Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Pozdrav ljudi!

Pomozite mi da otklonim dilemu, dvoumim se izmedju 2 modela, TCL 55C735 i TCL55C745,
razlika izmedju dva modela je oko 140 eura, C735 me izlazi oko 490e dok me C745 izlazi oko 630e. Kada pogledam samo cenu u obzir mislim da se isplati uzeti C745 zbog FALD osvetljenja, dosta je svetliji i HDR ce nesumnjivo biti bolji.

Stvar koja me najvise kopka jeste to sto C745 ima samo kod Madjara i uz njega dobijam samo godinu dana garancije, dok uz C735 dobijam 5 godina garancije.
Da li se isplati dati 140e vise za C745 i prihvatiti rizik s obzirom da ima samo godinu dana garancije, ili ipak da se odlucim za kompromis, sto se tice slike, ustedim 140e i dobijem 5 godina garancije?
 
Jedno glupo pitanje oko 55C735. Kada sam povezao prvi put PS5 sa TV-om, postavio sam bioskopsku sliku na tom ulazu, jer klincima ne znači mnogo HDR, a nisam hteo da mi osvetljenje na TV-u bude često na 100%. Juče gledam klince kako uključuju konzolu i kako se slika automatski menja na HDR. Uđem u menji za podešavanje slike, a tamo nemam više opcije za menjanje tipa slike. Piše HDR, postoje standardna podešavanja, ali nema pomenute opcije. Da li je još neko imao sličan problem? U samom HDR režimu mogu da smanjim osvetljenje, ali mi je čudno što nema više opcije za promenu slike (bioskop, igra...)
 
Jel moguce nekako ugasiti ovu poruku i delay pri iskljucivanju TV-a? U pitanju je 55C735.
IMG_0971.jpeg
 
Jedno glupo pitanje oko 55C735. Kada sam povezao prvi put PS5 sa TV-om, postavio sam bioskopsku sliku na tom ulazu, jer klincima ne znači mnogo HDR, a nisam hteo da mi osvetljenje na TV-u bude često na 100%. Juče gledam klince kako uključuju konzolu i kako se slika automatski menja na HDR. Uđem u menji za podešavanje slike, a tamo nemam više opcije za menjanje tipa slike. Piše HDR, postoje standardna podešavanja, ali nema pomenute opcije. Da li je još neko imao sličan problem? U samom HDR režimu mogu da smanjim osvetljenje, ali mi je čudno što nema više opcije za promenu slike (bioskop, igra...)
Da odgovorim samom sebi. Igrao sam se sa podešavanjima TV-a i uključio ALLM. Naravno, zaboravio sam šta sam sve uključio i isključio. Zbog toga nisam imao određene opcije za podešavanje.
 
Da odgovorim samom sebi. Igrao sam se sa podešavanjima TV-a i uključio ALLM. Naravno, zaboravio sam šta sam sve uključio i isključio. Zbog toga nisam imao određene opcije za podešavanje.
I kod mene se izgubila ta opcija unapred definisani modovi slike.Čačkam sve i svašta ali ne mogu da je vratim nazad.Inače isti tv kao i kod tebe.
 
Ja sam našao ovde: Točkić na daljinskom (Settings), OK na točkiću u prozoru koji se otvorio, zatim "Kanali i ulazi" opcija, "Ulazi", "Automatski režim niske latencije".
 
Da li je updatovao mozda 55c735x2 sa verzijom firmware-a V8-T615T03-LF1V479.000569 na neku noviju? Pitam jer nisam video da ima ova konkretna verzija firmware-a da se skine u slucaju nekog problema na noviji firmware..
 

Prilozi

  • IMG_20231206_213819.jpg
    IMG_20231206_213819.jpg
    394 KB · Pregleda: 41
Da li je updatovao mozda 55c735x2 sa verzijom firmware-a V8-T615T03-LF1V479.000569 na neku noviju? Pitam jer nisam video da ima ova konkretna verzija firmware-a da se skine u slucaju nekog problema na noviji firmware..
Upravo tako,na Telegram kanalu date verzije firware-a ne postoji,ovaj X2 koji imam vidima da je jači procesor i više rama i rom memorije.Skinuo sam poslednji OTA verziju ali se ne usuđujem da je instališem još dok me prikupim na netu još podataka.Odradio sam hard reset i sadje sve O.K.
 
Upravo tako,na Telegram kanalu date verzije firware-a ne postoji,ovaj X2 koji imam vidima da je jači procesor i više rama i rom memorije.Skinuo sam poslednji OTA verziju ali se ne usuđujem da je instališem još dok me prikupim na netu još podataka.Odradio sam hard reset i sadje sve O.K.
Gde si kupio taj x2 model i koliko rama više ima i koji je procesor?
 
Gde si kupio taj x2 model i koliko rama više ima i koji je procesor?
Imaš u prethodnih par postova postavio sam skrinshot iz aide.
Da li imaš i ti c735 sa koliko rama i roma?
Imaš u prethodnih par postova postavio sam skrinshot iz aide.
Da li imaš i ti c735 sa koliko rama i roma?
Inače tv kupljen kod nas u Sport planeti.Nemogu nigde da nadjem njegove tačne karakteristike,na telegram kanalu uopšte nema te verzije firmwera a i dobio sam odgovor da je softwer u njemu od c835.
Imaš u prethodnih par postova postavio sam skrinshot iz aide.
Da li imaš i ti c735 sa koliko rama i roma?

Inače tv kupljen kod nas u Sport planeti.Nemogu nigde da nadjem njegove tačne karakteristike,na telegram kanalu uopšte nema te verzije firmwera a i dobio sam odgovor da je softwer u njemu od c835.
Inače pušta dolbi atmos hdr koji izgledaju stvarno dobro u podešavanjima vidim da ima diming zone pa se nadam da je u pitanju mini led osvetljenje,,🤫🤫.
 
Poslednja izmena:
Inače tv kupljen kod nas u Sport planeti.Nemogu nigde da nadjem njegove tačne karakteristike,na telegram kanalu uopšte nema te verzije firmwera a i dobio sam odgovor da je softwer u njemu od c835.

Inače pušta dolbi atmos hdr koji izgledaju stvarno dobro u podešavanjima vidim da ima diming zone pa se nadam da je u pitanju mini led osvetljenje,,🤫🤫.
Tvoj tv koristi platformu T615T03 kao što je koriste i modeli C835, C935 a takođe možeš da ažuriraš i na najnoviji firmware V592 ali...
Ja imam model 65C935X2 i takođe sam probao firmware V592, ali se onda dešavaju već poznati problemi sa zvukom na Dolby Atmos i DTS Passthrough preko optičkog kabla , tako da sam za sada ostao na V511 i sa njim nema tih problema.
Inače firmware V592 je izvorno pisan za modele proizvedene 2023. godine (C745 i C845), ali radi i na modelima iz 2022. godine (C735, C835 i C935)
Mislim da C735 nije Mini-Led, već QLED...

V592 TCL T615T03 platforma.jpg
 
Poslednja izmena:
Imaš u prethodnih par postova postavio sam skrinshot iz aide.
Da li imaš i ti c735 sa koliko rama i roma?

Inače tv kupljen kod nas u Sport planeti.Nemogu nigde da nadjem njegove tačne karakteristike,na telegram kanalu uopšte nema te verzije firmwera a i dobio sam odgovor da je softwer u njemu od c835.

Inače pušta dolbi atmos hdr koji izgledaju stvarno dobro u podešavanjima vidim da ima diming zone pa se nadam da je u pitanju mini led osvetljenje,,🤫🤫.
Nemam tcl ali hoću da ga kupim. Baš model 55c735 zato me zanima kakvi su ti utisci, kakva je slika i misliš li da je lg nano bolja opcija?
 
Nemam tcl ali hoću da ga kupim. Baš model 55c735 zato me zanima kakvi su ti utisci, kakva je slika i misliš li da je lg nano bolja opcija?
Govorim o ovom mom 55 C735x2.
Slika mu je odlična (imam i 55ep660 kupljen pre 4 godine i to mi je neki reper).Znači ima 3GB rama i 32 GB rom dostupno je 23GB.Sistem leti.Imao sam malo problema kada sam ga prvi put konfigurisao da jednostavno neke opcije podešavanja se pogube.Odradio hard reset i ostavio menije na engleskom a region Srbija i sad je sve o.k.Imaš predefinisane opcije slike i zvuka.Najbolji mi je prikaz u HDR modu a zvuk držim na modu muzika a imaš i ekvilajzer ali nije od neke velike pomoći.Odlično skalira sliku sa MTS a koji imam,i mislim da je qdot bolja tehnologija i boje su baš žive.E sad nisam nikad video HDR na 1000 nita ali na ovom tv je za mene hdr i dolbi vision i više nego o.k jer na ep660 koji ima iste te opcije je neglediv hdr .Slobodno pitaj ako te još nešto zanima.
 
Govorim o ovom mom 55 C735x2.
Slika mu je odlična (imam i 55ep660 kupljen pre 4 godine i to mi je neki reper).Znači ima 3GB rama i 32 GB rom dostupno je 23GB.Sistem leti.Imao sam malo problema kada sam ga prvi put konfigurisao da jednostavno neke opcije podešavanja se pogube.Odradio hard reset i ostavio menije na engleskom a region Srbija i sad je sve o.k.Imaš predefinisane opcije slike i zvuka.Najbolji mi je prikaz u HDR modu a zvuk držim na modu muzika a imaš i ekvilajzer ali nije od neke velike pomoći.Odlično skalira sliku sa MTS a koji imam,i mislim da je qdot bolja tehnologija i boje su baš žive.E sad nisam nikad video HDR na 1000 nita ali na ovom tv je za mene hdr i dolbi vision i više nego o.k jer na ep660 koji ima iste te opcije je neglediv hdr .Slobodno pitaj ako te još nešto zanima.
iznini ako upadam sa strane..jel 50c735 ima isti panel i sliku ko 55?imam varijantu kod mađara pa da znam..
 
Govorim o ovom mom 55 C735x2.
Slika mu je odlična (imam i 55ep660 kupljen pre 4 godine i to mi je neki reper).Znači ima 3GB rama i 32 GB rom dostupno je 23GB.Sistem leti.Imao sam malo problema kada sam ga prvi put konfigurisao da jednostavno neke opcije podešavanja se pogube.Odradio hard reset i ostavio menije na engleskom a region Srbija i sad je sve o.k.Imaš predefinisane opcije slike i zvuka.Najbolji mi je prikaz u HDR modu a zvuk držim na modu muzika a imaš i ekvilajzer ali nije od neke velike pomoći.Odlično skalira sliku sa MTS a koji imam,i mislim da je qdot bolja tehnologija i boje su baš žive.E sad nisam nikad video HDR na 1000 nita ali na ovom tv je za mene hdr i dolbi vision i više nego o.k jer na ep660 koji ima iste te opcije je neglediv hdr .Slobodno pitaj ako te još nešto zanima.
Kakvo je procesiranje slike, ima li nekih preskakanja tokom gledanja? Znači li mu išta što ima 144 hz?
 
Izvor TCL:


"QLED:
QLED televizori koriste Quantum Dot tehnologiju za prikaz šireg raspona svijetlih, živih boja na zaslonu.

MiniLED:
Mini-LED je sličan QLED-u, ali pozadinsko osvjetljenje postaje još manje. Uzimajući TCL Mini LED tehnički kao primjer, uvidom u svaki detalj svake promjene svjetla i sjene otkriva se apsolutni mrak i svjetlina. Maksimalno povećajte na 4000+ lokalnih zona zatamnjenja (Napomena: 4000+ particija su laboratorijski podaci, od 2022. proizvedeno je 2304 zona zatamnjenja za modele) što omogućuje točnu kontrolu svjetla i detalje slike. Tehnologija lokalnog zatamnjenja. Poboljšajte fenomen cvjetanja TV rubova na crnoj pozadini.

MiniLED naspram QLED-a: Koje su razlike?

Uz vrhunski sustav, OLED i Mini-LED trenutno su vrhunske tehnologije koje će pružiti željene slike. OLED možda ima potencijal za kraći životni vijek, ali obećava malo bolji kontrast. Što se tiče QLED tehnologije, ona nudi neka poboljšanja u odnosu na tradicionalni LED, ne ublažava uvijek ovo cvjetanje i kontrasti između svjetla i tame nisu tako jaki kao kod nekih drugih tehnologija.

MiniLED TV je nova vrsta LED TV-a koja ima manje pozadinsko osvjetljenje od LCD televizora i bolji omjer kontrasta. Također ima bolju zasićenost boja.

TCL je prvi napravio Mini LED TV i nikada nije prestao s razvojem. TCL Mini LED TV, s tehnologijom lokalnog zatamnjivanja, nudi vam najbolju kvalitetu slike. Tehnologija lokalnog zatamnjivanja pomaže optimizirati promjene svjetla i sjene na TV-u. S više od 4000 lokalnih zona zatamnjenja može prikazati više detalja slike na vašem zaslonu. To je važna značajka za postizanje ultra visokog omjera kontrasta. Uz njega možete uživati u izvrsnom iskustvu gledanja filmova ili igranja igara.

Uz tehnologiju lokalnog zatamnjivanja, s novim upravljačkim programom algoritma, vršna svjetlina LED dioda može doseći više od 2000 nita, pružajući snažnu podršku korisnicima da uživaju u HDR filmovima i igrama visoke razlučivosti.

MiniLED ima istu rezoluciju kao i druge vrste LED televizora i mogu prikazati slike u punoj HD, 4K ili čak 8K, ali MiniLED može prikazati stabilniju 4K sliku od običnih LED. Također nude širok raspon veličina zaslona i svjetline zaslona koji odgovaraju vašim potrebama. MiniLED ima veliku prednost u odnosu na druge vrste televizora ravnog ekrana: njihovu cijenu. Uzimajući OLED TV kao primjer, općenito govoreći, za TV iste veličine, cijena Mini LED TV-a je samo 60% do 80% OLED TV-a.

QLED TV je LCD TV koji koristi LED pozadinsko osvjetljenje. QLED je skraćenica od Quantum Dot Light Emitting Diode i odnosi se na kvantne točke koje se koriste u ovim zaslonima. Ideja iza kvantnih točaka je da nakon apsorpcije plave svjetlosti (kratkog vala) iz pozadinskog osvjetljenja, one prolaze kroz skok razine energije kako bi proizvele crvene i zelene svjetlosne valove, pokazujući tri primarne nijanse visoke čistoće: crvenu, zelenu i plavu. Svjetlosni materijal s kvantnom točkom također emitira kada je pobuđen električnom energijom iz izvora napajanja televizora, a to omogućuje QLED televizorima da prikazuju živopisnije boje od tradicionalnih LCD/LED televizora bez upotrebe filtara boja ili boja unutar svojih zaslona (kao što to čini OLED). Zbog toga QLED televizori mogu proizvesti neke od najdubljih, najživljih boja koje smo vidjeli na LCD televizorima.

Oba televizora nude iznimne kutove gledanja, ali postoje razlike u tome koliko se mijenjaju boje ovisno o tome gdje sjedite u odnosu na zaslon (zbog načina na koji svaka tehnologija proizvodi slike)."
 
Poslednja izmena:
Мини лед је тип осветљења, а qled је: quantum dot display is a display device that uses quantum dots (QD), semiconductor nanocrystals which can produce pure monochromatic[a] red, green, and blue light тј тип екрана. Поред 735 и 635, 835, 935 су qled.
Naravno da su svi C635, C735, C835 i C935 QLED, ali čovek je rekao da misli da je i njegov C735 Mini-LED i ja sam mu odgovorio da nije... ;)
 
Nazad
Vrh Dno