderi njihovu infrastrukturu, daleko bilo!

Sale : Da, bilo bi dobro da se stavi u sig, al posto ne postujem mnogo ne bi imalo efekta toliko koliko si mislio ;) Ako hoces ti stavi, pa se angazuj malo vise ovde na forumu.... a ne samo da trazis bisere......valjda smo svi iz istog razloga ovde?!

Ajde, nemojte vise takve nepotrebne komentare da pisete....razmislite prvo malo pre nego sto postujete.
 
Ja mislim da infrastrutura ne pripada ni telekomu nego drzavi.Skoro svi koriste tu drzavnu infrastrukturu ,osim verata,delimicno koji ima svoj wireless link od 155mbita ka dojce-telekomu.
 
Ja mislim da infrastrutura ne pripada ni telekomu nego drzavi.Skoro svi koriste tu drzavnu infrastrukturu ,osim verata,delimicno koji ima svoj wireless link od 155mbita ka dojce-telekomu.

Mozda linkovi ka inostranstvu nisu samo Telekomovi, ali telefonske centrale i oprema u njima jesu.
 
Nazalost nisi u pravu sve pripada telekomu a 80% telekoma pripada PTT-u odnosno drzavi.:wall:

Cek,pojasni malo sta govorish dedamrsoje :),oko cega nisam u pravu.
inrastruktura,vodovi,zice itd... ne mogu biti u vlasnistvu telekoma nego samo u zakupu.To bi bilo
kao kad bi Nis bio vlasnik svih puteva u srbiji.A sto se tice Verata on ima svoj link.
 
Cek,pojasni malo sta govorish dedamrsoje :),oko cega nisam u pravu.
inrastruktura,vodovi,zice itd... ne mogu biti u vlasnistvu telekoma nego samo u zakupu.To bi bilo
kao kad bi Nis bio vlasnik svih puteva u srbiji.A sto se tice Verata on ima svoj link.

ne, infrastruktura pripada telekomu srbije, kakav crni zakup :)
 
Sva infrastruktura pripada telekomu, a telekom pripada drzavi, a ova najava adsl-a je jedna cista predizborna kampanja da bi se privukla populacija 18-40 godina da glasa posto je upravo taj deo populacije najnezadovoljniji, inace danas sam bio u tekekomu da pitam za adsl i imam mnogo "pozitivnih" :mad: utisaka, dobicemo adsl 2025. godine :mad:
 
Poslednja izmena:
Ehhh, Telekom nece od mene dobijati kintu, na to sam mislio.... posto nekima nije jasno, da razjasnim. Drugo, ne koriste svi provajderi njihovu infrastrukturu, daleko bilo!

Sale : Da, bilo bi dobro da se stavi u sig, al posto ne postujem mnogo ne bi imalo efekta toliko koliko si mislio ;) Ako hoces ti stavi, pa se angazuj malo vise ovde na forumu.... a ne samo da trazis bisere......valjda smo svi iz istog razloga ovde?!

Ajde, nemojte vise takve nepotrebne komentare da pisete....razmislite prvo malo pre nego sto postujete.

Ma bre dobra je fora skroz :d

A što se Telekoma tiče, ako uzmeš ADSL svakako će od tebe dobijati kintu, pošto svi podprovajderi moraju da mu plate zakup portova. E sad ako si odlučio da plaćaš više za Wireless, onda u redu.
 
Da,evo bacih se na citanje nekih dokumenata i stvarno je telekom vlasnik infrastrukture,my bad.Ali sta je trulo u drzavi Srbiji,i zasto sam mislio da on nije vlasnik kompletne infrastrukture je zato sto bi u iole nornalnim uslovima drzava trebala da drzi vlasnistvo nad infrastrukturom a da fixnim opraterima pod ugovorom daje na zakup istu.Znam da u stranim zemljama drzava obaveze
fixne operatere da ulazu u infrastrukturu pri zakupu ali da ona drzi vlasnistvo nad infrastrukturom a da firme dobiju "last mile" ili lokalnu infrastrukturu.Ipak ne drzi Telekom svu "internet" infrastrukturu,kablovski provajderi imaju svoju,verat ima svoj link na nemackoj,i cujem da ce i mobilni operateri uci u trku sa bezicnom infrastrukturom.

Citam kako je Telekom natovario provajdere,kvarove im resava samo u okviru radnog vremena,pa citav proces traje i do tri nedelje, i trazi im unapred pare za ADSL prikljucke
i to u blokovima od po 1000 (oko 25.000eur),a posle im kaze da nije u stanju da izvrsi prikljucenje novih korisnika i da ce resiti problem za "nekoliko meseci"(to se desilo u julu),a posle sam pocne da vrsi usluge ugradnje adsl-a.Kakvi sveobuhvatni prevaranti,neverovatno.Iz prilozenog pretpostavljam da ce ADSL biti bolji kod njih nego kod provajdera koje namerno sabotiraju.
 
prvi levo ti je Igor Jecl, iz Telekoma Srbija, direktor Direkcije za Usluge, koji je zaduzen ispred Telekoma za ovu pricu oko ADSL akcije i naplate preko telefonskog racuna.
vishe info: http://www.vreme.com/cms/view.php?id=428403

drugi levo ti je Veselin Jevrosimovic, predsednik ComTrade Groupe, koji valja CT konfiguracije preko telefonskog racuna

treci i cetvrti sa leve strane, mislim da su predstavnici Findomestic banke (ili predstavnik i prevodilac), koji ce omoguciti kreditiranje ove kupovine preko telefonskog racuna na 12 do 18 rata (rata oko 30 E)


ko je poslednji - to ne znam..

QUOTE]

Poslednji je Dejan Cvetkovic
Generalni Manager Microsofta za Srbiju i Crnu Goru.
 
Ajd, ako ima neko iz Zrenjanina, neka potvrdi ili demantuje vest. A to je da su poceli sa realizacijom ADSL prikljucaka. Pozvao sam zrenjaninski 9813(mada nisam iz Zr) i ta vest mi je potvrdjena. Cura mi je rekla da je realizacija u toku a da detaljniji info mogu dobiti na tel 023/564-700, ali sutra u radno vreme.
 
Ajd, ako ima neko iz Zrenjanina, neka potvrdi ili demantuje vest. A to je da su poceli sa realizacijom ADSL prikljucaka. Pozvao sam zrenjaninski 9813(mada nisam iz Zr) i ta vest mi je potvrdjena. Cura mi je rekla da je realizacija u toku a da detaljniji info mogu dobiti na tel 023/564-700, ali sutra u radno vreme.

Hajde posalji obavezno komentar da li su poceli...
 
Ja sam pre neki dan zvao 9813 i ljubazna zenska osoba mi je rekla da se modemi ocekuju i da ce mozda poceti odmah sa realizacijom :D
Ovaj broj koji vazi za Zrenjanin zovem sutra ujutru, pa cu da postavim vesto ovde :p
 
Ajde, priznajte, ko se sveti Telekomu ? ;)

26.12.2006

Krađa telekomunikacione infrastrukture na Novom Beogradu

Tokom minulog vikenda, nepoznati počinioci ponovo su izvršili krađu telekomunikacione infrastrukture na Novom Beogradu. Na više lokacija, u blokovima 23 i 29, NN lica su nasilno otvorila podzemne objekte «Telekoma Srbija» i isekla pretplatničke kablove velikog kapaciteta (1200 parica). Na taj način, pričinjena je velika materijalna šteta «Telekomu Srbija», ali i našim korisnicima, odnosno, građanima koji žive u ovom delu Novog Beograda. Ovim vandalskim činom, bez telekomunikacionih veza, ostalo je između 3000 i 4000 tt pretplatnika.
Stručne ekipe «Telekoma Srbija» odmah su izašle na teren i uveliko rade na otklanjanu posledica ove diverzije. Međutim, zbog obima radova, potpuno otklanjanje smetnji, potrajaće do kraja nedelje. Ponovno uspostavljanje telekomunikacionog saobraćaja odvijaće se fazno, kako se smetnje budu otklanjale.
Ovom prilikom posebno želimo da naglasimo da će naša kompanija preduzeti sve neophodne mere i uložiti vanredne napore, kako bi se otklonile smetnje i svi naši korisnici dobili tt veze pre novogodišnjih praznika.

http://www.telekom.nadlanu.com/OPSTE/VaznaObav.aspx?ac=snews&ui=6241

Jos jedan set-back...divno...
 
Poslednja izmena:
Sva infrastruktura pripada telekomu, a telekom pripada drzavi, a ova najava adsl-a je jedna cista predizborna kampanja da bi se privukla populacija 18-40 godina da glasa posto je upravo taj deo populacije najnezadovoljniji, inace danas sam bio u tekekomu da pitam za adsl i imam mnogo "pozitivnih" :mad: utisaka, dobicemo adsl 2025. godine :mad:
A sto li je neko mislio da bi ja glasao za njih ili da bi uopste glasao samo zato sto je Telekom najavio omasovljenje ADSL-a? Mora da je mnogo pametan ako je dosao na takvu ideju.
A jos mi je neverovatnije da zamislim 19-o godisnjeg igraca CS ili WoW-a kako razmislja o izborima ili strankama potaknut najavom ADSL-a
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno