Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Nasao sam c735 u 75" jel i on dobar? Vidim on nije mini led
Jeste ali u svojoj klasi... C805 je ipak puno bolji u svim aspektima. Ja da sam umjesto tebe uzeo bi C805 od 65 nije on tako ni malen a puno je bolji. Vrijedi žrtvovati veličinu za kvalitet, performanse al ti odluči na tebi je
 
Jeste ali u svojoj klasi... C805 je ipak puno bolji u svim aspektima. Ja da sam umjesto tebe uzeo bi C805 od 65 nije on tako ni malen a puno je bolji. Vrijedi žrtvovati veličinu za kvalitet, performanse al ti odluči na tebi je
Ipak je nekad veličina važnija od kvalitete.. Zato se prave različite veličine televizora. Veličina 65˝ je definitivno premalo za udaljenost 4,5m. Več diagonala 75˝ je krajna granica za takvu udaljenost. Posebno ako se gledaju i 4k sadržaji.
 
Ipak je nekad veličina važnija od kvalitete.. Zato se prave različite veličine televizora. Veličina 65˝ je definitivno premalo za udaljenost 4,5m. Več diagonala 75˝ je krajna granica za takvu udaljenost. Posebno ako se gledaju i 4k sadržaji.
Meni je uvijek kvalitet na prvom mjestu(pa onda sve ostalo) baš zbog 4K HDR sadržaja. Al svako ima svoje potrebe pa po tome nek i odlučuje.
 
Zavisi za šta ti treba. Svakako nisu za poređenje, jer je 805 dosta bolji u svemu.
Npr. ja sam uzeo 735, jer mi je trebao veliki TV za igre i povremeno neku seriju i film, tako da zadovoljava potrebe. Za igranje sedim na 1,5m, a za ostalo na 3m od TV-a.
Prostorija je veći deo dana mračnija, pa se ne primećuje slabije osvetljenje kod ovog modela, mada i kad je svetlo, ne stavljam brightness preko 60%.

Nikad ne bi uzeo manji TV, jer svaki brzo postane mali. 🤓 Bolje sačekati da se pojavi odgovarajući model ili skupiti više para za neki bolji.
 
Meni je uvijek kvalitet na prvom mjestu(pa onda sve ostalo) baš zbog 4K HDR sadržaja. Al svako ima svoje potrebe pa po tome nek i odlučuje.
Da i meni je kvalitet veoma važan, ali nekad treba napravit kompromis kao u njegovom primeru. I kao što si napisao ako se gleda 4K, HDR, Dolby Vision je veličina svakako veoma važna, da se vidiju svi detalji itd.. Ja imam jedan televizor veličine 58˝koji se gleda negdje sa 3,2m i to mi je nekako taman, a imam još jedan koji je veličine 65˝ a taj se gleda negdje na udaljenosti 3,7m i to je več premalo za gledanje posebno 4K sadržaja. FullHD još nekako ide. A sad računaj, on, če gledat sa još metar veče udaljenosti. Kao što si napisao nek se sam odluči, ali ja osobno u tom primeru svakako uzimam nešto lošiji ali veči televizor.
 
Da li mislite da je 55 prevelika veličina za razdaljinu od nekih 2 metra ?
Sad zavisi koje sadržaje češ gledat.. Ako češ gledat uglavnom 4k sadržaje onda nije, ako češ gledat uglavnom SD i FullHD sadržaje onda je bolje iči na veličinu 50˝. A i zavisi koji rang televizora kupuješ. Jer ako kupuješ neki početni rang televizora, onda če se itekako vidjeti određene anomalije na veličini 55˝ na 2 metara.
 
Da li neko mozda ima C645? Zanima me kakvi su utisci.
Imam ja 55c645.
Sta znam...ja zapravo nisam nesto zahtevan korisnik, pa ne znam koliko sam merodavan.
Zamenio je Hisense h50b7100.
Iskreno, nije mi prelazak imao neki wow efekat.
Najvecu razliku sam primetio sto se tice samo operativnog sistema, google tv vs vidaa po pitanju opcija i funkcionalnosti.
Uglovi gledanja su mu bolji nego na starom hisensu.
Sto se ostalog tice, iako je savet da se poiskljucuju sva moguca poboljsanja slike (motion, sharpnes, nr, itd...), mom oku se ne dopada prikaz kad namestim tako.
Uglavnom svi preporucuju movie mode, ali meni najvise odgovara smart hdr mode cak i za gledanje kablovskih kanala (SBB).
U drugim modovima su mi npr jako prigusene boje i ne pomaze pojacavanje boja, jedino uz neku opciju dynamic color sam dobio zadovoljavajuc prikaz.
Kad smo kod boja, iz nekog razloga ima prenaglasenu crvenu, verovatno je do obrade slike.
Sto se tice youtube 4k hdr, netflix i sl je ok prikaz, sto ce reci sve dok je dobar "izvor". Sto se tice kablovske signal je realno teski krsh, tako da ne znam koliko je fer da se krivi tv, pa slika zavisi od kanala do kanala, a samim tim i zadovoljstvo korisnika. :)
Sto se tice nekog odziva i brzine samog tv-a, za moje standarde radi skroz ok, za razliku od nekih ne primecujem da li odreaguje za 2 ili 2,5 sekunde.
Razmisljao sam se izmedju njega i hisense 55a6k koji ima IPS-ADS panel i za moje oko lepsi prikaz, sto po pitanju boja, kontrasta i uglova, ali nisam mogao u 2024. da predjem preko toga da mi u subtitlovima pokazuje kuke i kvake i dan danas decje bolesti i razna ogranicenja vidaa os-a.
 
Da li mislite da je 55 prevelika veličina za razdaljinu od nekih 2 metra ?
55C805 gledam uglavnom sa oko 2 - 2,5 m. Za PC igre nikako nije prevelik, kao ni za 4K filmove i serije, čak mislim da bi 65" za to bila prava mera. Sa druge strane TV kanali, tj. manje kvalitetni sadržaji lepše izgledaju sa malo veće daljine. Inače najviše gledam Sport Klub, a imam SBB kablovsku, ne znam stručno da se odrazim, to ide preko antenskog kabla i sa CI karticom (nije preko aplikacije).
 
Imam ja 55c645.
Sta znam...ja zapravo nisam nesto zahtevan korisnik, pa ne znam koliko sam merodavan.
Zamenio je Hisense h50b7100.
Iskreno, nije mi prelazak imao neki wow efekat.
Najvecu razliku sam primetio sto se tice samo operativnog sistema, google tv vs vidaa po pitanju opcija i funkcionalnosti.
Uglovi gledanja su mu bolji nego na starom hisensu.
Sto se ostalog tice, iako je savet da se poiskljucuju sva moguca poboljsanja slike (motion, sharpnes, nr, itd...), mom oku se ne dopada prikaz kad namestim tako.
Uglavnom svi preporucuju movie mode, ali meni najvise odgovara smart hdr mode cak i za gledanje kablovskih kanala (SBB).
U drugim modovima su mi npr jako prigusene boje i ne pomaze pojacavanje boja, jedino uz neku opciju dynamic color sam dobio zadovoljavajuc prikaz.
Kad smo kod boja, iz nekog razloga ima prenaglasenu crvenu, verovatno je do obrade slike.
Sto se tice youtube 4k hdr, netflix i sl je ok prikaz, sto ce reci sve dok je dobar "izvor". Sto se tice kablovske signal je realno teski krsh, tako da ne znam koliko je fer da se krivi tv, pa slika zavisi od kanala do kanala, a samim tim i zadovoljstvo korisnika. :)
Sto se tice nekog odziva i brzine samog tv-a, za moje standarde radi skroz ok, za razliku od nekih ne primecujem da li odreaguje za 2 ili 2,5 sekunde.
Razmisljao sam se izmedju njega i hisense 55a6k koji ima IPS-ADS panel i za moje oko lepsi prikaz, sto po pitanju boja, kontrasta i uglova, ali nisam mogao u 2024. da predjem preko toga da mi u subtitlovima pokazuje kuke i kvake i dan danas decje bolesti i razna ogranicenja vidaa os-a.
Hvala puno na odgovoru. Uglavnom gledam sport, filmovi i serije. S obzirom da prelazim sa tva koji je iz 2018 mislim da cu biti zadovoljan. Gledao sam i hisense i presudilo je to sto sam gledajuci po netu stekao utisak da je bolji google nego vidaa. Najvise ce se koristiti za gledanje sporta i pustanje filmova preko plexa. Porucio sam tv, javljam utiske.
 
55C805 gledam uglavnom sa oko 2 - 2,5 m. Za PC igre nikako nije prevelik, kao ni za 4K filmove i serije, čak mislim da bi 65" za to bila prava mera. Sa druge strane TV kanali, tj. manje kvalitetni sadržaji lepše izgledaju sa malo veće daljine. Inače najviše gledam Sport Klub, a imam SBB kablovsku, ne znam stručno da se odrazim, to ide preko antenskog kabla i sa CI karticom (nije preko aplikacije).
Kada već spomenu CI karticu, da li ti se prikom paljenja TV pojavi natpis CI slot removed pa onda CI slot inserted, a nekada mi i zabaguje ne radi nikako, piše izvadi pa vrati karticu ili nije ubačena.
 
Kada već spomenu CI karticu, da li ti se prikom paljenja TV pojavi natpis CI slot removed pa onda CI slot inserted, a nekada mi i zabaguje ne radi nikako, piše izvadi pa vrati karticu ili nije ubačena.
C805. Uvek CI slot removed pa onda CI slot inserted. Jednom nikako da ocita karticu. Nije pomogao ni restart. Uspeo tek iskljucivanjem tv-a iz uticnice. Malo sporije tv komunicira sa karticom. Cak i kucanje pina za roditeljski nadzor pravi problem. Ukucas pin a otvoreni prozor u pocetku se nije pomerao dugo (30-60 sec) . Sada je to malo brze ali ipak treba sacekati 5-10 sec.
 
C805. Uvek CI slot removed pa onda CI slot inserted. Jednom nikako da ocita karticu. Nije pomogao ni restart. Uspeo tek iskljucivanjem tv-a iz uticnice. Malo sporije tv komunicira sa karticom. Cak i kucanje pina za roditeljski nadzor pravi problem. Ukucas pin a otvoreni prozor u pocetku se nije pomerao dugo (30-60 sec) . Sada je to malo brze ali ipak treba sacekati 5-10 sec.
I meni se upravo to isto dešava.
Onaj prozor sa pinom i roditeljskim nadzorom mi je stajao na ekranu čak i posle isključivanja televizora više puta.
Baš iritantno, mada samo sam jednom probao.
 
C805. Uvek CI slot removed pa onda CI slot inserted. Jednom nikako da ocita karticu. Nije pomogao ni restart. Uspeo tek iskljucivanjem tv-a iz uticnice. Malo sporije tv komunicira sa karticom. Cak i kucanje pina za roditeljski nadzor pravi problem. Ukucas pin a otvoreni prozor u pocetku se nije pomerao dugo (30-60 sec) . Sada je to malo brze ali ipak treba sacekati 5-10 sec.
Dobro da znam da tako funkcioniše. Meni kada tako zaglupi, pridržim samo power dugme na daljinskom i pojavi se "Turn off". Tako kada se ugasi, onda pri paljenju ide opet logo onaj i GoogleTV kao kada ga isključim iz utičnice.
 
Kinezi i dečije bolesti. Ne znam kako prelazite preko takvih stvari u 2024 godini?
Skinuo sam sa police 50" Samsung, solidan model neka srednja/viša klasa. Isto tako imao je svojih bubica, par CI modula sam morao uzimati od raznih proizvođača Smit, Neotion dok nije proradilo, pa opet TCL brže šalta (otključava) kanale nego Samsung. Ima toga jos ali odošmo od teme.
 
Stigao mi televizor od A1 tj Comtrade. Hocu sada da se registrujem za produzenu garanciju, prilikom popunjavanja formulara ima polje za serijski broj (Nalazi se na naljepnici iza TV-a, počinje slovom Z iza kojeg slijedi 10 brojeva). Meni serijski broj pocinje sa T pa 10 brojeva. Da li upisujem tako ili ?
 
Da, upisuje se sa početnim slovom T, ne znam zašto to ne isprave. (hvala @mwsavko meni je baš pomogao oko tih detalja).

Usput možda se neko raspitao, da li ta dodatna garancija od 3 godine, obuhvata iste uslove garancije kao i ova osnovna od 2 godine? Znao sam pročitati za neke uređaje da dodatna garancija ne obuhvata baš sve kao osnovna.
 
@spotpala Ovo su mi poslali kao uslove produžene garancije.
Iskreno nisam nešto previše obratio pažnju na uslove, ali mi je ovo upalo u oči:
U ovom PDFu piše:
"korisnik je dužan da priloži sledeću dokumentaciju:
1) dokument kojim se dokazuje kupovina predmeta, naknada i datum kupovine (račun); 2) kopiju Garantnog lista;
3) uverenje o produženoj garanciji"

Dok u sertifikatu o produženoj garanciji piše:
"TCL CARE dodatna garancija vredi jedino uz uredno popunjenu garanciju i priložen originalni račun. Podaci
moraju biti istovetni onima na računu."

Meni Gigatron nije poslao garanciju tako da sada moram da ih iscimam oko toga.
 

Prilozi

  • Opsti_uslovi_TCL_TV.pdf
    221.4 KB · Pregleda: 7
Moje iskustvo sa TCL sa malim uvodom.

Za vreme korone uzem LG 55UM7100PLB za nekih 470 evra na KP. To je bio audio vizuelni shok u prelazu sa nekog LG 32inc u tom trenutu starog 10god. I sve ok i odusevljenje na HI dok nisam video isti samo 65inc pored ovog i skapirao da sam se zahebao i da je trebalo da uzmem veci tj da TV nikad nije dovoljno veliki. I tako prolazi vreme, sve nesto prece treba ovo treba ono, 55ca i dalje tu radi sve kao ok i negde krajem novembra prosle godine krene zena da me napinje da kupimo novi frizider. Nasla neki Samsung, vrata staklo, wifi, leda bez, cuda ali nema gde da ga vidi uzivo. Svi imaju online, niko na stanju. I dodje taj neki crni petak i kao e ima ga u emmezeti i odemo da vidimo. Vidimo, sve ok platimo, krenemo kuci i prolaizmo kroz deo za TV. I naravno stoji solo u centralnom delu TCL 75C735. Ja seo ispred u onaj dvosed i gledam one demo slike kao siroce u izlog od poslasticare. Dodje onaj decko sto radi tu kaze stari model 114 iljada i kusur, danas na kasi popust jos 5%... reko kume kupljeno, daj jedan za poneti. Kaze nema to je poslednji kao taj izlozbeni, reko rode moze taj ali za jos neki popust, radio tu godinu dana 24/7. Ne kao to je to 5% ne moze vise, reko cao. Odem kuci ali onda krece rovaaac. Krenem da gledam po netu, recenzije, testove , iskustva. Krenu konsultacije prijatelji braco kumovi, pljuvacina po TCL posto jelte ako ne yna sta je dobro kupi ono sto je skupo ali oni ne znaju nista od TCL. Znaci Samo vredi Samsung, LG i Sony. Ne dam se ja pokolebati i nadjem ga online za nekih 930 evra. Naravno narucim i cekao sam ga, pa jedno 20 dana mozda i jace da mi ga donesu. Na kraju sam otisao po njega u magacin i jedva ga doneo kuci. Nisu mogla vrata od kedija pozadi da se zatvore. Raspakivanje i startovanje naravno euforija... ludilo , ponovo radi bioskop.

Elem, udavih... da predjem na TCL temu. Utisci...
Sad mi i ovaj mali, razmisljam o 98.. eventualno 85inc. Poceo da gledam Sonije, Olede i to.. bio u Segedinu prosle nedelje. Mediamarkt, tamo uz povrat takse bude jeftinije koju stotku ali kako da ga dodnesem. Ovaj sam jedva doneo tu 10km od kuce.

Za sada, c735 na poslednjem v605 fw vrlo dobar. Zadovoljan sam slikom. Gledam ga sa nekih 4.5 - 5m pod uglom od 90 do 60 stepeni i nema greske. Zvuk odlican, osvetljenje nekad i prejako nocu a preko dana na 60% je taman kako treba buduci da je soba osvetljena sa dve strane, levo i desno od TV. Boje korektne. Jedino sto me nervira je sto yettel aplikacija nakon poslednjeg apdejta jako lose radi a ostalo brije. Netflix, Kodi, Hbo, YT.. nema greske.
Ono sto me takodje smara je sto kada sam ga uzeo nisam uspeo da ga reg za produzenu garanciju. probao par puta i odustao. Setim se pre neki dan i ajde da probam i prihvati mi ali jutros prc, stigo odgovor, oduvala me zenska u fazonu, ne moze, proslo vise od 30 dana od kad sam ga kupio i kao zakasnio sam oni su vec poslali za proslu godinu osiguranje. Kakva glupost... Napisah jos mail dva pa se nadam da ce da mi uslise molbe. Ne baca mi se bas posle dve godine tv od 900e ako se nesto desi. Mada, koliko sam mogao da vidim po netu, jako malo reklamacija ima iz C serije.
 
Nisam ni ja, ali sam, pre neki dan, registrovao tv za produženu garanciju samo sa fiskalnim računom:unsure:. Dobio sam mail od Partum-a sa informacijom da je registracija upešna.
Ako sam ja dobro razumeo, popunjen garantni list je potreban u slucaju kvara nakon 2 godine. Kada krece da vazi produzena garancija tj +3 godine koju daje Partum. Za registraciju produzene garancije je dovoljan samo racun. Isti taj racun bi trebao da bude dovoljan za ostvarivanje garancije u prve dve godine.
 
Nazad
Vrh Dno