Šta je novo?

Targo Telekom

Pricao sam sa jednim radnikom Telekoma i covek mi rekao da su kupili Targo, samo se ceka zvanicna objava (da prodju izbori, zbog svih kontraverzi koje prate celu tu pricu oko optike).

Znam da je vec bilo takvih slicnih (polu) informacija, samo eto da podelim sa vama sta sam licno cuo.
 
Mnogo bitnije je ko je kupio. Ako je SBB, najebali smo ga svi zajedno. A i to je monopolski položaj u tom slučaju.
 
Pricao sam sa jednim radnikom Telekoma i covek mi rekao da su kupili Targo, samo se ceka zvanicna objava (da prodju izbori, zbog svih kontraverzi koje prate celu tu pricu oko optike).

Znam da je vec bilo takvih slicnih (polu) informacija, samo eto da podelim sa vama sta sam licno cuo.
A ja sam malopre čuo da ga je baš SBB kupio od čoveka koji radi za jednog kablovskog operatera,a on je nešto sredjivao nekom čoveku koji radi kao advokat,i koji je u toj materiji oko prodaje Targa.E sad,videćemo ko je bio u pravu.
 
A ja sam malopre čuo da ga je baš SBB kupio od čoveka koji radi za jednog kablovskog operatera,a on je nešto sredjivao nekom čoveku koji radi kao advokat,i koji je u toj materiji oko prodaje Targa.E sad,videćemo ko je bio u pravu.

Zato rekla-kazala nije primenjivo. Ništa, videće se za par dana.
 
A ja sam malopre čuo da ga je baš SBB kupio ...

Ha, ha, ha... Ja stvarno ne znam ko je manje zlo, pa da se njemu nadam. Ali ko god da ga kupi, da resi trenutne probleme, nastavi da siri opticku mrezu i ne poskupljuje, ja srecan.
Realno ako ih kupi SBB, uzece podrucje Novog Beograda koje do sada nisu imali. Opet, Telekom sada grabi sve, jer tove prase za prodaju. I jedni i drugi imaju dobre razloge ali pitanje je ko je hteo vise da se otvori.
 
E sace jedan predizborni... i ne nije pristrasan, niti je ovo propagandan po politiku i politicare, a kamoli da je "politicka predizborna kampanja" ;)

Poslanik je hodao po putu kada je na njega naleteo kamion i naneo mu smrtonosno povrede.
Njegova duša se uputila put neba gde se pred ulazom srela sa Svetim Petrom.
- Dobro došao na nebesa, - reče Sveti Petar. - Videćemo da li ćeš otići u Raj ili Pakao.
- Samo ti mene pusti u Raj, neće biti problema, - reče čovek.
- Da smem pustio bih te, ali moram da se pridržavam naređenja od gore. Propis je takav da moraš da poživiš jedan dan u Paklu, jedan dan u Raju. Posle toga ćeš odlučiti gde ćeš zauvek živeti.
- Dobro, dobro, ali ja sam se već odlučio za Raj, - reče poslanik.
- Žao mi je, propisi su propisi.
Odmah zatim Sveti Petar ga otprati do lifta koji se spuštao dole, dole i dole, sve do Pakla.
Vrata lifta se otvore i poslanik se nađe usred pažljivo negovanog terena za golf. U blizini su bile klupske prostorije a ispred veliki broj njegovih prijatelja i političara sa kojima je često sarađivao.
Svi su bili razdragani i srećni, obučeni u lepa večernja odela. Prilazili su da ga pozdrave, oživljavajući uspomene na lepa vremena koja su zajedno proživeli, bogateći se na račun poreskih obveznika.
Odigrao je prijateljsku partiju golfa, a posle su uživali u jastogu i kavijaru i ispijanju šampanjca.
Među njima je bio i menadžer đavola, prijatan i ljubazan momak koji se zabavljao sa njima igrajući i pričajući viceve. Svi su se tako zabavljali da nisu ni primetili kada se primakao čas rastanka.
Svi su došli da ga isprate i mahali su mu dok se lift polako penjao, penjao, i penjao naviše.
Zaustavio se pred nebeskim vratima gde ga je već čekao Sveti Petar.
- Vreme je da posetiš Raj.
Poslanik je naredna 24 sata bio u društvu veselih duša, premeštajući se sa oblaka na oblak, svirajući harfu i pevajući. I ovo vreme je brzo prošlo tako da se ponovo našao pred Svetim Petrom.
- Dobro, proveo si jedan dan u Paklu i jedan dan u Raju. Sada izaberi svoju večnost.
Poslanik malo razmisli pa odgovori:
- Raj je tako divan, ali mislim da će mi bolje biti u paklu.
Sveti Petar ga zatim bez reči otprati do lifta i pošalje dole, dole i dole, sve do Pakla.
Vrata lifta se otvore i poslanik se nađe usred zapuštene poljane prepune raznih otpadaka i smeća.
U toj prljavštini mogao je da vidi svoje prijatelje kako sakupljaju otpad u crne vreće i čekaju da nešto siđe odozgo.
Đavo mu priđe i prebaci mu ruku preko ramena.
- Ne razumem, - zajeca poslanik. - Juče sam bio ovde, tu je bilo igralište za golf i klupske prostorije gde smo se gostili jastogom i kavijarom, pili šampanjac, igrali i bogovski se zabavljali. Sada je tu pustinja prepuna otpadaka i prljavštine, a moji prijatelji izgledaju jadno. Šta se dogodilo?
Đavo mu se nasmeši, pogleda ga ispod obrva i reče:
- Sinoć smo imali predizborni miting... Danas si glasao.
 
lepo je BECKS spomenuo pre neki dan da se čekaju izbori.. o Srbijo međ' šljivama..života ti nema pre izbora...
 
Pre neki dan slučajno sam cimnuo optiku (onaj žuti kabl) koji je povuko i ONT sa sobom (otišlo sve u p.m.) ... Ko mi je kriv što nisam stavio u kanalice i fiksiro za zid... Kad sam sve ponovo vratio na svoje mesto naizgled sve proradilo kao i pre, e sad me nešto brine ping koji me se povećao sa jednom stranom adresom, e sad nisam siguran dali je to zbog cimanja kabla. Eleme, najbolje se testira u "lokalu"...

Molio bih ljude koji imaju Targo, da provere maximalnu vrednost pinga u milisekundama sa adresom 130.180.227.21 direktno sa ONT-a ili preko Win - CMD promta ako su UTP kablom povezani na ONT. Pustite malo duže da piči (20-30 ping-ova), i ako može u nekoliko različitih intervala (sa razmakom od 5-10 min.), i koju maximalnu vrednost dobijate? Napominjem max vrednost, a ne min ili srednja... Unapred HVALA !
 
Ping statistics for 130.180.227.21:
Packets: Sent = 54, Received = 54, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 0ms, Maximum = 3ms, Average = 1ms
 
1 reply od 18ms (verovatno neki glitch), nekoliko od po 5ms i svi ostali (preko 300 reply u po nekoliko minuta razmaka) između 3 i 4ms.
 
Hvala momci, puno hvala ! Ipak je onda sve u redu jer i ja dobijam te vrednosti, a onaj lag sa ino serverom ipak nije do mene... Prošo sam bez posledica iako je sve letelo na pod :d Ja reko "e sad je stvarno gotov" :D al ništa mu nije... :wave:
 
A znate zasto se cekaju izbori ? U zavisnosti od sklopa vlade ce biti poznata i buducnost Targa ;)

Da ima prica da je prosao Telekonj i kupio Targo ali i onih drugih. No sta bi to nama svima znacilo ? Ja recimo na vecu cenu mesecno necu pristati sigurno.
 
Poslednja izmena:
Optimistično gledano, to bi trebalo da pritisne SBB, koji će morati da popravi ponudu.
Mada u slučaju da ih je SBB kupio, Telekom je ozbiljno zajebao, kao i uvek. Ali kao što sam rekao, SBB bi imao monopol na sprovođenje optike, što treba samo državne firme da imaju. :p
 
Zasto se monopolu ne bi prikljucio neki stranac, Telenor, VIP ili Orion?

Jos bolje neko nov koji bi kupio recimo, Beotel i Verat i Targo i nazvao ga PeraZikaSupetNet Tako je SezamPro prodat i napravljen Orion, a Mediaworks i NeoBee su bili kusur

Meni se to cini kao realnije resenje Imali bi privid ukrupnjavanja provajdera i privid stranih investicija i privid novih usluga

Idealno za postizborno vreme
 
Poslednja izmena:
Beotel i Verat su prodati, tj. cak ih je kupila ista kompanija(mislim da je VelaTel).

Po meni nema nikakvog smisla da Telekom kupi TT, jer su i oni razvlacili optiku po NBG

Najlogicnji kupci bi bili VIP ili Telenor, ali TT-ov problem je sto trenutno nema neku vecu pokrivenost. Koliko znam VIP je i u HR uzeo nekog kabl. operatera.
 
Kada sam u Srbiji, uglavnom sam u centru BG, a imam Targo u drugom stanu na NBG gde mi je kao firma, koja ništa ne radi, pa baš i nemam neku korist od Targo-a, tako da ako ih kupi Telekom otkazujem odmah. Mrzim Telekom i državne firme.

Od ovih potencijalnih kupaca navijam za Telenor \o/
 
Najbolje bi bilo da ih kupi neko ko ima interes da udje u ring sa najjacima. FTTH for the masses, kao glavni preduslov za uspeh na srpskom trzistu.
 
Beotel i Verat su prodati, tj. cak ih je kupila ista kompanija(mislim da je VelaTel).
Po meni nema nikakvog smisla da Telekom kupi TT, jer su i oni razvlacili optiku po NBG

Targo ima preko 1000 kilometara optike. Srbija nije samo NBG.
 
Dobro veče.
Meni danas zazvonio na vrata "zabrinuti" vektorovac i nudi kombo pakete... sa osmehom... :)
Na moje da ja to sve imam koliko mi treba (ali ne i koliko bi mogao da imam jer mi se ne placaju toliko HD kanali) i da ja u stvari samo cekam da li ce TT riknuti ili ce postaviti instalacije i u mojoj zgradi i poceti normalno raditi, nasmeseni "zabrinuti" VEktorovac je iz smeska izraz lica promenio zaista u zabrinuo i samo promrmljao sebi u bradu "videcemo"...
Zakljucak je da ZNAJU da je TT prodat nekome i sada na brzinu hoce da "fenomenalnom" kombo ponudom vezu korisnike na jos 18 meseci je TT bi mogao da se oporavi jer moguce da ga je kupila "sveta krava" (Telekom Svrbija) ili neko drugi pa se vec vidi kraj agonije ...
 
Poslednja izmena:
Pored Food Network na DVB-C Targo Telekoma, trenutno ne rade ni CBS Reality i CBS Drama. Na Extreme Sports ide samo ton, bez slike.
Targo u stanju raspada...:rupa:
 
Mislim da ce pre biti da ovog jure po sudovima da bi razvlacili TT...nikad me osecaj nije prevario....po svim informacijama koje imam, najverovatnije da ce Orion dobro pazariti....ali posle izbora naravno.....videcemo;)
 
Ljudi, vratite se na temu, i ako nemate šta da pitate ili kažete u vezi naslova teme uzdržite se od pisanja... Tema je zatrpana "đubretom", pljuvanjem, špekulacijama "rekla-kazala" i međusobnim prepirkama koje nemaju veze sa Targom, tako da onaj ko želi da pročita nešto konkretno u vezi teme mora dosta da trebi kako bi pročitao nešto vezano za temu...

P.S. Ovo gore citirano je samo primer u moru postova koji guše i nemaju veze sa temom.
 
Poslednja izmena od urednika:
Preskenirao DVB-C na Targu i vidim da su IZBAČENI:
Food Network
CBS Reality
CBS Drama
Extreme Sports
Trace tropical.
 
Ljudi, vratite se na temu, i ako nemate šta da pitate ili kažete u vezi naslova teme uzdržite se od pisanja... Tema je zatrpana "đubretom", pljuvanjem, špekulacijama "rekla-kazala" i međusobnim prepirkama koje nemaju veze sa Targom, tako da onaj ko želi da pročita nešto konkretno u vezi teme mora dosta da trebi kako bi pročitao nešto vezano za temu...

P.S. Ovo gore citirano je samo primer u moru postova koji guše i nemaju veze sa temom.

A jel, a sta to neko ima da procita pa da je bitno da se ne pise nista sto nije vezano za temu? Da nisu mozda krenuli ponovo da prikljucuju nove korisnike, da nisu resili sve svoje probleme i da im je posao krenuo da cveta jer su preko noci povezali celu Srbiju na njihovu mrezu?

De mani se pametovanja.
 
Poslednja izmena:
Juče mi je bio anketar Telekoma na vratima (rade anketu kako su korisnici zadovoljni).

Svašta smo nešto pričali pa se pomenu i Targo čija vertikala stoji pored mojih vrata (ne priključena). On tvrdi da je Telekom kupio targo i da je to gotovo.
 
Nadajmo se da je tačno. U tom slučaju će da se šire. A SBB će biti primoran da popravi svoju ponudu.
 
Vrh Dno