Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Komp hromekast i peglaj Mileva ,nisa ja za ove IT limunade,za to sam macola ocigledno. Mada posto si iz ns ne bi bilo lose da navratis do mene da mi to nariktaš,imas pivce više komada 😂
 
Ne pijem pivo i nisam iz NS & u NS :D
Ako skidaš sa torrenta na taj laptop to što gledaš onda možeš i umesto laptop + Chromecast da razmotriš kombinacija Plex server na laptopu + Plex app na TV-u? Sa Plex ima manje prčkanja nego sa Kodi i addons.
 
Pa da ostavim nešto i Google da ima da ti kaže? 😋



Mada na osnovu dosadašnjih komentara i stava deluje mi da si gotovan koji koristi "filmovi sa prevodom" fazon sajtova i da torrent ne konzumiraš?
 
Legendo šteta što nisi za vopi 😝😁 Žena bleji ponekad ,deca jos manje,ako je do radnih sati ima ovaj tv da traje narednih 10 god kolikomse gleda,nego dam malo hteo da pogledam film,pa mi rekli za Kodi krenuo u to avanturu nece elementum burst i tu je palo dve u vodu,previse cimanja troje dece oko mene kao bumbari zena skriči reko bjež ti nije to za tebe.
 
Ако је на TCL-у андроид ТВ 11, није ни чудо што га зеза елемнтум.
 
Ima li neko problem sa pogrešnim vremenom?

Uključena mi je automatska sinhronizacija, ali konstantno mi vraća vremensku zonu na GMT+00:00
Podesim ispravno i nakon sat dva opet se vrati na staro.
 
Za sada nemam vecih zamjerki na TCL 65C735.

Od “bugova” sam primijetio sljedece:
1) postoji lag, tj delay prilikom skrolanja u Netflixu i EON app. Na starom tv samsung tu7000 sa tizenom to nije bilo
3) pokusao pustiti Shazam iz HBO Max i film je sjeckao ne znam zasto. Morao uci, izaci par puta i sad radi sve ok.
4) Google kao Google. Nije toliko fluidan meni, osjeti se tu delay kad se skroluje, ali nije ubagovao nikako osim jednom kad mi je trazio logovanje i morao sam factory reset.
5) U dolby vision kad se mijenjaju scene, subtitle je nekad bijel, pa siv, tj slika se sama zatamni i posvijetli. Ugasio sam neki djavo u skrivenom meniju, tipa auto brightness. I manje je vidljivo.

- Primarno ga koristim za PS5 i stvarno dobro dodje 120 Hz, 120fps u igrama je ludilo.

- Airplay radi super, prebrzo se spaja sa tv-om.

- Ako je vani bas suncano, dolby vision kad se stavi na bright ili IQ sve se vidi. Znaci nema problema.

Cekam jos da odgovore za dodatne 3 godine garancije. Sve sam ispunio. Za 750€, mislim da nema bolje… Cak je sad akcija na ekupi.ba sa raiffeisen karticom izadje tv 1200 KM cca 600€. To je stvarno dzabe.
 
100 евра гаранција од годину дана :unsure:
Да ли то значи да је без гаранције цена 500 евра? 😁
 
Ако се купи са КП из Мађ за 700е добија се гаранција 2 год а ако се купи код нас, најповољније, за 115к дин добија се 5 год гаранције.
 
Moze jedna preporuka? Da li je bolje uzeti 75 C815 ili 65 C822 ili 65 C825 IZA za isti novac. Dnevni boravak je oko 30M2. Hvala puno!
30 kvadrata ne govori puno. Važnija mera je udaljenost od ekrana, da ne bi titlove čitao poemrajući bukvalno glavu levo-desno, recimo.
Imaj u vidu ovo kod kupovine TV-a:
"A 75-inch TV measures approximately 36.8 inches tall by 65.4 inches wide. For a 75-inch TV, the guidelines for viewing distance state you should sit about 10.2 feet away from the TV. The viewing distance guidelines vary based on who you ask, but most recommend a viewing angle of about 30 degrees"
 
Ovako to izgleda, gledalo bi se sa troseda koji je udaljen najdaljim delom (paralelno sa televizorom) oko 5 metara, a blizim delom troseda oko 3 metra (slika u prilogu). U svakom, slucaju bih ja voleo da uzmem 75 inca, e sada 75c815 nema mini led (825 ima), 815 nema hdmi 2.1 (825 ima) itd. Da li je bas bolji po karakteristikama serija 825 od 815 ili je to u praksi neprimetno?
 

Prilozi

  • 0-02-05-02b85eabf2a26b8a7c12e50e78e16d8c5b0f8b70f93c9dec137658efd3facf96_58dc2ee4f8529ada.jpg
    0-02-05-02b85eabf2a26b8a7c12e50e78e16d8c5b0f8b70f93c9dec137658efd3facf96_58dc2ee4f8529ada.jpg
    175.8 KB · Pregleda: 97
Meni 65" nije dovoljno velik za udaljenost od 2,5 m, pa mi deluje da bi za tih 3-5 m bio bolji 75".
 
Ne bih se uopste dvoumio da se radi o jednoj seriji modela. Ja sam svakako za 75 inca., Imamo sa jedne strane 65 inca koji je po specifikacijama bolji od modela 75 inca. E sada, 75 inca nema ono sto sam naveo, a 65 inca ima. Moje pitanje je bilo da li u praksi to tako deluje ili nema razlike?
 
Nazad
Vrh Dno