Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je cuveni "sum na mrezi"
uzasno tesko za dijagnostikovanje i resavanje, obicno je negde na banderi u tvojoj ulici.
Ово је стара ПТТ КДС мрежа на НБГ, нема бандера, све инсталације су подземне.
Нешто су рестартовали, нажалост не помаже, сад сам опет пријавио па пратим. Треба ми нет због посла, неће ми бити тешко да пријављујем док не среде.
 
Supernova užas danas, fajl od 75mb aploadujem pola sata :rolleyes: Doduše ni ovu prikazanu brzinu nemam
1687967510613.png
 
Za signal se koristi koaksijalni RG 6 kabl za funkciju TV uživo i RJ 45 za premotavanje i video klub. Uređaj je MOVE STB.
Za MOVE IP STB se koristi isključivo RJ 45 kabl, za TV uživo i premotavanje i video klub. Taj uređaj nema priključak za RG 6 kabl.
Trazio sam MOVE IP STB i sve rekli naravno da ce biti taj uredjaj zbog moje veze iskljucive RJ 45. Kad ono danas dosli i doneli mi MOVE STB... i nista spakovali se i otisli posto necu da potpisujem ako nemaju ono sto su rekli u ponudi.
 
Cekajte da budemo jasniji...

Meni je recimo istekla UO.
jedan dan odem i kazem da hocu da raskinem ugovor.
Nosim odmah opremu i raskidam, ili treba da cekam 30 dana ili 7 dana?
 
Cekajte da budemo jasniji...

Meni je recimo istekla UO.
jedan dan odem i kazem da hocu da raskinem ugovor.
Nosim odmah opremu i raskidam, ili treba da cekam 30 dana ili 7 dana?
Najaviš raskid, uslugu koristiš još 30 dana od dana najave raskida, a kada istekne tih 30 dana, imaš rok još 7 dana da vratiš opremu.
 
Jasno je da ljude stalno zbunjuje ovo "ugovor na određeno".
Suštinski je to ugovor na neodređeno čija pravna dejstva prestaju njegovim raskidom (potpisom u pisanoj formi).
Taj određeni rok od 24 meseca je rok u kome imate te beneficije, pogodnosti, grebanja ili kako god i čijim istekom ugovor i dalje ostaje na snazi, samo što više nemate povlastice. Ako požurite da raskinete ugovor dok traje taj period pogodnosti, budite spremni na plaćanje penala.
Ono što je meni nepoznanica je najava otkaza. Dopuštaju li to usmeno, npr. preko telefona ili su formalni kao neki pa traže elektronski ili čak potpisivanje pisanog obaveštenja direktno u poslovnici?
Koliko je meni poznato, rok za vraćanje opreme po raskidu ugovora je 8 dana.

Trazio sam MOVE IP STB i sve rekli naravno da ce biti taj uredjaj zbog moje veze iskljucive RJ 45. Kad ono danas dosli i doneli mi MOVE STB... i nista spakovali se i otisli posto necu da potpisujem ako nemaju ono sto su rekli u ponudi.
Sasvim očekivano, bar s moje strane, jer sam nešto slično već iskusio. Imaju ga kao što ga i nemaju.

I Edu TV ubačen.
I Edu TV izbačen (uskoro). Rok trajanja od godinu dana ističe za koji dan, nisam ni znao da imam ovaj kanal.:LOL:
 
Jasno je da ljude stalno zbunjuje ovo "ugovor na određeno".
Suštinski je to ugovor na neodređeno čija pravna dejstva prestaju njegovim raskidom (potpisom u pisanoj formi).
Taj određeni rok od 24 meseca je rok u kome imate te beneficije, pogodnosti, grebanja ili kako god i čijim istekom ugovor i dalje ostaje na snazi, samo što više nemate povlastice. Ako požurite da raskinete ugovor dok traje taj period pogodnosti, budite spremni na plaćanje penala.
Ono što je meni nepoznanica je najava otkaza. Dopuštaju li to usmeno, npr. preko telefona ili su formalni kao neki pa traže elektronski ili čak potpisivanje pisanog obaveštenja direktno u poslovnici?
Koliko je meni poznato, rok za vraćanje opreme po raskidu ugovora je 8 dana.


Sasvim očekivano, bar s moje strane, jer sam nešto slično već iskusio. Imaju ga kao što ga i nemaju.


I Edu TV izbačen (uskoro). Rok trajanja od godinu dana ističe za koji dan, nisam ni znao da imam ovaj kanal.:LOL:
Videcemo da li ce ga "pronaci" sad posto su posle rekli da ga nemaju kad su dosli. Posto ako ga magicno ne nadju necu potpisati ugovor.
 
Nema info na sajtu, neko vodi privatnu evidenciju?;)
Probao da prelistam kanale preko web-a ali nema šanse da otkrijem koji je. Meni su preko 20 kanala novi.:giggle:
Ali primetio sam da Partizan ima 2 kanala od kojih jedan (ne)srećom ne radi.:devilish:
 

Prilozi

  • prt_1.jpg
    prt_1.jpg
    80.1 KB · Pregleda: 36
  • prt_2.jpg
    prt_2.jpg
    37.6 KB · Pregleda: 68
Oni ubacuju uglavnom neke nebitne lokalne kanale.
Od kako je izbacen cinestar meni je njihova televizija izgubila smisao, i nista nisu uradili da to nekako nadomeste.

Ovi mitrovicevih par kanala definitivno nisu zamena.
 
@Der Schnitter nemoj da se cimaš da tražiš, @bericrasa spava. @bakara je bio u pravu. u pitanju je ovaj lokalni kanal:

20230630_072820.jpg
SAT TV-Požarevac
nastavljaju da "unapređuju" usluge i ponudu kanala. baš im hvala ;)
 
Momci koja je sifra za pristup HG8245W5-6T ruteru? :cautious:
Nece
telekom telekom

i nece
admin 20HWont17.
 
Zvao sam ih da produzim ugovor, nude standardno 3 meseca 50%. ne znam da l da blefiram i najavim raskid ugovora kako bih možda uspeo da se ogrebem za još koji mesec?
 
Da li neko zna, postoji li bilo kakva mogućnost da se uz neku doplatu dobiju 3 dodatna MOVE STB-a, umesto CAM/STB-a?
 
Da li neko zna, postoji li bilo kakva mogućnost da se uz neku doplatu dobiju 3 dodatna MOVE STB-a, umesto CAM/STB-a?
Bolje kupi xiaomi box s 2gen, za iste pare koliko ćeš da daš za pretplatu i ostaje ti box u tvom vlasništu plus je mnogo bolji nego što oni daju. Na boxu instaliraš move smart (ista kao move n go samo je za tv)
 
Zvao sam ih da produzim ugovor, nude standardno 3 meseca 50%. ne znam da l da blefiram i najavim raskid ugovora kako bih možda uspeo da se ogrebem za još koji mesec?
Ja sam upravo raskinuo ugovor i čekam da istekne otkazni rok. U mređuvremenu su zvali i nude 8 meseci 50% popusta za sličan paket. Pošto u zgradi ima i ostalih operatera vreme da se menja kablovska.
 
Da li ste primetili da je od 1. jula VOD Servis "Apollon" dostupan u svim, pa i najnižim Super Plan, odnosno starim Duo i Trio paketima?
Ako niste, proverite.
 
Јуче су били сервисери, заменили рутер (опет истим TC7210), и један сплитер у инсталацији. Доста боље ради сад, има и даље повремених прекида, али су доста краћи и не прекидају све конекције.
Screenshot_20230702_212601_Edge.jpg
 
Не, ово је све рекламација била.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno