Šta je novo?

Targo Telekom

Samo saglasnost. Njihov stav je da oni nude besplatno dovodjenje optike i to je to. Uzmi ili ostavi.
 
umesto neki ljudi da budu srecni sto ce makar da imaju besplatno uvodjenje optike, nekima ni to nije dovoljno nego jos traze pare... WTF
 
Znas kako to ide, neki predsednik kucnog saveta nema ni internet ni digitalnu TV ni nista... Njega zanima sta on dobija od tog nekog, a zanimaju ga samo pare. Na svu srecu, kod mene u zgradi su malo bolji pa sam pozvan na sastanak saveta stanara sa Targo telekomom (i ako nemam veze sa skusptinom stanara). Pozvan sam kao tehnicko lice da prisustvujem. Naravno, pre toga sam prvo ja pricao sa savetom da im objasnim prednosti konkurencije itd... Naravno, ostaje jos da se skupi tih 51% potpisa, ali nadam se da ce se i to resiti uskoro.
 
Ima li informacija o Bloku 62? Jesu li krenuli negde sa ulaženjem u zgrade?
 
Objasnio sam im da ako su pametni pristanu da dodje konkurencija i to besplatno. Za par meseci imace mogucnost izbora, ko je jeftiniji. Ako drugacije razmisljaju.... mogu da znaju samo jednu cenu, njihovog trenutnog provajdera. Takodje sam im objasnio i mogucnost gledanja digitalnih kanala bez top set boxa ukoliko imaju modernije televizore... itd, itd...
Sto se cene tice, predstavnik je rekao "da se razumemo, mi dolazimo poslednji na trziste i moramo da budemo jeftiniji od konkurencije kako bi imali korisnike..."
 
Poslednja izmena:
Sto se cene tice, predstavnik je rekao "da se razumemo, mi dolazimo poslednji na trziste i moramo da budemo jeftiniji od konkurencije kako bi imali korisnike..."

ok, sve to sto si pricao, je klasicna prica promotera/predstavnika Targo T. ... ali, da se mi drzimo cena :)
uzmi za primer, Targo je usao na teritoriju IKOM-a , kod njih su cene ovakve Flat 3 Kabl. TV + DIGITALNA TV (paketi 1,2 i 4) + TEL 1 8 Mbps 2,295 din ... koju cenu ce imati targo, po tvojoj nekoj proceni za ovakavu ili slicnu uslugu ?
 
Ne znam bas za teritoriju IKOM-a, koliko sam ja uvideo radi se u glavnom o teritoriji NBG i to Vektor i PTT KDS najvise (naravno ima i IKOM). Sto se cena tice, recimo izmedju 800 i 1000 dinara TV (70 analognih i 70 digitalnih kanala). Sto se interneta tice, racunam na istu cenu kao kod Vektora, recimo oko 1400-1600 10/5. Obzirom da je optika u pitanju, nemas stare probleme lose instalacije kod komsije koja ti pravi blage smetnje... Ja nemam tu situaciju, ali vidim da po forumima ima toga.
 
Ja sam kod Vektor-a, od njih nije tesko biti jeftiniji :) nego, zasto racunas na istu cenu ??? ja necu jos jedan novi vektor, kao konkurenciju !
Hocu cene kao kod IKOM-a, kad mogu oni da prezive i rade sa tim cenama , mogu sigurno i drugi. Kod IKOM-a imas 5 Mbps i analognu kablovsku za 1700 din !!!
 
Pa vidi, ja sam zvao Vektor da uzmem digitalnu televiziju ali bez njihovog risivera, jer imam TV koji isti ima u sebi. Trazili su mi 6000 dinara za digitalnu (tacnije moj potpis) i 200 dinara mesecno za Conax modul u koji bih stavio karticu i tako dekodirao kanale. Targo nudi otkljucane kanale, VOIP, IPTV. Kao sto sam napisao, cene ce biti tu negde kao ostali. Meni licno vise odgovara. Na Vektoru placam 905 dinara kablovsku, 1500 internet 10/5. Nije mi problem cena, nego njihov stav. Smanju broj analognih kanala, a povecavaju broj digitalnih. Idu ka tome da svi predjemo na digitalnu i da im placamo 200-250 dinara po dodatnom TV-u.
Jos gora stvar je sledece: Risiver nema HD prikljucak, a ukoliko zelis isti sa HD prikljuckom, moras uplatiti dodatni HD paket.
E zbog takvih stvari cu platiti 7000 raskid ugovora i preci kod drugog.
 
Slazemo se u jednom, vektor je los i jedva cekam da odem od njih i njihovih prevarantskih smicalica :)

sve ostalo sto pricas, je marketing i promo targa, za koje nemas argumente ! tj cenu i ponudu
 
Pa ajde realno razmisli. Da li bi neko presao kod drugog ako taj ima nerealnu cenu?
 
Pa ajde realno razmisli. Da li bi neko presao kod drugog ako taj ima nerealnu cenu?

zato sam ti i naveo primer ikom-a !

Zasto bi neko sa ikoma FLAT3 paketa, presao na Targo ???

Targo jedino moze da prodje sa nizom cenom od ikom-a, a to sumnjam da ce se desiti
 
Eto to ti je razlog vise da se nadamo OK cenama. Da li bi neko sa IKOM-a presao na Targo a da ima recimo 10/5 i sve ostalo isto, po ceni vecoj za recimo 200 dinara? Sigurno bi neko presao. Oni moraju da skupe sto vise korisnika kako bi isplatili investiciju u narednim godinama, tako da je realno ocekivati kvalitet i uslove bolje nego kod konkurencije. Naravno u pocetku, posle ce se i konkurencija prilagoditi, a i sam Targo podici cene, ali ne nesto drasticno.
U svakom slucaju, da se vratim na pocetak, bitno je da udju u zgradu kako bi smo imali izbora. Ako budu povoljniji ok, ako ne... tu je stari provajder, zavisi od lokacije.
 
umesto neki ljudi da budu srecni sto ce makar da imaju besplatno uvodjenje optike, nekima ni to nije dovoljno nego jos traze pare... WTF
A gde si ti procitao da ja mislim na pare?Mislio sam na ovo:
Kod mene su se dogovorili sa predsednikom da buse vece rupe da u slucaju ako dodje jos neki provaider prodje korz njihove kanalice ali da ne osteti kablove. Sto meni govori da Targo spreman i na konkurenciju posle njih. Ni jedan sadasnji provaider ne dozvoljava da TT prodje kroz njihove kanalic tipa pravo svojine a svi smo mi placali te prikljucke u zgradi i metar kabla po stanu ko zna sta jos. Po svemu sudeci TT je fleksiblian u dogovorima sa predsednikom bio maksimalno postavili su i vece kanalice po zahtevu predsednika. Od ponedeljka su kod druga u 4 bloku postavljaju vertikalu.

Ajde samo malo bez nervoze i etiketa molim....

Hihihi Taman kad sam zavrsio zvoni neko kad ono djecarac iz TT.Skuplja samo saglasnost pa ce za 2 nedelje razgovor sa savetom i tada ce cene da donesu...Pitao sam ga da li ce da buse ploce.On je rekao jok ici ce uz gelendere od stepenica "nama je jeftinije a i stanari se bune ako se nesto busi".Eto...
 
Poslednja izmena:
Da li bi neko sa IKOM-a presao na Targo a da ima recimo 10/5 i sve ostalo isto, po ceni vecoj za recimo 200 dinara?
Licno, ne bih prelazio ...konkretno, veci upload meni nista ne znaci

Naravno u pocetku, posle ce se i konkurencija prilagoditi, a i sam Targo podici cene, ali ne nesto drasticno.
U svakom slucaju, da se vratim na pocetak, bitno je da udju u zgradu kako bi smo imali izbora. Ako budu povoljniji ok, ako ne... tu je stari provajder, zavisi od lokacije.

aha, ti znas vec i da ce podici cene, koje jos uvek nema :trust:

Jednu stvar da dodam, svi korisnici u ovoj temi, koji su se registrovali u Aprilu/Maju su za mene potencijalni Vektor/Targo/Sbb trollovi koji su na zadatku .bez ljutnje ali je tako :)
 
Poslednja izmena:
Vidis prijatelju, ja sam za Targo saznao na ovom forumu i zato sam se registrovao. Sa direktorom Vektora sam pricao oko kodiranja kanala i moj stav o tome mozes videti i na nekim drugim forumima gde sam clan godinama. Cela poenta mog prelaska je DIGITALNA TV. Ukoliko bi Vektor otkljucao kanale iz osnovne ponude, ne bih prelazio. Ovako, NECU da koristim top set box. Presao bih kod IKOM-a na jedan (jer nisu kodirani TV kanali), ali nemam mogucnost za to. Znaci ostaje mi Targo, pa makar i bio malo skuplji. Internet mi je dovoljan i ok i ovo sto imam kod Vektora.
A da te pitam, jel znas da li ce Vektor dizati cene ili spustati? Ja pretpostavljam da ce podici cene, ako nista drugo, evro skace.
Cega se ti plasis kod Targa? Na moj post da sam komsijama objasnio da je bolje imati konkurenciju, ti si skocio na mene!? Meni je u interesu da oni dodju u moju zgradu, ali oni ne traze da ti moras da predjes, prema tome, u cemu je frka? Neka kostaju koliko kostaju, tebe to ne dotice ako ti se ne svidjaju.
A evo i teme o kojoj sam pricao sa drugog foruma:


Domaci Cable provajderi i kodiranje Digitalnog (DVB-C) signala pre 14 dana i 17h
Da li smatrate da je kodiranje osnovnog paketa kanala kod pojedinih domaćih kablovskih provajdera ispravno. Moje mišljenje je da osnovni paket kanala koji postoji u analognoj TV treba da je dostupan i u digitalnoj ponudi bez kodiranja. Mnogi uređaji imaju DVB-C tjunere i na taj način bi bilo moguće gledanje osnovnog paketa. Ko želi dodatni sadržaj, može da izabere nešto iz ponude, dok osnovni paket može nesmetano da prati. Na taj način, možete imati u dečijoj ili spavaćoj sobi neki manji TV sa DVB-C tjunerom, dok set box ili Cam modul možete plaćati ako želite dodatni sadržaj ili nemate TV sa tjunerom. Ja lično ne vidim logiku da moram da imam na 4 televizora set box, ukupno 8 daljinskih i pri tome recimo za Cam modul da plaćam dodatnih 200 dinara mesečno, kao i za svaki dodatni set box.
Ako su emiteri dužni da uskoro predju na digitalno emitovanje, bilo bi dobro da i provajderi emituju digitalno (dvb-c) po defaultu.
Šta mislite?
 
Poslednja izmena:
Znas u cemu je frka, kod mene u ulazu Targo je jos u februaru postavio opremu, napravio vertikalu ,znaci samo da dodju majstori i povezu me na mrezu...prvo je bilo za mesec dana, pa onda jos jedan mesec, imamo nekih problema(birokratija blah blah) dajte neke cene/ponudu da vidim, ah pa zbog konkurencije necemo da izlazimo sa tim ,ali ne brinite, bicemo jeftiniji nego konkurencija :trust: i tako sve u krug ..tako da meni sve ovo lici na jos jedan Vektor clone provajder
Jos da dodam. Da, siguran sam da ce Vektor dici cene :)

sorry, ako nisi vektor/targo troll ;)
 
Velike pare su ulozene u sve ovo, tako da licno ne verujem da ce biti neki crni scenario. Sto se njihove price tice, razumem i to. Pogledaj samo kako lagano krecu akcije kod konkurencije, recimo SBB je krenuo sada sa akcijom tri meseca za dinar NET i TV. Vektor ce sigurno isto nesto da izbaci uskoro. Zasto bi im recimo Targo rekao mi cemo imati cenu tu i tu. Onda bi konkurencija mogla da ide na varijantu da ti daju i 6 meseci ili vise neke ekstra uslove. Neki bi onda odbili uvodjenje infrastrukture u zgradu od strane Targo telekoma. Ja ne zelim da se tako nesto desi, jer sta ako se ispostavi za godinu dana da je Targo zaista bolji, jeftiniji, sta god. Ne verujem da ce za godinu dana Targo pristati da ti besplatno dovede instalaciju u zgradu i da ti da da probas njihove usluge. Mora ce da se plati debelo (mislim da su radovi cca 1000 evra po zgradi). Sta mislis kako ce komsije da reaguju ako im za godinu dana kazes "potpisite da date po 30-40 evra da dodje novi operater". Nema sanse.
To je bila i poenta moje price sa savetom skupstine stanara. Pusti ih da dodju, a da li ce neko da predje kod njih, nije bitno.
 
Možda nekome ništa ne znači, ali ima i nas kojima znači. Meni je jako velika razlika između Flat3 paketa kod IKOMA koji pominjete sa 8/384K i pominjanog 10/5 kod TT.

Takođe, vrlo bih voleo da nemam dva top box-a i još dva daljinska.

Nekome ove razlike ne znače, neko će ih i platiti više. Voleo bih samo da konačno imamo IZBOR.
 
Poslednja izmena:
Jel neko mozda primetio da li su poceli sa "uduvavanjem"kablova ili jos uvek kopaju?
Ako jos kopaju,bojim se da pre kraja godine nece zavrsiti...a i polako gubim strpljenje.(ono strpljen spasen je relativan pojam)
 
U par zgrada je vec sve odradjeno i po poslenjim informacijama, trebalo bi da startuju jun/jul.
 
Ako je prema onoj ponudi za poslovne korisnike 16 jun je datum pocetka, e sad videcemo.
 
@Alister (i ostali slicni): Nikako ne kapiram sta moze da bude LOSE ako u vasem ulazu besplatno dobijete mogucnost da BIRATE?! Da li ce Targo imati cenu od 200 EUR za 1M, to tebe nista ne obavezuje - ako ne zelis da budes kod njih - niko te ne tera! A ako ti njihovi uslovi odgovaraju, eto imaces priliku da jednim pozivom predjes kod njih.

Ja da mogu, ja bih u mom ulazu uveo SVE MOGUCE provajdere! A onda, svako od nas nek bira sta zeli, nek trazi neku svoju racunicu, i ako hoce nek svaki mesec menja provajdera! U svakom slucaju NISTA se ne gubi!!! Vertikale po hodniku? Pa? Ako ste tolike estete, trazite da vertikale idu jedna pored druge, i lepo SVE oblozite nekim plasticnim ili ALU maskama, i dobijete odlican i moderan detalj u hodnicima.
 
Enes, u potpunosti se slazem sa tobom!

Ljudi, ne ocekujte da ce Targo telekom imati puno nize cene od ostalih provajdera, jer u infrastrukturu su ulozili mnogo, nude najsavremeniji oblik pristupa internetu (visoke brzine upload-a, ping do 5ms, kvaliteta i stabilnost veze). Korisnik sam FTTH pristupa internetu vise godina i nebi ga zamenijo ni za jedan drugi nacin pristupa, a koristio sam i ADSL, VDSL i pristup internetu preko mobilnih operatera. Trenutno jedini pravi pristup je preko optickih kablova po sistemu izvodjenja FTTH, sto znaci da opticki kabl dolazi u stan korisnika. Ne reklamiram nikoga i nijednu firmu, po meni bi bilo najpostenije da i drugi provajderi nadograde svoju infrastrukturu na FTTH pa onda neka se nadmecu sa istom kvalitetom. Iskreno ocekujem da ce uskoro poceti da ulaze u FTTH i Telekom Srbija, SBB, Orion telekom, a mozda i jos neki novi provajder.
 
Poslednja izmena:
@ enes ...gde sam ja to rekao/napisao, da mi smeta sto je Targo usao u moju zgradu, i da mi smetaju kablovi po vertikali ?
 
Dobro, i sta si im objasnio ? ...jedina stvar, koju prosecni ljudi/korisnici mogu da shvate kao prednost je CENA, koju verujem ni ti ne znas ;)

ok, sve to sto si pricao, je klasicna prica promotera/predstavnika Targo T. ... ali, da se mi drzimo cena :)
...........

Ja sam kod Vektor-a, od njih nije tesko biti jeftiniji :) nego, zasto racunas na istu cenu ??? ja necu jos jedan novi vektor, kao konkurenciju !
Hocu cene kao kod IKOM-a, kad mogu oni da prezive i rade sa tim cenama , mogu sigurno i drugi. Kod IKOM-a imas 5 Mbps i analognu kablovsku za 1700 din !!!

Slazemo se u jednom, vektor je los i jedva cekam da odem od njih i njihovih prevarantskih smicalica :)

sve ostalo sto pricas, je marketing i promo targa, za koje nemas argumente ! tj cenu i ponudu

zato sam ti i naveo primer ikom-a !

Zasto bi neko sa ikoma FLAT3 paketa, presao na Targo ???

Targo jedino moze da prodje sa nizom cenom od ikom-a, a to sumnjam da ce se desiti

Znas u cemu je frka, kod mene u ulazu Targo je jos u februaru postavio opremu, napravio vertikalu ,znaci samo da dodju majstori i povezu me na mrezu...prvo je bilo za mesec dana, pa onda jos jedan mesec, imamo nekih problema(birokratija blah blah) dajte neke cene/ponudu da vidim, ah pa zbog konkurencije necemo da izlazimo sa tim ,ali ne brinite, bicemo jeftiniji nego konkurencija :trust: i tako sve u krug ..tako da meni sve ovo lici na jos jedan Vektor clone provajder
Jos da dodam. Da, siguran sam da ce Vektor dici cene :)

sorry, ako nisi vektor/targo troll ;)

@ enes ...gde sam ja to rekao/napisao, da mi smeta sto je Targo usao u moju zgradu, i da mi smetaju kablovi po vertikali ?

Nigde nisi bas tako napisao, al i sam procitaj sta sam nasao na prethodnoj stranici. Previse insistiras na ceni, na ponudi i bnekako mi se cini da ti je svaki post, ko je Targo, sto da predjem kod njih ako budu jos jedan Vektor, i sl.

Na osnovu svega sto sam procitao, ja sam samo izneo svoje misljenje koje se moze sumirati u recenici: BESPLATNO uvodjenje jos jednog provajdera (konkurencije) NIKOME ne moze da smeta!

Pa zar nije tako? Niko te ne moze naterati da uzmes od njih nesto, ako budu preskupi ili isti kao Vektor :) A veruj mi, prvo se to njima ne isplati, jer oni moraju da uloze mnogo novca da bi mrezu i te vertikale postavili, a ako sa druge strane nemau korisnike koji im placaju mesecno, oni su u gadnom problemu ;) Zato, jedino sto mogu da ocekujem - bolje cene, ili mnogo bolji kvalitet i ponuda za iste cene. Zato, PLEASE, dodjite SVI kod mene u zgradu (naravno pod ovim Targo uslovima) :D
 
Previse insistiras na ceni, na ponudi i bnekako mi se cini da ti je svaki post, ko je Targo, sto da predjem kod njih ako budu jos jedan Vektor, i sl.

Pa ne cemu cu da insistiram, ako ne na ceni ;) ... dve stvari me jedino zanimaju CENA i PONUDA !!!
Ni u jednom postu nisam pitao, ko je targo i ostale gluposti koje izvlacis iz konteksta, spinujes opasno :)

I ja bih najvise voleo da moze, to tvoje "dodjite svi provajderi u moju zgradu" ali tesko da ce tako biti. A to, koliko je Trago ulozio u mrezu i kako je optika skupa tehnologija me bas briga , ja sam obican korisnik, koji gleda, da sto bolje prodje sa cenom.
 
I kvalitetom usluge, podrskom koja zna sta i kako da radi, kao trecim "stubom" koji jedan ovakav sistem drzi stabilnim i uspesnim...
 
Pa ne cemu cu da insistiram, ako ne na ceni ;) ... dve stvari me jedino zanimaju CENA i PONUDA !!!
Ni u jednom postu nisam pitao, ko je targo i ostale gluposti koje izvlacis iz konteksta, spinujes opasno :)

I ja bih najvise voleo da moze, to tvoje "dodjite svi provajderi u moju zgradu" ali tesko da ce tako biti. A to, koliko je Trago ulozio u mrezu i kako je optika skupa tehnologija me bas briga , ja sam obican korisnik, koji gleda, da sto bolje prodje sa cenom.

Izvini, al nista ne izvlacim iz kontesta, jer sam citirao tvoje poruke (osim druge skracene), da ti pokazem na sta mislim kad si napisao sta si napisao.

"spinujem opasno"? Druze moj, sve nas zanima CENA i PONUDA, i verujem da velika vecina nece davati vise para za losiju uslugu, pogotovo ako ima IZBOR. I valjda smo o tome pricali.... To sta ce biti i da li ce Targo ovo ili ono, u svakom slucaju moramo da sacekamo njih. A do tada, ja konstatujem samo jedno - nikome mogucnost izbora ne moze da steti, pa ko god hoce - nek izvoli. A da li ce biti tesko ili ne, u Srbiji to (za sada) tesko ide, al ce valjda pre ili kasnije, to biti normalno.....

Eto, ti si srecnik kod koga je Targo stigao, i sad se strpi malo, pa kad krenu, kad vidimo ponudu i cene, kad vidimo i kvalitet, pricacemo dalje o njima.... ;)
 
Nazad
Vrh Dno