Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Insistirao da se donese nov neotpakovan ruter i doneli su Technicolor 7210 nov i izmerili signal navodno je sve ok.
I meni su znali da mere signal pa ništa od toga. Na kraju problem traže tako što razbucaju komplet liniju. Kakvi merači, to nose tetris da se igraju.:cautious:
Onu sliku možeš mejlom da im pošalješ, te tri nule sugerišu da šum guši signal. Ako su ti kablovi OK i druga oprema, trebaju tehničari da provere po hodnicima, podrumu, banderi i sl. Moguće da elektro kablovi i oprema ometaju signal pa treba i taj faktor uračunati.

Jel ima opciju da se brišu kanali?
Sa Smart MOVE boxom, gledanjem preko pretrživača na supernovaott.rs i telefonom, nikakva veća manipulacija sa kanalima nije moguća bar koliko je meni poznato. Bar da može da se sastavi lista kanala po želji pa u njoj uključiš, tačnije isključiš, one kanale koji ti ne pašu. Ovo je moguće samo ako se koristi TV+CAM ili obični STB (mislim da SN koristi Skymaster i da ima tu mogućnost).
 
Poslednja izmena:
I meni su znali da mere signal pa ništa od toga. Na kraju problem traže tako što razbucaju komplet liniju. Kakvi merači, to nose tetris da se igraju.:cautious:
Onu sliku možeš mejlom da im pošalješ, te tri nule sugerišu da šum guši signal. Ako su ti kablovi OK i druga oprema, trebaju tehničari da provere po hodnicima, podrumu, banderi i sl. Moguće da elektro kablovi i oprema ometaju signal pa treba i taj faktor uračunati.


Sa Smart MOVE boxom, gledanjem preko pretrživača na supernovaott.rs i telefonom, nikakva veća manipulacija sa kanalima nije moguća bar koliko je meni poznato. Bar da može da se sastavi lista kanala po želji pa u njoj uključiš, tačnije isključiš, one kanale koji ti ne pašu. Ovo je moguće samo ako se koristi TV+CAM ili obični STB (mislim da SN koristi Skymaster i da ima tu mogućnost).
Može da se sastavi lista kanala koje najviše se gledaju i samo to gledaš da ne bi vrteo, može i na telefonu i na move boxu.Evo primer tri kanala.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-11-07-00-30-18-057_com.morescreens.supernova.jpg
    Screenshot_2022-11-07-00-30-18-057_com.morescreens.supernova.jpg
    108.5 KB · Pregleda: 113
Očekivati od Skymastera da ima motanje unazad je previše, jel da?
Nažalost, tako je. Šta reći, nemaju planove za ažuriranje "pametne" opreme u pogledu pravljenja liste kanala.
Neki koriste kombinovani sistem, CAM ili Skymaster za gledanje uživo i tako imaju svoj raspored kanala. CAM ne zahteva kablove. A MOVE isključivo za premotavanje.
Na TV-u samo prebace sa jednog izvora signala na drugi.

Može da se sastavi lista kanala koje najviše se gledaju i samo to gledaš da ne bi vrteo, može i na telefonu i na move boxu.
Znam to druže, imaš pravo. Zapravo je kategorija kanala. Ali u kontekstu kolege gore koji hoće da roditeljima sakrije neke kanale nije od neke koristi.
 
Nažalost, tako je. Šta reći, nemaju planove za ažuriranje "pametne" opreme u pogledu pravljenja liste kanala.
Neki koriste kombinovani sistem, CAM ili Skymaster za gledanje uživo i tako imaju svoj raspored kanala. CAM ne zahteva kablove. A MOVE isključivo za premotavanje.
Na TV-u samo prebace sa jednog izvora signala na drugi.


Znam to druže, imaš pravo. Ali u kontekstu kolege gore koji hoće da roditeljima sakrije neke kanale nije od neke koristi.
Za sakrivanje pojedinih nema. Bilo je kad su tek ubacili Move box, moglo je da se poređa redosled i da se brišu pojedini, posle su bila ažuriranja i to je nestalo.
 
Kanali koje su otključali za praznike su ostali zaključani na supernovaott.rs sve dok nisam resetovao modem. Sad rade i tamo, to je rešeno. Ali sad vidim po prvi put da nema radio kanala.:(
Nisam ni obraćao pažnju ranije.
 
Jel stiglo nekome ažuriranje na "move"? Osim što piše "move" umesto "supernova" i što je u video klub ubačen "dorcel club" , ništa novo.
 
Danas i meni stiglo ažuriranje i imam opciju za isključivanje HDR-a, ali kada isključim slika je sva isprana. Kada je uključen onda je drečava i nikako ne valja. Dobra slika je preko karice a ovaj move je izgleda sranje i ne može da igleda dobro.
 
Danas i meni stiglo ažuriranje i imam opciju za isključivanje HDR-a, ali kada isključim slika je sva isprana. Kada je uključen onda je drečava i nikako ne valja. Dobra slika je preko karice a ovaj move je izgleda sranje i ne može da igleda dobro.
A ja sam mislio da je samo kod mene taj problem, na žalost ima još "oštećenih" korisnika u smislu što se tiče kvaliteta slike. I meni je super slika bila na Skymaster STB ali đavo me odneo kad hoću da premotavam kanale jer ne stižem sve da pogledam pa sam se uvalio u ove blede boje. Kako god da namestim sliku ona ne valja.
 
I meni stiglo ažuriranje i moram reći da mi je slika bolja nego što je bila. Neko je negde pomenuo da dugme "back" na daljinskom ne radi ili ja posto senilan. Kod mene sve radi. Kažem sad mi slika još bolja.
 
Jel stiglo nekome ažuriranje na "move"? Osim što piše "move" umesto "supernova" i što je u video klub ubačen "dorcel club" , ništa novo.
Vratili golotinju? Sklonili pre neki dan.
Eno i meni MOVE na crvenom pravougaoniku, nema belog više. Pomislio da će biti neka nagradna igra tipa: "Ko pogodi šta se krije ispod belog polja, dobije 18 meseci za dinar".:giggle:

I meni stiglo ažuriranje i moram reći da mi je slika bolja nego što je bila. Neko je negde pomenuo da dugme "back" na daljinskom ne radi ili ja posto senilan. Kod mene sve radi. Kažem sad mi slika još bolja.
Senilan?:unsure: Nisi još.;) Mea culpa.:sneaky: Back dugme sam pomenuo misleći na daljinski od mog TV-a gde "Back" zapravo vraća na prethodno gledani kanal, odnosno prebacuje na poslednja dva gledana. Na MOVE nije to dugme, je li? To je bilo preko onog polukruga sa strelicom kao za ponovno učitavanje strane preko browsera, ne? Kako god, nema te opcije više, sada samo otvara kategoriju kanala sa leve strane ekrana.
I veliš da ti je slika još bolja? Prati situaciju i ukoliko dođe do još poboljšanja obavesti korisničku službu da šalju tehničare da probaju da reše taj problem.:p
 
Vratili golotinju i plus uveli žanrove, spreda, otpozadi, itd... :D
 
Još fale novogodišnji specijali - momci sa crvenim kapama i belim bradama i devojke sa rogovima i crvenim nosevima.:)
Danas prvi put pogledao Stingray kanale. Vala, imaju pravo oni koji kažu da nije nešto najblaže rečeno. Kod SBB-a mi je delovalo super, valjda jer sam prvi put tad video. Pre neki dan preko Stingray Music sajta nedelju dana surfovao i 50x veće i bolje izgleda. Ovo domaće zaista ne vredi da bude u skupljem paketu, imaju ljudi pravo.
 
Pozdrav,treba da mi priključe SN ovih dana pa me zanima da li je bolja slika preko STB ili preko MOVE Smart aplikacije?
Da li ima 4k?
 
I meni stiglo sinoć ažuriranje za MOVE i sve je proteklo OK i nema problem sa ispranim bojama i HDR-om (imam stariju plazmu Panasonic pa valjda je i zbog toga...)
Samo jutros primetih da kada ugasim MOVE preko daljinskog da i dalje na SWITCH-u svetli lampica kao da je MOVE uređaj aktivan i da mreža na njemu radi, da li još neko ima sličan problem?
 
da li je moguce omoguciti remote pristup supernovinom technicolor 7210 modemu?

Nigde ne vidim opciju.
 
Hoće li uspeti link sa ovim parametrima da izgura 350 megabita na kablu?
 

Prilozi

  • 150 megabita.png
    150 megabita.png
    64.5 KB · Pregleda: 69
Moras drugi modem da trazis, ok su parametri ali samo 8 downstream
 
I meni stiglo sinoć ažuriranje za MOVE i sve je proteklo OK i nema problem sa ispranim bojama i HDR-om (imam stariju plazmu Panasonic pa valjda je i zbog toga...)
Samo jutros primetih da kada ugasim MOVE preko daljinskog da i dalje na SWITCH-u svetli lampica kao da je MOVE uređaj aktivan i da mreža na njemu radi, da li još neko ima sličan problem?
verovatno je fejk standby. koliko ti traje paljenje STB-a? ne moze i pare i jare. koga briga za potrosnju struje...
 
verovatno je fejk standby. koliko ti traje paljenje STB-a? ne moze i pare i jare. koga briga za potrosnju struje...
Ma uopšte nije problem u potrošnji struje!
Paljenje traje tačno 5 sekundi što je extra za razliku od ranijih verzija, ali ovaj problem sa ne gašenjem mrežne kartice na MOVE mi se uopšte ne sviđa jer je onda uređaj bukvalno non-stop na mreži, a zapravo bi trebalo da je ugašen...
 
Ja predlažem imamo vremena do leta ili proleća da se dogovorimo i da odemo negde na izlet jedan dan prirode uz roštilj, pivce, sokić da se družimo malo. Previše je bezveznih pitanja da se malo zaboravi TV i internet. Sve je to veštačko, a puno se vodi briga oko nekih bukvalno bezveznih sitnica.
 
Ja predlažem imamo vremena do leta ili proleća da se dogovorimo i da odemo negde na izlet jedan dan prirode uz roštilj, pivce, sokić da se družimo malo. Previše je bezveznih pitanja da se malo zaboravi TV i internet. Sve je to veštačko, a puno se vodi briga oko nekih bukvalno bezveznih sitnica.
Apsolutno se slazem, Supernova users building 😄😄😄
 
Ma uopšte nije problem u potrošnji struje!
Paljenje traje tačno 5 sekundi što je extra za razliku od ranijih verzija, ali ovaj problem sa ne gašenjem mrežne kartice na MOVE mi se uopšte ne sviđa jer je onda uređaj bukvalno non-stop na mreži, a zapravo bi trebalo da je ugašen...
cim se tako brzo pali znaci da je lazni standby u pitanju.
odnosno samo zacrni ekran i iskljuci zvuk (bilo je slucajeva da ostane zvuk kod nekih STB). ni nema svrhe da ga gasis sem mozda ako ti jos nesto ne koristi hdmi.
da, jedan ne trosi mnogo, ali ko zna koliko su ih podelili provajderi. doduse koga briga kad smo pronasli nove izvore energije :)
 
A ID Discovery premestili na poziciju 127, međ' filmske kanale.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno