Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Naravno da su svi C635, C735, C835 i C935 QLED, ali čovek je rekao da misli da je i njegov C735 Mini-LED i ja sam mu odgovorio da nije... ;)
O.k je ja sam se samo našalio i u nadi da slučajno nije mini led osvetljenje,sve u svemu zadovoljan sam sa tv-om.Vidim po serijskom broju a to mi je skrenuo pažnju Markoizkruševca da je Tv sklapan 2023 u 19 nedelji iste.X2 po TCL je oznaka za novi socet pantheonic 700.Zato sam i pomislio po svim specifikacijama kojima sam došao na netu i telegram kanalu na kom čak i nepostoji firmware koji je u TV-u da postoji šansa da je i mini led.Ali svako sam poslao upit direktno TCL - da mi pošalju tačne specifikacije za x2 model.
 
Stigao TCL 65C805 u DrTechno i košta 116.989 rsd.
Po meni i više nego korektna ponuda.
Verovatno će se ovih dana pojaviti i u drugim maloprodajama pa cena može biti i niža na drugim mestima s'obzirom da su ostali modeli TCL televizora u DrTechno skuplji nego na drugim mestima.
 
Stigao TCL 65C805 u DrTechno i košta 116.989 rsd.
Po meni i više nego korektna ponuda.
Verovatno će se ovih dana pojaviti i u drugim maloprodajama pa cena može biti i niža na drugim mestima s'obzirom da su ostali modeli TCL televizora u DrTechno skuplji nego na drugim mestima.
Zanimljiva cena. 55c805 je samo 7k jeftiniji. Ali jos nije dostupan u toj radnji. Dobra cena za 65" ali ne moze stati kod mene na polici a i bilo bi mi preblizu, gledalo bi se sa 2.2-2.3m. U pravu si treba sacekati... mozda budu nesto nize cene u drugim radnjama.
 
Odgovorili mi iz Partuma koji je zadužen za registraciju dodatne garancije za TCL a i iz CT shopa vezano za C805 model i dodatnu garanciju.
Model je nov i nije u promociji.
Stvarno neozbiljno i od TCL-a i od Partuma.
Inače, kad izabereš neku drugu zemlju gde je Partum isto provajder dodatne garancije (HR, Bih, Mkd...) uredno ima i C805 modela.
U CT shopu od jutros 65C805 109.990 a 55C805 89.990.
Cene su stvarno OK ali sačekaću da reše ovo sa dodatnom garancijom.
 
Samo 50", iz serije C735, ima 2 USB porta (1x 2.0 i 1x 3.0). Ostali, iz nekog čudnog razloga, samo jedan.
 
Pitanje za one koji gledaju tv kanale preko DVB-C, znači CI modula i kartice na TCL televizorima sa GOOGLE operativnim sistemom!

Da li nekako mogu samo da se ažuriraju već postojeći kanali (skeniraju se i ubace samo novi kanali koji su se u međuvremenu pojavili od poslednjeg skeniranja) a ne da mora de se ide na Channel Scan i da ih TV sve nanovo pronađe i onda moram da izgubim dosta vremena da ih ponovo poređam kako meni odgovara!?

Panasonic plazma je imala tu opciju da pronađe i ubaci u listu samo nove kanale...
 
A zato 43" ima USB 3.0 - jeste jedan, ali bar brži. Šteta što ovi veći nemaju noviji standard, nego furaju "jurimo 30" fazon.
 
Koristio 4 godine na LG 65", a sad planiram da montiram i na ovaj 75C805. Jedino treba da vidim da li cu da idem pun krug ili samo do postolja (cekam da stigne soundabar pa da vidim da li cu ga zadrzati ili ne a od toga zavisi i da li ce da ostane na postolju ili ide na zid :) ). Prva stvar je da je mnooogo lakse gledati u TV u mraku (kada ga najvise i gledam), oci se ne naprezu, a dodatno je i bolji osecaj kontrasta i boja. Sa moje strane definitivno preporuka. Nema potrebe za skupim resenjima, moze se za par dolara kupiti 5m bele trake koja se napaja preko USB-a (preporuka je da bude bela zbog white balansa) na AE i to je to. Eventualno USB nastavak sa prekidacem, mada je ja zapravo nikada nisam gasio.

Jedina mada, koja moze i da se reci nekim trikom sigurno, je da na vecim televizorima ipak postoji pad napona u traci i kad se zatvori pun krug na tom spoju se vidi granica pocetka i kraja. Po meni, najbolje resenje za ovo je dodatno zalemiti kablic izmedju postojecih tacaka na kraju i pocetku kako bi napon ipak bio ravnomeran. Na 65 to nisam uradio, ali na ovom sad definitivno hocu.

P.S. Ime za taj nacin osvetljenja je bias lighting pa mozete ponesto vise da nadjete i online o prednostima.
P.S.2. Koristio sam i na monitoru.
Mislim da ne moraš nista lemiti, samo vodi računa da traku ne sečeš na ćoškovima i ne koristiš one ugaone poveznike, već je samo savi na ćoškovima. Neprekidna i neisečena traka nema gubitke i razlike u tonalitetu na 10-15m dužine na USB napajanju...
Takođe uzmi što bolju traku.
Meni se ona 5050 od 60 lampica po metru duznom dobro pokazala. Ima i 3528 led i taj je dosta lošiji.
Ja sam uzimao one Rgb trake, ali non stop koristim belu.
 
Za tvoju informaciju temu pratim od početka pročitao sam to što je napisano.Interesovalo me da li je još neko u međuvremenu kupio pošto specifikacije ima bolje nego 65U7KQ a jevtiniji je od njega i smatram da je bolja kupovina a i sam razmatram kupovinu istog.Nemoj leteti nego napiši nešto pametno ako imaš vezano za ovaj model.
 
Ja bih odmah kupio 65C805 ali me odbija samo to što za njega nema dodatne garancije, tj. 2+3 godine.
Pisao sam već, kontaktirao sam Partum koji mi kažu da oni trebaju da dobiju nalog od TCL da bi ga stavili na sajt za registraciju dodatne garancije i da kontaktiram TCL.
Ja pošaljem mail TCL-u preko kontakt forme sa njihovog sajta ali mi 3 dana niko ne odgovara. Nađem neki telefon na njihovom sajtu koji se odnosi samo na mobilne uređaje i slušalice, ali se tu niko ne javlja.
Vrlo neozbiljno.
Očigledno je samo tehnička greška u pitanju jer za dodatnu garanciju mogu da se registruju bukvalno svi TCL televizori pa i oni modeli od pre 3- 4 godine ali samo C805 ne može.
Kad skoro svi proizvođači televizora osim Samsunga daju 5 godina garancije, mislim da je bezveze kupiti televizor sa 2 godine garancije.
 
Ja bih odmah kupio 65C805 ali me odbija samo to što za njega nema dodatne garancije, tj. 2+3 godine.
Pisao sam već, kontaktirao sam Partum koji mi kažu da oni trebaju da dobiju nalog od TCL da bi ga stavili na sajt za registraciju dodatne garancije i da kontaktiram TCL.
Ja pošaljem mail TCL-u preko kontakt forme sa njihovog sajta ali mi 3 dana niko ne odgovara. Nađem neki telefon na njihovom sajtu koji se odnosi samo na mobilne uređaje i slušalice, ali se tu niko ne javlja.
Vrlo neozbiljno.
Očigledno je samo tehnička greška u pitanju jer za dodatnu garanciju mogu da se registruju bukvalno svi TCL televizori pa i oni modeli od pre 3- 4 godine ali samo C805 ne može.
Kad skoro svi proizvođači televizora osim Samsunga daju 5 godina garancije, mislim da je bezveze kupiti televizor sa 2 godine garancije.
I ja cekam produzenu garanciju za 55C805. A zanimljivo je da ima produzena garancija za C745. Ali ga nema u ponudi u nasim radnjama. Javi ako imas neki info pa da pazarimo do 25.12. Javicu i ja ako nesto saznam. Smaracu ih i ja na mail 😁.
 
Da li je neko mozda testirao brightness na ovim 55c735x2 sto su na snizenju.. Pitam jer maksimalno sto sam ja izmerio je 290 nit-a a uglavnom je 240 sem ako se ne precizira brightness+.. Skoro sam imao jvc na kratko na kome deklarisano bilo 350 nit-a toliko i sam izmerio u svim modovima..
 
Da li je neko mozda testirao brightness na ovim 55c735x2 sto su na snizenju.. Pitam jer maksimalno sto sam ja izmerio je 290 nit-a a uglavnom je 240 sem ako se ne precizira brightness+.. Skoro sam imao jvc na kratko na kome deklarisano bilo 350 nit-a toliko i sam izmerio u svim modovima..
Toliko je 300-330 max. Bar sto sam gledao reviews i neke testove i citao neke specifikacije.
 
Stigao TCL 65C805 u DrTechno i košta 116.989 rsd.
Po meni i više nego korektna ponuda.
Verovatno će se ovih dana pojaviti i u drugim maloprodajama pa cena može biti i niža na drugim mestima s'obzirom da su ostali modeli TCL televizora u DrTechno skuplji nego na drugim mestima.
Upravo gledam 75c805,ali nema ga nijedna radnja, da li cekati ili ici na 735 nisam pametan
 
Nazad
Vrh Dno