Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Прерано сам се обрадовао, ево у последњих 25 минута 4 прекида...

Kod:
     10:27:46    Reconnecting to VPN...
     10:27:53    Establishing VPN - Examining system...
     10:27:53    Establishing VPN - Activating VPN adapter...
     10:27:53    Establishing VPN - Configuring system...
     10:27:53    Establishing VPN...
     10:27:53    Connected to VPN.
     10:42:07    Reconnecting to VPN...
     10:42:24    Reconnecting to VPN...
     10:42:24    Establishing VPN - Examining system...
     10:42:24    Establishing VPN - Activating VPN adapter...
     10:42:24    Establishing VPN - Configuring system...
     10:42:24    Establishing VPN...
     10:42:24    Connected to VPN.
     10:46:05    Reconnecting to VPN...
     10:46:05    Establishing VPN - Examining system...
     10:46:05    Establishing VPN - Activating VPN adapter...
     10:46:05    Establishing VPN - Configuring system...
     10:46:05    Establishing VPN...
     10:46:05    Connected to VPN.
     10:50:45    Reconnecting to VPN...
     10:50:46    Establishing VPN - Examining system...
     10:50:46    Establishing VPN - Activating VPN adapter...
     10:50:46    Establishing VPN - Configuring system...
     10:50:46    Establishing VPN...
     10:50:46    Connected to VPN.
 
Јуче су били сервисери, заменили рутер (опет истим TC7210), и један сплитер у инсталацији. Доста боље ради сад, има и даље повремених прекида, али су доста краћи и не прекидају све конекције.
Pogledajte prilog 395398
Zašto ne radi četvrti upstream kanal, to je uvek bilo tako kod tebe?

Trenutna situacija kod mene...
 

Prilozi

  • IMG_20230703_110019.jpg
    IMG_20230703_110019.jpg
    141.3 KB · Pregleda: 46
Да, колико сам испратио до сад је увек овако било, само се ниво сигнала разликовао. Било је проблема и некад са ПТТ КДС, али не овако иритантних, радио је прилично стабилно нет, посебно кад се узме у обзир цена. Пријавих опет, па идемо у нову рунду...
 
Neće oni to, najverovatnije, lako rešiti.
Da, umeju da zamene modeme, razdelnike, konektore i utičnice. Meni su tako radili i ništa (osim što su me ojadili). Problem je kad signal puca negde van stambenog objekta. Dok je PTT vodio računa o instalacijama, kvarovi su mogli da se lakše otkriju i otklone. Kao što Bakara napisa, popnu se na banderu (tako mi reče njihov tehničar) i očas posla reše. Po anšlusu PTT-a, zadatke izlaska na teren preuzeše SN tehničari i Telekoma. A pitanje je znaju li ovi iz SN kuda sve idu instalacije (nadzemno i podzemno), jer stvarno imam utisak da ne znaju baš. Kad su meni trebali da reše šum, lakše im bilo samo da prespoje u hodniku kabl na svoju kutiju (gestikulacijom su pokazali da neće da traže problematičnu tačku). Koliko znam, šum je i dalje tamo na staroj instalaciji.
Ako nemaš opciju da te prebace na njihovu instalaciju, naoružaj se strpljenjem dok problem (trajno) ne reše.

Da li ste primetili da je od 1. jula VOD Servis "Apollon" dostupan u svim, pa i najnižim Super Plan, odnosno starim Duo i Trio paketima?
Ako niste, proverite.
:mad::censored:;)
 
Meni je pucao redovno net već nedeljama, ja ih zovem, oni nešto resetuju, reši se privremeno. Sad sam ih smarao da dođu na adresu, došli i zamenili kabl koji je bio mator, sigurno istrošen, sad radi okej, ja sam mislio da je do modema al očigledno nije.
 
Kad je problem u tvom stanu ili kući, možeš lako da proveriš i možda sam rešiš. Vežeš modem na priključno mesto u ulasku u objekat i pogledaš parametre. Ako je sve OK, ideš naniže. Tako sam otkrio da je kineski razdelnik (koji su mi iz PTT-a postavili) pravio problem na jednom izlazu, gde je na određenom frekventnom rasponu dolazilo do pikselizacije slike na TV-u. Tehničar mi je pre toga bespotrebno zamenio antenski kabl, tvrdio da je loš.
 
Bio juče u najbližu SBB poslovnicu i konačno početkom avgusta mi se gasi signal za Total tv i ugovor ističe...
Meni su najbitnije Arene i da mogu na mobilnom isto da gledam Arene i imam jedno glupo pitanje, ne zamerite.
Koja je razlika između Iris i Supernove?
P.S. Orion je otpao odmah čim sam saznao da nema Eurosport.
 
Kod mene je Supernova u nekom žešćem problemu... Navikao sam da signal puca pose prve kiše, ali sada je krenulo i po suncu.
 
Распад система, 10 пута од јутрос губио везу, плус још сигурно пар краћих прекида кад није стигао да скроз прекине конекције.
 
Koja je razlika između Iris i Supernove?
Iris 2 ima sličnosti sa Move platformom Supernove i eventualna razlika je u programskoj šemi kod manje značajnih dodatnih kanala, ali i ta moguća minimalna odstupanja će se izjednačiti. Postojale su indicije da se koristi samo Iris i DVB-C, ali se iz ovog razloga od toga odustalo.
 
Bio juče u najbližu SBB poslovnicu i konačno početkom avgusta mi se gasi signal za Total tv i ugovor ističe...
Meni su najbitnije Arene i da mogu na mobilnom isto da gledam Arene i imam jedno glupo pitanje, ne zamerite.
Koja je razlika između Iris i Supernove?
P.S. Orion je otpao odmah čim sam saznao da nema Eurosport.
Drugacije su aplikacije za mobilni. Ni jedna od ove dve nije savrsena (daleko ispod Eon app) ali Iris je vise problema pravila od Supernove, barem u mom slucaju.
 
Bio juče u najbližu SBB poslovnicu i konačno početkom avgusta mi se gasi signal za Total tv i ugovor ističe...
Meni su najbitnije Arene i da mogu na mobilnom isto da gledam Arene i imam jedno glupo pitanje, ne zamerite.
Koja je razlika između Iris i Supernove?
P.S. Orion je otpao odmah čim sam saznao da nema Eurosport.
Najveća razlika u video klubu i koliko možeš unazad da vraćaš. Kod supernove na aplikaciji je mnogo veći izbor filmova i serija ali možeš da vraćaš samo 7 dana unazad dok kod iris slabija ponuda ali možeš da vraćaš unazad 30 dana.
 
Neka me neko ispravi ako treba ili potvrdi, ali IRIS preko Win-a se ne može gledati sa drugih operatera osim MTS-a, dok Supernova može. Ne znam da li ovo važi i za aplikacije za TV.
 
Bolje kupi xiaomi box s 2gen, za iste pare koliko ćeš da daš za pretplatu i ostaje ti box u tvom vlasništu plus je mnogo bolji nego što oni daju. Na boxu instaliraš move smart (ista kao move n go samo je za tv)
Ne zaboravi da, ako uzme xiaomi box, mora da kupi i neki bt daljnski, da bi normalno prebacivao kanale.
 
Kod vecine ljudi SN je pravila više problema od MTSa . Ako si u mogućnosti da uzmeš MTS optiku , bolje nju nego SN , ali ako je u pitanju ADSL ili VDSL e onda je SN bolja sa svojom kablovskom tv . Kod optike MTS za 3 god imao sam 1 problem i rešen je relativno brzo . Podrške i jednima i drugima su generalno loše .
 
Bio juče u najbližu SBB poslovnicu i konačno početkom avgusta mi se gasi signal za Total tv i ugovor ističe...
Meni su najbitnije Arene i da mogu na mobilnom isto da gledam Arene i imam jedno glupo pitanje, ne zamerite.
Koja je razlika između Iris i Supernove?
P.S. Orion je otpao odmah čim sam saznao da nema Eurosport.
Ja sam u jednom periodu paralelno koristio i Iris Go i SN OTT, na kompu, na telefonu nisam imao prilike da probam. Mogu reci da je onaj Iris jedno djubre obicno gde nemaju sigurno deo kanala iz ponude, dosta kanala je SD, vracanje je presporo, pa i da ima 2 meseca unazad vracanje pre bih izabrao Supernovu. Mnogo optimalnije radi, imaju sve kanale iz ponude i na OTT, vise HD kanala, manje bagova prilikom premotavanja, HD sadrzaj u video klubu, ne kao na Irisu u SD. Jedino eto sto Iris Go ima, a SN ne jesu neki bioskopski naslovi na iznajmljivanje, tako da moj ti je savet da uzimas Supernovu, sigurno ne radi losije na Androidu od Iris Go-a. E sad to je sto se tice televizije, sto se tice interneta ako je optika u pitanju verujem da su svi na strani MTS-a, vidi...
 
ne, ako ti je upload dovoljno brz i stabilan.
 
Podneo zahtev za raskid ugovora. Sutradan poziv i ponuda od 8 meseci za 50%.
Verovatno cu ostati pri raskidu i videti stq nude kroz mesec ili dva.
Kolegu cimali i nudili 20 meseci free jer je trenutno kod drugog provajdera.
 
Ju Boze, nestao mi DORCEL sa video kluba :) Bilo do pre neki dan, a sad vidim nema ga vise. Doduse, nije radio nijedan filmic u zadnjih mesec dva na video klubu Dorcel a pre toga radio. Setili se da ga sklone a ipak ga placam. Moracu da se zalim nekoj glupoj a lepoj salterusi zbog toga. :)
 
Заврших данас и мрцварење са Суперновом, закључио сам да нема неке поенте да се даље цимам са њима а има већ довољно алтернатива у згради. Стигао Јетел експресно, па се надам да ће радити ок.
 
Kako vam radi Move uređaj? Kod mene mu treba čitava večnost da okrene kanal. Često izbacuje "timeout error". Stvarno me izluđuje. Bolje mi je radio onaj običan STB, bar ga nisam čekao sto godina da mi promeni kanal. Ovo strašno laguje i ide na živce.
 
Заврших данас и мрцварење са Суперновом, закључио сам да нема неке поенте да се даље цимам са њима а има већ довољно алтернатива у згради. Стигао Јетел експресно, па се надам да ће радити ок.
A da li si bio, pod nekim i dalje postojecim ugovorom/anex, kako si to resio ?
 

Novi TV kanali u ponudi​

Supernova ponuda je još bogatija, obaveštavamo vas da je od 3.7.2023. privatnim i poslovnim korisnicima proširena ponuda za još jedan TV kanal - RTV KISS.

RTV KISS - je TV kanal koji za osnovni cilj ima afirmisanje života i problematike Srba i nealbanskog življa na Kosovu i Metohiji, zaštita srpskog jezika, pisma i kulturne baštine Srba na Kosovu i Metohiji i veza sa državom Srbijom.

U sklopu Super PLAN TV , Super TV BIZ ponude kanal je dostupan na poziciji 633, kao i kod MOVE N GO aplikacije.

Dodatne funkcionalnosti su: Gledaj unazad 7 dana, Pauziraj.

RTV KISS je na raspolaganju korisnicima sledećih TV paketa: Super TV Plus, Super TV Max, super TV biz Start, super TV biz Plus,Hoteli Start, Hoteli Max;

Link: https://mojasupernova.mts.rs/a1602/...isne-informacije/Novi-TV-kanali-u-ponudi.html
 
Kako vam radi Move uređaj? Kod mene mu treba čitava večnost da okrene kanal. Često izbacuje "timeout error". Stvarno me izluđuje. Bolje mi je radio onaj običan STB, bar ga nisam čekao sto godina da mi promeni kanal. Ovo strašno laguje i ide na živce.
Zavisi od vremenskih uslova, čim bude neka kiša ili grmljavina pravi greške kao što si opisao, ovako ok radi.
 
A da li si bio, pod nekim i dalje postojecim ugovorom/anex, kako si to resio ?
До новембра ове године је уговорна обавеза, Јетел је понудио 14 месеци за динар тако да није проблем изгурати ово до краја.
Алтернативно су могли да пређу одмах на МТС оптику уз захтев у пословници и нову обавезу од две године са прва три месеца уз 50% попуста.
То је што се уговора тиче, на страни Јетела је што имају бежичне тв боксеве, па није било пуно развлачења каблова по стану, и мајка већ има претплату за мобилни па су добили и дупло већу брзину (300/150) и неки додатни попуст кад истекне овај период за динар. Уз то је све експресно брзо договорено и урађено, јуче сам се чуо са аквизитером, већ данас дошли момци и повезали све.
 
До новембра ове године је уговорна обавеза, Јетел је понудио 14 месеци за динар тако да није проблем изгурати ово до краја.
Алтернативно су могли да пређу одмах на МТС оптику уз захтев у пословници и нову обавезу од две године са прва три месеца уз 50% попуста.
То је што се уговора тиче, на страни Јетела је што имају бежичне тв боксеве, па није било пуно развлачења каблова по стану, и мајка већ има претплату за мобилни па су добили и дупло већу брзину (300/150) и неки додатни попуст кад истекне овај период за динар. Уз то је све експресно брзо договорено и урађено, јуче сам се чуо са аквизитером, већ данас дошли момци и повезали све.
E sad se spremi za prekide kod Jettel-a 😂😂😂😂
Dobrodošao na forum Yettel-a da se žališ. ☕🍻
Tema "Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja" https://forum.benchmark.rs/threads/digitalna-tv-predlozi-sugestije-i-pitanja.484116/
 
E sad se spremi za prekide kod Jettel-a 😂😂😂😂
Dobrodošao na forum Yettel-a da se žališ. ☕🍻
Zato i služe ove teme o telekomunikacionim provajderima, za žalopojke.
Pa i @bericrasa nas obaveštava o novim TV kanalima ne da bi se pohvalio, već požalio.;)

Sad u vezi MOVE boxa i svih problema sa njim, da ne nabrajam...
Jednu stvar nisam probao a to je fabrički reset. Ne klasični, već fabrički. Stoji upozorenje da će se izgubiti sačuvani podaci, ma šta to zapravo podrazumevalo.
Je li iko ovde radio fabrički reset i koje su konsekvence?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno