Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Uzeo sam 65C635 pre par dana, za sada sam prezadovoljan. U odnosu na moj stari hisense 58a7100 mnogo bolji TV. Lepsa i fluidnija slika i bolji zvuk. Da li neko uspeo da namesti 120hz na racunaru? Ne mogu da aktiviram opciju game master. Da li radi samo na konzolama ili moze i na Windows racunaru da radi 120HZ u FHD. Imam RX6600 i HDMI 2.1 kabl od Xbox series S.
 
Имаш на интернету као што каже мој колега ТуТубету снимак како се подешава проблем је што нема изворни 120hz панел него колико сам видео нешто софтверски се подешава.За проблем са синхронизацијом било је доста коментара на иностраним форумима али нисам баш обраћао толико пажњу на то.Ако успеш да повежеш преко конзоле молим те да изнесеш утиске овде баш ме то интересује како ради.
 
Uzeo sam 65C635 pre par dana, za sada sam prezadovoljan. U odnosu na moj stari hisense 58a7100 mnogo bolji TV. Lepsa i fluidnija slika i bolji zvuk. Da li neko uspeo da namesti 120hz na racunaru? Ne mogu da aktiviram opciju game master. Da li radi samo na konzolama ili moze i na Windows racunaru da radi 120HZ u FHD. Imam RX6600 i HDMI 2.1 kabl od Xbox series S.
Где си га пазарио?
 
У малој сам дилеми.TCL 65C635 84000 са 5 година гаранције а Hisense 65U7HQ 95000 са 3 године гаранције 112000 са 5 година гаранције.Што се тиче квалитета слике, технологија...ипак Hisense?
 
Pozdrav svima. Imam problem, model je 50P615. Naime, sve bilo okej do sinoć, uđem u Kodi pustim neki film učita video brzo ali nema slike ekran crn, probam da idem na back dugme neće zamrzlo, stisnem home izadje posve iz aplikacije a na početnom ekranu stoji video koji sam pustio kao teče ali nista se ne vidi. Uđem u Stremio isti slučaj, opet crn ekran, Na smart next tube isto opet. Uradim restart pustim nešto posle slika se pojavi kad izađem iz aplikacije pa ponovo udjem opet crn ekran. Ako neko ima neko rješenje i savjet sta da uradim dobro bi došlo prije nego se odlučim na factory reset.
Da, zaboravih da pomenem da mi se android systemski webviev već duže vrijeme ne može da ažurira. Izbaci neku grešku. Pa sam ja par puta skidao apk file pa ručno ažurirao. Ali sad ne mogu ni ručno da ga ažuriram. Pa možda je do te sistemske aplikacije ali mozda nisam vise pametan.
 
Pozdrav svima. Imam problem, model je 50P615. Naime, sve bilo okej do sinoć, uđem u Kodi pustim neki film učita video brzo ali nema slike ekran crn, probam da idem na back dugme neće zamrzlo, stisnem home izadje posve iz aplikacije a na početnom ekranu stoji video koji sam pustio kao teče ali nista se ne vidi. Uđem u Stremio isti slučaj, opet crn ekran, Na smart next tube isto opet. Uradim restart pustim nešto posle slika se pojavi kad izađem iz aplikacije pa ponovo udjem opet crn ekran. Ako neko ima neko rješenje i savjet sta da uradim dobro bi došlo prije nego se odlučim na factory reset.
Da, zaboravih da pomenem da mi se android systemski webviev već duže vrijeme ne može da ažurira. Izbaci neku grešku. Pa sam ja par puta skidao apk file pa ručno ažurirao. Ali sad ne mogu ni ručno da ga ažuriram. Pa možda je do te sistemske aplikacije ali mozda nisam vise pametan.
Android je čudo,kod takvih situacija meni pomaže čišćenje keša dotičnih aplikacija.Kod Kodija očisti sva podešavanja i adonove i mora se sve ponovo instalirati, i još jedna stvar koju praktikujem je da instaliram sve aplikacije isključivo sa Google play storijima.Kod tvoje sitacije bih odradio factori reset.
 
^^ Пробај са ресетовањем продавнице.
Уђи у сервисни мени (подешавања/слика/напредна подешавања/светлина/ спусти се на контраст и укуцај 6425) и иди на reset shop.
 
Proradilo je, za divno čudo, hvala vam na savjetima. Ipak nedaj bože ako se ponovo desi, primjenicu nešto od toga...
 
Kod nas u Bosni ima, cijena mu je oko 650 eura za 55 incha
 
Kod mene je model P735 i sve aplikacije rade super osim EON-a na kojem slika pomalo trza, vidi se da nije glatka kao na drugim aplikacijama. I na Supernova aplikaciji na kanalima koji su 50 fps (npr. RTS 1)
Sve druge aplikacije (Netflix, HBO MAX, Prime Video, SkyShowtime) rade uredno bez trzanja.
Ima li rešenja za to?
 
Kod mene je model P735 i sve aplikacije rade super osim EON-a na kojem slika pomalo trza, vidi se da nije glatka kao na drugim aplikacijama. I na Supernova aplikaciji na kanalima koji su 50 fps (npr. RTS 1)
Sve druge aplikacije (Netflix, HBO MAX, Prime Video, SkyShowtime) rade uredno bez trzanja.
Ima li rešenja za to?
na c725, google tv sistem, hoce na pojednim programima na EON da trza, ali ne na svima. Za c635 pitam, ortak jedan naručio pa čisto iskustva. Po specifikacijama je maltene isti tv kao c725, osim 120Hz, koliko sam uspero da utvrdim.
 
Mislim da je trzanje slike u eonu "feature" androidtv-a ili mediatek čipova u ovim aparatima, jer se isto dešava i kod mene na xiaomi p1 tv-u. Na lg WebOS aplikaciji eon radi savršeno tečno.
Superstar app nema tih problema, njihov 25fps stream arena je jednako krzav na obe platforme, pa od muke upalim tivimate i gledam PL na "pozajmljenoj" listi gde ide normalan 50i stream kako bog zapoveda.
 
Imam 55c635 ali ne koristim EON pa ne mogu ništa da kažem, sve ostalo, što sam do sada probao, radi onako kako treba.
Za sada nemam zamerki. Čak je i skaliranje sa veoma niskih rezolucija sasvim zadovoljavajuće i, moram da priznam, iznad mojih očekivanja.
Mislio sam da će biti dosta slabije nego na LG ali nije tako.
Još uvek ne mogu da se naviknem na podešavanja i šta se gde nalazi po menijima, kod LG je to veoma lepo sređeno i utegnuto.
Što se tiče kvaliteta slike i zvuka ja sam zadovoljan , obzirom koliko sam platio tv. Uvek može bolje ali to košta.
Ne želim da budem rob tehnologije i ovo mi sasvim odgovara. U pogledu uloženo-dobijeno ovo je odlično.
Čak su i uglovi gledanja sasvim dobri, ne kao kod IPS ali daleko od toga da su loši.
Za ove pare ne verujem da ima bolji paket trenutno.
 
Mislim da je trzanje slike u eonu "feature" androidtv-a ili mediatek čipova u ovim aparatima, jer se isto dešava i kod mene na xiaomi p1 tv-u. Na lg WebOS aplikaciji eon radi savršeno tečno.
Superstar app nema tih problema, njihov 25fps stream arena je jednako krzav na obe platforme, pa od muke upalim tivimate i gledam PL na "pozajmljenoj" listi gde ide normalan 50i stream kako bog zapoveda.
Ima i Supernova OTT nekoliko 50fps kanala (RTS 1, BN 2, Hype 2 i još poneki). I kod mene takođe ti kanali nekako trzaju , slika je "više glatka" na 25 fps nego na 50 fps iz nekog razloga. Isto tako i na EON-u.
 
Da li si primetio neke probleme sa sinhronizacijom zvuka i slike, o čemu se piše po netu?
To se izgleda dešava i na c725.
Danas sam primetio prvi put da zvuk kasni u odnosu na sliku, Odgledao neku seriju na HBO i kad sam vratio na tv program bas je bila izrazena losa sinhronizacija slike i zvuka.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno