Šta je novo?

Targo Telekom

Čekaj, što ne možeš ti da otvoriš sajt i napišeš kako vršiš usluge provajdinga? Ništa to nije obavezujuće.
 
Ja sam ih kontaktirao putem email-a, pitao da li planiraju da nude usluge i u drugim gradovima, kazu da ce u pocetku nuditi u Bg i Staroj Pazovi kao i da su u planu i ostali gradovi.
 
Nista, rekose da ostavim podatke pa cu dobiti obavestenje cim krenu :)
 
Kako ne pružaju, nigde na sajtu ne piše USKORO! Onda trtljaju džabe, i možda pravno mogu čak i neku bedu da navuku sebi na vrat

TARGO Telekom je počeo „odbrojavanje“ nedelja do puštanja servisa. Očekujemo da ćemo početi saradnju već početkom leta, na obostrano zadovoljstvo. Hvala na razumevanju i strpljenju, a mi se nadamo da ćemo opravdati Vaše poverenje.

S poštovanjem,
Vaš TARGO Telekom
 
1002 nedelje ....1001 nedelja..... josh samo 1000 :)
 
Ovo je lepa vest Tv i Internet odvojen a odnos 2:1 sto znaci ako bude bilo 100 Mb paket to je onda 100:50 Ali me cisto zanima koliko ce to da kosta i koliko ce to stabilno da bude ako bude stabilno bice pun pogodak.... U svakom slucaju tv ne bi uzeo pa makar mi dali za 0 dinara mesecno...
 
Poslednja izmena:
Ja sam ih kontaktirao putem email-a, pitao da li planiraju da nude usluge i u drugim gradovima, kazu da ce u pocetku nuditi u Bg i Staroj Pazovi kao i da su u planu i ostali gradovi.
Poslao sam im ja danas mail da pitam oce biti u St.Pazovi,i vidim tebi su potvrdili.Ja jos cekam odgovor.Ali ako je tako onda super!
 
Kazu da je realizacija mreze za Beograd i St.Pazovu pri kraju, da li ih je iko video u St.Pazovi?
 
Ja ih nisam video,ali cuo sam da ljudi pricaju da su postavljali kao neke kablove tj. neko verovatno oni.A posto se u pazovi ceo centar kompletno renovirao moguce da su mi promakli oni od onoliko masina i radnika.
 
Ovo je lepa vest Tv i Internet odvojen a odnos 2:1 sto znaci ako bude bilo 100 Mb paket to je onda 100:50 Ali me cisto zanima koliko ce to da kosta i koliko ce to stabilno da bude ako bude stabilno bice pun pogodak.... U svakom slucaju tv ne bi uzeo pa makar mi dali za 0 dinara mesecno...

Čisto me zanima, zašto ne bi uzeo tv? Koju kablovsku imaš?
 
Koliko ja vidim ove njihove radove oko Fontane gde im je i aktivna koncentracija, tj za sada postoji samo postolje sa malim uličnim kabinetom i još nema nijednog optičkog kabla uvučenog a ni sve trase još nisu spojene.
Od akvizitera još uvek ne možeš da vidiš ni sliku a kamoli uživo ijednog primerka OTN uređaja koji ti ulazi u stan i ja ne verujem da je to puštanje servisa baš tako blizu.
U svakom slučaju ne očekujem ga pre jeseni sigurno a pre će biti do nove godine ako zapnu.
 
A novi sad nista? pih..



Nemoj da kukas vi ste u veoma dobrom polozaju sto se optike tice mi iz unutrasnjosti bi trebalo da kukamo jer se nas svi sete samo kada su izbori ...

Slovenačke firme grade optičku mrežu u Novom Sadu

NOVI SAD -

Nakon usvajanja Zakona o javnom privatnom partnerstvu i koncesijama, javno preduzeće "Informatika" prva je firma koja je dobila privatnog partnera.

Kako saznaje Radio- televizija Vojvodine, slovenački partner će u potpunosti finansirati izgradnju mreže koja će biti u vlasništvu grada i kojom će upravljati Informatika.

Slovenci će u narednih šest godina uložiti oko 70 miliona evra i ubirati prihod od 75 odsto tokom narednih 25 godina.

Nakon isteka tog perioda, sav prihod od korišćenja mreže će ići će u gradsku kasu.

Slovenačke firme "Sago", "E projekt" i "Riko", sa podizvođačima "Emtele" iz Velike Britanije i "Geneksis" iz Holandije, biće strateški partner JKP "Informatika" na izgradnji optičke mreže u Novom Sadu, najavio je danas direktor tog javnog preduzeća Zoran Delić.

Izgradnja optičke mreže u Novom Sadu biće prvi primer javno-privantog partnerstva u Srbiji i prvi projekat koji je dobio saglasnost republičke Komisije za javno-privatno partnerstvo.

"Ponuđač zadovoljava sve naše postavljene norme, čak u projektu stoji i više od onoga što smo planirali u smislu tehničkih rešenja i vrednosti projekta", rekao je Delić na konferenciji za novinare.

On je objasnio da je planirana vrednost projekta bila između 50 i 60 miliona evra, a da će ponuđač izgraditi mrežu u vrednosti od oko 70 miliona evra.

Strateški partner je u obavezi da u narednih šest godina projektuje, finansira i izgradi optičku infrastrukturu za celu opštinu Novi Sad, to jest, grad sa prigradskim naseljima.

"Izgradnja će ići u tri faze, a partner će po završetku svake faze predavati deo mreže na upravljanje društvu za posebne namene (DPN), koje će vršiti održavanje i eksploataciju mreže, dok će sama mreža biti u vlasništvu grada Novog Sada", dodao je Delić.

Delić je naglasio da će "partner svoj interes pronaći dobijanjem 75 odsto profita u narednih 25 godina, nakon čega će celokupan prihod preći "u ruke" JKP "Informatika" i grada Novog Sada.

Troškovi tehničkog održavanja mreže su 10 odsto, a ponuđač je dao garantni rok na aktivnu opremu pet godina.

"Tehničko rešenje je dobro i očekujem da već krajem godine prvi korisnici budu uključeni u mrežu, a to su delovi grada koji su već pokriveni sa postojećih 150 kilometara optičke telekomunikacione infrastrukture", rekao je Delić i dodao da će se nakon toga, narednih godina u Novom Sadu izgraditi još 2400 kilometara optičke mreže.

U tehničkom smislu, Novosađani će dobiti jedinstvenu mrežu za kablovsku i aj-pi televiziju i internet sa neograničenim protokom i brzinom za sve korisnike, rekao je pomoćnik direktora za tehničke poslove i predsednik Komisije za javne nabavke u JKP "Informatika" Vladimir Knežević.

Knežević je dodao da građane neće ništa koštati priključivanje na ovu optičku mrežu, a moći će da biraju "provajdere" za svaku od telekomunikacionih usluga.

Predsednik Sindikata zaposlenih u stambeno komunalnoj delatnosti Novog Sada Dragan Frček rekao je da su sindikati "protiv javno-privatnih partnerstava, ali da u ovom slučaju, privatan partner nema nikakav upliv u kapital i strukturu JKP 'Informatike'".


http://www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/...-grade-opticku-mrezu-u-novom-sadu_312128.html
 
ja sam ih video prosli su glavne ulice u staroj, i otisli ka golubincima, poslao sam im mail juce kaze da ce obavestiti kad krenu sa radom
 
Ovo je lepa vest Tv i Internet odvojen a odnos 2:1 sto znaci ako bude bilo 100 Mb paket to je onda 100:50 Ali me cisto zanima koliko ce to da kosta i koliko ce to stabilno da bude ako bude stabilno bice pun pogodak.... U svakom slucaju tv ne bi uzeo pa makar mi dali za 0 dinara mesecno...

Nista mi nije jasno.... Dobro za nas ali mislim da nece da potraje, zamisli daju 40/20 (ako uzmemo da ce 10/5 biti manje od 1400din procitah gore) za 5000din ili manje. Ja uzmem link, turim AP istalim se sa komšijama i kome će da prodaju oni u mojoj zgradi još?
 
Pa to isto mozes da kazes(da uradis) i za SBB-ove i Ikomove pakete, ali cisto sumnjam da neko to radi. Zasto bi delio link sa nekoliko ljudi kad ce moci da se uzme paket od 10Mbps(mozda i 20 ako bude nekog veceg popusta na ugovor ili sa televizijom) po pristojnoj ceni(neko je cak spomenuo da ce paket od 10 biti oko 1000 dinara).
 
Klare Cetkin i Goce Delčeva su razrovane, bili su u soliteru kod mene - skupljali potpise.
Ionako imam ugovor kod SBBa do oktobra, tako da mi se nigde ne žuri.
Ostaje da čekam i čitam tuđa iskustva.
 
Optika je postavljena u St.Pazovi u glavnim ulicama,evo i slika sahta
 
Nista mi nije jasno.... Dobro za nas ali mislim da nece da potraje, zamisli daju 40/20 (ako uzmemo da ce 10/5 biti manje od 1400din procitah gore) za 5000din ili manje. Ja uzmem link, turim AP istalim se sa komšijama i kome će da prodaju oni u mojoj zgradi još?
Oraničiće ti broj konekcija. Pa šta ti misliš, da su oni blesavi? :d
 
Da li se iko raspitivao za Banovo Brdo i za plan napredovanja kroz ostale delove grada?
 
Pa pozovi ih i pitaj. Mada ce ti verovatno reci da imaju u planu. Mozda ce biti pri kraju ove, ali verovatnije zvuci da ce biti sledece godine. U svakom slucaju je najbolje da ih pozoves. Jedino je pitanje koliko su oni koji rade u kol centru upuceni u dinamiku radova. Preciznije informacije ces sigurno dobit kad zavrse NBG i pocnu da rade centar grada.

Bar pretpostavljam da im nije preterano tesko da razvuku kablove do brda. Cak eventualno mogu i kao Telekom da provuku kablove ispod Save(kod Ade- mislim da je to njima odradio Kablprojekt). A naravno sada imaju i onaj novi most.

U svakom slucaju je najbolje da ih pozoves i da ih pitas(ili posalji mejl)
 
Upravo to, već znam šta ću da čujem, javiće se neko ko nema pojma o tome :) . Problem je u tome što imam još par meseci do isteka ugovora kod telekoma, pa da znam da li da se obavezujem kod nekoga opet, ili da čekam njih da dođu. Mada, čisto sumnjam da će to biti sređeno u narednih 6 meseci, tako da je pitanje šta raditi u međuvremenu...
 
Mozda se desi pa ubodes nekog ko zna nesto(probaj i tel i mejl). Pa najbolje ti je da gledas sta se desava(koliko brzo se sire po gradu) dok ti ne istekne ugovor, pa onda da proveris sa njima jos jednom. A ako onda ne budu imali u planu da dodju do brda u neko skorije vreme, onda trazi neku akciju sa potpisivanjem ugovora na godinu dana(sve preko 1 god. je...). Ko zna, mozda opet bude ptt akcija 50%, pa ces onda moci da uzmes 16Mbps za 1400. I onda ce ti biti svejedno kada ce doci Targo(bar za tih godinu dana dok ti traje ugovor)
 
Nazad
Vrh Dno