Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Pozdrav, da li neko koristi TiviMate na TCL televizoru, da li se samo instalira i plati licenca da bi se koristilo ili postoji drugi način ? malo sam čitao po forumu ali ipak ima nedoumica ....
hvala
 
Ja koristim plaćen i sve lepo radi. Postoji drugi način ali nije baš tako kako pričaju. Ima dosta zezanja i na kraju opet stane. Po meni najbolje platiti lifetime licencu i ne razmišljaš više o tome. Vredi ta aplikacija svaku paru.
 
Stigao 65C805
Na prvu loptu, sjajan izgled, ivice tanke, titanium look lajsna oko ekrana, nakacio ga na zid i izgleda perfektno. OS radi osetno brze od Android box-a sa S905X4 procesorom pa box necu ni kaciti na njega.
Ethernet tera do 100Mbit/s, da li je realno da na ovakav TV nisu stavili 1Gbit/s mreznu...??
Igrice izgledaju super ali mi se desilo da usred igranja nestane slika pa onda opet nazad u Android pa nazad u HDMI1 (144Hz)
Ne nalazim info o FPS samog TV-a prilikom gledanja obicnog TV-a a ni prilikom igranja, verovatno za igranje to mogu da vidim negde u onom gaming panelu ali voleo bih da imam taj info uvek kad zelim.
Malo sam podesavao sliku, na visokim rezolucijama videa je sve super ali na ovolikom TV-u se vide svi nedostaci niskih rezolucija, sta da se radi 😒
Daljinski upravljac odlican, nije veliki i precizan.
Mislio sam da mu fleshujem ove bete ali vidim da izlazi zvanicni FW pa cu sacekati koji dan, maksimalno sam ga priblizio zidu pa sad nije lako ni ubaciti taj USB 🤣
 
New TCL R51MT05 Platform Google TV Update available in V601.
TV models....C64x & P74x & Q73x & QLED770
(P635/8(EU) & P735 & C635 & 43/50C735)
......(P725 & C725)
V8-R51MT05-LF1V601.021285

V601 OTA

build date= Jan 31, 2024
build.date.utc= 1706695082
security_patch= 2023-06-05
gmsversion= Android_11_GTVs
build.fingerprint= TCL/G03_4K_GB/BeyondTV4:11/RP1A.200622.001/AR07:user/release-keys
revision= 021285
OTA size= 1.75 GB
 
Zbog preraspodele uređaja verovatno bih morao da TV stavim na zid. Da li neko koristi zidni nosač za TCL TV? U pitanju je model TCL C635 od 55 inča. Voleo bih da čujem neku preporuku ako je imate?
 
Zbog preraspodele uređaja verovatno bih morao da TV stavim na zid. Da li neko koristi zidni nosač za TCL TV? U pitanju je model TCL C635 od 55 inča. Voleo bih da čujem neku preporuku ako je imate?
Moja preporuka neki zglobni zidni nosac. Mozes da ga izvuces napred zbog boljeg pristupa ulazima. Mozes da prilagodjavas ugao gledanja. Odlican za VA panele.
IMG_20240310_120440.jpg
 
Ja sam ovo uzeo za 55C735
Evo ga stoji već godinu dana :D

Ja sam gledao da bude što manji razmak između zida i TVa kad nije izvučen, bilo mi je bitno to da se ne vidi..
 

Prilozi

  • Screenshot_20240310-125719.png
    Screenshot_20240310-125719.png
    503.2 KB · Pregleda: 19
Stigao 65C805
Na prvu loptu, sjajan izgled, ivice tanke, titanium look lajsna oko ekrana, nakacio ga na zid i izgleda perfektno. OS radi osetno brze od Android box-a sa S905X4 procesorom pa box necu ni kaciti na njega.
Ethernet tera do 100Mbit/s, da li je realno da na ovakav TV nisu stavili 1Gbit/s mreznu...??
Igrice izgledaju super ali mi se desilo da usred igranja nestane slika pa onda opet nazad u Android pa nazad u HDMI1 (144Hz)
Ne nalazim info o FPS samog TV-a prilikom gledanja obicnog TV-a a ni prilikom igranja, verovatno za igranje to mogu da vidim negde u onom gaming panelu ali voleo bih da imam taj info uvek kad zelim.
Malo sam podesavao sliku, na visokim rezolucijama videa je sve super ali na ovolikom TV-u se vide svi nedostaci niskih rezolucija, sta da se radi 😒
Daljinski upravljac odlican, nije veliki i precizan.
Mislio sam da mu fleshujem ove bete ali vidim da izlazi zvanicni FW pa cu sacekati koji dan, maksimalno sam ga priblizio zidu pa sad nije lako ni ubaciti taj USB 🤣
1 Gbit ethernet nemaju televizori od 5K eura
 
Hvala svima na odgovorima!
Meni recimo treba da razmak od zida bude minimum 10 cm (iskreno ne znam ni koji je uobičajen razmak) i da se rupe u zidu buše vertikalno, to jest da budu jedna iznad druge.
 
Hvala svima na odgovorima!
Meni recimo treba da razmak od zida bude minimum 10 cm (iskreno ne znam ni koji je uobičajen razmak) i da se rupe u zidu buše vertikalno, to jest da budu jedna iznad druge.
Nema tu uobičajeno, ja sam konkretno svoj nosač birao tako što kada je TV u poziciji za gledanje da može što više da se približi zidu, a ujedno da kasnije kada zatreba da se bocne neki kabl iza da može i pristojno da se odalji a da se ne izvode vratolomije (6.9 cm - 63.5 cm, a i na osnovu kilaže i veličine ekrana)... ;):)
 
@boki78 pročitaj prvo u uputstvu koliki su minimalni razmaci. možda pozadi mora minimum 20 cm (kao za moj TV druge marke)

za preporuke za zidne nosače postoji soba "šta da kupim". zamolio bih da se vratimo na temu. hvala na razumevanju.
 
New TCL T653T01 platform Google TV Update available in V098.
TV models ....98P745/ P755
C745X2/ C755
C805/ C845X2/ C855
C955/ X955
Full models list
V8-T653T01-LF1V098.000xxx

V098 PKG


build date= Feb 27, 2024
build=
security_patch= 2024-02-05
gmsversion= Android_12_GTV_S
product.build.fingerprint= TCL/G08_4K_GB/G08:12/STT2.221228.001/AS14:user/release-keys
revision= 000xxx
PKG size= 2.62 GB

Stigao konačno 😀
 
New TCL T653T01 platform Google TV Update available in V098.
TV models ....98P745/ P755
C745X2/ C755
C805/ C845X2/ C855
C955/ X955
Full models list
V8-T653T01-LF1V098.000xxx

V098 PKG


build date= Feb 27, 2024
build=
security_patch= 2024-02-05
gmsversion= Android_12_GTV_S
product.build.fingerprint= TCL/G08_4K_GB/G08:12/STT2.221228.001/AS14:user/release-keys
revision= 000xxx
PKG size= 2.62 GB

Stigao konačno 😀
E sad da nadjemo dobrovoljca za testiranje 🤣
Ja cu jos malo sacekati. Najverovatnije ce ovaj updejt biti moguc preko online updejta. A i da cujemo utiske o ovom updejtu.
 
Imam c735 i ni jedan update nije bio ota. Moraću preko usb-a
Mislio sam da napišem moje utiske za c735 i moje utiske ali vidim da je sada skuplji od c805 pa džabe pisati jer niko neće dati toliko novca
 
Наравно.
Ако се користи ОТА фајл, остају сачуване апликације. Ако се користи IMG - мора се изнова инсталирати и подешавати.
 
E sad da nadjemo dobrovoljca za testiranje 🤣
Ja cu jos malo sacekati. Najverovatnije ce ovaj updejt biti moguc preko online updejta. A i da cujemo utiske o ovom updejtu.
The validation of update package failed and system update stopped, reče moj TV. Formatirao flešku, snimio zip sa linka, išao na system->about->software update->USB update.
 
New TCL T653T01 platform Google TV Update available in V098.
TV models ....98P745/ P755
C745X2/ C755
C805/ C845X2/ C855
C955/ X955
Full models list
V8-T653T01-LF1V098.000xxx

V098 PKG


build date= Feb 27, 2024
build=
security_patch= 2024-02-05
gmsversion= Android_12_GTV_S
product.build.fingerprint= TCL/G08_4K_GB/G08:12/STT2.221228.001/AS14:user/release-keys
revision= 000xxx
PKG size= 2.62 GB

Stigao konačno 😀
Ako puknem ovo s fleške, ide nova instalacija skroz, nije OTA ?
 
Није - мораш све изнова.
The validation of update package failed and system update stopped, reče moj TV. Formatirao flešku, snimio zip sa linka, išao na system->about->software update->USB update.
Покушао си као IMG или као ОТА да одрадиш? Ово је IMG, дакле мора поступак за њега.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, i prvo da kažem da znam da ima tema "Šta da kupim", ali računam da će mi ovde ljudi bolje pomoći kad je ovaj brend u pitanju. Dakle razmišljam o kupovini TV od 43" (na žalost ta veličina samo odgovara za mesto gde bi stajao) i prva neka opcija mi je bio Hisense ali sam odustao jer hoću TV sa Android TV ( Google TV) OS pa mi je pao na pamet TLC. Gledao sam malo ovu temu ali bih voleo da čujem šta mi predlažete, vidim da ima P i C serije . Šta je bolje, da ne secka, da je ok slika i slično. Uglavnom bi se koristio 50% za Neflix, HBO, Youtube i 50% gledanje tv programa. Hvala.
 
The validation of update package failed and system update stopped, reče moj TV. Formatirao flešku, snimio zip sa linka, išao na system->about->software update->USB update.
IMG (also known as PKG) (this will wipe your android data)
1. Download zip
2. unpack zip file (contains one "update.img" file) & copy to USB (FAT32)
3. plug it in the tv
4. shut down the TV by pressing and holding the power button on the remote until a „shut down“ pop up appears
(or unplug TV from power).
5. then press & hold the power button on the TV (not remote) for 10-15 seconds (or plug TV to power back), until the LED start flashing and appear blue installation screen,then wait for it to be installed.
The power button is on EVERY TV, can be found most of the time bellow the front status LED in the middle of the TV or behind TV.
 
Pozdrav, i prvo da kažem da znam da ima tema "Šta da kupim", ali računam da će mi ovde ljudi bolje pomoći kad je ovaj brend u pitanju. Dakle razmišljam o kupovini TV od 43" (na žalost ta veličina samo odgovara za mesto gde bi stajao) i prva neka opcija mi je bio Hisense ali sam odustao jer hoću TV sa Android TV ( Google TV) OS pa mi je pao na pamet TLC. Gledao sam malo ovu temu ali bih voleo da čujem šta mi predlažete, vidim da ima P i C serije . Šta je bolje, da ne secka, da je ok slika i slično. Uglavnom bi se koristio 50% za Neflix, HBO, Youtube i 50% gledanje tv programa. Hvala.
Zbog velicine (43") izbor nije veliki. C serija je bolja od P. Takodje gledas i broj modela TV-a 6xx -> 7xx -> 8xx -> 9xx.
Tako ako gledas C seriju od 43" izbor je C635 i C735 (modeli iz 2022) i C645 (2023).
Podredjenje:
Ja bih razmatrao C735 i C645. Vidim 43C735 ima ga za 58k a 43C645 za 45k.
Zbog cene a i zbog toga sto je noviji model bih isao na C645.
Gledajuci ovaj video deluje mi ok:
 
IMG (also known as PKG) (this will wipe your android data)
1. Download zip
2. unpack zip file (contains one "update.img" file) & copy to USB (FAT32)
3. plug it in the tv
4. shut down the TV by pressing and holding the power button on the remote until a „shut down“ pop up appears
(or unplug TV from power).
5. then press & hold the power button on the TV (not remote) for 10-15 seconds (or plug TV to power back), until the LED start flashing and appear blue installation screen,then wait for it to be installed.
The power button is on EVERY TV, can be found most of the time bellow the front status LED in the middle of the TV or behind TV.
Писан поступак до сада Х пута (ја сам најмање 2х писао поступак). Није ми јасно зашто није закачен на први коментар у овој теми :unsure:
 
Zbog velicine (43") izbor nije veliki. C serija je bolja od P. Takodje gledas i broj modela TV-a 6xx -> 7xx -> 8xx -> 9xx.
Tako ako gledas C seriju od 43" izbor je C635 i C735 (modeli iz 2022) i C645 (2023).
Podredjenje:
Ja bih razmatrao C735 i C645. Vidim 43C735 ima ga za 58k a 43C645 za 45k.
Zbog cene a i zbog toga sto je noviji model bih isao na C645.
Gledajuci ovaj video deluje mi ok:

Htedoh i ja da mu predlozim C645. C635 je nekih 5-10k manje, C735 je mnogo za 58k, za manje su ljudi kupovali 55C735.
 
Hvala na uputsvima, instalirao sam fw V098 na C805 bez problema. Jedina razlika koju vidim je dodatak opcije Precision Detail. Napomenuo bih da sam ja prešao sa V018, možda je ta opcija ubačena u nekoj verziji između, to ne znam. Uglavnom, daje malo oštriju sliku kad se koristi Dolby Vision IQ. I dalje ne mogu da uskladim zvuk kad koristim zajedno TV i eksterne zvučnike (preko optičkog izlaza), tj. ako i uskladim, posle par sekundi opet krene eho. Možda je i do DAC-a, nisam pametan.
 
Hvala na uputsvima, instalirao sam fw V098 na C805 bez problema. Jedina razlika koju vidim je dodatak opcije Precision Detail. Napomenuo bih da sam ja prešao sa V018, možda je ta opcija ubačena u nekoj verziji između, to ne znam. Uglavnom, daje malo oštriju sliku kad se koristi Dolby Vision IQ. I dalje ne mogu da uskladim zvuk kad koristim zajedno TV i eksterne zvučnike (preko optičkog izlaza), tj. ako i uskladim, posle par sekundi opet krene eho. Možda je i do DAC-a, nisam pametan.
Posto sam jos uvek na V018 interesuje me kakav je bluming sada. Ja ga uopste ne primecujem. Citao sam da je neko uporedjivao V028 i V098 i da je izrazeniji sada. Mozda je to izolovan slucaj, mozda njegova losa podesavanja. Iako je prilozio sliku meseca gde se vidi primetan bluming i gubitak detalja. V098 je ustvari ovaj poslednji test V5. Mozda isti mozda nesto poboljsan. Ne znam nisam koristio test verzije.
 
Hvala na uputsvima, instalirao sam fw V098 na C805 bez problema. Jedina razlika koju vidim je dodatak opcije Precision Detail. Napomenuo bih da sam ja prešao sa V018, možda je ta opcija ubačena u nekoj verziji između, to ne znam. Uglavnom, daje malo oštriju sliku kad se koristi Dolby Vision IQ. I dalje ne mogu da uskladim zvuk kad koristim zajedno TV i eksterne zvučnike (preko optičkog izlaza), tj. ako i uskladim, posle par sekundi opet krene eho. Možda je i do DAC-a, nisam pametan.
Ja sam povezao pojačalo i tv preko običnog 3.5 mm izlaza i radi odlično. Koristi i tv zvučnike i ove preko pojačala istovremeno
 
Nazad
Vrh Dno