Šta je novo?

Targo Telekom

Колико знам, СББ не ради FTTH него FTTB и остаје иста опрема код корисника, једино што онда може да добије те пакете ... што уопште није повољно јер се за веће паре добије нешто већи upload па коме није баш потребан, нема зашто да плаћа више.
Jedan deo Novog Beograda drže sa Beogridom, sad su krenuli u osvajanje i drugog dela Novog Beograda.
Paralelno sa ovim ukinuli su PTT-u Sportklub kanale, od konkurencije imaju još samo raspadnuti Targo.
Све би то било ОК да није у питању СББ а они не иду у освајање других делова него се само труде да не изгубе тржиште па ако неко крене са оптиком, онда су ту и они. Ако нема, неће да се додатно троше.
Pod reč 'optika', ja imam u glavi optika do u stan ili FTTH, a to za sada kod nas ima samo Targo telekom i Telekom Srbija u naselju Stepa Stepanovic u Beogradu.
Овде, а и у цитату пре њега, делује да кад се каже код нас то значи само центар Београда или евентуално неко насеље. Као што може да се види на форуму, овде на југу постоји још неко ко уводи FTTH а пошто су јуче убацили оптички кабл у ормарић у згради, већ наредних дана ће да развлаче до станова па ћу да се јавим када добијем ONT. ;)
Што се цена тиче, један од пакета који личи на поменути (70/7) кошта 2.850 што је мање од сличног СББ (70/8) за 3.800 а и то је FTTH ... плус што се прича да ће врло ускоро ново убрзање. А још сам добио мали попуст пошто сам помогао да дођу у зграду али то већ није за форум. ;)
 
Ja govorim za Beograd pošto sam iz Beograda, a za ostatak Srbije ne znam.
Ali evo kad javiš da su te spojili, znaću da i u Nišu ExeNet nudi FTTH.

Što se cena tiče, evo ja imam 50/50 Mbps za 2690 RSD kod SBB - Beogrid-a.
70/4 Mbps za 2990 RSD ili 70/8 Mbps za 3690 RSD kod SBB mislim da nije mnogo.
U Sloveniji kod Telemach-a 80/4 Mbps košta mesečno 59,50 EUR (približno 7300 RSD).
Vlasnik Telemach Slovenija i SBB je isti.
 
Poslednja izmena:
Можеш и без мог јављања да знаш, постоји exe-net тема и тамо је пуно њих који имају FTTH а ја сам само један од следећих. ;)

Цена код Беогрида је одлична али не капирам да СББ то оставља тако, не личи на њих. Што се дела СББ оптике или интернета тиче, ја сам навео exe-net цене за пакете, имају они и за чист интернет. У мом случају је у питању FTTH 70/7, фул откључани дигитални канали (аналогни се подразумевају) уз један фрај STB у пакету и wireless рутер. Плус додатни STB по жељи и додатни upload колико је потребно по некој цени. Тако нешто, али у СББ оптичкој понуди, је 4.199 што је мало више у односу на 2.850. Без оних додатака које сам поменуо.

Ипак не бих о овим разликама у ТТ теми, свеједно што ту више ништа ново не може да се сазна.
 
Tek su juče postavili optiku u ulazu, javiću kada budu krenuli da ulaze u stanove.
Ovi koji prate kažu da SBB ima samo fttb.
 
Кажу да ће СББ да ради FTTB а за то време развлаче оптички кабл до нових чворишта па није немогуће и да су у ту зграду довели оптику да ту буде чвориште. Мада, ако је ту ТТ, онда можда и наставе али вероватно нема неке разлике да ли је оптика у мојој или суседној згради.
Ali evo kad javiš da su te spojili, znaću da i u Nišu ExeNet nudi FTTH.
Ево јављам, јутрос ... тј то је већ јуче ујутру су ми увели оптички кабл, спојили шта је требало и сада имам FTTH. Цену нећу да помињем пошто сам добио посебну понуду јер су ме се сетили кад је било потребно. ;)
 
Hajde napisi ili slikaj opremu koju daju napisi koji paket imas i koja je za njega cena po zvanicnom cenovniku, a mozes i neki speedtest da okacis.

Ali molim te da to bude u ExeNet temi pa cemo tamo da nastavimo konverzaciju, da se ipak pridrzavamo nekih pravila lepog ponasanja na forumu.
Ovo je tema o Targo telekom-u pa neka ostane i dalje samo o njemu.
 
Ja sam takođe u Bloku 34. bele zgrade, preko puta one starije (braon), pored nje je Uprave carine. Na moje pitanje da li se planira dolazak SBB-a, rekli su mi da za sada još nema ništa od proširenja... za RV treba da skupimo potpise, uslovi za uvođenje postoje. Za Net koristim Targo koji i dalje radi bez problema.
 
Svako kome Targo radi bez problema, najbolje da ostane kod njih do daljnjeg jer trenutno nema bolje ponude...
 
Jel se dešavalo ikome da kupi novi ruter i prikači ga na ONT (koji je u bridge modu), ali nikako neće da se poveže na internet?

Kad vratim stari ruter sve normalno radi, novi jednostavno ne može da dobije WAN adresu. Pokušao sam i da se prikačim direktno kablom na ONT i da preko laptopa uđem u podešavanja, ali neće ni da čuje.
 
Sto se prve stvari tice, MAC adresa tog rutera(starog) je ostala bindovana za javnu IP adresu koja ti je dodeljena. Jedino resenje je da sacekas neko vreme da se ta MAC adresa clearuje(posle odredjenog vremena).

Sad ovo drugo. ONT u bridge-u ima ugasen DHCP server na sebi pa je takav pristup koji si pokusao moguc samo ako stavis staticke lokalne IP adrese na racunar.
Pored ovoga, nekad se desava da ONT pobrljavi kad je u bridge modu(zahvali ECI-ju na savrsenom firmware-u) i prakticno mu je nemoguce prici.
 
Hvala na odgovoru, Becks. :)

Koliko bi mu otprilike trebalo vremena da clearuje? I je l dovoljno da samo otkačim stari ruter i ostavim ONT tako, ili da skroz ugasim ONT?
 
Možeš i MAC adresu starog rutera da kloniraš u novom ruteru, ako novi ima opciju Clone MAC.
 
Mozes da prikljucis novi ruter na ONT i da ga ostavis negde izmedju 12h - 24h.
Naravno prethodno proveri da li je novi ruter konfigurisan kako treba i da li je povezan kako treba.

Mozda je bolje samo da kloniras MAC adresu sa starog rutera, ako imas opciju za to na novom ruteru. Trebalo bi da ti na nekoj nalepnici pise WAN MAC adresa rutera. Ako ne, onda mi posalji PM sa tvojim podacima pa cu ti ja poslati MAC adresu koju treba da kloniras.
 
Hvala još jednom na sugestijama, uspelo je iz prve sa kloniranjem. Ostaviću ga ipak do jutra sa njegovom MAC adresom pa ću videti da li će do tada da proradi. Ako ne, ostavljam MAC od starog rutera.
 
Ljudi jedno bitno obavestenje :)

Od ponedeljka vise ne radim u Targo telekomu.
Vreme je da se krene dalje jer cela ova igranka oko toga da li ce nesto biti bolje vec preterano dugo traje, a ja vise stvarno nemam zivaca da cekam kraj.
Gledacu da i dalje posecujem forum ali na zalost necu biti u situaciji da vam dajem informacije iz prve ruke kao ranije.
 
Ziv bio, sretno i bericetno na novome poslu, sve najbolje druze nas...
 
BECKS, hvala na svemu do sada i puno sreće na novom poslu.
 
@BECKS
Hvala na svim insajderskim informacijama i pomoći koje si pružao, kao i savetima koje si davao nama koji smo bili korisnici usluga Targo Telekoma.
Tvojim odlaskom mislim da se ulazi u novu, još goru fazu za preostale korisnike usluga TT, i da se bliži definitivni kraj za ovog provajdera... a koliko će lagano umiranje trajati... to niko ne zna.
U svakom slučaju, za tebe želim puno sreće u nastavku karijere, kod boljeg poslodavca.
 
Od ponedeljka vise ne radim u Targo telekomu.
Vreme je da se krene dalje jer cela ova igranka oko toga da li ce nesto biti bolje vec preterano dugo traje, a ja vise stvarno nemam zivaca da cekam kraj.
Да ли ово значи и да ниси добијао паре за рад или само да си нашао лакши и бољи посао? Мислим, може фирма да буде у неком чудном стању али ако даје плату и постоје неке шансе да преживи, то и није нешто страшно.
 
Dobijao sam ja platu, nije problem u tome.
Problem je sto je stecaj takav da je cela poenta odrzavanje onoga sto imas.
To znaci da se nista novo ne radi, nista novo se ne konfigurise, nista novo se ne pusta. Tehnologija napreduje, ti imas sredstva da je primenis ali stecaj to ne odobrava.
Otupi covek od toga. Dzabe mi CISCO, Juniper i ko zna kakvi kursevi kad nista od toga ne mogu da primenim.
Sto je najgore, covek zaboravi sve sto je strebao kad se ne bavi time svakodnevno, a onda dzabe ti novac.

Nekome bi trenutno ova pozicija bila posao snova ali ne meni.
 
Dobijao sam ja platu, nije problem u tome.
Problem je sto je stecaj takav da je cela poenta odrzavanje onoga sto imas.
To znaci da se nista novo ne radi, nista novo se ne konfigurise, nista novo se ne pusta. Tehnologija napreduje, ti imas sredstva da je primenis ali stecaj to ne odobrava.
Otupi covek od toga. Dzabe mi CISCO, Juniper i ko zna kakvi kursevi kad nista od toga ne mogu da primenim.
Sto je najgore, covek zaboravi sve sto je strebao kad se ne bavi time svakodnevno, a onda dzabe ti novac.

Nekome bi trenutno ova pozicija bila posao snova ali ne meni.

Svaka čast,i sve najbolje na novom poslu.
Nisam korisnik Targa,ali ljudi kao ti apsolutno zaslužuju da rade u mnogo boljim uslovima nego što si do sada radio.Takvi fale u svim kompanijama.
 
Dobijao sam ja platu, nije problem u tome.
Problem je sto je stecaj takav da je cela poenta odrzavanje onoga sto imas.
To znaci da se nista novo ne radi, nista novo se ne konfigurise, nista novo se ne pusta. Tehnologija napreduje, ti imas sredstva da je primenis ali stecaj to ne odobrava.
Otupi covek od toga. Dzabe mi CISCO, Juniper i ko zna kakvi kursevi kad nista od toga ne mogu da primenim.
Sto je najgore, covek zaboravi sve sto je strebao kad se ne bavi time svakodnevno, a onda dzabe ti novac.

Nekome bi trenutno ova pozicija bila posao snova ali ne meni.

Sve najbolje druze i HVALA TI na svemu do sada...
 
Ljudi jedno bitno obavestenje :)

Od ponedeljka vise ne radim u Targo telekomu.
Vreme je da se krene dalje jer cela ova igranka oko toga da li ce nesto biti bolje vec preterano dugo traje, a ja vise stvarno nemam zivaca da cekam kraj.
Gledacu da i dalje posecujem forum ali na zalost necu biti u situaciji da vam dajem informacije iz prve ruke kao ranije.
BECKS, veliko hvala, i svako dobro ti želim!
 
Jel stigao nekome račun? Da li da čekam ili da uplatim? Becks sve najbolje.
 
Stigao meni danas, januarski.
 
Vrh Dno