Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Ja sam pre nedelju dana produzio. Posaljes upit na mail. Ima ga na sajtu za produzenje. Oni posalju sta je neophodno. Posaljes sta traze i za dan, dva stigne.
Da li moze da mi neko kaze da li je ovo ok sto se tice brigtness / gray uniformity. U pitanju je 55p731/735 model.IMG_20230630_234903.jpgIMG_20230630_234829.jpgIMG_20230630_225127.jpgIMG_20230630_225556.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre nedelju dana produzio. Posaljes upit na mail. Ima ga na sajtu za produzenje. Oni posalju sta je neophodno. Posaljes sta traze i za dan, dva stigne.
Da li moze da mi neko kaze da li je ovo ok sto se tice brigtness / gray uniformity. U pitanju je 55p731/735 model.Pogledajte prilog 395338Pogledajte prilog 395339Pogledajte prilog 395340Pogledajte prilog 395341
Pa vidiš i sam.
Moj savet ti je stavi led traku iza po obodima TV, pa se više neće primećivati...

 
Koja je realna razlika izmedju 55c635, 55c636 i 55c735? Ne bi se koristio za igrice, samo filmovi i serije. Koliko je upotrebljiv android na njima, moze da zameni fore tv 4k max?
 
Погледај и сам

Најбољи је с735. Андроид је апсолутно употребљив. Пуна подршка за све стриминг сервисе. За тај FORE TV 4K MAX нисам чуо, тако да не могу да ти кажем да ли може да га замени.
 
Није филозофија. Ја имам обичај да прочитам нешто пре него објавим. И када објавим, поново прочитам да се нисам негде за*ебо. Можда је код тебе неки кинџос у питању. Као патике PLIMA, ADODOS... Али без зезања. Видео сам пре 2 дана на огласима копију ми бокса - кутија скоро 100% идентична, још човек и продаје као ми бокс, али наравно није то то.
 
Скоро сам узео Сони 5 и на Ц735 уз укључен Гејм Мастер слика изува.
Играм Асасинс Крид,део где је античка Грчка,слика и графика брука.
 
Pozdrav. Imam 2 pitanja u vezi C715:

1) TV pušta dolby vision + atmost preko 5GHz wifi (pošto je veći protok nego na LAN) sasvim lepo preko JellyFin. E onda se desi da pauziram ili izađem iz filma i ponovo kada uđem nema atmosa (stoji samo dolby vision oznaka gore levo) ili neće uopšte da pusti film. Probam ono force close, clear cache... ništa. Probam drugi player opet ništa. I na kraju moram da restartujem TV i onda proradi, pa opet tako u krug. Neko rešenje? Probao sam i Plex i Nova Player, sve moguće kombinacije ali biće da je prosto problem do TV-a. Koju vi kombinaciju koristite za DV+Atmos?
2) Koja je poslednja (stabilna) verzija sistema za ovaj model? Možda je problem rešen u novijm verzijama, ja imam V8-R851T02-LF1V715.000032

Hvala.
 
Pozdrav. Imam 2 pitanja u vezi C715:

1) TV pušta dolby vision + atmost preko 5GHz wifi (pošto je veći protok nego na LAN) sasvim lepo preko JellyFin. E onda se desi da pauziram ili izađem iz filma i ponovo kada uđem nema atmosa (stoji samo dolby vision oznaka gore levo) ili neće uopšte da pusti film. Probam ono force close, clear cache... ništa. Probam drugi player opet ništa. I na kraju moram da restartujem TV i onda proradi, pa opet tako u krug. Neko rešenje? Probao sam i Plex i Nova Player, sve moguće kombinacije ali biće da je prosto problem do TV-a. Koju vi kombinaciju koristite za DV+Atmos?
2) Koja je poslednja (stabilna) verzija sistema za ovaj model? Možda je problem rešen u novijm verzijama, ja imam V8-R851T02-LF1V715.000032

Hvala.
Ok našao sam odgovore na oba pitanja:
1) Problem je bio što sam u audio podešavanjima TV-a izabrao output "pass through". Rešenje je: otvoriti podešavanja preko daljinskog klikom na zupčanik > Sound > Advanced > Digital audio out > postaviti na "Auto". U ovom režimu radi Dolby Atmos i nema kočenja, sve radi bez problema.
2) Najnovija IMG verzija je V722, a OTA je V728. Sa V715 sam uradio IMG instalaciju V722 i onda sam uradio OTA na V728 pa fabrički reset. Skinuo sam odavde (link) ATV11. Dolby Vision radi, Dolby Atmos radi, nisam primetio bagove. Sve radi solidno brzo, malo čak i brže nego V715. EON nisam probao jer app koristim na drugom TV-u. JellyFin radi bez problema kao i STN Beta.

Nadam se da će još nekome biti od pomoći.
 
Za tehniku ti ide koliko para toliko muzike. Ja bi isao da podrzava- 4k, 120fps, DV, DA. Na rtings imas testove tv za ps5, lepo objasnjeno, pa mozes da prodjes i pogledas.
Jedina mana je su sto su specs nekih modela razlicite kod nas i u SAD.
 
TCL 2023 TV line-up
In Europe, 2023 models can be recognized by the number '4' in the model name, for example C845 (while C835 is a 2022 model and C825 a 2021 model).

image.png


 
Poslednja izmena:
Znaci za moj sveze naruceni c635 je garancija 2 godine nema produzetka ?
 
Ako ima promocija onda ide 2+3 godine, raspitaj se malo.
Nego, zanima me nesto- kakvi su TCL tv po pitanju kvaliteta i ostalog u odnosu na lg, samsung i sony (srednja i visoka klasa tv)?
 
Poštovani,



Za produženje garancije morate da proverite na sajtu TCLa kada Vam stigne TV

Eto sta mi rekli iz pcpratica pa sad videcemo
 
Pozdrav svima.
Stari SONY XD8505 je na zalost posle 7 godina zvanicno bacio kasiku, pa sam po preporukama i silnim izvanrednim testovima na netu neopozivo narucio TCL C835 65".
Obzirom da imam SBB EON premium paket, par ljudi mi je reklo da je bolja slika ako se EON gleda sa EON aplikacije na TVu u odnosu na EOB Box.
Da li mozda neko ima iskustva da mi kaze da li je to zaista tako?
Hvala unapred na komentarima.
 
Stigo tv bolje da nije IMG_20230729_130433.jpg
 
Pozdrav svima.
Stari SONY XD8505 je na zalost posle 7 godina zvanicno bacio kasiku, pa sam po preporukama i silnim izvanrednim testovima na netu neopozivo narucio TCL C835 65".
Obzirom da imam SBB EON premium paket, par ljudi mi je reklo da je bolja slika ako se EON gleda sa EON aplikacije na TVu u odnosu na EOB Box.
Da li mozda neko ima iskustva da mi kaze da li je to zaista tako?
Hvala unapred na komentarima.
Ja imam EON Full paket i od prvog dana kupovine novog tv gledam preko aplikacije.Slika je mnogo bolja i ostrija.Povezan sam bezicno na ruter 5GHz zbog brzeg protoka.Mada neki strucnjaci i dalje se drze Lan kabla.Znajuci kako sve to funkcionise u praksi ja sam se opredelio za bezicno.Moj tv je Hisense i ima svoj OS VIDAA.Sve ovo sam probao i na LG tv i utisak je isti.
 
Nazad
Vrh Dno