Šta je novo?

Sve o putu na more autom

Da li postpaid tag može da se uzme samo na mestima koji su navedeni na sajtu? Da ne idem do Bg-a ako nije neophodno.
 
Da li je AMSS jedini nacin da se vide kamere na granicnom prelazu Presevo? Kamera za izlaz iz Srbije im ne radi danima vec.
 
Imam pitanje vezano za korišćenje Google Maps za navigaciju. Hteo sam u napred da napravim rutu do letovališta, ali i da dodam neke usputne tačke koje mi trebaju. Tačke nemaju imena pa moram da ih "bodem" po mapi, a to nije baš zgodno ono pred sam polazak. Probao sam da napravim My Map sve posložio, ali takva mapa ne može da se koristi za navođenje. Da li neko ima neko dugo rešenje?
 
Napraviš rutu svim usputnim tačkama i pošalješ sebi link na email/SMS, posle toga kad god je pozoveš imaćeš sve tačke ucrtane.
 
Da li je AMSS jedini nacin da se vide kamere na granicnom prelazu Presevo? Kamera za izlaz iz Srbije im ne radi danima vec.

--
isproban grcki tag jutros, i to u kolima na cije se tablice ne vodi
relacija evzoni - olympic beach
:)

1688551710828-png.166668
 
Da li je AMSS jedini nacin da se vide kamere na granicnom prelazu Presevo? Kamera za izlaz iz Srbije im ne radi danima vec.
Treba obratiti pažnju da je ta kamera na našoj kućici koja ne radi jer je prelaz integrisan, tako da može da zavara ako vidiš par automobila, a iza na ničijoj zemlji kolona do MK kućice :)
 
Sto se tice Predejana mi smo uvek pravili pauzu tamo, al ove godine smo hteli da promenimo i stali u Vladicin Han....mogu reci da se nismo pokajali, blizu auto puta, odlicna klopa i prilicno jeftino....mnogo mi se vise svidelo
Kad idem za Grčku nešto mi se baš i ne prave pauze(na restorane mislim) kad znam da ću čekati na granici dosta vremena. Što se tiče povratka kako gad, ali više volim da krenem noću tj ujutru oko 2 3 i kući stignem brzo. Prošle godine od Pefkohorija do Beograda za manje od 8 sati
 
Da li postpaid tag može da se uzme samo na mestima koji su navedeni na sajtu? Da ne idem do Bg-a ako nije neophodno.
Putevi Srbije postavili mobilno prodajno mesto na prelazu Preševo gde se može kupiti TAG kao i prekonfigurisati stari prepaid.
Gledah SAT patrolu preko Bugarske, put ništa bolji od MK a ima i mnogo više magistralnog puta.
 
Kupio u pošti, povezao s karticama za Srbiju i za Makedoniju posebno.
 
isproban grcki tag jutros, i to u kolima na cije se tablice ne vodi
relacija evzoni - olympic beach
:)
Danas mi je stigao mail od EGNATIA ODOS S.A. sa obaveštenjem da eventualno mogu da se naplate neke takse i sa registracionim dokumentom u prilogu.
Da li samo da im odgovorim prihvatam eventualne naplate taksi ili treba da im šaljem skenove identifikacionih dokumenata, mada sam broj LK ubacio pri prijavi?
Sto se tice Predejana mi smo uvek pravili pauzu tamo, al ove godine smo hteli da promenimo i stali u Vladicin Han....mogu reci da se nismo pokajali, blizu auto puta, odlicna klopa i prilicno jeftino....mnogo mi se vise svidelo
Ovde sam svratio pre par godina pri povratku iz Grčke i krivo mi je što nakon toga nisam to radio ponovo, stalno neka žurba da se što pre stigne kući.
Ne skreće se mnogo sa autoputa, a bio je neki restorančić uz reku i kao što kažeš odlična hrana po veoma pristupačnoj ceni.
 
@PeleZr : sećaš li se koji je restoran?

Mi ove godine svratismo do restorana u motelu. Manja gužva, pa su i konobari uslužniji nego inače.
 
Taman da odem autom na more u ponedeljak... Prolupa motor😅 e do moga

Ps obavezno uzite ono kao putno osiguranje, kartice, slep i slicno... Za balkan i region 30ak-40 eura...meni danas posluzilo😎
 
Ne valja da ga napuniš do vrha i ostaviš na suncu da stoji. Ako nastaviš da voziš, gorivo se troši i nema problema. Mada su i rezervoari dizajnirani za takve situacije da to bije problem, ali ne treba rizikovati.
 
Ljudi, mnogo se bre opterećujete :) Napunite rezervoar do vrha slobodno, pa neka stoji tako pun i nedelju dana ako treba; ništa autu neće faliti.
 
Danas mi je stigao mail od EGNATIA ODOS S.A. sa obaveštenjem da eventualno mogu da se naplate neke takse i sa registracionim dokumentom u prilogu.
Da li samo da im odgovorim prihvatam eventualne naplate taksi ili treba da im šaljem skenove identifikacionih dokumenata, mada sam broj LK ubacio pri prijavi?
takodje mi je danas stigao taj mejl, samo sam potvrdio da mi salju i brzo su poslali ovaj odgovor

Screenshot_20230705_214529_Gmail.jpg
 
Sta vam je ljudi pa ne stoji rezervoar direktno izlozen suncu. Rizik je drzati kanister u autu jer bude u zatvorenom prostoru gdje je temp dosta veca nego napolju.
 
Da li je neko bio na granici oko 21h, da li bi trebala da bude guzva ovih dana, radnim danima?
 
Rezervoar nije hermetički zatvoren, logično, tako da nema brige da će se nešto loše desiti ako je pun.
 
Nazad
Vrh Dno