Šta je novo?

Tekstualne greške na sajtu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

NikK

Zapažen
Učlanjen(a)
22.02.2023
Poruke
10
Poena
15
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 3600X & DEEPCOOL GammaXX 300
Matična ploča
Gigabyte X570 Aorus Elite
RAM
Kingston KF436C18RBK2/64
GPU
Zotac GTX 1080 Ti AMP 11GB
Storage
SP512GBP34A60M28
PSU
Chieftec GPS-650C 80 PLUS GOLD
Kućište
MS Industrial Cyclops V
Monitor
DELL U2713Hb & ACER V226HQL Bbd
Ostale periferije
Canon 5D Mark IV
Mobilni telefon
Honor 70 5G
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Siguran sam da je i vama bitno da svaki tekst na sajtu bude pravilno napisan, bez slovnih grešaka, kojih trenutno ima u skoro svakom drugom tekstu.
Meni lično to smeta dok čitam, pa sam otvorio ovu temu da bih na jednom mestu mogao da postavim screenshot i link do teksta koji treba da se koriguje.

Krenuću od današnje Božine objave: "G.SKILL predstavio Zeta R5 OC DDR5 R-DIMM"

Screenshot 1
Screenshot_20230225_170046.jpg


Screenshot 2
Screenshot_20230225_170211.jpg
 
Ovo je na svakoj objavi koja nema komentar: "koje" prepraviti u "koji".

Screenshot
Screenshot_20230225_192944_edit_59154599686912.jpg
 
Verovatno se previše oslanjaju na auto-korekciju prilikom pisanja tzv "spell check".
 
Za dobro tvog mentalnog zdravlja ne idi nikada na B92 sajt. Nisam nika video toliko pravopisnih i slovnih greški.
 
Ha ha, nisi primetio pravu grešku
1677415466744.png
 
Ha ha, nisi primetio pravu grešku
Pogledajte prilog 378092
He, he, video sam, to je bila manja greška, pa nisam hteo mnogo da skrećem sa teme, jer se tema odnosi na sajt, a ne na forum. U šali sam te korigovao jer si mi dao predlog u vezi sa pravopisnim i slovnim greškama.

Jedno je sajt sa autorskim sadržajem iza kojeg stoji Benchmark, koji pre objavljivanja obavezno treba proveriti, a drugo forum gde je komunikacija u slobodnijoj formi. I ovde postoje "Zlatna pravila foruma" kojih bi trebalo da se pridržavamo.

Ove tekstualne greške na sajtu nisu ništa strašno, mogu u par klikova da se reše, kada znaš gde su.
 
zaposli se kao "ko-lektor" u benchu :)
 
Slovne greške, tačnije, greške pri kucanju ne smeju da se dešavaju. U stvari, one se dešavaju i dešavaće se uvek, ali kontrola mora da se pojača

Reči opravdanja: baš strašan tempo nas je zadesio u prethodnih dva meseca, kad se izađe iz te gužve prouzrokovane brojnim stvarima, i ovakve stvari će se dovesti u red. Nije opravdanje - ali i jeste u neku ruku.

Ovo baš i nije normalna situacija
 
Slovne greške, tačnije, greške pri kucanju ne smeju da se dešavaju. U stvari, one se dešavaju i dešavaće se uvek, ali kontrola mora da se pojača

Reči opravdanja: baš strašan tempo nas je zadesio u prethodnih dva meseca, kad se izađe iz te gužve prouzrokovane brojnim stvarima, i ovakve stvari će se dovesti u red. Nije opravdanje - ali i jeste u neku ruku.

Ovo baš i nije normalna situacija
Jasno mi je sve iz bez odgovora, ali drago mi je da sam dobio odgovor. Sam sadržaj i objektivnost su uvek tu, i zato je Benchmark zajednica ovolika, a biće još veća. Ako mogu da pomognem, tu sam.
 
Evo i moje greške pri kucanju, da ne bude da samo Benchmark brzo kuca...

Screenshot_20230227_181609_edit_43292426202130.jpg

Reči opravdanja: bio sam na sastanku, ali kada sam video da mi je @Peca pisao, želeo sam da odmah odgovorim, a imao sam 30ak sekundi vremena. Ovo je ipak forum pa se oprašta... ;)
 
Nitpicking
 
Vidim da ovde neki članovi sa statusom "Čuveni" bez problema nude posao u Benchu, i to vrbuju za rad bez naknade.😉

Evo, da ne bude da odbijam ovakvu ponudu koja se dobija jednom u životu, pristajem, ali na mesec dana, dok traje gužva. Mi se dogovorismo bez Pece, da ga ne ometamo dok je u Barseloni.

Šalu na stranu... Kada bih imao pristup novim tekstovima, ne bi mi bilo teško da ih "skeniram" pre objavljivanja. Da li pročitao pre ili posle, vremenski mi je isto, a svakako čitam/pratim.
 
@Peca daj čoveku šansu, vidiš da bi i besplatno radio ako treba :)
Pa ne moraš da radiš za platu, kao što spomenuh možeš i besplatno :)
To je na vama, nemam veze sa redakcijom i ne vrbujem nikog.
  • A, ti si muzičar?
  • Ne, nisam.
  • Nisi?
  • U stvari jesam, muzičar.
  • A, jesi?
  • Kažem, nisam.
  • Jesi ili nisi?
  • Ne znam. :)

Nije to ne znam koliko uložene energije i vremena. Treba mi par sekundi da napravim screenshot, obeležim tekst i kropujem. OK, minut-dva dok postavim ovde. Dnevno je 5-10 novih objava na sajtu i nema grešaka u svakom tekstu, a neke teme i preskočim.

Zar nije Benchmark pozvao sve nas da pogledamo i prokomentarišemo novi sajt? Evo, ovo je moj način. Mislio sam da bi bilo dobro da na jednom mestu okačimo sve što primetimo (ne samo ja), pa neka koriguju kada budu imali vremena. Verujem da su sada baš u gužvi.

Više vremena i energije potrošim na ovakve odgovore, ali forum je pa se mogu očekivati "upadi" van teme, zarad većeg broja poruka... Kada smo kod poruka, @kUdtiHaEX ne znam da li brojač generalno ne radi ili se samo kod mene zakucao na 6?
 
@NikK svaka čast na trudu, meni kao nekome ko je u školi učio slepo kucanje svaka greška je oduzimala poene i tako se stvorila profesionalna deformacija, primećujem bukvalno svaku grešku u tekstovima :)

Samo jedna molba - ako ti nije teško, stavljaj screenshotove u spojler ispod linka ;)
 
@outlaw možda bi mogao da mi se pridružiš ovde :)
Još nisam stigao da pogledam današnje objave, pa taman da vidim kako bi ti postavio screenshotove, sigurno ćeš naći barem jednu grešku. ;)
 
Poslednja izmena:
Zamolio bih nekog od administratora ili moderatora ako može da mi pojasni kako su danas nestale dve poruke postavljene u ovoj temi? Prva je bila postavljena jutros oko 08h, kada mi je stigao mejl sa obaveštenjem - pisao je @CountMike, a druga desetak minuta posle, moj odgovor. Obe poruke su nestale.

Ako je ovde praksa da se poruke brišu bez ikakve najave/obrazloženja/upozorenja, a da pritom nijedno pravilo foruma nije narušeno, za mene je to neprihvatljivo. @Peca, @kUdtiHaEX, @Corvus Corax

Da ne bude da pričam u prazno, evo i screenshot-a obrisane poruke, koju imam u mejlu, jer sam u nalogu uključio opciju "Primanje vesti i ažuriranja putem imejla".
Benchmark Forum obaveštenje o novoj poruci - obrisana poruka.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno