Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Da li je još neko dobio preko mejla anketu iz Nemačke o tcl tv-u, koji kupljen i registrovan za produženu garanciju? Pitanja tipa, koliko sam zadovoljan i čime nisam zadovoljan.
 
New TCL T615T03 Google TV Update available in V474.
MT9615 Platform ....C735 & C835/C935.......(C728 & C825)
V8-T615T03-LF1V474.000418

V474 OTA

LINK

build date= Nov 23 2022
build= 1669174746
security_patch= 2022-06-05
gmsversion= Android_11_GTV
product.build.fingerprint= TCL/G05_4K_GB/G05:11/AR2101/AR19:user/release-keys
revision= 000418
OTA size= 1.734 GB
 
Ja kupio prosli tjedan 50C635. Radi bez greske....(y)
Ako mogu da zamolim za par informacija.

1. Kakva je dubina crne boje?
2. Uniformnost ekrana (dirty screen efect) i slično?
3. Neki problem u svakodnevom radu?

Naravno prva dva pitanja podrazumevaju da mislim na poredjenje u ovoj klasi televizora.

Hvala puno na odgovoru!
 
Ako mogu da zamolim za par informacija.

1. Kakva je dubina crne boje?
2. Uniformnost ekrana (dirty screen efect) i slično?
3. Neki problem u svakodnevom radu?

Naravno prva dva pitanja podrazumevaju da mislim na poredjenje u ovoj klasi televizora.

Hvala puno na odgovoru!
Stigao TV, da ti odgovorim:

1. Nisam nesto odusevljen, ali zadovoljavajuce. Mislim, koliko para - toliko muzike, ne videh nijedan TV a da nije oled da prikazuje pravu crnu. Bolji je nesto prikaz crne prilikom HDR reprodukcije uz malo podesavanja. Uporedjivao kod burazera sa njegovim P735, definitivno za nijansu bolja crna i bolji prikaz na c635. Na crnoj pozadini vidi se probijanje svetla na levoj strani i malo na sredini, skoro pa neprimetno, na filmovima i na tv-u ne primecujem. Smeta mi refleksija - u mracnoj sobi sa upaljenom lampom ne toliko, ali ako je upaljeno svetlo u tamnijim scenama ko ogledalo, pri dnevnom svetlu nije toliko izrazeno (opet samo pri tamnijim scenama). Zadovoljan sam prikazom boja, opet to moze bolje, ali opet - koliko para, toliko... Uz malo stelovanja, moze dosta da se izvuce. Vodio sam se nekim guide-ovima za podesavanje, sve pada u vodu dok sam ne sednes i ne podesis kako ti odgovara.

2. Ako ti nesto znaci slika, na tv-u kad gledam skoro je neprimetno, niti kad gledam ovu sliku na monitoru, na telefonu se vidi probijanje bele sa strana.
20221212_183329.jpg

3. Jedino sto posle restarta sam sam morao da ponovo podesavam prikaz slike, ne zapamti. Ne znam da li kod svakog tako.Google TV je brz, probao EON, Orion TV, Plex, sve radi bez problema. Upscale HD kanala je odlican, nemam zamerki, sve se kristalno jasno i cisto vidi.

Zvucnici Onkyo, odlican i kristalno jasan zvuk, pogotovo u filmovima.

Sve u svemu, ja zadovoljan (uzet zeni za spavacu sobu, ona prezadovoljna).

Ako vas jos nesto zanima, pitajte.
 
Stigao TV, da ti odgovorim:

1. Nisam nesto odusevljen, ali zadovoljavajuce. Mislim, koliko para - toliko muzike, ne videh nijedan TV a da nije oled da prikazuje pravu crnu. Bolji je nesto prikaz crne prilikom HDR reprodukcije uz malo podesavanja. Uporedjivao kod burazera sa njegovim P735, definitivno za nijansu bolja crna i bolji prikaz na c635. Na crnoj pozadini vidi se probijanje svetla na levoj strani i malo na sredini, skoro pa neprimetno, na filmovima i na tv-u ne primecujem. Smeta mi refleksija - u mracnoj sobi sa upaljenom lampom ne toliko, ali ako je upaljeno svetlo u tamnijim scenama ko ogledalo, pri dnevnom svetlu nije toliko izrazeno (opet samo pri tamnijim scenama). Zadovoljan sam prikazom boja, opet to moze bolje, ali opet - koliko para, toliko... Uz malo stelovanja, moze dosta da se izvuce. Vodio sam se nekim guide-ovima za podesavanje, sve pada u vodu dok sam ne sednes i ne podesis kako ti odgovara.

2. Ako ti nesto znaci slika, na tv-u kad gledam skoro je neprimetno, niti kad gledam ovu sliku na monitoru, na telefonu se vidi probijanje bele sa strana.
Pogledajte prilog 367550

3. Jedino sto posle restarta sam sam morao da ponovo podesavam prikaz slike, ne zapamti. Ne znam da li kod svakog tako.Google TV je brz, probao EON, Orion TV, Plex, sve radi bez problema. Upscale HD kanala je odlican, nemam zamerki, sve se kristalno jasno i cisto vidi.

Zvucnici Onkyo, odlican i kristalno jasan zvuk, pogotovo u filmovima.

Sve u svemu, ja zadovoljan (uzet zeni za spavacu sobu, ona prezadovoljna).

Ako vas jos nesto zanima, pitajte.
Kakvi su uglovi gledanja?
 
Kakvi su uglovi gledanja?
Nemam zamerki, koliko sam se pomerio sa strane nisam primetio artefakte.

@durlancity

Puno ti hvala na ovako detaljnom odgovoru!
Ako nije tajna gde si ga uzeo i koliko je koštao?
Uzeo ga preko A1, 3850 mesečna pretplata, 32.400 samo za tv. Inače, majmuni mi nisu poslali garanciju i fiskalni račun, samo kupoprodajni ugovor i otpremnicu, ne znam hoću li moći samo s tim da aktiviram garanciju od 5 godina, ali aj da vidim šta će da urade sutra povodom toga.
 
Za te pare ne može bolje!




 
Poslednja izmena:
Za te pare ne može bolje!
Није то само 32к, ниси урачунао и увећање тарифе које има због куповине ТВ-а, нзм коју тарифу користи али сигурно је повећана од 500-1000дин * 24месеца + 32к и онда испадне фина цифра… вероватно испод 60к што је опет добар дил.

Можда за Н.Г. или Божић буде нека боља акција у некој радњи. Видећемо, планирам и ја да га пазарим.
 
За куповину на рате испада 37,2к а за кеш 33,4к + 900дин увећана рата на тарифу. Како си ти израчунао да те је коштао 32,4к у ратама ?
 

Prilozi

  • 5180F02E-C0FC-4E0A-A3A0-11CE06B60335.jpeg
    5180F02E-C0FC-4E0A-A3A0-11CE06B60335.jpeg
    95.8 KB · Pregleda: 90
New TCL T615T03 Google TV Update available in V470.
MT9615 Platform .....C735 & C835 & C935.....(C728 & C825)
V8-T615T03-LF1V470.0003xx

V470 IMG

LINK

build date= Oct 11 2022
security_patch= 2022-06-05
gmsversion= Android_11_GTV
revision= 0003xx
IMG size= 2.09 GB
 
Danas sam posao da pogledam Hisense 55A7GQ zato sto sam posao u potragu za tv-om koji ima dobre uglove gledanja a ovaj Hisense ima IPS panel. I taman kad sam se skoro odlucio prodavac predlozi da pogledam TCL 55 C635. Bio sam skeptican zato sto ima VA panel ali kada sam ga pogledao iznenadio sam se kako dobre uglove ima. I dalje mi nije jasno kako VA ima ovako dobre uglove gledanja sobzirom da sam Sharp koji sam uzeo pre desetak dana vratio zbog ocajnih uglova gledanja. Jedino ne znam kako bi to izgledalo na kablovskoj. Ipak je bio promo sa napucanim bojama. @durlancity ako moze kada stignes da opalis par slika iz centra i oba ugla da pogledamo. 😉 Hvala ti unapred.
 
@matke84

Da li si imao prilike da upoređuješ sliku na dva pomenuta modela?
Pazi oba su bila tu ali na razlicitim mestima. Pogledam jedan pa odem pogledam drugi. Problem bio sto su na tcl isle slike sa reklamama a na hisense isao njihov promo video pa ne mozes bas da savrseno sagledas stvari kad gledas dva razlicita materijala.
Evo slike iz radnje sa strane. Ono sto je zanimljivo tv levo od tcl-a (c635 je tv u sredini slike) je lg 55up7500 sa ips panelom. To jeste neki bazicni model ali opet impresivno za va panel da ima ovako pristojan ugao gledanja. Bas sam iznenadjen.
IMG_20221214_113356.jpg
 
@matke84 Koliko sam mogao da se iskrivim, sa jedne strane ormar, s druge zid (kroz prozor nisam mogao :ROFLMAO: ).
 

Prilozi

  • 20221214_163250.jpg
    20221214_163250.jpg
    121.9 KB · Pregleda: 75
  • 20221214_163255.jpg
    20221214_163255.jpg
    122.2 KB · Pregleda: 61
  • 20221214_163258.jpg
    20221214_163258.jpg
    125.7 KB · Pregleda: 60
  • 20221214_163417.jpg
    20221214_163417.jpg
    140.3 KB · Pregleda: 63
  • 20221214_163426.jpg
    20221214_163426.jpg
    114.7 KB · Pregleda: 60
  • 20221214_163429.jpg
    20221214_163429.jpg
    182.1 KB · Pregleda: 69
  • 20221214_163442.jpg
    20221214_163442.jpg
    255.4 KB · Pregleda: 72
  • 20221214_163723.jpg
    20221214_163723.jpg
    205.5 KB · Pregleda: 72
  • 20221214_163740.jpg
    20221214_163740.jpg
    237.3 KB · Pregleda: 76
Hmmm. Ipak je druga prica sa zivim programom. Vidi se gubitak boje a najvise zelene i plave. Slika dobija belu nijansu slicno kao sto sam imao ja na Sharpu samo sto je kod mene bilo puno gore. Ipak cu morati ici na ips. Hvala puno u svakom slucaju @durlancity.
 
Ako vas jos nesto zanima, pitajte.
Da li si primetio neke probleme sa sinhronizacijom zvuka i slike, o čemu se piše po netu?
To se izgleda dešava i na c725.
To mi je sada najveći bedak kada su ovi modeli u pitanju, ne znam da li me neće zadesiti takav faličan primerak.
Da li neko sa sigurnošću može da kaže koji je model bolji, c725 ili c635?
Ne zanimaju me igrice, to mi je nebitno. Najvažniji mi je kvalitet slike i zvuka i ponašanje tv-a u svakodnevnom korišćenju ( zemaljska tv, you tube, stremio, brzina kretanja kroz menije i podešavanja, spremnost tv-a od momenta uključivanja, prikaz video fajlova niskih rezolucija ( od 640x480 pa naviše) ...
Napiši još neko zapažanje koje je tebi bitno a koje si u međuvremenu primetio ( i dobro i loše).
Hvala unapred.
 
Какав то проблем са синхронизацијом слике и звука има на С725??? :unsure:
 
Da li si primetio neke probleme sa sinhronizacijom zvuka i slike, o čemu se piše po netu?
To se izgleda dešava i na c725.
To mi je sada najveći bedak kada su ovi modeli u pitanju, ne znam da li me neće zadesiti takav faličan primerak.
Da li neko sa sigurnošću može da kaže koji je model bolji, c725 ili c635?
Ne zanimaju me igrice, to mi je nebitno. Najvažniji mi je kvalitet slike i zvuka i ponašanje tv-a u svakodnevnom korišćenju ( zemaljska tv, you tube, stremio, brzina kretanja kroz menije i podešavanja, spremnost tv-a od momenta uključivanja, prikaz video fajlova niskih rezolucija ( od 640x480 pa naviše) ...
Napiši još neko zapažanje koje je tebi bitno a koje si u međuvremenu primetio ( i dobro i loše).
Hvala unapred.
Jesam, samo na HBO Max. I to krene desihnronizacija u jednoj sceni, da bi u sledecoj sve bilo normalno (desava se i na HD i na 4K sadrzaju). Na EON-u i Orion TV app nisam primecivao, sve radi normalno. Zemaljsku/kablovsku nisam povezivao, kretanje kroz meni brzo, nema seckanja, youtube slabo palio, koristim smart Tube, Stremio sam probao, sve radi bez problema. Kad ga ugasim (standby) i upalim nekad mi drzi EON app, nekad je ubije, Orion recimo radi normalno, drzi ga u memoriji. SD sadrzaje ne gledam uopste, ako sam i setao medju kanalima/klipovima, slika katastrofa. HD sadrzaj radi odlican upscale, tu nemam zamerki.
 
Какав то проблем са синхронизацијом слике и звука има на С725??? :unsure:
Našao na nekom reviewu da ima tih problema kod nekog primerka, evo i dirlanac kaže da se javlja na c635.
Imam stariji lg, 4 god, nikada nisam primetio nešto tako , ma nije nikada bilo nikakvih problema u radu. Taman pomislim da sam mašao tv po svojoj meri kad istrči nešto ovakvo, to je nedopustivo ako je istina!
 
Па ево ја кажем да за 9 месеци нисам имао тај проблем.
 
Jesam, samo na HBO Max. I to krene desihnronizacija u jednoj sceni, da bi u sledecoj sve bilo normalno (desava se i na HD i na 4K sadrzaju). Na EON-u i Orion TV app nisam primecivao, sve radi normalno. Zemaljsku/kablovsku nisam povezivao, kretanje kroz meni brzo, nema seckanja, youtube slabo palio, koristim smart Tube, Stremio sam probao, sve radi bez problema. Kad ga ugasim (standby) i upalim nekad mi drzi EON app, nekad je ubije, Orion recimo radi normalno, drzi ga u memoriji. SD sadrzaje ne gledam uopste, ako sam i setao medju kanalima/klipovima, slika katastrofa. HD sadrzaj radi odlican upscale, tu nemam zamerki.
Definitivno je problem do HBO Max aplikacije. Da je problem u desinhronazaciji javljao bi se i u ostalim aplkacijama. Probaj da obrises cashe HBO Max aplikacije pa i samog TV-a.
 
Nazad
Vrh Dno